İlk gece korkusu yaşayanların soruları

evli-ciftKimden: Ayşegül - İzmit

Konu: İlk gece korkusu

Merhaba, ben 20 aylık evliyim. Eşimle hiç tam bir birleşmemiz olmadı ve cinsel ilişkiye giremedik. Deniyoruz ama canım ilişkiye girme anında cok yanıyor. Her seferinde kendime diyorum bu sefer olacak eşimle ilişkiye gireceğim ama bir türlü basarılı olamıyorum. Eşimle düzenli birlikteliğimiz olamadığı için zamanla sıkıntı olurmu?

Dr. Saygın Micozkadıoğlu'nun Cevabı: İlk gece korkularınız; günlerden aylara, yıllara yayılarak çiftler arasında zaman içinde cinsel isteksizlik, cinsel soğukluk yaratabilir. Erkeklerde ereksiyon problemi gelişebilir. Vajinismusun zamanla düzeleceğini bekleyerek, getireceği sorunları yaşayarak sıkıntı çekmek yerine, uygun bir vajinismus tedavisi ile kısa sürelerde vajinismusu yenebilrisiniz. 

 


Kimden: fatma - İzmir

Konu: ağrılı İlişki

öncelikle bu hastalığın vajinismusun ismini ilk kez duyuyorum.Bende de buna benzer bir durum var.. her ilişkide çok fazla acı duyuyorum bazen ilişkiyi yarım bırakmak durumunda kalıyoruz. Bununla beraber normal zamanda çok fazla akıntım oluyor bazen koyu renkli bunun da bir etkisi var mı bilmiyorum..ama çekindiğim için şimdiye kadar doktora gidemedim.daha doğrusu bunun bir problem olduğunu bile bilmiyordum.En son bir doktora gittim. mantar için bir ilaç verdi ama hiç bir etki etmedi...sizce problem vajinismus mu?benden eşimin uzaklastığını düşünüyorum. Lütfen bana yardımcı olun

Dr. Saygın Micozkadıoğlu'nun Cevabı: Kızlık zarınızla ilgili bir problem varsa yada kronik enfeksiyonunuza bağlı tarif ettiğiniz ağrıları, ilişkiye girme aşamasında duyarsınız. bunun dışında ilk gece korkularınız nedeniyle, ilişkiye kasılarak girmeye çalışırken bahsettiğiniz tabloyu yaşarsınız. O yüzden de nedene yönelik, ilişkiye girememe probleminizi çözmek için uygun bir tedavi ve destek almanız önerilir. 


Kimden: Hatice - Tekirdağ

Konu: Cinsel ilişkide kanama

Mrb saygın ben 1 aylık evliyim ilk ilişkide kanamam oldu ve dikiş atıldı. 15 gün ilişki yasağı konuldu ve 27 gün geçti ben hala kasiyor ve ilişkiye girmeye izin vermiyorum daha doğrusu denemek bile istemiyorum artık cinsel ilişkiyi hayatımızda yokmuş gbi davraniyoruz buda ilişkimizi yıpratiyor. Ablam da vajinusmus olmustu Sizde tedavi gordu suan bebegi var cok mutlu ama ben cok mutsuzum ne yapmalıyım vajinusmu yum acaba

Dr. Saygın Micozkadıoğlu'nun Cevabı: İlk cinsel birliktelikte aşırı kanamanın olması iki nedenle olmaktadır; ya kadının kızlık zarı kalın ve esnek olmayıp aşırı derecede yırtılma meydana gelmekte. Bu yırtılma sırasında damarsal kanama oluşturabilmektedir. Bu durumda cerrahi müdahale gerekmektedir. İkinci olarakta ilişkiye girecek çift, yeterli ön hazırlığı yapmazsa(Kadının vajinal olarak yeterli ıslaklığı olmazsa, ilişki sırasında kendini kasarsa) buna bağlı vajinal kanamalar gelişmektedir.

 

 

JoomlaWatch Visitors


71%Turkey Turkey
14.8%United States United States
5.1%China China
1.8%Germany Germany
1.7%Georgia Georgia
1.4%Republic Of Korea Republic Of Korea
0.3%Russian Federation Russian Federation
0.3%Austria Austria
0.3%France France
0.3%Kuwait Kuwait

Bugün: 532
Dün: 541
Bu Hafta: 3665
Geçen Hafta: 3866
Bu Ay: 13113
Geçen Ay: 16919
Toplam: 1379488

JoomlaWatch Agent

JoomlaWatch Users