Vajinismusla Geçen Zamanın Evlilik Üzerine Etkileri

Vajinismusun "Cinsel İlişkiye Girememek" Geçen Zamana Göre Evlilik Üzerine Olan EtkileriVajinismusla yani 'istendiği halde  cinsel ilişkiye girememek problemi ile tanışmak,  evlilik öncesinde, bekarken ya da nişanlıyken fark edilse bile genelde, evlendikten sonra vajinismus ve vajinismus belirtilerinin olmayacağı düşünülür oysa, bu problem evlendikten sonra da size eşlik edebilmektedir.
Evliliklerin ilk aylarında ve takip eden  ilk yıllarında, çiftler vajinismus ve vajinismus belirtileri ile karşılaşınca önce büyük bir üzüntü ve çaresizlik yaşamakta en yakın çevrelerinden kendi anne, baba ve kardeşlerinden saklamakta ve durumu idare ederek vajinismusu anlamaya, kendi başlarına çözmeye çalışmaktadır.

 

 

Vajinismus evliliğin en önemli başlangıç anı olan balaylarını kabusa çevirmektedir. Erkek eş vajinismusun ilk başlarında  eşine karşı anlayışlı olmakta  fakat vajinismusla geçen zaman diliminde erkekte de anlayışın yerini üzüntü, çaresizlik ve ümitsizlik  almaktadır. Bu süreçte, erkek eş vajinismus probleminden kurtulmak için çözüm arayışına girer ve siz de vajinismus yüzünden kendinize olan özgüveninizi kaybetmeye başlayabilirsiniz. Vajinismus sizi daha sinirli, öfkeli ve keyifsiz yapar. İki kişilik hayatınızda vajinismus hastalığı yüzünden daha mutsuz olmakta ve bu mutsuzluk sizi seven, sizi eş olarak seçmiş erkeği çok  yıpratmaktadır. Vajinismus hastalığı yüzünden zaman zaman aranızda tatsız tartışmalar olmakta gereksiz sebeplerlede öfke patlamaları olmakta hatta boşanmayı bile düşündürmektedir.
Eşi vajinismus olan bazı erkekler direk çözüme yönelmektedir.  Bu çözüm kendi başlarına vajinismusu yenme aşamasında da, kendi başlarına vajinismusu çözemezlerse vajinismus tedavisiyle ilgili tedavi alma aşamasında eşine destek olmakta iken, bazı eşler durumu kabul etmeyerek geçen süreyi zorlaştırmaktadır.

 

Sonuçta ne olursa olsun, bu süreci iyi yönetemeyen vajinismuslu çiftler birbirlerine ne kadar severek evlenselerde vajinismusun /ağrılı cinsel ilişki evliliklerinde olumsuz etkilerini görürler. Bu olumsuzluklar vajinismusla geçirilen süreyle doğru orantılı olarakta artar.


Vajinismus cinsel ilişkiye girememek eşleri kırar, üzer, hatta evliliği boşanmaya götürebilir. Oysa ki vajinismusla yaşamak yerine evliliğinizi vajinismustan kurtarabilirsiniz.

Oysa ki, evli ya da bekar çift şunu bilmelidir ki, vajinismus cinsel ilişkiye girememek tamamen irade dışında, elinizde olmadan, istemeden gelişen bir durumdur. Kadın cinsel ilişkiye girmek istemesine rağmen cinsel ilişkiye girememektir.

Vaginismustan ağrılı cinsel ilişki kurtulmak için ilk adım durum analizi yapmaktır. Vajinismusla cinsel ilişkiye girememekyaşanan her anın sizin evliliğinizden götürdüğü güzel anları görebilmektir. Oysa ki, evliliğin ilk başları hem kadın, hem erkek için son derece önemlidir. Tek kişilik yaşamdan iki kişilik yaşama geçmişken acaba hatamı yaptım, acaba bu doğru eş mi, doğru adam mı Doğru kadın mı Gibi gereksiz sorulara cevap arandığı ve genelde de sorulara yanlış cevap verildiği bir zaman dilimidir.

Vajinismus Klinik olarak sizinle evliliklerinin ilk  haftalarından, aylarına ve yıllarına eşlik eden vajinismusun, sizin tecrübelerinizle, sizden gelenleri size daha iyi anlatabilmek için bir eğitim materyali olarak paylaşmak istiyoruz.

Vajinismusla ağrılı cinsel ilişkigeçireceğiniz gereksiz her günün evliliğinizde yaratacağı tabloyu takip edeceksiniz. Yıllar içersinde birbirine seven çiftlerin birbirlerinden nasıl koptuklarını ve nasıl kopma aşamasına geldiklerini göreceksiniz.
Oysa ki, vajinismusla cinsel ilişkiye girememe yaşamak yerine, vajinismustan profesyonel destekle çok kısa süreler içerisinde kurtulduktan sonra evliliklerindeki değişiklikleri, güzellikleri takip edebileceksiniz.

