Vajinismus Sağlık Çalışanlarında da Olur

Vajinismus Sağlık Çalışanlarında da Olur

Sevgili hastalarım:
Vajinismus (cinsel ilişkiye girememe) problemi toplumun her kesiminde ve aynı zamanda tüm meslek gruplarında görülebilen bir rahatsızlıktır. Malesef bu problem eğitimli, akademik kariyer sahibi kişilerde görülebildiği üzere eğitimsiz bireylerinde de görülebilmektedir. Oysa görüştüğümüz tüm hastalarımızın problemin sadece kendilerinde olduğunu zannediyorlardı. Vajinismus sorununu iç dünyalarına hapsederek çözümsüz olduğunu söylüyorlardı. Siz hastalarımla şimndi paylaşacağım hasta yorum notlarıyla bu problemde yalnız olmadığınızı, tüm kadınlarda bu problemin olabileceğini ve bu fitursuz problemin doktor, psikolog, hemşire, avukat, öğretmen, bankacı, ev hanımı, sporcu, gazeteci, yönetici....... kısaca toplumu oluşturan birçok kadın bireyleri pençesine aldığı gerçeğini bildirmek isteriz. İşte bu sebeple bu problemde yalnız olmadığınızı görmek için ve aynı zamanda siz hastalarımın hangi toplumsal rolde olursanız olun, bu problemi yaşadığınızı ve bu probleminizinde tedavisinin mümkün olduğunu sizinle, sizlerden tarafımıza bildirilen vajinismus tedavisi süreci hakkındaki notlarınızda da teyit etmek isteriz. Bu teyidimiz umarım tedavinizde size bilgi materyali olarak yardımcı olacaktır.  Her insanın yaşam hakkı gibi sağlıklı yaşamasıda bir haktır. Sağlıklı yaşamaya dair kişilerin sağlık problemlerini tedavi etmek istemesi ve tedavi olmasıda bir haktır.
Vajinismus problemini aşmanızda size yardımcı olabileceğine yersiz ve gereksiz kaygılarınıza set çekeceğine inandığımız siz hastalarımızdan tarafımıza yazılan aşağıdaki yorum notlarını okumanızı önermekteyim.

Vajinismus(vaginismus) çok sık gördüğümüz ama paylaşılmayan bu sorunun duvarlarını yıkmak gerekiyor.

Vajinismus kişinin tamamen iradesi dışında elinde olmadan istediği halde cinsel ilişkiye girememe durumudur. Hatta sağlık personeli, doktorlarda, bizzat doğuma giren ve yaptıran ebe hemşirelerde, psikologlarda hatta cinsel terapi eğitimi ve ünvanı almış olanlarda bile.

O yüzden ister sağlık dünyasında olun isterseniz dışında, önemli olan vajinismusun bir hastalık değil, siz çözmek istedikten sonra kısa süreler içersinde çözebileceğiniz bir probleminizin olduğunu bilmeniz yeterli. Zaten sağlık çalışanı olarak stresi iş hayatınızda yoğun yaşamaktasınız ayrıca özel hayatınızdada ekstra strese yol açan vajinismusa yer vermemelisiniz. Vajinismusda sağlık çalışanlarını etkiler, isterlerse onlarda çözerler. Tıpkı vereceğimiz birkaç örnek gibi, sizden gelenlerin bir kısmını sizle paylaşmak istiyoruz.

Not: Vajinismus Klinik Tedavi Merkezi İstanbul olarak kişiye yönelik vajinismus tedavi programı uygulamaktayız, çünkü standart bir tedavinin yeterli olmadığını biliyoruz. Klinik deneyimimiz ve tecrübelerimizle kesinlikle vajinismus tedavisinin kişiye yönelik hazırlanması ve uygulanması gerektiğine inanıyoruz. Tıpkı diğer hastalıklardaki gibi ilaçların doz ayarlaması ve bir hastalığa farklı ilaçlarla ve durumuna göre yeni düzenlemelerin yapıldığı gibi...

 

Doktor bir çifttin gözüyle vajinismusa ve vajinismus tedavisine bakışı

 

Doktor İbrahimin vajinismus tedavisi ile ilgil idüşünceleri


 

Ayse-Hemsire

 

 

Merhaba ben banu hemşire.
23 yıllık vajinismus hastasıydım bir üniversite hastanesinde hemşireydim. Vajinismus yüzünden gitmediğim yer kalmamıştı ve hala eşimle ilişkiye giremiyordum, sonuç yoktu. Ta ki doktor saygın beyi görene kadar. Vajinismus yüzünden hayatım anlamını yitirmişti. Eşimle boşanmanın eşiğine gelmiştik ve aile baskısından bir aşılama, birde tüp bebek yöntemiyle 3 çocuğumuz oldu ama yine eksik olan bir şeyler vardı. Vajinismus problemim devam ediyordu. 

