İlk gece sendromu, Vajinusmus ve Evliliğiniz

ilk gece sendromuilk gece sendromu yani ilk gece korkunuzla, ilk tanışmanız sevdiğinizle birlikte olmaya karar verip, cinsel ilişkiye korkularınız ve endişeleriniz  neticesinde tam olarak ilişkiye girememe anıdır. Bu an yani ilk gece sendromu, daha sonraki cinsel ilişkiye girme denemelerinizde de devam edecek olursa, en başta sizi ve sevdiğinizi olumsuz yönde etkilemeye başlayacaktır. Bu olumsuzluklar zamanla sizde özgüven kaybı ve özgüven kaybının getirdiği problemleride yaşatacaktır. Birlikteliğiniz, evliliğiniz haliyle ilk gece sendromu (ilk gece korkusu) zamanla vajinusmus hastalığına dönüşmektedir.

İlk gece Sendromunu diğer cinsel ilişkiye girme denemelerinizde de devam edecek olursa vajinusmusunuz sizi yıpratmadan, vajinusmus hastalığınızın tedavisi olduğunu bilmenizde fayda var.İlk  gece sendromuna bir çok neden sebep olabilir. En başta sizin cinsel ilişkiye girmekle ilgili almış olduğunuz bir takım yanlış doğrularınız verilebilir. 

ilk gece sendromuna (ilk gece korkusu) neden olarak yanlış doğrularınızdan birkaç örnek;

 • Cinsel ilişki sırasında kızlık zarının çok kanayacağı
 • Cinsel ilişki sırasında kızlık zarının yırtılırken çok ağrı duyulacağı
 • Cinsel ilişki bittikten sonra çok aşırı kanama olacağı ve kanamanın durmamasına bağlı müdahale gerekeceği
 • Cinsel ilişkide kasılmaya bağlı çiftler arasında kilitlenme olup hastaneye kaldırılacağı ki bu tamamen şehir efsanesidir. Dünyada kilitlenen hiçbir çift yoktur.
 • Daha önce yaşamış olduğunuz kötü tecrübeler (taciz, tecavüz vs..)
 • Kızlık zarının mutlak korunması gereken bir değer olduğu düşüncesini evlenmesine rağmen kişinin hala taşıması
 • Kızlık zarının mutlak korunması gereken bir değer olduğu düşüncesini sevdiği insanla birlikte olmak istemesine rağmen kişinin hala taşıması
 • Cinsel ilişkiye girmekle ilgili eksik bilgiler. Örn: kızlık zarının yeri, şekli, yapısı vs..
 • Daha önce yapılmış jinekolojik muayene veya müdahaleler nedeniyle  sonradan gelişen cinsel ilişkiye girmekle ilgili endişeler.
 • İlk cinsel ilişki denemelerinde gebe kalma korkusu
 • ilk cinsel ilişkiyle ilgili tecrübesizlik
 • Sebepsiz korku, neden korktuğunu bilmemek gibi...
Bunlara sizinde kendinize göre düşündüğünüz, hissettiğiniz, yaşadığınız korkular ve endişeler de eklenebilir.
Gene örnek olarak "yine ilişkiye giremeyip eşime ve kendime mutsuzluk vereceğim", "ilişkiye girerken konsantrasyon problemi çekiyorum, bundan da endişe duyuyorum", "cinsel ilişkiye girememe sorunlarının, eşime karşı olan duygularıma zarar getirmesine izin verdiğim düşüncesi ve buna engel olamama korkutuyor"...

