Vajinismusda Kadın Ve Erkek

Vajinismusda Kadın Ve Erkek

Vajinismus / cinsel ilişkiye girememek bir hastalık değil , sadece bir problem olduğunu ve bir çözümünün olduğunu,vajinusmusun nasıl, vajinismus belirtileri neden ortaya cıktığını iyi anlaması gereklidir.
Bu aşamaları anlayarak geldiyseniz, içinde bulunduğunuz ya da zamanla, oluşabilecek sıkıntılarında çözümüne rahat bir şekilde ulaşabileceksiniz.

Erkekler, eşiniz cinsel olarak sizle birlikte olmak istemektedir, ama cinsel ilişki sırasında tamamen iradesi dışında, elinde olmadan kasılmarı, panik atakları, korku, titremeleri oluşmaktadır

 

bu durumda erkekler, farkında olmadan , eşleri tarafından istenmedikleri rededildikleri , düşüncelerine istemeden girebilmektedirler. Bu durumda duygusal ve fiziksel olarak bir takım sıkıntılara , istenmeyen durumlara neden olabilir. Fiziksel olarak cinsel ilişkiye hazır olup, girememek zamanla cinsel soğumaya, sertleşme problemine, erken boşalmaya neden olabilir. Unutmayın , bununda nedeni organik değil , tamamen bilinçaltınızın sizi de olumsuz etkilemesi, ve bu psikolojik bir durumdur , geçici bir tablodur .

Bazende bu durum karşısında erkekler eşlerini zorlamakta ve kısmen, tamamen şiddet uygulamakta ,ilişkiye zorlamaktadır .bu davranış şekli , sorunu çözmede fayda sağlamadığı gibi , hem çiftin ilişkisine zarar verir hemde sorunu çözmede olumsuz etkileri olur, kadını eşinden soğutmakta ,kendisine saygı ,sevgi göstermeyen biriyle ilişkiye girmek istememektedir. Bununla birlikte bazı bayanlarda eşlerini kendilerini ilişkiye zorlamadıkları , bir oyuna getirip birlikte olamadıkları için, eşini suçlamaktadır. Bu durum ise tamamen savunma mekanizması, sorunu erteleme, bahaneler bulma , kaçış durumudur.


Erkek olarak, bu durumdan çok etkilenmekle birlikte, eşinizi kırmak , üzmek istemediğinizden bu durumu olduğu gibi kabul edebilir ve bu durumu olayın akışına bırakabilirsiniz, ama ama zamana bırakmanız bir ertelemedir ve çözüm değildir . Sorun durdukça, uzadıkça çözülmeyecektir. Bu durum hem ilişkinizi yoracak hemde sizi
sonuçda , her iki durumda da zorlamak veya akışına bırakmak sorunu çözmemekte .
Milyar çiftten, kadın ve erkek olarak bir farkınız yok unutmayın!!!.

Fransa'dan vajinismus tedavisi almak için gelen çiftten Ali Poyraz Bey'in tedavi hakkındaji düşünceleri

 

İşinizin yoğunluğu, işyerinizin merkezimizin dışında kalması, müsait olmamanız nedeniyle gelememe durumunuz olabilir. Bu durumda eşler yalnız gelebilmekte t edavi süreçine başlanabilmektedir. Sizinle daha sonra çalışabileceği ev ödevleri olabilecektir. Sonuçda vajinusmusu yenmiş olduğunu göreceksiniz.

Boşa üzelerek geçirdiğiniz bu süreyide şöyle değerlendirin. Sevginizi ölçtünüz. Psikolog bir hastamın doktor eşi ( sevgi ölçen bir hastalık) demişti. Doğru, sizde sevginizi ölçtünüz ve şanslısınız şimdi çözme zamanı
kadınlar olarak da unutmayınki; eşinizde elinde olmayarak bu süreçte olumsuz etkilenebilmektedir. Erkeğinde , bilinçaltı tıbkı sizde olduğu gibi , onada yanlış mesajlar vermektedir, zamanla oda etkilenebilir, onunda desteğe ihtiyaçı olabilir. O yüzden problemler büyümeden doğru yerde , doğru zamanda , profesyonel yardımı almak için adımınızı atın.unutmayın bugününüz ve yarınınız için bu önemlidir. Ertelemeyin.

