Vajinismus Tedavisinde Başarı Öyküleri

Vajinismusu Yendiğinizde Hayatınızda Değişir

almanya-vajinismus-hastaBirbirinizi severek evlenirsiniz. Ancak ilk gece korkularınız yüzünden cinsel hayatınız rayına oturmaz. İlk gece korkularıyla geçirilen zaman günlerden aylara derken yıllarınıza mâl olabilir. Çift olarak cinsel ilişkiye karşı soğuma hissi gelişebilir. Başarısız ilişkiye girme denemelerinin ardından, zamanla cinsel ilişkiye girmeyi denemiyor olabilirsiniz. Bunun yanında erkeklerde de cinsel isteksizlik ve performans düşüklüğü gelişebilir.

Vajinismus ve vajinismusun getirdiği problemler yüzünden çiftlerin bir kısmı birbirinden uzaklaşıp, ayrılabilirken, bir kısmı da vajinismus hastalığına rağmen sevginiz azalmamıştır hatta bu sorunu her gün yaşamamak için vajinismusu rafa kaldırmışsınızdır. Taa ki çocuk istemeye başlayana kadar.

Bu zamana kadar vajinismus hastalığınızı taşımanıza bir çok etken rol alabilir. Belkide sorununuzun ne olduğunu bilmeden çözüm arayışlarına, kendi yetersiz bilgi ve deneyimlerinize başvurmanızdan kaynaklanmaktadır.(Geçen süreye rağmen hala vajinismus probleminizi çözemediyseniz ve ilişkiye girememe sorununu taşımayın )

Devamını oku...
 

Vajinusmustan Nasıl Kurtulursunuz

Vajinismus tedavisiVajinusmus yüzünden sizi mutsuz, endişeli bir ruh durumunda gören çevreniz, sizden uzaklaşabilir. Yalnız şunu unutmayın ki hayatta hiçbir sorun size özel ve kalıcı değildir. Vajinusmusta sizin için, size özel değildir ve sizin için vajinusmusta kalıcı değildir.  Gerçekten aşırı kaygılarınız varsa, bundan kurtulmanın yolu öncelikle içinde bulunduğunuz durumun farkında olmanız ve bu durumu kabul etmenizdir. Vajinusmus içinde aynı şeyler geçerlidir. ikinci aşama ise probleminiz olan vajinusmusun çözümünü odaklanmanızdır. Vajinusmusun çözümüne yönelik düşünmeye başladığınızda, sizin için o ana kadar imkansız görünen çözümleri görmeye başlasınız. Sadece çözüm bulmak yeterli olmayıp, ilk adımı atmanız ve çözüme yönelik eylemlere geçmeniz gereklidir. 

Vajinusmus hastalığınızdan kurtulmak için, vajinismus nedeniyle duyduğunuz kaygı, harcadığınız enerjinin, çok önemli bir kısmını, problemi çözmek için harcayarak  vajinusmustan kurtulabilirsiniz.

Devamını oku...
 

Vajinismus Tedavisi Niye Niçin Nezaman

3145554 largeVajinismus (İlk gece korkusu) sorunu yaşayan çiftler için yanıtlamaları gereken bir soruda; vajinismus hastalığını zamana bırakıp kendiliğinden çözülmesini beklemek mi Ya da vajinismus hastalığını çözmek için destek alıp vajinismus tedavisi almak mı...
Sorunun cevabı siz çiftlerde saklı ama unutulmamalıdır ki, vajinismusla gecen zaman sizi yıpratmakta ve sizin için bu geçen zaman size bağlı bazı çiftler için 1 haftada vajinismus sorunuyla herşey yıpranır ve bozulurken bazı çiftler için bu süre yıllara yayılır

Sonuçta kendi kendinize vajinismusu yenemiyorsanız ki vajinismus ve vajinismus belirtileri bu sizin elinizde olmadan gelişen bir durumdur. O yüzdende vajinismus sizi üzmeden vajinismustan kurtulmanız gerekmektedir.

Vajinismus hastalığınızdan kurtulduktan sonra anlarsınız ki kafanızdaki tüm korkuları kendi kendinize yaratmışsınız.

Devamını oku...
 