Gittiğim yerlerdeki tedavilerde eşim ve ben bu işin yine olmayacağını anladık sonuç hüsran. Daha sonra medyatik bir doktor... Eşim orada bana bu işi bensiz devam etmemi istedi. Her defasında ben altından kalkamadığım daha fazla bir yükle kalakaldım hem maddi hem manevi yıkılmıştım. Vajinismus kabusu benimle bir ömür sürecek diye boynumu büktüm. Hayattan hiç zevk alamaz oldum ve her şey anlamsız geliyordu. Eşimin  beni her kavgamızda bunu kafama kakması herşeye eyvallah dememi gerektirdi. Bir ömür boyu bu utanç duyulmasın diye her şeye boyun eğdim ama ümidimi yitirmemiştim. Bir gün saygın bey'i gördüm ve son şansımı denemek istedim. Eşime söyledim, bana inanmıyordu. Maddi manevi yardım etmeyeceğini söyledi.  

Çaresizlik ve bir umutla randevu alıp gittim o gün bu sefer doğru adreste olduğumu anladım ve tedaviye tek başına başladım. Eşim benimle alay ediyordu fakat tedavinin üçüncü aşamasında eşim bendeki değişikliği farketti. Vajinismus tedavisinden sonra normal yoldan hamile kaldım. Eşimin yüzündeki gururu ve sevinci görmeliydiniz. Doktor Saygın beyi görmek ve sevinçli haberi vermek için eşimde benimle geldi. Bizim için çok büyük bir mucizeydi. Çünkü yıllar süren vajinismus kabusu 3 seans gibi kısa bir sürede bitmişti. İkimizde ilişkiye girdiğimize inanamıyorduk. Hayatımın ilklerini hep orada yaşadım. Kadın doğum masası bana işkence yeri gibi geliyordu, ilk muayene, smear, vajinal ultrason ne varsa hep orada oldum. 

Kuş gibi hafiflemiştim. hayata bakışımız değişti. Yolda yürümem bile değişti. Bu mucizeyi bize yaşattığı için saygın beye ne kadar teşekkür etsek az gelir. İnanın çok kolaymış kendinizi üzüp, hırpalamaya değmezmiş. İnşallah sizede ışık olur. Saygın bey bizim ailenin kahramanı ve benim gibi olan herkesin tek kurtarıcısı. Yeterki  ona ve kendinize bir şans verin teşekkürler saygın bey...

 

 


Psikolog bir çiftin vajinismusa bakışı ve vajinismus tedavisi sonrası düşünceleri


Bir doktorun vajinismus ve vajinismus tedavisi hakkındaki görüşleri

Doktor Arzunun vajinismus tedavisi hakkındaki düşünceleri


Bir psikolog ve doktor eşinin vajinismusa ve vajinismus tedavisine bakışı


 

Fransa doğumlu ve Sağlık sektöründe çalışan ve hatta Fransa'da ebelik eğitimi alıp bizzat işin içinde olan bayanlarda da vajinismus hastalığı olabilmekte ve hatta vajinismus tedavileri alıp bir sonuç elde edemeyip karamsar bir şekilde vajinismusla geçirilen sürelerin ardından(2 yıllık vajinismus hastası fransa)  vajinismus tedavi merkezi istanbul'a gelip 3 seansta vajinismus hastalığından kurtulup evliliklerinde mutluluğu yakalayan ebe Hatice hanımın yorumlarını sizinle paylaşıyoruz.

 

vajinismus fransa

 

 Vajinismus nedeni ile Fransa'dan gelen ebe Hatice hanımın vajinismus hastalığı ve vajinismus tedavisi ile ilgili görüş ve yorumlarını sizi bilgilendirmek amaçlı sizlerle paylaşıyoruz. Vajinismusla ilgili Ebe hemşikendisini suçlamasın hanımın en çarpıcı yorumu ise; "Vajinismustan Kimse utanmasın, Vajinismustan kimse  çekinmesin." 

 

Hatice vajinismus fransa

 

 Vajinismus hastalığı nedeni ile Fransa'dan gelen ebe hemşire hanımın eşinin vajinismus tedavisi sonrası görüşleri

 

vajinismus tedavisi fransa


 

Sağlıkk sektöründe olup hatta mesleğiniz ebelik olabilir ve binlerce kez doğum yaptırmış olabilirsiniz ama vajinismus hastalığıyla yaşıyor olabilirsiniz. Kendinizi vajinismus nedeni ile mutsuz, huzursuz hissedebilirsiniz. Oysaki uygun bir vajinismus tedavisi ile vajinismus nedeni ile aylarca çektiğiniz işkenceden kurtulabilirisiniz. Vajinismus tedavisi aldıktan ve vajinismusu yendikten sonra vajinismus hakkındaki düşüncelerinizi değerlendirdiğinizde yorumlarınız şu şekilde olmaktadır.

  • Kendinize inanamazsınız.
  • Vajinismus için bumuydu aylarca çektiğim işkence dersiniz.
  • vajinismusu yaşayan kaderdaşlarına korkacak birşey değilmiş diyebilirsiniz. Çünkü neyin ne olduğunu anlamıyorsunuz, belkide neyin ne olduğunu bilmiyorsunuz.

