Vajinusmus Makaleleri

Vajinismus Hastalığı Nedir?

vajinismus hastaligi nedir2

Vajinismus Nedir ?
Vajinismus hastalığını yaşayan birçok kadın, vajinismus hastası olduğunu bilmeden veya görmezden gelerek zaman kaybetmektedirler. Vajinismusla geçirmiş oldukları süre, beraberliklerine olumsuz yansımakta ve  sonuçta kadınların özgüvenlerini kaybetmelerine neden olur. 

Vajinismus hastalığı  "vajinusmus"  nedir sorusuna verilecek en iyi cevap  kadının cinsel ilişkiye girmek istemesine rağmen, sağlıklı bir şekilde cinsel birleşmeyi gerçekleştiremez. Burada bilinmesi gereken, kadının tamamen iradesi dışında elinde olmayarak, cinsel ilişki sırasında kasılması, eşini itmesi, bacaklarını kapatması,  ve bunları takibende cinsel ilişkiye girememesi,  durumudur. Tedavi merkezimiz istanbul'a gelip vajinismus hastalığını yenen kadınların bir kısmı vajinismus nedir sorusuna aşağıdaki yorumlarıyla cevap vermişlerdir. Vajinismusun sizin hayatınıza olumsuz şekilde yansımalarını istemediğimiz için, siz hastalarımızdan gelen yorumlarını sizi bilgilendirme amaçlı bir eğitim mataryali olarak, siz değerli danışanlarımızla paylaşıyoruz.

Devamını oku...
 

Vajinismus muyum Testi

 

Vajinismus-muyum

Vajinismus Tedavi Merkezimiz'e vajinismus - cinsel ilişkiye girememe sorunu ile gelen kadınların bir kısmı vajinismus muyum? Tam emin değilim, ya da vajinismus belirtilerinin ben de birkaçı var, acaba vajinismusmuyum ? diye sormaktadırlar.

Sizin için hazırladığımız Vajinismus muyum? mini testini yaparak durumunu hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

VAJİNİSMUS MUYUM? (Cinsel İlişkiye Girememe) TESTİ
1-  Cinsel birleşmenin sıkıntılı, keyifsiz, zor ve ağrılı gerçekleşmesi
2-  Eşi ya da erkek arkadaşı ile cinsel ilişkiye girmekten korkma ve cinsel ilişkiye girme anında kasılma girememe ,eşini ilişki anında itmesi,ilişkinin tamamlanma aşamasında endişe duyması
3- Cinsel ilişkinin kısmen gerçekleşmesi penisin bir kısmının vajinaya girmesi cinsel ilişkinin tam olarak tamamlanması,cinsel ilişkinin sonunda kanama, cok acıma, yanma ,ilişkide kasılı kalıp kitleneceğini düşünmek gibi
4-  Vagina içine parmak sokamama
5-  Vajina içine tampon yerleştirememe
6-  Vaginal ultrasounda girememe
7- Kadın doğum muayenelerinden çekinme, korkma, masaya çıkamama
8- Vajina içine medikal tedavi amaçlı vaginal fitil, vajinal krem kullanamama

 

Devamını oku...
 

Vajinismus (Cinsel İlişkiye Girememe) Tedavisi Nasıl Yapılır?

Vajinismus tedavi merkezimiz  İstanbul'da vajinismus  tedavisi nasıl yapılır? sorusuna vereceğimiz yanıt, kişiye  özel,yönelik hazırlanıp ve uygulanan bilişsel ve davranışsal vajinismus tedavisidir. Çünkü

vajinismus hastalığı yaşayan kadınların vajinismusla ilgili farklı hikâyeleri, vajinismusla ilgili farklı korkuları, endişeleri, düşünceleri, farklı kişilikleri,eşleri ile olan ilişkileri farklıdır.Kişiye yönelik uyguladığımız vajinismus (Cinsel İlişkiye Girememe) tedavisinde, önce kişinin tanısının vajinismus olup olmadığına ve vajinismus ise alacağı vajinismus tedavi programı  belirlenir.

 

Devamını oku...
 

Vajinismuslu çiftler ne düşünür

Siz hastalarımın daha önce yaşamış olduğunuz tedavi deneyimleri hakkında bir yorum yapacak durumda değilim. Diğer meslektaşlarımızın tedavi yöntem ve uygulamaları bu meyanda kendilerini ilgilendirmektedir. Ancak ben bu problemin çözümünde bir jinekolog kadın doğum uzmanı perspektifi ile algılamaktayım ve bu faaliyet alanımız çerçevesinde tedavi  yürütmekteyim.