Vajinismus Ve Erkeğin Rolü

Vajinismus  hastalığı yaşayan eşiniz için üzülüyor ve içine bulunduğunuz bu durum sizi ve evliliğinizi olumsuz bir  şekilde etkiliyordur, Ama vajinismus istendiği halde, cinsel ilişkiye girememe durumunda da tam olarak ne yapmanız gerektiğini  bilemeyebilirsiniz. 
Önce doğru yanıtı bulabilmek için, her erkeğin kendi kendine vajinismus nedeniyle binlerce kez sorduğu, bu soruyu  ayrıntılı bir şekilde cevaplayabilmek için vajinismus nedir in tarifini yapmakla başlayalım; ve gelin  vajinusmus  ne demektir  sorusunun cevabını ,adım adım doğru bir şekilde siz  bulun.Soru;

Eşim vajinismus, vajinismus belirtileri var, istediği halde cinsel ilişkiye giremiyor,ilişki anında kasılmalar yaşıyor,beni eliyle itiyor ve eşimi vajinismus hastalığında kurtulması için ne yapmalıyım,vajinismusla ilgli ne şekilde davranmalıyım.

 

Devamını oku...
 

Yurtdışında Vajinismusla Yaşamayın!!!

Sevgili hastalarım:
Tüm dünya toplumlarında ve her kültürde yaşayan birçok kadın bireylerin, vajinismus (cinsel ilişkiye girememe, ilk gece korkusu) problemiyle karşı karşıya kalmaları yadsınamaz bir gerçektir. İşte bu sebeple siz hastalarımın bilgilendirmek amacı ile yer yüzünde vajinismus problemiyle müzdarip tek insan siz olmadığınızı teyit etmek için yine siz hastalarım tarafından yurtiçinde ve yurtdışında yazılmış vajinismusla ilgili yorum notlarını sizinle paylaşmak isterim ve bu vajinismus ve vajinismus tedavisi ile ilgili size yazılmış notlardan anlayacağınız üzere tüm dünya toplumlarında ve her coğrafyada vajinismus probleminin yaşanabileceğini ve vajinismus hastalığının her insan için çözülebilir olduğunu sizinle paylaşmak isterim. Aşağıda okuyacağınız siz hastalarıma ait vajinismus ve vajinismus tedavisi sonrası notların tedavinize yardımcı olabileceği dileği ile...

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Saygın Micozkadıoğlu Vajinismusla ilgili görüşleri

Yurt dışında yaşayıp eşinizle birlikte olmak isteyebilirsiniz ama cinsel birleşme esnasında elinizde olmadan, tam olarak cinsel ilişkiyi gerçekleştiremeyebilirsiniz. Biz buna vajinismus diyoruz ve siz bu probleminizi çözmek için yaşadığınız ülkelerde vajinismus tedavi merkezlerinden tedavi alıp sorununuzu aşamamış olabilirsiniz. Bu sizin yetersizliğinizi değil almış olduğunuz tedavilerin yetersiz ve eksikliğini veya size uygun olmadığını gösterir. Vajinismus Tedavi Merkezi İstanbul'a bu şekilde başvuran hastalarımız 3-4 kez gelerek, 3-5 gün içinde vajinismus tedavilerini tamamlamaktadırlar.

Yurt Dışında Vajinismusa Bakış Ve Vajinismus Tedavilerine Yaklaşım

Devamını oku...
 
 

Vajinusmussunuz ve Eşinizi Seviyorsunuz

vajinismusmu-sizmiEvlisiniz, eşinizi seviyorsunuz ama vajinusmussunuz.
Her şeyi biliyorken, kendinize güvenip kocanızı bu kadar seviyorken, neden yapamadığınızı düşünüp durursunuz evlendiğiniz günden beri. Vajinusmus nedeni  ile boş yere sıkmışsınızdır canınızı Vajinusmus nedeni ile kendinize güveninizi kaybedersiniz, kendinizi eksik hissedersiniz, Vajinismus nedeni ile evli olduğunuzu tam olarak anlayamazsınız.
Eşiniz içinde çok zor bir durumdur. Erkek de büyük bir beklenti ile evlenmiştir fakat hiç tahmin etmeyeceği bir problemle vajinusmusla karşı karşıya kalmıştır. Sizi seviyor ve gittikçe yakınlaşmanız gereken bu süreçte uzaklaştığınızı hissetmektedir. Zamanla eşiniz yorulur, huzursuz ve mutsuz bir insan olur. Bu tablo bize göstermektedir ki, Vajinusmus nedeni ile hem kadın, hem erkek yani iki tarafta üzülmekte ve yıpranmaktadır.

Devamını oku...
 

