İlk Gece Korkusu

İlk Gece Korkusu (Neden Cinsel İlişkiye Giremiyorum)

ilk gece korkusu nasıl yenilirİlk gece korkusu, yani sevdiğinizle birlikte olmak istiyorsunuz, evlenmişsiniz fakat cinsel ilişkiye giremiyorsunuz. İlişki korkusu diğer günlerde de devam eder. Sonuçta vajinismus olduğunuzu anlarsınız. Vajinismus hastalığınızın getireceği sorunlarla evliliğinizi devam ettirmeniz zordur. Çünkü ilk gece korkusu devam ettikçe, ilişkiye giremeyip ve deneyip olmadıkça da cinsel ilişkiden kaçarsınız. Fakat doğru vajinismus tedavileri ile kısa sürelerde vajinismusu yenebilirsiniz. Oysa ki vajinismus devam ederse, evliliğiniz eninde sonunda yıpranır, eşinizden boşanabilirsiniz. Tekrar evlendiğinizde bile yine yeniden vajinismusun getirdiği problemleri taşırsınız. 

Bir fikir vermesi için Kıbrıs'tan gelen Gaye Hanımın ilk gece korkusu yüzünden yaşadıkları size bir fikir verebilir.

Devamını oku...
 

İlk gece sendromu, Vajinusmus ve Evliliğiniz

ilk gece sendromuilk gece sendromu yani ilk gece korkunuzla, ilk tanışmanız sevdiğinizle birlikte olmaya karar verip, cinsel ilişkiye korkularınız ve endişeleriniz  neticesinde tam olarak ilişkiye girememe anıdır. Bu an yani ilk gece sendromu, daha sonraki cinsel ilişkiye girme denemelerinizde de devam edecek olursa, en başta sizi ve sevdiğinizi olumsuz yönde etkilemeye başlayacaktır. Bu olumsuzluklar zamanla sizde özgüven kaybı ve özgüven kaybının getirdiği problemleride yaşatacaktır. Birlikteliğiniz, evliliğiniz haliyle ilk gece sendromu (ilk gece korkusu) zamanla vajinusmus hastalığına dönüşmektedir.

İlk gece Sendromunu diğer cinsel ilişkiye girme denemelerinizde de devam edecek olursa vajinusmusunuz sizi yıpratmadan, vajinusmus hastalığınızın tedavisi olduğunu bilmenizde fayda var.İlk  gece sendromuna bir çok neden sebep olabilir. En başta sizin cinsel ilişkiye girmekle ilgili almış olduğunuz bir takım yanlış doğrularınız verilebilir. 

ilk gece sendromuna (ilk gece korkusu) neden olarak yanlış doğrularınızdan birkaç örnek;

Devamını oku...
 

İlk gece korkusu, kanama ve ağrı

ilk-gece-korkusuİlk gece ilişkiye girildiğinde ağrı veya kanama olur mu

Kadınlar ilk defa ilişkiye girecekleri zaman daha önce çevrelerinden duydukları bir takım duyumlar neticesinde tedirgin ve endişeli olabilmektedir. En çokta ilk gece ilişkiye girmede kanamanın ve ağrının olacağını düşünmesi ve şiddetiyle ilgili endişeleri vardır.
Oysaki normal şartlarda sevdiği biriyle iken yeterli ön sevişme ve uyarılmaya bağlı olarak vajinanın yeterli salgıyı yapmasıyla, partneriyle hiçbir sorun yaşamadan ve ağrı duymadan, rahat bir şekilde birlikte olunur. Çoğunlukla ilk ilişkiye girdiğini anlamaz bile.


İlk cinsel ilişkiye girme aşamasında, kanamayla ilgili duyulan endişe çok yersizdir. Kızlık zarının özelliğinden dolayı ki damarı ve siniri olmayan bir dokudur. Kadının çevreden duyduğu çok kanamanın olacağı, kanamadan dolayı hastaneye kaldırılacağı gibi duyumlarla kadınlar endişe duyarak ilk gece korkularına yenik düşerler. Oysa ki normal ortam ve şartlarda, yeterli uyarılmayla birlikte kadının vajinal yapısıyla birlikte ilişkiye hazır hale getirir. Yeterli ıslanmanın olmaması ve kuru olması, ilişkinin kalitesini etkileyerek sıkıntılara yol açabilir.

