İlk gece korkusu ve sorunlar

İlk gece korkusu ve sorunlar

almanya-vajinismus-hastaKimden: Cansu  - İstanbul

Konu: ağrılı İlişki / İlişkiye girememe

Merhaba 2.5 senedir ilişkiye giremiyorum, vajinismus hastalikla uğraşıyorum neredeyse hic vajinismus tedavi olmayı dusunmedim ve istemedim hep sonraya erteledim artık bir adim atmak istiyorum

Dr. Saygın Micozkadıoğlu'nun Cevabı: Vajinismusu yenmek için adım atmadığınızda, kaybettiğiniz zaman önce sizden, sonra eşinizden ve evliliğinizden götürmektedir. Sonuçta vajinismus erteleme ve kaçma hastalığı olarakta bilinmektedir. O yüzden de bir an önce ilişkiye girememe korkunuzu yenmek için adım atmalısınız.


Kimden: Selin  -  Almanya

Konu: Vajinismus Tedavisi ve Gebe kalmak

İyi geceler,

Ben size Almanya'dan yazıyorum. 5 yıl once evlendim ve aynı süredir de eşimle ilişkiye giremedim vajinismusla uğraşıyorum.

Vajinismus için cok doktora gittim hiç bir sekilde yardımcı olamadılar. Hatta almanyadaı doktorlar vajinismus deyince bir kadeh içki veya sakinlestirici al eşinle ilişkiye girersin dediler. Maalesef hiç bir bilgileri yok vajinismusla ilgili. Bundan 1 buçuk yıl once pskolojik tedavimi bitirdim. Sagolsun doktorum benimle cok yakından ilgilendi. Bazı egsersizleri zor da olsa başardım. Cok erteledim cok iç savaş verdim kendimle ama tabularımı yıkmayı biraz da olsa başardım.

Ama maalesef yine tam bır çözüme ulaşamadık.Eşimle ilişkiye giremiyorum malesef

 

Parmak egzersizlerini başarabiliyorum ama cinsel iliskiye giremiyoruz esimle. Eşimden yana cok şükür hiç bir baskı yok. Ama artık brı bebeğimiz olsun istiyorum. Açık bir yara gibi bende. Etrafta cocuk veya hamile görünce bile icim acıyor.

Gercekten suan icimi dokuyorum size çünkü bu vajinismus hastalığımı hiç kimse bilmiyor. Mahremimiz sonuçta kimseye anlatamam.

Öncelikle durmumu arz etmek istedim. Bana nasıl yardımcı olabilirsiniz?

Dr. Saygın Micozkadıoğlu'nun Cevabı: Almanya'da vajinismus tedavisi alıp probleminizi hala çözememiş olabilirsiniz. Burada önemli olan doğru vajinismus tedavileri almanızdır. Vajniismus tedavisi; ilaçla, sakinleştirici ile, alkolle, anestezi ile tedavi edilmesi son derece yanlıştır. Oysa ki uygun bir tedavi ile kısa sürelerde vajinismus hastalığını yenebilirsiniz. Almanya'dan gelirken, istanbul'da vajinismus kliniğimiz için kendinize 3-5 gün ayırmanız yeterlidir.


Kimden: Buğra - Kocaeli

Konu: Sevgilimle ilişkiye giremiyorum, çok mutsuzum

merhabalar, uzatmadan konuya giriyorum sevgilimle uzun bir süre uğraşmamıza rağmen cinsel ilişkiye girmeyi başaramadık ve vajinismus tedavisi almamız gerektiğini düşünüyoruz. 

Dr. Saygın Micozkadıoğlu'nun Cevabı: Bekar bir çok kadın, istedikleri halde sevgilileriyle ilişkiye girmekle ilgili bir takım yanlış ve eksik bilgiler nedeniyle cinsel ilişkiyi tamamlayamamaktadır. İsteyip, defalarca ilişkiye girmeyi denedikleri halde bu kısır döngü yaşanmaktadır. Vajinismus kliniğimizde bir çok bekar kadın bu problemini uygun bir tedavi ile kısa sürelerde çözmektedirler. Vajinismus hastalığını yendikten sonra önce kişi kendiyle ve ilişkisiyle daha huzurlu ve mutlu olur. 


 

 

 

Vajinismus Tedavisi Nasıl Yapılır?

Vajinismus Tedavi Merkezimiz İstanbulda vajinismus tedavisi nasıl yapılır? sorusuna ayrıntılı yanıt verebilmek için hazırladığımız bu bölüm,  sizlerden gelen vajinismus tedavisi ile ilgili sorularınızı  yanıtlamak için düzenlenmiştir.

Vajinismus sizin isteminize rağmen eşiniz yada partnerinizle cinsel ilişkiye girememe durumunuzdur. Burada erkekleri ve vajinismuslu çiftleri uyarmak isteriz. Bu tablo vajinismus hastası kadının elinde değildir ve ilişkiye girme esnasında sizi refleks olarak itmekte, kontrolü dışında kasılmaktadır. Bu sürecin devam etmesi de her seferinde, vajinismus problemi ve vajinismus probleminin getirdiği sorunlarla çiftler,zamanla cinsellikten soğumakta vecinsel isteksizlik gelişebilmektedir ve vajinismusla geçirdiğiniz günler bir anda vajinismuslu haftalara ve yıllara neden olabilmektedir.

Eğer, siz bu süreçte kendiniz ilişkiye girememe probleminizi vajinismusu yenemiyorsanız ,vajinismusla yaşamak yerine güvenebileceğiniz tecrübeli bir vajinismus tedavi merkezinden vajinismus tedavisi almanızı önermekteyiz.
Çünkü vajinismusla geçireceğiniz süre sizin ve eşinizin güzel günlerinizden çalmaktadır zaman içinde vajinismus yüzünden kavgalar ayrılmalar hatta boşanmalara kadar götüren bir sürece girebilirsiniz oysaki isteyerek ve severek birliktesiniz evlenmişsinizdir.

Devamını Oku

JoomlaWatch Visitors


88.2%Turkey Turkey
6.3%United States United States
1.7%Germany Germany
0.5%Georgia Georgia
0.4%Russian Federation Russian Federation
0.3%Austria Austria
0.3%Netherlands Netherlands
0.2%France France
0.2%Belgium Belgium
0.2%Azerbaijan Azerbaijan

Bugün: 73
Dün: 846
Bu Hafta: 73
Geçen Hafta: 5744
Bu Ay: 20069
Geçen Ay: 26714
Toplam: 519449

JoomlaWatch Agent

JoomlaWatch Users


Sizi, Siz Anlatıyorsunuz

Hastalarımızın Vajinismusla İlgili Yorumları

Hastalarimizla Sohbetler

Videolarımız

videolar

Gebelik-Planlamasi

Biz Sizi Arayalım 

0532 3613132    0216 3869998    

Ameliyatlarda veya seanslardan dolayı bize ulaşamıyorsanız, Numaranızı bırakın Doktor Saygın Micozkadıoğlu sizi arasın.


Numaranızı bırakmak için tıklayın