Vajinismus Tedavisine Ne Zaman Başlamalıyım?

vajinismus tedavisi istanbulVajinismus istemeniz halinde eşinizle veya partnerinizle cinsel ilişkiye girememe durumu olup, kişinin tamamen iradesi dışında ilişki esnasında kasılması, bacaklarını kapatması, eşini itmesi halidir. Her cinsel ilişkiye girme denemesinde, bu sefer ilişkiye girebileceğini düşünen kadın aynı tabloyu defalarca yaşaya bilmekte ve hem eşinin, hem de kendisi vajinismusun getirmiş olduğu sorunla yaşamaktadır. Vajinismus nedeniyle tekrarlanan bu tablo, çiftlerin ilişkilerinde eninde sonunda olumsuz şekilde yansımaktadır. Küçük tartışmalar zamanla büyük tartışmalara kadar gidebilmekte ve vajinismusla geçen sürede çiftler ayrılmayı düşünebilmekte ve hatta vajinismus ve vajinismus hastalığının getirdiği nedenlerle  boşanmaya kadar gidebilmektedir.

Devamını oku...
 

Vajinismus, Siz, Eşiniz ve Çevreniz

vajinismustan eft teknigi ile kurtulun Evlenmiş ve artık sevdiğiniz kişiyle birliktesinizdir.Evliliğinizin başında aklınıza bile gelmeyen ilk gece korkusu ile tanışırsınız. Vajinusmus hastalığını yaşarken kendinizi ümitsiz, bitmiş hissedebilirsiniz. İçinde bulunduğunuz ruh durumu sizi hayata küstürebilir, işinizde başarısız olabilirsiniz. Sosyal aktivitelerinizi bırakmış olabilirsiniz, Yakın çevreniz ve arkadaşlarınızla irtibatı kesmiş olabilirsiniz. Eşinizi ne kadar sevsenizde zamanla vajiniamua hastalığı yüzünden kavgalar, ayrılma ve boşanma düşünceleri arasında gel gitler yaşayabilirsiniz. Kendinizi diğer kadınlardan farklı hissedip "ben niye bu kadar beceriksizim, korkağım" diye sorabilirsiniz. İçinde bulunduğunuz bu ve buna benzer ruh durumları sizi depresyona sokabilir. Oysaki vajinusmusun sizi depresyona sokma derecesine kadar getirmesine izin vermeyip,aksine vajinusmus hastalığınızı yenmek için adım attığınız taktirde vajinusmustan kurtulabilirsiniz.Hatta Vajinusmus tedavileri alıp, vajinusmus probleminizi yenemeyip vajinismusla yaşasanız bile  size uygun doğru bir tedavi programı ile vajinusmusun getirdiği yüklerden kısa sürelerde kurtulabilirsiniz ve vajinusmus nedeni ile yaşayamadığınız gerçek hayatın güzelliklerini görüp sizde keyifle içinde yer alabilirsiniz, tıpkı çevrenizdeki diğer mutlu arkadaşlarınız gibi...

Çünkü Gerçekten diğer kadınlardan farkınız yok ve Doğaya karşı gelme lüksünüz de yok...

Op. Dr. Saygın Micozkadıoğlu
Kadın Doğum Uzmanı - Vajinismus ile ilgili düşünceleri

Devamını oku...
 

Vajinismus Hastalığını Çevremle Paylaşmalı mıyım?

Vajinismus-Problemini-Cevremle-PaylasmalimiyimRahat olun, çünkü vajinismus  hastalığı çözülebilir bir problemdir ve siz utanılacak, sıkılacak, üzülecek hiçbir şey yapmadınız  ki. Vajinismus hastalığı, sadece istemenize rağmen,korku ve kasılmalarınız sonucunda cinsel ilişkiye girememe durumudur ve vajinismus sizin iradeniz dışında, elinizde olmadan gelişmektedir. Zamanla vajinismus, ağrılı cinsel ilişkiye girememe problemi size  özgüveninizi kaybettirebilir.Bu durum da  en başta siz ve eşinizi, ailenizi, çevrenizi  olumsuz etkileyebilir.

Devamını oku...
 
  • «
  •  << 
  •  < 
  •  > 
  •  >> 
  • »
Sayfa 1 - 3

JoomlaWatch Visitors


78.3%Turkey Turkey
11.5%United States United States
2.8%Israel Israel
2.2%Georgia Georgia
1.4%Germany Germany
0.4%Austria Austria
0.4%Czech Republic Czech Republic
0.3%Netherlands Netherlands
0.3%United Kingdom United Kingdom
0.2%France France

Bugün: 529
Dün: 720
Bu Hafta: 1249
Geçen Hafta: 4729
Bu Ay: 12986
Geçen Ay: 23175
Toplam: 1475279

JoomlaWatch Agent

JoomlaWatch Users