Vajinismus Doktorlarda da Olabilir

Vajinismus Doktorlarda da Olabilir

Vajinismus her çiftte hatta psikologlarda bile görülebilir, cinsel terapiler üzerine eğitim almış olsalar bile? Bu yüzden kendinizi  suçlamayın, üzmeyin, yeter ki çözmek için adım atın....

Sevgili hastalarım:
Vajinismus (cinsel ilişkiye girememe) problemi toplumun her kesiminde ve aynı zamanda tüm meslek gruplarında görülebilen bir rahatsızlıktır. Malesef bu problem eğitimli, akademik kariyer sahibi kişilerde görülebildiği üzere eğitimsiz bireylerinde de görülebilmektedir. Oysa görüştüğümüz tüm hastalarımızın problemin sadece kendilerinde olduğunu zannediyorlardı. Vajinismus sorununu iç dünyalarına hapsederek çözümsüz olduğunu söylüyorlardı. Siz hastalarımla şimndi paylaşacağım hasta yorum notlarıyla bu problemde yalnız olmadığınızı, tüm kadınlarda bu problemin olabileceğini ve bu fitursuz problemin doktor, psikolog, hemşire, avukat, öğretmen, bankacı, ev hanımı, sporcu, gazeteci, yönetici....... kısaca toplumu oluşturan birçok kadın bireyleri pençesine aldığı gerçeğini bildirmek isteriz. İşte bu sebeple bu problemde yalnız olmadığınızı görmek için ve aynı zamanda siz hastalarımın hangi toplumsal rolde olursanız olun, bu problemi yaşadığınızı ve bu probleminizinde tedavisinin mümkün olduğunu sizinle, sizlerden tarafımıza bildirilen vajinismus tedavisi süreci hakkındaki notlarınızda da teyit etmek isteriz. Bu teyidimiz umarım tedavinizde size bilgi materyali olarak yardımcı olacaktır.  Her insanın yaşam hakkı gibi sağlıklı yaşamasıda bir haktır. Sağlıklı yaşamaya dair kişilerin sağlık problemlerini tedavi etmek istemesi ve tedavi olmasıda bir haktır.
Vajinismus problemini aşmanızda size yardımcı olabileceğine yersiz ve gereksiz kaygılarınıza set çekeceğine inandığımız siz hastalarımızdan tarafımıza yazılan aşağıdaki yorum notlarını okumanızı önermekteyim.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Saygın Micozkadıoğlu

A., 27 psikolojik danışman,  İstanbul

3. gelişim bugün Saygın Bey' in dediği gibi aslında teşekkür gelişim aynı zamanda 1.2.3. ve sonunda eşimle birlikte olduk. bu kadar kısa sürede ve en önemlisi tedavi boyunca sorunsuz bir şekilde birlikteliğimin gerçekleşmiş olması?

Saygın Bey' e eşim ve ben minnettarız. Evliliğimin tadını daha iyi çıkartmaya başladık, birbirimize olan sevgimizi de perçinledi aynı zamanda, ben de artık normal kadınlar arasına girdim, farklılığım ortadan kalktı, çok şükür. tabii problemimizde.

Bu satırları birileri okuyor ve beni duyuyorsa hiç korkmayın ve endişelenmeyin, çünkü şimdi bu satırları okuyorsanız, doğru adrestesiniz, abartmıyorum, gerçekten?ve düşünün ki, bu satırları bir psikolojik danışman, diğer bir değişle bir kadın psikolojik danışman yazıyor.

Saygın Bey, kısa bir zaman diliminde hayatımızın büyük bir yerinde?Teşekkürler.

Hakan, psikolojik danışman

Bütün bu sorunu yaşayan bayanlara ve onların eşlerine;

bir psikolojik danışman olarak ve ?cinsel terapiler? üzerine eğitim almış bir psikolojik danışman olarak böyle bir problemle karşı karşıya kalmak nasıl bir ikilemdir fazla anlatmama gerek yok sanırım, ?terzinin kendi söküğünü dikememesi gibi biz de kendi problemimizi çözemiyorduk, ısrar ettik, biz psikoloji eğitimi aldık, bunu çözeriz dedik ancak 1-1.5 yılın sonunda pes ettik. Değişik yerler araştırdık, tanıdığımız insanlara sorduk fakat hiç kimsenin bilmediği ama kendine çok güvenen bir yere geldik, kafamda hep şüpheler vardı. çünkü piyasada nelerin olup bittiğini biliyorduk.

