Vajinismus Tedavisi

Vajinismus tedavisi hasta yorumlarıTıp Fakültesinde okurken biz doktorlara tecrübeli hocalarımızın söylediği önemli bir söz vardır. Hastalık yoktur, hasta vardır.

Vajinismus cinsel ilişkiye girememek tedavisine bakışımız bu doğrultuda şekillenmektedir. Çünkü her vajinismuslu kadın, her vajinismus sorununu yaşayan çift tektir ve vajinismus tedavisinde de öğrenme ve tedavi yöntemleri farklıdır.
Vajinismus tedavisi kişiye yönelik planlarken, bilgileri nasıl öğreniyorlar İşitsel mi Görsel mi Analitik mi Gibi

Vajinismus sorununu yaşayan kimse vajinismus problemini çözme aşamasında daha önce sahip olduğu cinsellikle ilgili cinsel birliktelikle ilgili bir takım yanlış bilgilerin yerine, doğru bilgilendirmeyi, basamak basamak öğreniyor ve adım atıyor, kimi ise, önce bütünü görmeyi tercih ediyor. Kimi vajinismus problemini eşinin desteği olmadan çözüyor, kimi vajinismus problemini yakınlarıyla paylaşmayı tercih ediyor, kimi vajinismus problemini saklamayı tercih ediyor. İşte bu tablo bütün olarak değerlendirilmeli ve kişinin vajinismusta cinsellikle ilgili ve cinsel birliktelikle ilgili bildiği yanlış doğruların yerine doğru doğruları öğretmek ve bilgilendirmek gerekiyor. Zaten bu aşamayı bitirdikten sonra, herkes için bu büyük vajinismus problemi özelliğini yitiriyor ve problem çözülüyor. Çözülmeyecek gibi gözüken vajinismustan kurtuluyorsunuz.

Vajinismus Tedavisi Nasıl Yapılır?

vajinismus tedavisi için ilk geldiğinizde, vajinismusla ilgili ayrıntılı bilgilendirme ve çok kısa süren ağrısız kolay bir vajinismus jinekolojik muayene yapılır ve bu aşamada herhangi bir alet, spekulum veya elle muayene yapılmaz. Burada amaç herhangi bir anatomik engeliniz var mı Vajinal akıntınız, enfeksiyonunuz var mı Ve size yönelik planlanan vajinismus tedavisi hakkında ön bilgi edinilir. Daha sonra size yönelik vajinismus terapi programınız planlanır. Bu planlamada bilişsel, davranışsal terapi ve gerekli olursa bilinçli hipnoz uygulamaktayız ki, bu durumda herhangi bir uyuma söz konusu değildir ve bilinç tamamen açıktır. Vajinismus tedavi programımızda kesinlikle parmak egzersizi uygulanmamaktadır. Genelde 3-4 seans sonra size uygun olan vajinismus tedavi programınızla vajinismustan kurtulmaktasınız. Daha sonra dilerseniz, rutin jinekolojik muayeneleriniz, gebelik takipleriniz, doğumlarınız, gerekli olursa jinekolojik ameliyatlarınız yapılır.

Vajinismus Hastalığı nedeniyle Danimarka'dan vajinismus Kliniğimize gelen sibel hanımın 3 gün içinde 3 kez gelerek vajinismusu çözdü.
vajinismus tedavisi seansı sırasındaki düşüncelerini ve vajinismus hakkındaki yorumlarını ve kişideki özgüven kaybının nelere yol açtığını sizlere gösterebilmek amacıyla vajinismusla ilgili tecrübelerimizi paylaşıyoruz.

 

Merhaba,
Ben 27 yasindayim, 5 yillik evliyim ve maalesef vajinismus sorunu yasiyorum. Yasadigim ülke olan Danimarkada belirli araliklarla toplam olarak 3 yildir cesitli özel kliniklerde terapi ve hipnoz tedavileri gördüm ama hicbirinde basarili olamadim. Tedavinin basarisizligi büyük olasilikla vajinismusun Danimarkada fazla yaygin bir hastalik olmadigi ve doktorlarin bu konuda fazla tecrübeleri olmadigindan kaynaklaniyor. Cünkü baslarda zar zor esimle iliskiye girebiliyordum  ama tedavilerin her defasinda hüsranla bitmesi beni esimden iyice soguttu ve son 1,5 -2 yildir hic iliskiye giremiyoruz. Yani bendeki vajinismus eskisine göre daha da cogaldi ve ben iyilesme umudumu nerdeyse kaybettim.

