İlk gece korkusu, kanama ve ağrı

ilk-gece-korkusuİlk gece ilişkiye girildiğinde ağrı veya kanama olur mu

Kadınlar ilk defa ilişkiye girecekleri zaman daha önce çevrelerinden duydukları bir takım duyumlar neticesinde tedirgin ve endişeli olabilmektedir. En çokta ilk gece ilişkiye girmede kanamanın ve ağrının olacağını düşünmesi ve şiddetiyle ilgili endişeleri vardır.
Oysaki normal şartlarda sevdiği biriyle iken yeterli ön sevişme ve uyarılmaya bağlı olarak vajinanın yeterli salgıyı yapmasıyla, partneriyle hiçbir sorun yaşamadan ve ağrı duymadan, rahat bir şekilde birlikte olunur. Çoğunlukla ilk ilişkiye girdiğini anlamaz bile.


İlk cinsel ilişkiye girme aşamasında, kanamayla ilgili duyulan endişe çok yersizdir. Kızlık zarının özelliğinden dolayı ki damarı ve siniri olmayan bir dokudur. Kadının çevreden duyduğu çok kanamanın olacağı, kanamadan dolayı hastaneye kaldırılacağı gibi duyumlarla kadınlar endişe duyarak ilk gece korkularına yenik düşerler. Oysa ki normal ortam ve şartlarda, yeterli uyarılmayla birlikte kadının vajinal yapısıyla birlikte ilişkiye hazır hale getirir. Yeterli ıslanmanın olmaması ve kuru olması, ilişkinin kalitesini etkileyerek sıkıntılara yol açabilir.

Kuru bir vajen yeterli uyarıyı almayan bir kadın ilişki sırasında sürtünmeye bağlı olarak ağrı hisseder, bu ağrının sonucu da bacaklarını kapar, kasılır ve daha büyük bir problemin olacağını düşünerek endişeye kapılıp eşini itebilir. Bu esnada eşin zorlamasıyla, zorlamaya bağlı olarak kanamalar meydana gelebilir. O yüzden unutulmamalıdır ki yeterli uyarılmayı ve ıslanmayı sağlamış bir kadın, partneriyle ilk defa ilişkiye girerken hiçbir ağrı çekmez, kanaması olmayabilir, olsa da fark edilmeye bilir veya çok az olur. İlk gece ile ilgili yoğun kanamalar usulüne uygun olmayan ilişkiye girme durumlarında oluşmaktadır. O yüzden de kendini kasarak ve endişelenerek, korkularak ilişkiyle ilgili problem yaşayacağını düşünerek ilişkiye girildiğinde yeterli ıslanma olmaz dolayısıyla ağrılı ilişki yaşanır. İlk gece korkularının devam etmesi sizi vajinismusa taşır.
Vajinismus yaşayan kadınlar zaman içinde vajinalarıyla ve kızlık zarlarıyla ilgili endişe duyarlar. Nadiren kızlık zarıyla ilgili anatomik nedenli vajinismus görülebilir. Kızlık zarının kalın ve esnek olmaması yada kızlık zarının septalı olması, ilk cinsel ilişkinin olmasında problem çıkartır. O yüzden de hem kişinin ruhen olarak rahatlaması, hem de gerçekten anatomik nedenli bir vajinismusla karşı karşıya kalınıp kalınmadığını anlamak için jinekolojik muayene sizin vajinismusunuz ve ilk gece korkularınızı yenmeniz açısından son derece önemlidir. Vajinam dar veya küçük diye düşünen yanlış düşünmektedir. Çünkü normalde vajinadan 4 kiloya kadar bebeğinizin çıkabildiğini düşünürsek, sizinde vajinanızın dar olduğunu kabul edersek ve sizinde farz edin ki 700-800 gr bebek doğurabileceğinizi varsayarsak her halükarda gene de siz rahatça ilişkiye girebilirsiniz.

Op. Dr. Saygın Micozkadıoğlu

Vajinismus Tedavisi Çanakkale - Yeliz Hanımın ilk gece korku nedenleri(1. seans)

Ben Yeliz,
24 yaşındayım.1 yıldır evliyim.Eşimle bir türlü giremiyorumHer denememiz kötü sonuçlandığı için giderek olacağına dair umudumu,ümidimi ve inancımı kaybettim.Herşeye karşı ümidimi kaybettim.Daha  önce aldığım tedaviler olumsuz sonuçlandı.Psikiyatriye gittim.Ancak verdiği parmak egzersizlerini yapamayınca  tedaviye devam etmedim.Bu beni daha da yıprattı.Artık denemek bile ,bizi yıpratır hale geldi.Her seferinde ağlamalarıma kendimi üzmeme neden oldu.Her denemelerimizde kasılmalarım devam etti.Sanki orası kapalı ilerleyemeyecek vücudum zarar görecek gibi hissediyordum.Tam olacağı zaman farkında olmadan bacaklarımı kapatıyorum.Vajinama birşeyin girmesinin sürekli zarar vereceğini düşündüğüm için bunu bir türlü başaramıyorum.Artık bundan kurtulmak istiyorum.Mutlu olmak istiyorum üzerimdeki tonlarca bu ağırlığı atmak istiyorum.Artık bu konu yüzünden hergün ağlamak istemiyorum.