Dr Saygın olarak biliyorum ki DİĞER KADINLARDAN HİÇ BİR FARKINIZ YOK.  DOĞAYA KARŞI GELME LÜKSÜNÜZDE YOK. İşte bu nedenle hiç bir farkınızın olmadığı normal kadınların yaşamadığı vajinismus problemini sizde yaşamamalısınız ve sağlıklı bir hayat sürdürmek üzere vajinismus tedavinizi gerçekleştirmelisiniz. Siz hastalarımın vajinismus problemi kaynaklı yaşadığınız ruhsal çöküntü, özgüven kaybı gibi bin türlü tarafınızca büyütülmüş ve içinizde çözümsüz bir dünya gibi görünen vajinismus tedavisini imkansız olmadığını, bir hastamızın deyimi ile imkansızın imkanlı olduğunuda belirtmek isterim.

Devamını oku...
 

Cinsel İlişkiye Girememe Testi

Vajinismus muyum? - Vajinusmus muyum? - Vaginismus muyum? - Vajunusmus muyum- Cinsel İlişkiye Girememek - Ağrılı Cinsel İlişki, Vajinismus belirtileri

Cinsel İlişkiye Girememe Testiİstanbul Vajinismus Tedavi Merkezimize Cinsel ilişkiye girememe sorunu ile gelen bayanların bir kısmı vajinismus muyum? Tam emin değilim, ya da vajinismus şikayetlerinden bende de var mı?, acaba vajinismus muyum ? diye endişelenmektedirler.

KayraBera Kadın Sağlığı olarak, sizin için hazırladığımız Cinsel İlişkiye Girememe testini yaparak vajinismus olup olmadığınız hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.


VAJİNİSMUS KLİNİK VAJİNİSMUS MUYUM? (Cinsel İlişkiye Girememe) TESTİ;

1-    Cinsel ilişkinin huzursuz, keyifsiz, zor ve sıkıntılı oluşması,
2-    Eşi ya da erkek arkadaşı ile cinsel ilişkiye girmekten korkma ve cinsel ilişkiye girememe,
3-    Cinsel ilişkinin tam olarak  gerçekleşmemesi ?penisin sadece  bir bölümünün vajinaya girmesi?,
4-    Vajinanın iç kısmına parmağını yerleştirememe,
5-    Vajinanın iç tarafına tampon ve benzeri maddeleri koyamama,
6-    Trans Vajinal ultrason yaptıramama,
7-    Jinekolojik muayenelerinden tedirgin olma, jinekolojik masaya oturamama
8-    Vajinanın iç tarafına tıbbi tedavi nedenli vajinal fitil, ovul, vajinal merhem kullanamama?

Cinsel ilişkiye girememe testindeki şikayetlerden bir veya birden fazlasının sizde bulunması ilk gece korkusu vajinismusla karşı karşıya bulunduğunuzu gösteren bir durumdur. Tanınızın teşhisi için vajinismus konusunda tecrübeli  bir kadın doğum uzmanına gitmeniz ve jinekolojik muayenenizi yaptırmanız önerilir.Anatomik bir neden varsa en başta tespit edilip  tedavi şekliniz belirlenir. 

 

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Şeyda Hanımın vajinismus tedavisi hakkındaki yorumları

Vajinismus hastalığı zaman içinde eşinizle ilişkinizde aşırı derecede olumsuz şekilde etkileyebilir. Eşinizi hemcinslerinizden kızkanır hatta öyle bir patalojik hale gelir ki kendi anne babasından bile kıskanır duruma gelebilirsiniz. Kafanızda eşim beni aldatacak düşünceleri gelip gider. 

Devamını oku...
 
  • «
  •  << 
  •  < 
  •  > 
  •  >> 
  • »
Sayfa 1 - 28

JoomlaWatch Visitors


68.6%Turkey Turkey
16.1%United States United States
8.1%China China
1.6%Germany Germany
1.4%Georgia Georgia
0.4%Russian Federation Russian Federation
0.4%France France
0.4%Kuwait Kuwait
0.3%Austria Austria
0.3%Netherlands Netherlands

Bugün: 105
Dün: 533
Bu Hafta: 2470
Geçen Hafta: 4256
Bu Ay: 1198
Geçen Ay: 23339
Toplam: 1351696

JoomlaWatch Agent

JoomlaWatch Users