Devamını oku...
 

İlk Gece Korkusu Tedavisi

evli-ciftİlk Gece Korkusu Nedir

Kadının istedigi halde eşi yada partneriyle ilk cinsel ilişkiye girme denemesinde taşımış olduğu endişe ve korkuları sonucu elinde olmayarak eşiyle ilişkiye girememe durumudur. İlk gece korkuları yaşayan kadın cinsel ilişkiyle ilgili birtakım bilgileri eksik yada yanlış değerlendirmesi nedeniyle bu durumu yaşamaktadır. Genelde bu duruma yol açan tabloyu da kişinin cevresinden duyduğu ilk cinsel ilişkiyle ilgili yaşanmış kötü deneyimlerin tecrübelerin dinlenmesi ve kişinin ilişkiyle ilgili algısının olumsuz etkilenmesidir. Oysaki ilk cinsel ilişkide sorun yaşayan kadınlar ve çiftler ilişkiye girme aşamasında yanlış ve eksik şekilde ilişkiye girmekte ve sonuçta da başarısız olmaktadır. Sonucunda da tamamen normal olan cinsel ilişkiyi ağrılı, acılı ve zor olarak değerlendirmekte, ilişkiye girme sonucunda cok kanamalı olacağına inanmaktadır. Cinsel ilişkiye girmenin imkansiz, iğrenç ve kötü bir şey gibi algılayabilmektedir.İlk gece korkusu zamanla günlerden haftalara aylara yıllara yayılarak vajinismus ve vajinismusla ilgili ortaya çıkabilecek sorunlarıda çiftlere yaşatabilmektedir. O yüzden de ilk gece korkularını yaşamak yerine onu taşımak yerine ilişkiye girme korkularını yenmek için korku ve endişelerinin nedenlerini, niye ve niçin geliştiğini iyi anlamak ve değerlendirmek son derece önemlidir. Genelde ilk gece korkusununa yol açan nedenleri sıralayacak olursak etrafından duydukları yanlış eksik hatalı ilişkiye girme deneyimleridir. Bunlara örnek verecek olursak;

Devamını oku...
 

İlk Gece Korkusu Yaşayanların Bilmesi Gerekenler

ilk gece korkusuİlk gece korkularını yaşamamak için ilişkiye girme aşamasında daha bilinçli olmak adına ve olası anatomik bir problemin yaşatabileceği sıkıntıları en başta yakalayabilmek adına;

  1.  Evlilik öncesi bir kadın doğum uzmanına jinekolojik muayene olup, kadın genital organlarınız ve kızlık zarınız hakkında ayrıntılı bilgilendirmeyi ve kafanızdaki ilk gece ile ilgili sorularınızı sizi tatmin edici bir şekilde almalısınız. Bu sizin ilk ilişiye girmekle ilgili korkularınızla alakalı sizi son derece rahatlatmaktadır.
  2. Kadın cinsel organlarının anatomisi fonksiyonları ve önemi bilinmeli
  3. İlk ilişkiye girme aşamasında mutlaka yeterli ıslanma olmalı çünkü kuru veya yetersiz ıslanma neticesi ağrı ve acı olabilmekte bu da ilk ilişki anında kasılmaya ki bu kasılmada ilişkide acı ve ağrıya yol açmakta , zorlanmaya bağlı kasma ve kanamaya, yırtılmaya yol açabilmekte. Sonuçta kişi ilk ilişkiye eksik, yanlış ve hazır olmadan girdiğinden ilk gece korkularını yaşamakta ilişkiye
Devamını oku...
 

Neden İlk Gece Korkusunu Yaşıyoruz?

İilk-gece-korkusulk gece korkunuzu yenmelisiniz çünkü;

  • Korkularınız zamanla günlerden aylara, aylardan yıllara yayılarak  eşinizle kendinizi ev arkadaşı gibi hissetmenize neden olur. 
  • Psikolojiniz zamanla çöker.
  • Hamile birini görseniz, siniriniz bozulur; "ben niye anne olamıyorum" diye...
  • Eşinizin suratı asık olsa hemen bu durumdan dolayı olduğunu düşünürsünüz...