Vajinismus Tedavisi Çanakkale - Yeliz Hanımın ilk gece korku nedenleri(5. seans)

Ben Yeliz;
bugün 5.seansımdan çıktım.İnanılmaz derecede rahatım.Kafamdaki yapamam,olmaz,herkes yapar,ben yapamam,bana zor vs vs anlamsız kurgular yok oldu.Kendime güvenmeye başladım,inanmaya başladım,kendi vücudumu tanıdım.Elimi uzatsam dokunabileceğim mesafedeki bir yeri kafamda beynimde nekadar da kilometrelerce kendimden uzaklaştırdığımı gördüm.Aklımdaki saçmasapan kurgular öldü.Mutluyum,mucize gibi ,vücudumu ne kadar da yanlış tanıdığımı gördüm.Hatta vücudumu nekadar tanımadığımı gördüm,yersiz korkularımla yüzleştim.Bilinçaltımın saçmasapan kurgularını gördüm.Onları artık yanıma değil,karşıma aldığımı gördüm.Benimde bu konuda mutlu olabileceğimi gördüm.Bu arada her senas öncesi verdiği moral, motivasyon ve desteği  için Mine Ablaya çok teşekkür ediyorum.Tüm bunları sağladığı içinde Saygın Bey’le karşılaştığım içinde şanslı olduğumu düşünüyorum.

Vajinismus Tedavisi Mersin - Güzin Hanımın Cinsel ilişki korkuları

Merhabalar;
30 yaşındayım ve 4 senedir evliyim.Psikoloğa gidiyordum.Ama terapiler uzun vadede çözüm getirdiği için, uzun zamandır çektiğim bu derdi kökten çözmem gerektiğine inanarak geldim.Bu sıkıntıyı çeken çoğu kişi gibi ,umutla çıkılan evlilik hayatımın eşim ne kadar anlayışlı olsada gün be gün imkansıza gittiğini hissediyorum. Eşime karşı olan sorumluluk hissi ve giderek azalan özgüvenim, mutsuzluğumun ana sebebi olduğuna emin olduğum vajinusmusu yenmek istiyorum.Acıyacağını hissetmek bunun en büyük sebebi,kontrolü yok ediyor. Bu insanı tüketen,giderek depresyona sokan,aynı evin içinde iki yabancıya döndürebilen bir mevzu.Geç oldu ama güç olmaz umarım.

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Damla - İlişkide korku ve acı

Damla; 28 yaşındayım. Eşimle 2 yıl 2 aydır evliyiz. Evliliğimizin ilk gününden beri sağlıklı bir cinsel ilişkiye giremedik. Benimle ilgili en önemli özellik heyecan ve korku belki de ilişkiye giremememizin de en önemli sebebi buydu. Zaten nişanlandığımızdan beri bu konuda hep tedirginlik duyuyordum. Bundan kulaktan kulağa yayılan o ilk acı söylentilerinin de etkisi büyük. Sanki o an geldiğinde ilişki sırasında  canım çılgınca acıyacak gibi geliyordu ve ilk denememizde böyle de oldu. Sanki eşimin penisi vajinama girmesi fiziksel olarak da mümkün değil gibi geliyor. Ama her  ilişki denememizde aynı duvar aynı acı karşımıza çıkıyor. Halbuki o aşamaya kadar her şey çok normal ve yolunda ilerliyor. İnternetteki okuduğum hikayelerin aksine eşimle kendimiz denediğimiz birkaç parmak egzersizlerinde başarılı olduk. Ancak o noktaya geldiğimizde durum aynı oldu. Bunun bir rahatsızlık olduğunu ve tedavi edilebileceğini bilmek çok güzel.

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Pelin ilişkiye girememe nedenleri

Merhaba Ben Pelin;
30 yaşında 29 günlük evliyim, ilk gecemde vajinusmus sorunu ile karşılaştım.Bu durumu daha önceki evliliğimde yaşayıp tedaviye başlamadığım için,bu evliliğimde geç kalmak istemedim.Vajinusmusu tarif etmek herkese göre değişkenlik gösterebilir.Benim tarifim güzel bir sevişme ile başlarken güzel geçmesi ve birden isteksiz bir şekilde korku,kaygı,endişeye dönüşmesidir.Yapabileceğine inanıyorsun ama düşüncede izin vermiyorum.Sonuç büyük bir üzüntüyle bitiyor.Sürekli partnerime bir dakka bir dakka canımı acıtıyorsun şeklinde sözler söylüyorum.Halbuki canımı acıtacağı bişey olmadığını bildiğim halde;Bacaklarımı kasıp,kendimi gücüm yettiği kadar sıkıyorum.Umarım burası bize iyi gelecek.Yaşadığım bu durum bana herşeyden keyif aldırmıyor ve bir tarafım eksik gibi hissettiriyor.Artık bu hislerden düşüncelerden arınmak ve iyi bir cinsel hayatım olmasını istiyorum.

 

JoomlaWatch Visitors


80.7%Turkey Turkey
11.2%United States United States
2%Georgia Georgia
1.9%Germany Germany
0.6%Austria Austria
0.4%United Kingdom United Kingdom
0.3%France France
0.3%Netherlands Netherlands
0.2%Azerbaijan Azerbaijan
0.2%Russian Federation Russian Federation

Bugün: 126
Dün: 534
Bu Hafta: 1184
Geçen Hafta: 3328
Bu Ay: 660
Geçen Ay: 18953
Toplam: 1497112

JoomlaWatch Agent

JoomlaWatch Users