Vajinismus tedavi merkezi istanbul kliniğimize ebe pınar hanım vajinismus nedeni ile başvurup 3 kez gelerek vajinismus tedavisi alıp probleminden kurtuldu. Vajinismus ve vajinismus tedavisi ile ilgili yorumlarını aşağıdan takip edebilirsiniz.

Op. Dr. Saygın Micozkadıoğlu
Kadın Doğum Uzmanı - Vajinismus ile ilgili düşünceleri

 

vajinismus tedavisi uzmanı

 

Vajinismus hastalığı nedeni ile İsviçre'den İstanbul Vajinismus tedavi merkezimize gelen N. Hanımın Vajinusmus tedavisi ile ilgili görüşleri

 

 

 

 

 

Bir Eczacının Düşünceleri

 


Hemşire Alev Hanım hem vajinismus problemini çözdü, hemde minik kulunu emanet aldı ve şimdi gebelik takibini yapıyoruz. Allah izin verirse doğumunu yaptıracağız, tıpkı diğer hastalarımızda olduğu gibi

 


Bir ebe hemşirenin vajinismusa(cinsel ilişkiye girememe) bakışı ve vajinismus tedavileri hakkındaki düşünceleri

 


7 yıllık ebe hemşirenin vajinismus çözümü için almış olduğu vajinismus tedavileri ve vajinismus problemini bizde çözdükten sonra anneliğe yolculuğu

vajinismus problemi yaşayan hemşirenin eşinin vajinismusa ve vajinismus tedavisine bakışı


Bir hemşirenin vajinismusa bakışı ve vajinusmus tedavisinden sonraki görüşleri


5 yıllık vajinismus problemi ile yaşayan Hemşirenin Vajinismus ve Vajinismus Terapisi hakkındaki yorumları

5 yıldır vajinismus problemi ile yaşıyor ve başarısız vajinismus tedavileri sonucu içine kapanık insanlardan kaçar bir ruh halindeydi. 3 ay önce boşanma kararı almıştı. 5 yıldır almış olduğu tedavilere rağmen vajinismus tedavi merkezimiz istanbul'a vajinismus sorunu ile gelmişti. 4 gün içinde 2 kez gelerek vajinismus problemini çözdü. Siz niye çözmeyesinizki.


 

 

Vajinismus Tedavisi Nasıl Yapılır?

Vajinismus Tedavi Merkezimiz İstanbulda vajinismus tedavisi nasıl yapılır? sorusuna ayrıntılı yanıt verebilmek için hazırladığımız bu bölüm,  sizlerden gelen vajinismus tedavisi ile ilgili sorularınızı  yanıtlamak için düzenlenmiştir.

Vajinismus sizin isteminize rağmen eşiniz yada partnerinizle cinsel ilişkiye girememe durumunuzdur. Burada erkekleri ve vajinismuslu çiftleri uyarmak isteriz. Bu tablo vajinismus hastası kadının elinde değildir ve ilişkiye girme esnasında sizi refleks olarak itmekte, kontrolü dışında kasılmaktadır. Bu sürecin devam etmesi de her seferinde, vajinismus problemi ve vajinismus probleminin getirdiği sorunlarla çiftler,zamanla cinsellikten soğumakta vecinsel isteksizlik gelişebilmektedir ve vajinismusla geçirdiğiniz günler bir anda vajinismuslu haftalara ve yıllara neden olabilmektedir.

Eğer, siz bu süreçte kendiniz ilişkiye girememe probleminizi vajinismusu yenemiyorsanız ,vajinismusla yaşamak yerine güvenebileceğiniz tecrübeli bir vajinismus tedavi merkezinden vajinismus tedavisi almanızı önermekteyiz.
Çünkü vajinismusla geçireceğiniz süre sizin ve eşinizin güzel günlerinizden çalmaktadır zaman içinde vajinismus yüzünden kavgalar ayrılmalar hatta boşanmalara kadar götüren bir sürece girebilirsiniz oysaki isteyerek ve severek birliktesiniz evlenmişsinizdir.

Devamını Oku

JoomlaWatch Visitors


92.4%Turkey Turkey
1.9%United States United States
1.7%Germany Germany
0.5%Russian Federation Russian Federation
0.4%Austria Austria
0.2%Netherlands Netherlands
0.2%France France
0.2%United Kingdom United Kingdom
0.2%Azerbaijan Azerbaijan
0.2%Georgia Georgia

Bugün: 138
Dün: 836
Bu Hafta: 1891
Geçen Hafta: 6079
Bu Ay: 17826
Geçen Ay: 28132
Toplam: 464805

JoomlaWatch Agent

JoomlaWatch Users


Sizi, Siz Anlatıyorsunuz

Hastalarımızın Vajinismusla İlgili Yorumları

Hastalarimizla Sohbetler

Videolarımız

videolar

Gebelik-Planlamasi

Biz Sizi Arayalım 

0532 3613132    0216 3869998    

Ameliyatlarda veya seanslardan dolayı bize ulaşamıyorsanız, Numaranızı bırakın Doktor Saygın Micozkadıoğlu sizi arasın.


Numaranızı bırakmak için tıklayın