O yüzden ilk gece korkularınızı, istediğiniz halde ilişkiye girememe probleminizi zamana yaymadan çözmelisiniz.

Devamını oku...
 

İlk gece korkusu yaşayanların soruları

evli-ciftKimden: Ayşegül - İzmit

Konu: İlk gece korkusu

Merhaba, ben 20 aylık evliyim. Eşimle hiç tam bir birleşmemiz olmadı ve cinsel ilişkiye giremedik. Deniyoruz ama canım ilişkiye girme anında cok yanıyor. Her seferinde kendime diyorum bu sefer olacak eşimle ilişkiye gireceğim ama bir türlü basarılı olamıyorum. Eşimle düzenli birlikteliğimiz olamadığı için zamanla sıkıntı olurmu

Dr. Saygın Micozkadıoğlu'nun Cevabı: İlk gece korkularınız; günlerden aylara, yıllara yayılarak çiftler arasında zaman içinde cinsel isteksizlik, cinsel soğukluk yaratabilir. Erkeklerde ereksiyon problemi gelişebilir. Vajinismusun zamanla düzeleceğini bekleyerek, getireceği sorunları yaşayarak sıkıntı çekmek yerine, uygun bir vajinismus tedavisi ile kısa sürelerde vajinismusu yenebilrisiniz. 

Devamını oku...
 

İlk gece korkusu ve sorunlar

almanya-vajinismus-hastaKimden: Cansu  - İstanbul

Konu: ağrılı İlişki / İlişkiye girememe

Merhaba 2.5 senedir ilişkiye giremiyorum, vajinismus hastalikla uğraşıyorum neredeyse hic vajinismus tedavi olmayı dusunmedim ve istemedim hep sonraya erteledim artık bir adim atmak istiyorum

Dr. Saygın Micozkadıoğlu'nun Cevabı: Vajinismusu yenmek için adım atmadığınızda, kaybettiğiniz zaman önce sizden, sonra eşinizden ve evliliğinizden götürmektedir. Sonuçta vajinismus erteleme ve kaçma hastalığı olarakta bilinmektedir. O yüzden de bir an önce ilişkiye girememe korkunuzu yenmek için adım atmalısınız.


Kimden: Selin  -  Almanya

Konu: Vajinismus Tedavisi ve Gebe kalmak

İyi geceler,

Ben size Almanya'dan yazıyorum. 5 yıl once evlendim ve aynı süredir de eşimle ilişkiye giremedim vajinismusla uğraşıyorum.

Vajinismus için cok doktora gittim hiç bir sekilde yardımcı olamadılar. Hatta almanyadaı doktorlar vajinismus deyince bir kadeh içki veya sakinlestirici al eşinle ilişkiye girersin dediler. Maalesef hiç bir bilgileri yok vajinismusla ilgili. Bundan 1 buçuk yıl once pskolojik tedavimi bitirdim. Sagolsun doktorum benimle cok yakından ilgilendi. Bazı egsersizleri zor da olsa başardım. Cok erteledim cok iç savaş verdim kendimle ama tabularımı yıkmayı biraz da olsa başardım.

Ama maalesef yine tam bır çözüme ulaşamadık.Eşimle ilişkiye giremiyorum malesef

Devamını oku...
 

JoomlaWatch Visitors


77%Turkey Turkey
11.4%United States United States
2.9%Israel Israel
2.2%Georgia Georgia
1.4%Germany Germany
0.8%Republic Of Korea Republic Of Korea
0.7%Czech Republic Czech Republic
0.4%Netherlands Netherlands
0.3%Austria Austria
0.3%United Kingdom United Kingdom

Bugün: 319
Dün: 615
Bu Hafta: 2837
Geçen Hafta: 5210
Bu Ay: 17977
Geçen Ay: 21767
Toplam: 1458665

JoomlaWatch Agent

JoomlaWatch Users