 

Son söz: siz çift olarak buralara gelene kadar neleri aştınız,diğer milyar çiftlerden bir farkınız yok ki; yeter ki çözümü isteyin ve çözümün ne kadar yakınınızda olduğunu bilin
Diğer kadınlardan hiçbir farkınız  yok, doğaya karşı gelme lüksünüzde yok, vajinismus hastalığınız tedavi edilebilinir.


Op. Dr. Saygın micozkadıoğlu
kadın hastalıkları ve doğum doktoru  vajinismus ile ilgili görüşleri


 
Vajinismusda kadın ve erkek - vajinusmusda kadın ve erkek- vaginismusda kadın ve erkek - vajunusmusda kadın ve erkek - cinsel ilişkiye girememekte kadın ve erkek - ağrılı cinsel ilişkide kadın ve erkek- vajinismus belirtileri

 

 

Vajinismus Tedavisi Nasıl Yapılır?

Vajinismus Tedavi Merkezimiz İstanbulda vajinismus tedavisi nasıl yapılır? sorusuna ayrıntılı yanıt verebilmek için hazırladığımız bu bölüm,  sizlerden gelen vajinismus tedavisi ile ilgili sorularınızı  yanıtlamak için düzenlenmiştir.

Vajinismus sizin isteminize rağmen eşiniz yada partnerinizle cinsel ilişkiye girememe durumunuzdur. Burada erkekleri ve vajinismuslu çiftleri uyarmak isteriz. Bu tablo vajinismus hastası kadının elinde değildir ve ilişkiye girme esnasında sizi refleks olarak itmekte, kontrolü dışında kasılmaktadır. Bu sürecin devam etmesi de her seferinde, vajinismus problemi ve vajinismus probleminin getirdiği sorunlarla çiftler,zamanla cinsellikten soğumakta vecinsel isteksizlik gelişebilmektedir ve vajinismusla geçirdiğiniz günler bir anda vajinismuslu haftalara ve yıllara neden olabilmektedir.

Eğer, siz bu süreçte kendiniz ilişkiye girememe probleminizi vajinismusu yenemiyorsanız ,vajinismusla yaşamak yerine güvenebileceğiniz tecrübeli bir vajinismus tedavi merkezinden vajinismus tedavisi almanızı önermekteyiz.
Çünkü vajinismusla geçireceğiniz süre sizin ve eşinizin güzel günlerinizden çalmaktadır zaman içinde vajinismus yüzünden kavgalar ayrılmalar hatta boşanmalara kadar götüren bir sürece girebilirsiniz oysaki isteyerek ve severek birliktesiniz evlenmişsinizdir.

Devamını Oku

JoomlaWatch Visitors


88.2%Turkey Turkey
6.3%United States United States
1.7%Germany Germany
0.5%Georgia Georgia
0.4%Russian Federation Russian Federation
0.3%Austria Austria
0.3%Netherlands Netherlands
0.2%France France
0.2%Belgium Belgium
0.2%Azerbaijan Azerbaijan

Bugün: 74
Dün: 846
Bu Hafta: 74
Geçen Hafta: 5744
Bu Ay: 20070
Geçen Ay: 26714
Toplam: 519450

JoomlaWatch Agent

JoomlaWatch Users


Sizi, Siz Anlatıyorsunuz

Hastalarımızın Vajinismusla İlgili Yorumları

Hastalarimizla Sohbetler

Videolarımız

videolar

Gebelik-Planlamasi

Biz Sizi Arayalım 

0532 3613132    0216 3869998    

Ameliyatlarda veya seanslardan dolayı bize ulaşamıyorsanız, Numaranızı bırakın Doktor Saygın Micozkadıoğlu sizi arasın.


Numaranızı bırakmak için tıklayın