Vajinusmus Makaleleri

Online Vajinismus Tedavisi

Online Vajinismus Tedavisi VK

Online vajinismus tedavisi, ilişkiye girememe problemi yaşayan kadınların kendilerine ait nedenlerden dolayı, tedavi merkezine fiziksel olarak gelemeyip, onun yerine online vajinismus tedavisi alması şeklindedir.
Covid19 virüsü nedeniyle yaşanan Korona Hastalığı nedeniyle yurt dışı ve şehir dışından kliniğimize gelemeyen vajinismus hastaları bu online tedaviden yararlanabilmektedir.
Burda en önemli unsur, zaman kaybetmeden ilişkiyi evliliği yıpratmadan, profesyonel bir destekle, kişinin korku ve endişelerini giderecek tedaviye ulaşmasıdır. Vajinismus problemini yaşayıp kurtulmak isteyen kadınlar, doğru tedavi yaklaşımları ile kısa sürede ilişkiye girememe problemini yenmektedirler. Vajinismusla geçirdiğiniz süre en başta sizi, eşinizi ve evliliğinizi yıpratmaktadır. O yüzden beklemeye, üzülmeye değmez.

 

Devamını oku...
 

Vajinismus Hastalığı Nedir?

Vajinismus Nedir

Vajinismus hastalığını yaşayan birçok kadın, vajinismusun ne olduğunu ve hastalığının ne olduğunu bilmeden veya görmezden gelerek zaman kaybetmektedirler. Bu problemle geçirmiş oldukları süre, beraberliklerine olumsuz yansımakta ve sonuçta kadınların özgüvenlerini kaybetmelerine neden olur. 

İlişkiye girememe problemi 2020 yılında en çok  "vajinismus nedir"  diye aranmış. 

Verilecek en iyi cevap  kadının cinsel ilişkiye girmek istemesine rağmen, sağlıklı bir şekilde cinsel birleşmeyi gerçekleştiremez. Burada bilinmesi gereken, kadının tamamen iradesi dışında elinde olmayarak, cinsel ilişki sırasında kasılması, eşini itmesi, bacaklarını kapatması,  ve bunları takibinde cinsel ilişkiye girememesi  durumudur. Vajinismus tedavi merkezimiz istanbul'a gelip ilişkiye girememe hastalığını yenen kadınların bir kısmı vajinismus nedir? sorusuna aşağıdaki yorumlarıyla cevap vermişlerdir. Vajinismusun sizin hayatınıza olumsuz şekilde yansımalarını istemediğimiz için, siz hastalarımızdan gelen yorumlarını sizi bilgilendirme amaçlı bir eğitim mataryali olarak, siz değerli danışanlarımızla paylaşıyoruz.

Devamını oku...
 

Eşimle Seks Yapamıyoruz

eşimle seks yapamıyoruzVajinismus tedavi merkezimize sık gelen sorulardan bir tanesi de "Eşimle seks yapamıyoruz, vajinismus muyum" dur. Kadınların bir kısmı evlenmeden önce ilişkiye girmekle ilgili endişe ve korkuları olmasına rağmen evlendiklerinde eşiyle ilişkiye giremeyeceklerini düşünmezken kimininde hiç bir korkusu olmamasına rağmen eşleriyle ilişkiye giremezler. Vajinismusun bir çok nedeni olabilir. Ama sonuçta vajinismus hastalığınızın nedeni ne olursa olsun tedavi edilebilir bir hastalıktır. Vajinismus beklemekle geçmez, geçen süre ise sizi, eşinizi ve evliliğinizi yıpratır. O yüzden de eşinizle seks yapma korkunuzu yenmek için bir adım atın.

 

Kadınlar; hayatlarının en mutlu gününde, evlendikleri gün genellilke hiç bilmedikleri beklemedikleri bir durumla karşılaşırlar. Vajinismus nedeniyle seks, onlar için fobi olur. Cinsel ilişki anında bacakları kilitleniyor, eşini iter, kasılır ve elinde olmadan gelişir, mani olamaz. Evli olan ama eşiyle korkudan ilişkiye hiç giremeyen, vajinismus olan kadınların yorumlarını ve hissettiklerini size bir fikir vermesi için sizlerle paylaşıyoruz.

Bazı çiftler tam olarak eşiyle seks yapmadan da kısmi ilişkiye girip yada yardımcı üreme teknikleri ile gebe kalıp çocuk sahibi olabilmekte ama bakire olarak evliliklerini sürdürür. Eşleriyle yıllarca vajinismus nedeni ile seks yapamayan kocalar için olay oldukça sıkıntılıdır. Vajinismusu kendi başınıza yenemiyorsanız size uygun tedaviler almak son derece önemlidir.

Devamını oku...
 

Vajinismus Tedavisi Görenler

vajinismus tedavisi gorenlerVajinismus sorununu yaşarken, neden bu problemi yaşadığınızı ve neler yapmanız gerektiğini araştırırken vajinismus hastalığı olanların tecrübelerinden yararlanmakta size bir fikir verebilir. Çünkü vajinismus olanları en iyi vajinismusu yaşayanlar anlar. İstemenize rağmen eşinizle ilişkiye girememe durumundasınızdır, hatta en yakınınız olan eşiniz dahi buna anlam veremeyebilir. Kendisini sevmediğinizi düşünebilir. Hatta kendi yakınınız bile anneniz bile anlamayabilir sizi. O yüzden de bu durumu yaşayan kadınların neler yaşadığını bilmek, vajinismusla geçen sürenin kadınları nasıl etkileyebileceğini bilmek, özgüveninizi kaybetmek yerine bu problemi yenip hayatınızı daha renkli yaşamanız için size bir rehber olacaktır.