Vajinismus terapisinden sonra geri döndüğünüzde üzülerek, sıkıntılarla, içsel hesaplaşmalarla geçen zamanınızı görürsünüz. Vajinusmus probleminizi kendi kendinize çözemeyip ve vajinismus terapisi almak, size ve eşinize mantıklı gelmeyebilir. Hatta evliliğinizin ilk başlarında, vajinismusu önemsemezsiniz. Zamanla eşinizle güzel anlaşmanıza ve birbirinize aşık olmanıza rağmen, vajinusmus probleminizin getirdiği sıkıntılardan dolayı, tartışmaya başlar ve etrafınıza mutluluk oyunu oynamaktan bunalırsınız. Oysa  kolay bir vajinismus tedavisi ile hastalığınızı çözdükten sonra, sırtınızda taşınıdığınız bu kambur yük yerine, yüzünüzde hep bir gülümseme vardır. En önemliside özgüveninizi tekrar elde edersiniz. Tıpkı vajinismus hastası istanbul - Özge hanım gibi

Vajinismus tedavisi istanbul, Bankacı Özge hanım'ın vajinismus ve vajinismus tedavisi hakkında yorumları

 

istanbul vajinismus tedavisi


Vajinismusla ilk tanıştığımda hayatımın en mutlu günlerinden biriydi. İlk gece korkularımın zamanla kabusa dönüşeceğini bilmiyordum. Nasıl olsa ilişkiye girebilirim diye düşünüyordum. Ama günler geçtikçe vajinismus büyüdü büyüdü, öyle bir hal aldı ki birbirimizden yavaş yavaş uzaklaşmaya ve birbirimizi yıpratmaya başladık. Bir sene boyunca aramızda sürekli kaçma-kovalamaca yaşandı. Eşim ısrar ettikçe ben daha fazla kaçıyordum. Bu senin sonuda hayattan kopmuş, geleceğini göremeyen bir kadın haline gelmiştim. 1 hafta boyunca kocamı gerçekten seviyormuyum diye sorguladığımı hatırlıyorum. Ne kadar komikmiş. Kendi başıma çözmek için çabaladım ama yine olmuyordu. Vajinismus beni yenmeden ben vajinismusu yenmeliydim.

 

Vajinismus tedavisi ingiltere, 2 yıllık evli işletmeci Aslı hanımın'ın vajinismus ve vajinismus tedavisi hakkında yorumları

Yurtdışında İngilterede çalışıyorlardı. İlişkileri kopma noktasına gelmişti. İzin alamıyorlardı. Bir pazar ve pazartesileri vardı. 2 kez gelerek vajinismus problemlerini yendiler.
2 yıllık bir süreç evlilikleri kopma aşamasına getirebilir, çiftler birbirlerini ne kadar sevselerde

Vajinismus tedavisi hasta yorumları

 

Yurtdışında 2 yıldır vajinismusla yaşamak çözmek için çabalamak, ne yapsa vajunusmustan kurtulamamak, eşiyle ayrılma aşamasında olan bir çift
İlk seansa giderken kafamda bir sürü soru işareti vardı, nasıl olacak Çözülecek mi Nasıl olur da bu kadar kısa sürede çözülür Ama neredeyse bir seansta bu işi hallettim. 2. seansta ise olay tamamen bitmişti, inanamıyordum.


Ha bugün ha yarın kendiliğinden çözülür, ilişkiye girebiliriz diye bekledik. Birde bakmışız ki 2.5 koca yıl geçmiş, saçma sapan düşünceler, yersiz korkular beni olumsuzluğu itiyordu. Evliydim ama bekardım, kadındım ama genç kızdım. Vajinismus yüzünden kimliğimi kaybetmiş gibiydim. Sanki ömrüm boyunca vajinismusla yaşayacakmışım gibi geliyordu bana. Vajinismus tedavisi almam için beni eşim ikna etmişti.Vajinismus tedavisinin ardından ilişkiye girmeyi başardım, hala ilişkiye girebildiğime inanamıyordum. Eşim ve ben artık daha mutluyuz.

 Vajinismus tedavisi kocaeli, Ev hanımı Songül hanım'ın vajinismus ve vajinismus tedavisi hakkında yorumları

vajinismus tedavisi istanbul


Uzun süren flört döneminin ardından eşimle evlenmeye karar verdik. Ancak ben vajinismus hastası olduğumu fark ettim ve evlenmeden önce vajinismusu çözmeliyiz diye düşündüm. Anlamsız kafamda büyüttüğüm koca bir duvar yıkıldı adeta. Vajinismus yüzünden eksik olan yanımı tamamlamış olarak devam ediyorum.
Bekarlarda Vajinismus Tedavisi 

Vajinismus tedavisi izmir - Guliz(Bekar) Vajinismus ve vajinismus tedavisi hakkındaki yorumları 

vajinismus nedir


Vajinismus tedavisi istanbul - 1 Yıllık evli Kıymet hanımın vajinismus ile ilgili görüşleri

Evleneli 1 yıl olmuştu, ama hala olmayan ve yolunda gitmeyen şeyler vardı. Hep yarın olacak diye diye, koskoca bir yılı geride bırakmıştım. Hala eşimle ilişkiye giremiyordum. Eşim vajinismus tedavisi konusunda asla bana yardımcı olmuyor ve kabul etmiyordu. Oysa uygun bir vajinismus tedavisi ile karanlık kuyudan kurtuldum ve bunu aştım. Eşim ve ben vajinismusu aştığımız günü asla unutmayacağız.