Simdi denemeye karar verdigimiz buradaki SON secenegimiz ve sözde en etkili tedavi yöntemini sunan Kopenhagdaki _________ Hastanesinde 4 ay önce randevu aldim. Ancak bu hafta bana sira geldi ve seanslara daha baslamadan aldigim bilgiler beni gene hayalkirikligina ugratti! Doktor genel olarak bu tür tedavilerin bir yilda asildigini söyledi. O da bu bir yil boyunca haftada bir gün is saatimde seanslara katilmam sartiyla! Özel bir sirkette ___________ yaptigim icin bu nerdeyse imkansiz. Ûstelik ben simdiye kadar 3 yilini sonucu her defasinda hüsranla bitmis tedavilerle gecirmis biri olarak bir yilimi daha tedavilere adayacak olmaktan pek memnun degilim acikcasi. Ve hala iyilesmek icin bir garantim bile yok!

Internetten sizin hastalarinizin basari öykülerini okudum ve 3-5 seanslik iyilesme hikayeleri acikcasi bana saka gibi geliyor simdi. Ama denemek isterim gercekten. Tabii Danimarkada yasadigim ve esim de bende cok yogun calistigimiz icin lojistik olarak biraz zor olacak ama en azindan ortalama tedavi ücretinizi aciklarsaniz sizinle irtibata gecmek isterim.
S
aygilar

Danimarka-Sibel-ilk-Mail

 

Vajinismus problemi nedeniyle danimarka'dan gelen ve kliniğimizdeki tedavi sırasında gün ve gün ilişkiye girme korkuları ve vajinismusla ilgili yorumlarını takip edebilirsiniz.

Danimarka-Sibel-Seans

 

3 gün arka arkaya gelip vajinismus tedavisini tamamlayıp ve ilişkiye korkusuz ve sorunsuz bir şekilde giren hastamızın vajinismusu yendikten sonraki yorumları hatta şuanda kendisi anne...

 

Vajinismus tedavisi hasta yorumları

Vajinismus Hastalığı nedeniyle tedavi merkezimize başvurduğunda dev bir myomu olduğunu ve jinekolojik operasyon geçirmesi gerektiğini öğrendi. Hem dev myomundan kurtuldu, hem vajinismusundan kurtuldu hemde hayalindeki minik kula kavuşmak için gebelik takibine geliyor. Sizinde Myomunuz, kistiniz olabilir, bu sizde problem yaratabilir. O yüzden jinekolojik muayenenizi, vajinismus sorununuz olsada ertelemeyin, geç olmadan...
Bu süreci sizin jinekolojik sağlığınız açısından önemini göstermek için kliniğimizn tecrübelerini sizi bilgilendirmek amacıyla paylaşıyoruz...

Vajinismus tedavisi hasta yorumları

Vajinismus Hastalığı nedeniyle İngiltere'den kliniğimize gelen Aslı hanımın Vajinismus Tedavi Seansı sırasındaki düşünceleri ki 2 gün  içinde 2 kez geldi ve vajinismusu çözdü, vajinismus tedavisi sırasındaki ilgili düşünceleri ve vajinismus hakkındaki yorumlarını sizleri vajinismusun kişiye olan etkilerini bilgilendirmek istiyoruz

Vajinismus tedavisi hasta yorumları

İngiltere'den Aslı hanımın Vajinismus teşekkür E-Maili

Vajinismus tedavisi hasta yorumları

Vajinismus Hastalığı nedeniyle İngiltere'den kliniğimize gelen Aslı hanımın teşekkür mektubu

Vajinismus tedavisi hasta yorumları

Vajinismus Hastalığı nedeniyle kliniğimize fransa'dan gelen Tuğba hanımın teşekkür mektubu

Vajinismus tedavisi hasta yorumları

Vajinismus Hastalığı nedeniyle kliniğimize gelen Raziye öğretmenin Vajinismus tedavisi seansı

 

Vajinismus tedavisi hasta yorumları


Vajinismus Nedir, Vajinismus Tedavisi, Vajinismus Belirtisi, Vajinismus Belirtileri, Vajinismus Tedavi Yöntemleri, Cinsel İlişkiye Girememe, İlk Gece Korkusu, Vajinismus Nedenleri

 

 

JoomlaWatch Agent