Vajinismuslu kadın ne hisseder

Nisanli Cift vajinismuslu kadınVajinismus  neden olur ve vajinismusu yaşayan kadın ne hisseder ilişki anında.Herkesi olumsuz bir şekilde etkileyen vajinismus,ilişkinin başında ve ilişki anında nerde neden problem yaşayacağını düşünür ve o an beyni nasıl engel olur,ruh durumu nedir,duygu durumu ve kendi hakkında neler hisseder.Bu durumu en iyi sizin yaşadıklarınız anlatır ve bu yüzden sizin vajinismus hakkında yorumlarınızı size bir eğitim materyali olması nedeni ile paylaşıyorum. 

Ben Neşe; 29 yaşındayım. 2 aylık evliyim. Evlilik öncesi eşimle 8 yıl beraberliğimiz oldu. Çok severek evlendik. İlk ilişki korkusu bende her zaman vardı. Evlenince bu korkumun ne denli ciddi olduğuna gördüm. İlişkiye girmeye çalıştığımızda büyük bir acı duyuyordum ve başaramadan bırakıyorduk. İçime bir şey girecek olması fikri beni çok ürkütüyor. Acı olursa olsun sıkıntı değil diyordum ancak o an gelince öyle düşünmeden kendimi kasıyorum. Çok istememe rağmen başarılı olamıyorum. Hep bir duvar var gibi. Bu durumu aşacağımı biliyorum ve kendimi eşime, evliliğime inanıyorum. Umarım bende yüzlerce örnek gibi buradan mutlu bir şekilde ayrılacağım.

 

NesesSeans

Merhaba; Canan 30 yaşındayım. Mimarım 2,5 senelik bir evliliğim var. Vajinismus hastalığımın var olduğunu evlendikten sonra anladım. Öncesinde sadece ismen duymuştum. Halen okumaktayım. ( Yüksek Lisans ) Aktif olarak çalışıyorum. Bu sebeple bu hastalığıma çözümcül yaklaşımıma karar vermeden hep bahaneler buldum. İşten dolayı yoğun olduğum için hep onun arkasından sığındım. Bu durum bende doğum korkusuna da dönüştü. Hayatım boyunca hep başarılı bir süreç yaşadım. Vajinismus benim ilk başarısızlığım ve evliliğime olan ilgimin azalmasına sebep duyar. Eşimin karşısında kendimi başarısız, güçsüz ve yetersiz görüyorum. Anne olamayacağımı düşünmeme sebep olmaya başladı. Çocuk hayali hiç kuramıyorum. Benden sonra evlenip, hemen hamile kalan arkadaşlarımla ailecek görüştüğümüz zaman eşimin yüzüne bakamıyorum. Kafamda da büyütmeye başladım. İş hayatında beklediğim bir terfi var. Çocuk olursa terfi durumu kaybolur diye de tedaviye geç kaldım. (İtiraf ediyorum) Büyük bir umutla yanınızdayım. Yardımınıza büyük ihtiyaç duyuyorum. Eşimi çok seviyorum. CANAN

Canan Seans

 

Vajinismus problemini yaşayan kadınlar çoğunlukla vajinismus hastalığının sadece kendisinde olduğunu düşünür, kimseyle paylaşamaz ve zamanla çözeceğini düşünürken geçen sürede vajinismusla yaşadıkça yıpranmaktadır ve kendine olan öz güvenini kaybetmektedir.

vajinismus nedir

 


Bütün bu süreç sonunda insanlar çocuk sormaya başlayınca kişiyi dahada bunaltmaktadır. Vajinismus nedir, niye vajinismus oldum diye sorarken zamanla vajinismus yüzünden kendine niye evlendim ki diye sormaktadır. Vajinismus yüzünden eşinden ayrılmayı düşünebilmektedir. 

 

 

JoomlaWatch Agent