Devamını oku...
 

Kadınlar Kulübü Vajinismus Bilgi Paylaşımı

Kadınlar Kulübü vajinismusKadınların bir kısmı, hiç bilmedikleri bir problem olan  vajinismusu duyduklarında ilk dalga bile geçebilirler. Fakat ne zaman kendi ilişkiye girmek istediğinde, endişeleri ve kasılmaları nedeniyle ilişkiye giremeyerek vajinismusla tanışabilirler. Bir kısım kadında da çok daha önce hissettiği, bekarken ya da nişanlı iken vajinismusla tanışıp, “korktuğum şey başıma geldi!” derler. Sonuçta kendilerini  ilişkiye niye giremiyorum?, ilişkide neden kasılıyorum, vajinismus hakkında araştırma yaparken bulurlar. Bu yüzden de vajinismusla ilgili kadınların kendi bilgi ve tecrübelerini paylaştığı blog veya forumlarda(kadinlarkulubu, kızlarsoruyor, ekşisözlük) gibi farklı sitelerde araştırma yapmaktadırlar. Burada bilgi ve tecrübelerini paylaşarak destek olunmaktadır.
Vajinismus tedavi merkezimize, www.kadinlarkulubu.com, www.kızlarsoruyor.com vs.. kadın forum sitelerinde bu konuyu inceleyip, cinsel ilişki sırasında kasılma, ilişki anında korku nedeniyle neler yapabilecekleri hakkında sorular sıkça sorulmaktadır. “Kadınlar Kulubü vajinismus yorumları  Vajinismusu tecrübemizle yenelim”, “Kızlar soruyor vajinismus” bölümlerini inceleyip akıllarına takılan yada teyit amaçlı ilişkiye girmek sırasında yaşadıkları sorunlar için sorular gelmektedir. 

Devamını oku...
 

Eşimle Cinsel Birleşme Olmuyor

Esimle Birlikte OlamiyorumEşimle bir türlü yapamıyoruz, bakireyim hala tam cinsel birleşme olmuyor.

 

Birleşemeyen çiftin tanımını yapacak olursak, belirli bir zaman içinde, düzenli ilişki denemeleri yapmalarına karşın, tam olarak sağlıklı ilişkiye girememe ları durumudur.Tam birleşmeme nedenleri arasında en başta kadınlarda vajinismus veya disparoni (ağrılı cinsel ilişki), erkeklerde ise sertleşme bozukluğu veya erken boşalmadır.Vajinismus,tam birleşememe çift üzerinde zaman içinde ilişkilerine olumsuz olarak yansıması sonucu yaşam kalitelerini olumsuz olarak etkiler.

Vajinismus hastaları, zaman içinde özgüvenini yitirmesine bağlı eşine karşı suçluluk, utanç ve yetersizlik duyguları nedeniyle vajinismus için destek almak,tedavi için zaman kaybederler.

Vajinismus hastalarında ilk ilişkide yanlış bilgi ve duyumlarla ilgili bilgiler (kızlık zarının yırtılacağı, patlayacağı, bozulacağı, yırtılma sesi geleceği, kanama olacağı vb söylemleri) korkuları ortaya çıkartır.Cinsel eğitim yetersizliği de buna eklenmesi vajinismus problemini hiç yenemeyeceğini düşündürür. Tıpkı aşağıda gelen ilişkiye girememe sorunuyla ilgili danışanlarımız gibi...

Eşimle bir türlü yapamıyoruz ,ilişkiye giremiyorum. Bakireyim ,hala tam birleşme olmuyor, ilişki anında çok acıyor, ilişkiyi yarım bırakıyoruz .neden oluyor,niye ilişkiye giremiyoruz. Beş aylık evliyiz.

Devamını oku...
 

Vajinismus Tedavisi Nedir?

Vajinismusu anlatabilmek icin yasamak gerekirVajinismus , istemenize rağmen cinsel ilişkiye girememek bir çifti, sağlıklı ilişkiye girinceye kadar, getirdiği ve getireceği problemlerle  ve sonuçlarıyla   üzer ve  mutsuz kılar.

Burada çiftlerin bilmesi gereken vajinismus (cinsel ilişkiye girememek)  kadının iradesi dışında, elinde olmadan ortaya çıkmaktadır. Bu nedenden dolayı vajinismusu  tespit edip, durumu kabullenip, zamanla çözülür diyerek beklemek, çiftlerin yaptığı en önemli hatadır, zaman kaybıdır. Vajinismusla geçirdikleri sürede mutsuz olup,zaman içinde  özgüven kayıpları yaşamasına bağlı olarak,sosyal hayatlarına gerekse de iş hayatlarına olumsuz yansımaları olur. O yüzden bu problemi çözmek için, vajinismus tedavisi  konusunda  profesyonel destek alması önerilir. Burada çiftlerin dikkat etmesi gereken en önemli faktör  zamandır.  Vajinismus  problemini çözmek için gayret

Devamını oku...
 
Sayfa 1 - 20

JoomlaWatch Agent