İlk görüşmenin sonunda eşimin umutsuzluğu gitmişti. bana çıkışta ? bu iş olacak ? deyince herşey değişti, bir , iki hafta içinde uygulama yapacak kadar ilerlemek bir mucize gibiydi, artık bana bu yönde bir sorun gelirse nereye yönlendireceğimi biliyorum.

Saygın Bey' e  bizi bu sıkıntıdan kurtardığı için çok teşekkür ediyorum, ayrıca nisan ayı içerisinde sorunun çözüleceğini vaad etmişti ve çözüldü?

vajinismus tedavisi psikolog

vajinismus tedavisi psikolog

vajinismus doktoru

vajinismus doktoru

vajinismus ebe

vajinismus doktoru

 

Vajinismus Tedavisi Nasıl Yapılır?

Vajinismus Tedavi Merkezimiz İstanbulda vajinismus tedavisi nasıl yapılır? sorusuna ayrıntılı yanıt verebilmek için hazırladığımız bu bölüm,  sizlerden gelen vajinismus tedavisi ile ilgili sorularınızı  yanıtlamak için düzenlenmiştir.

Vajinismus sizin isteminize rağmen eşiniz yada partnerinizle cinsel ilişkiye girememe durumunuzdur. Burada erkekleri ve vajinismuslu çiftleri uyarmak isteriz. Bu tablo vajinismus hastası kadının elinde değildir ve ilişkiye girme esnasında sizi refleks olarak itmekte, kontrolü dışında kasılmaktadır. Bu sürecin devam etmesi de her seferinde, vajinismus problemi ve vajinismus probleminin getirdiği sorunlarla çiftler,zamanla cinsellikten soğumakta vecinsel isteksizlik gelişebilmektedir ve vajinismusla geçirdiğiniz günler bir anda vajinismuslu haftalara ve yıllara neden olabilmektedir.

Eğer, siz bu süreçte kendiniz ilişkiye girememe probleminizi vajinismusu yenemiyorsanız ,vajinismusla yaşamak yerine güvenebileceğiniz tecrübeli bir vajinismus tedavi merkezinden vajinismus tedavisi almanızı önermekteyiz.
Çünkü vajinismusla geçireceğiniz süre sizin ve eşinizin güzel günlerinizden çalmaktadır zaman içinde vajinismus yüzünden kavgalar ayrılmalar hatta boşanmalara kadar götüren bir sürece girebilirsiniz oysaki isteyerek ve severek birliktesiniz evlenmişsinizdir.

Devamını Oku

JoomlaWatch Visitors


88.2%Turkey Turkey
6.3%United States United States
1.7%Germany Germany
0.5%Georgia Georgia
0.4%Russian Federation Russian Federation
0.3%Austria Austria
0.3%Netherlands Netherlands
0.2%France France
0.2%Belgium Belgium
0.2%Azerbaijan Azerbaijan

Bugün: 73
Dün: 846
Bu Hafta: 73
Geçen Hafta: 5744
Bu Ay: 20069
Geçen Ay: 26714
Toplam: 519449

JoomlaWatch Agent

JoomlaWatch Users


Sizi, Siz Anlatıyorsunuz

Hastalarımızın Vajinismusla İlgili Yorumları

Hastalarimizla Sohbetler

Videolarımız

videolar

Gebelik-Planlamasi

Biz Sizi Arayalım 

0532 3613132    0216 3869998    

Ameliyatlarda veya seanslardan dolayı bize ulaşamıyorsanız, Numaranızı bırakın Doktor Saygın Micozkadıoğlu sizi arasın.


Numaranızı bırakmak için tıklayın