İlk gece korkusu yaşayanların soruları

İlk gece korkusu yaşayanların soruları

evli-ciftKimden: Ayşegül - İzmit

Konu: İlk gece korkusu

Merhaba, ben 20 aylık evliyim. Eşimle hiç tam bir birleşmemiz olmadı ve cinsel ilişkiye giremedik. Deniyoruz ama canım ilişkiye girme anında cok yanıyor. Her seferinde kendime diyorum bu sefer olacak eşimle ilişkiye gireceğim ama bir türlü basarılı olamıyorum. Eşimle düzenli birlikteliğimiz olamadığı için zamanla sıkıntı olurmu?

Dr. Saygın Micozkadıoğlu'nun Cevabı: İlk gece korkularınız; günlerden aylara, yıllara yayılarak çiftler arasında zaman içinde cinsel isteksizlik, cinsel soğukluk yaratabilir. Erkeklerde ereksiyon problemi gelişebilir. Vajinismusun zamanla düzeleceğini bekleyerek, getireceği sorunları yaşayarak sıkıntı çekmek yerine, uygun bir vajinismus tedavisi ile kısa sürelerde vajinismusu yenebilrisiniz. 

 


Kimden: fatma - İzmir

Konu: ağrılı İlişki

öncelikle bu hastalığın vajinismusun ismini ilk kez duyuyorum.Bende de buna benzer bir durum var.. her ilişkide çok fazla acı duyuyorum bazen ilişkiyi yarım bırakmak durumunda kalıyoruz. Bununla beraber normal zamanda çok fazla akıntım oluyor bazen koyu renkli bunun da bir etkisi var mı bilmiyorum..ama çekindiğim için şimdiye kadar doktora gidemedim.daha doğrusu bunun bir problem olduğunu bile bilmiyordum.En son bir doktora gittim. mantar için bir ilaç verdi ama hiç bir etki etmedi...sizce problem vajinismus mu?benden eşimin uzaklastığını düşünüyorum. Lütfen bana yardımcı olun

Dr. Saygın Micozkadıoğlu'nun Cevabı: Kızlık zarınızla ilgili bir problem varsa yada kronik enfeksiyonunuza bağlı tarif ettiğiniz ağrıları, ilişkiye girme aşamasında duyarsınız. bunun dışında ilk gece korkularınız nedeniyle, ilişkiye kasılarak girmeye çalışırken bahsettiğiniz tabloyu yaşarsınız. O yüzden de nedene yönelik, ilişkiye girememe probleminizi çözmek için uygun bir tedavi ve destek almanız önerilir. 


Kimden: Hatice - Tekirdağ

Konu: Cinsel ilişkide kanama

Mrb saygın ben 1 aylık evliyim ilk ilişkide kanamam oldu ve dikiş atıldı. 15 gün ilişki yasağı konuldu ve 27 gün geçti ben hala kasiyor ve ilişkiye girmeye izin vermiyorum daha doğrusu denemek bile istemiyorum artık cinsel ilişkiyi hayatımızda yokmuş gbi davraniyoruz buda ilişkimizi yıpratiyor. Ablam da vajinusmus olmustu Sizde tedavi gordu suan bebegi var cok mutlu ama ben cok mutsuzum ne yapmalıyım vajinusmu yum acaba

Dr. Saygın Micozkadıoğlu'nun Cevabı: İlk cinsel birliktelikte aşırı kanamanın olması iki nedenle olmaktadır; ya kadının kızlık zarı kalın ve esnek olmayıp aşırı derecede yırtılma meydana gelmekte. Bu yırtılma sırasında damarsal kanama oluşturabilmektedir. Bu durumda cerrahi müdahale gerekmektedir. İkinci olarakta ilişkiye girecek çift, yeterli ön hazırlığı yapmazsa(Kadının vajinal olarak yeterli ıslaklığı olmazsa, ilişki sırasında kendini kasarsa) buna bağlı vajinal kanamalar gelişmektedir.

 

 

Vajinismus Tedavisi Nasıl Yapılır?

Vajinismus Tedavi Merkezimiz İstanbulda vajinismus tedavisi nasıl yapılır? sorusuna ayrıntılı yanıt verebilmek için hazırladığımız bu bölüm,  sizlerden gelen vajinismus tedavisi ile ilgili sorularınızı  yanıtlamak için düzenlenmiştir.

Vajinismus sizin isteminize rağmen eşiniz yada partnerinizle cinsel ilişkiye girememe durumunuzdur. Burada erkekleri ve vajinismuslu çiftleri uyarmak isteriz. Bu tablo vajinismus hastası kadının elinde değildir ve ilişkiye girme esnasında sizi refleks olarak itmekte, kontrolü dışında kasılmaktadır. Bu sürecin devam etmesi de her seferinde, vajinismus problemi ve vajinismus probleminin getirdiği sorunlarla çiftler,zamanla cinsellikten soğumakta vecinsel isteksizlik gelişebilmektedir ve vajinismusla geçirdiğiniz günler bir anda vajinismuslu haftalara ve yıllara neden olabilmektedir.

Eğer, siz bu süreçte kendiniz ilişkiye girememe probleminizi vajinismusu yenemiyorsanız ,vajinismusla yaşamak yerine güvenebileceğiniz tecrübeli bir vajinismus tedavi merkezinden vajinismus tedavisi almanızı önermekteyiz.
Çünkü vajinismusla geçireceğiniz süre sizin ve eşinizin güzel günlerinizden çalmaktadır zaman içinde vajinismus yüzünden kavgalar ayrılmalar hatta boşanmalara kadar götüren bir sürece girebilirsiniz oysaki isteyerek ve severek birliktesiniz evlenmişsinizdir.

Devamını Oku

JoomlaWatch Visitors


92.4%Turkey Turkey
1.9%United States United States
1.7%Germany Germany
0.5%Russian Federation Russian Federation
0.4%Austria Austria
0.2%Netherlands Netherlands
0.2%France France
0.2%United Kingdom United Kingdom
0.2%Azerbaijan Azerbaijan
0.2%Georgia Georgia

Bugün: 141
Dün: 836
Bu Hafta: 1894
Geçen Hafta: 6079
Bu Ay: 17829
Geçen Ay: 28132
Toplam: 464808

JoomlaWatch Agent

JoomlaWatch Users


Sizi, Siz Anlatıyorsunuz

Hastalarımızın Vajinismusla İlgili Yorumları

Hastalarimizla Sohbetler

Videolarımız

videolar

Gebelik-Planlamasi

Biz Sizi Arayalım 

0532 3613132    0216 3869998    

Ameliyatlarda veya seanslardan dolayı bize ulaşamıyorsanız, Numaranızı bırakın Doktor Saygın Micozkadıoğlu sizi arasın.


Numaranızı bırakmak için tıklayın