vajinismus tedavisi kocaeli

 


Vajinismus tedavisi istanbul - 3.5 yıllık evli Ferdi beyin vajinismus ve vajinismus tedavisi ile ilgili  yorumları

Vajinismus illetinden kurtulmak için bir çok vajinismus tedavi yöntemlerine başvurduk ama hepsi hüsranla sonuçlandı. Eşimin vajinismus tedavisi almasına bu yüzden karşıydım Çünkü yine hüsrana uğramak istemiyorduk ama böyle gitmeyeceğini de biliyorduk. Bütün bunlara rağmen eşim uygun bir vajinismus tedavisi ile vajinismus hastalığından kurtulduktan sonra şimdi çocuk düşünüyoruz. Bir hayal gibi, evliliğimizin devamını size borçluyuz. 

 

vajinismusta erkeğin desteği


Vajinismus ve vajinismusun getirdiği problemler zamanla çok büyür. Siz bu arada vajinismus tedavisi alıp, vajinismusla yaşamaya devam ederseniz asla pes etmeyin.Çünkü uygulanan vajinismus tedaviniz size uygun olmamıştır. Siz istedikten sonra mutlaka vajinismusu çözmek için doğru yolları bulabilirsiniz. Eşinizden boşanmaya değmez.

 

Vajinismus tedavisi istanbul -  12 yıllık evli B. hanımın vajinismus ve vajinismus tedavisi ile ilgili  yorumları

Belkiz


Vajinismus tedavisi istanbul - 13 Yıllık evli vajinismuslu  Yönetici Emine hanımın öyküsü

Benim bunca zamandır yapamadığım şeyi nasıl bu kadar kısa bir sürede çözebileceğime inanamıyordum ama oldu, bizim 13 yıldır çözemediğimiz Ağrılı cinsel ilişki problemini yani vajinismus sonunda çözüldü.

 

Vajinismus tedavisi hasta yorumları


Vajinismus tedavisi Trabzon - 4 Yıllık evli vajinismuslu Meryem hanımın yorumu

Vajinismus yüzünden hayata küsmüştüm. Yeri geldi eşimden şiddet gördüm. Artık vajinismus okadar ağırdı ki kaldıramıyordum. Normal cinsel ilişkiye girebilmek benim için sadece hayaldi. İntiharı bile düşündüm. Uygun bir vajinismus tedavisi ile kurtulduktan sonra hayalim gerçek oldu. Bir günde hayatım değişti, çok mutluyum. kabustan uyandım, herşey geride kaldı, kabus bitti.

Vajinismus tedavisi hasta yorumlarıVajinismus Tedavisi Manisa - 8 Yıllık evli vajinismuslu Canan hanımın yorumları

Eşimle evlendiğimizden beri ilişkiye giremiyordum. Zamanla ilk gece korkularım düzelir diye düşündük ama haftalar, aylar derken kabus dolu vajinismusla 8 yıl geçti ve ben hala eşimle ilişkiye giremiyordum. Sürekli vajinismus yüzünden tartışıyorduk. Vajinismus tedavimin ardından ilişkiye girebildim ama hala inanamıyordum.

 
Vajinismus tedavisi hasta yorumları


İnsanın en temel haklarından bir tanesi evlilik hakkıdır. Evlilik sosyolojik olarak dayanışmayı, psikolojik olarak ruhsal teskin ve sadakatin birlikte yaşamayı, insanlık soyunun devamı için bir içgüdüsel bir dürtü olarak çocuk sahibi olmayı en tabi ve en doğal olan insani isteklerden birisi olan cinsel birliktelik isteği gibi birçok konularında temelidir.Tüm dinler ve ideolojiler insanlık tarihine yön verirken oluşturdukları sosyolojik ve yönetsel konularda aile kurumunu insnalık için esaslı kurum olarak kabul ederek buna dair çözümlemeler öngörmüşlerdir. İşte çok önemli olan aile kurumunun yada her ne ad altında olursa olsun karşı cins kişilerin birlikteliği ile oluşan kişi yumağı bizce çok basit olan vajinismus probleminden dolayı sarsılmamalı ve yok olmamalıdır. Hasta yorumlarındanda taktir edeceğiniz üzere vajinismus problemi kaos, yalnızlık, boşanma, intihara eğilim sebebi olmayıp tedavi edilebilir mutlu bir sonun adı olmalıdır. Siz hastalarımdan tedavi süreç ve sonucuyla ilgili aldığım yorumları bir övgü olarak değil sağlığınızın temini için bir yergi ve daha fazla çalışma yorumu olarak algılamaktayım. Lütfen tedavisi mümkün olan bu basit problem için hayatınızı karartmayınız. Tam aksine renklendirdiğinizi biz şahit olduk.

Op. Dr. Saygın Micozkadıoğlu 
Vajinismus ve vajinismus tedavisi hakkındaki yorumları

 

JoomlaWatch Agent