Vajinusmus Makaleleri

Vajinismus Hastalığı Nedir?

vajinismus hastaligi nedir2

Vajinismus Nedir 
Vajinismus hastalığını yaşayan birçok kadın, vajinismus hastası olduğunu bilmeden veya görmezden gelerek zaman kaybetmektedirler. Vajinismusla geçirmiş oldukları süre, beraberliklerine olumsuz yansımakta ve  sonuçta kadınların özgüvenlerini kaybetmelerine neden olur. 

Vajinismus hastalığı  "vajinusmus"  nedir sorusuna verilecek en iyi cevap  kadının cinsel ilişkiye girmek istemesine rağmen, sağlıklı bir şekilde cinsel birleşmeyi gerçekleştiremez. Burada bilinmesi gereken, kadının tamamen iradesi dışında elinde olmayarak, cinsel ilişki sırasında kasılması, eşini itmesi, bacaklarını kapatması,  ve bunları takibende cinsel ilişkiye girememesi,  durumudur. Tedavi merkezimiz istanbul'a gelip vajinismus hastalığını yenen kadınların bir kısmı vajinismus nedir sorusuna aşağıdaki yorumlarıyla cevap vermişlerdir. Vajinismusun sizin hayatınıza olumsuz şekilde yansımalarını istemediğimiz için, siz hastalarımızdan gelen yorumlarını sizi bilgilendirme amaçlı bir eğitim mataryali olarak, siz değerli danışanlarımızla paylaşıyoruz.

Devamını oku...
 

Vajinismus muyum Testi

 

Vajinismus-muyum

Vajinismus Tedavi Merkezimiz'e vajinismus - cinsel ilişkiye girememe sorunu ile gelen kadınların bir kısmı vajinismus muyum Tam emin değilim, ya da vajinismus belirtilerinin ben de birkaçı var, acaba vajinismusmuyum diye sormaktadırlar.

Sizin için hazırladığımız Vajinismus muyum mini testini yaparak durumunu hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

VAJİNİSMUS MUYUM (Cinsel İlişkiye Girememe) TESTİ
1-  Cinsel birleşmenin sıkıntılı, keyifsiz, zor ve ağrılı gerçekleşmesi
2-  Eşi ya da erkek arkadaşı ile cinsel ilişkiye girmekten korkma ve cinsel ilişkiye girme anında kasılma girememe ,eşini ilişki anında itmesi,ilişkinin tamamlanma aşamasında endişe duyması
3- Cinsel ilişkinin kısmen gerçekleşmesi penisin bir kısmının vajinaya girmesi cinsel ilişkinin tam olarak tamamlanması,cinsel ilişkinin sonunda kanama, cok acıma, yanma ,ilişkide kasılı kalıp kitleneceğini düşünmek gibi
4-  Vagina içine parmak sokamama
5-  Vajina içine tampon yerleştirememe
6-  Vaginal ultrasounda girememe
7- Kadın doğum muayenelerinden çekinme, korkma, masaya çıkamama
8- Vajina içine medikal tedavi amaçlı vaginal fitil, vajinal krem kullanamama

 

Devamını oku...
 

Vajinismus (Cinsel İlişkiye Girememe) Tedavisi Nasıl Yapılır?

Vajinismus tedavi merkezimiz  İstanbul'da vajinismus  tedavisi nasıl yapılır sorusuna vereceğimiz yanıt, kişiye  özel,yönelik hazırlanıp ve uygulanan bilişsel ve davranışsal vajinismus tedavisidir. Çünkü

vajinismus hastalığı yaşayan kadınların vajinismusla ilgili farklı hikâyeleri, vajinismusla ilgili farklı korkuları, endişeleri, düşünceleri, farklı kişilikleri,eşleri ile olan ilişkileri farklıdır.Kişiye yönelik uyguladığımız vajinismus (Cinsel İlişkiye Girememe) tedavisinde, önce kişinin tanısının vajinismus olup olmadığına ve vajinismus ise alacağı vajinismus tedavi programı  belirlenir.

 

Devamını oku...
 

Vajinismuslu çiftler ne düşünür

Siz hastalarımın daha önce yaşamış olduğunuz tedavi deneyimleri hakkında bir yorum yapacak durumda değilim. Diğer meslektaşlarımızın tedavi yöntem ve uygulamaları bu meyanda kendilerini ilgilendirmektedir. Ancak ben bu problemin çözümünde bir jinekolog kadın doğum uzmanı perspektifi ile algılamaktayım ve bu faaliyet alanımız çerçevesinde tedavi  yürütmekteyim.

Dr Saygın olarak biliyorum ki DİĞER KADINLARDAN HİÇ BİR FARKINIZ YOK.  DOĞAYA KARŞI GELME LÜKSÜNÜZDE YOK. İşte bu nedenle hiç bir farkınızın olmadığı normal kadınların yaşamadığı vajinismus problemini sizde yaşamamalısınız ve sağlıklı bir hayat sürdürmek üzere vajinismus tedavinizi gerçekleştirmelisiniz. Siz hastalarımın vajinismus problemi kaynaklı yaşadığınız ruhsal çöküntü, özgüven kaybı gibi bin türlü tarafınızca büyütülmüş ve içinizde çözümsüz bir dünya gibi görünen vajinismus tedavisini imkansız olmadığını, bir hastamızın deyimi ile imkansızın imkanlı olduğunuda belirtmek isterim.

Devamını oku...
 

Vajinismuslu (Cinsel İlişkiye Giremeyen) Kadınlarda Gebe Kalabilir!!!

vajinismus-ve-gebelikVajinismus problemi ile yaşayan bayan anne olabilir mi, Vajinismuslu olupda nasıl bebek sahibi olunur, Çocuklu ve vajinismuslu nasıl olunur sorularına vereceğimiz yanıt evet vajinismusu taşırken, yani tam olarak cinsel ilişkiye giremedende bayanlar gebe kalabilir.  Tam olmayan cinsel ilişki sırasında erkek spermleri vajen içine kaçabilir ve sırasıyla rahim ve takiben tüplere ulaşıp, yumurtayı döllemeyi başarması sonucu gebe kalabilir ve siz vajinismus problemi ile yaşarken çocuk sahibi olabilirsiniz. Çocuk sahibi olmak vajinismus problemini çözmez. Çiftler arasında hep birşeyler yarımdır. Dünyalar tatlısı minik kulunuz, vajinismus nedeniyle yaşadığınız mutsuzluğu kapatamaz. Bu psikolojiyi daha iyi anlayabilmek için sizi, sizlerden gelenlerle anlatmak istiyoruz.

Devamını oku...
 
  • «
  •  << 
  •  < 
  •  > 
  •  >> 
  • »
Sayfa 1 - 28

JoomlaWatch Visitors


77.1%Turkey Turkey
11.4%United States United States
2.9%Israel Israel
2.2%Georgia Georgia
1.4%Germany Germany
0.7%Republic Of Korea Republic Of Korea
0.7%Czech Republic Czech Republic
0.4%Netherlands Netherlands
0.3%Austria Austria
0.3%United Kingdom United Kingdom

Bugün: 302
Dün: 590
Bu Hafta: 3410
Geçen Hafta: 5210
Bu Ay: 18550
Geçen Ay: 21839
Toplam: 1459238

JoomlaWatch Agent

JoomlaWatch Users