Vajinismus tedavisi hasta yorumları

Sonuçta cinsel ilişkiye girememe nedeniniz sadece bazı şeyleri yanlış bilmeniz, yanlış değerlendirmeniz, eksik bilgileriniz ve neticesinde de cinsel ilişki esnasında yanlış yapmanızdır ve bu yanlışlar sizin sağlıklı bir şekilde cinsel ilişkiye girmenizi engellemektedir. Oysa ki doğa kadını ve erkeği yaratırken cinselliğide üreme ve keyif almaları üzerine vermiştir. Bu doğrultuda ilk gece sendromundan "vajinusmus" doğru bir tedavi yaklaşımıyla, kısa sürelerde kurtulabilirsiniz. İlk gece sendromunuzu taşıyıp, balayınızı daha sonrada evliliğinizi yıpratmasına izin vermeyin. Çünkü aşağıda istersseniz sizinle aynı durumu ilk gece sendromunu yaşamış, ilk gece korkuları ve vajinismusun önce kendilerine ve beraberliklerine ne şekilde etkilediğini net bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Sizi ilk gece sendromu korkusu hakkında bilgilendirme amaçlı sizden gelenleri sizle paylaşıyoruz.
Vajinusmusla tanışması ilk cinsel ilişkiye girme denemesinde, bazı şeyleri eksik ve yanlış yaptığından dolayı ağrılı bir ilişkiyi yaşamış ve bu nedenle daha sonraki ilişki denemelerinde de yanlışları neticesinde de vajinismusu taşımıştı. Doğru anlatım ve bilgilendirmelerle ilk gece sendromunuzu "vajinismusunuzu" kısa sürelerde yenebilrisiniz. Çünkü mektupda da belirtildiği gibi diğer kadınlardan bir farkınız yok ve hayatın doğal akışana karşı gelme lüksünüz yok. 
 
Kadın Hastalıkları ve Doğum UzmanıOp. Dr. Saygın Micozkadıoğlu'nun
ilk gece sendromu "vajinusmusla" ile ilgili yorumu
İlk gece sendromu "Vajinusmus" - Bursa Avukat Tülin hanımın ilk gece sendromuyla ilgili yaşadıkları tecrübeleri
ilk gece sendromu, ilk gece korkusu
 

Vajinismusla ilk tanıştığınızda hayatınızın en mutlu günlerinden birini yaşamaktasınızdır. İlk gece sendromunuz zamanla bir kabusa döneceğini tahmin etmezsiniz. Nasıl olsa ilk gece korkumu yenerim diye düşünürsünüz. İlk gece sendromu zamanla sizi ve evliliğinizi etkileyerek birbirinizden yavaş yavaş uzaklaştırır. Hatta zamanla "eşim benim için doğru insan mı ", "Kocamı gerçekten seviyor muyum" diye şüpheye düşebilirsiniz. Oysa ki vajinusmus için kendinize uyan bir tedavi yaklaşımıyla kısa sürelerde çözüp vajinusmusu yenebilirsiniz. Görüldüğü gibi ilk gece korkusu zamana yayılıp, evlilikleri yıpratmaktadır. 
 
Kadın Hastalıkları ve Doğum UzmanıOp. Dr. Saygın Micozkadıoğlu'nun
ilk gece sendromu "vajinusmusla" ile ilgili yorumu
 
İlk gece sendromu "Vajinusmus" - İngiltere'den İşletmeci Aslı hanımın ilk gece sendromuyla ilgili yaşadıkları tecrübeleri
vajinismus ilk gece sendromu ingiltere

Kendinizi bildiniz bileli cinsel ilişkiyle ilgili içinizde bir korkular olabilir. Sevdiğiniz insanla evlendiğinizde ilk gece korkularınızı yaşamayacağınızı düşünebilirsiniz ama ilk gece sendromunuz nedeni ile balayınız kabusa dönüşebilir. Vajinusmusu kendinize yakıştıramazsınız. Sağlıkçı olmanıza rağmen hatta binlerce kez doğuma girmenize rağmen, vajinusmus sorunu ile karşı karşıyasınızdır. Oysa ki size uygun bir vajinismus tedavisi ile ilk gece sendromunuzu yenebilirsiniz. hatta cinsel ilişkiye girdikten sonra aylarca çektiğiniz işkenceye "bumuydu" dersiniz. Belkide neden korktuğunuzu bile bilmediğinizi anlarsınız.  
Kadın Hastalıkları ve Doğum UzmanıOp. Dr. Saygın Micozkadıoğlu'nun
ilk gece sendromu "vajinusmusla" ile ilgili yorumu
İlk gece sendromu "Vajinusmus" - İstanbul Ebe Hemşire Pınar hanımın ilk gece sendromuyla ilgili yaşadıkları tecrübeleri

vajinusmus, ilk gece sendromu ebe hemşire

Evliliğinizin başında ilk gece sendromunuz sizin uykularınızın kaçmasına neden olur. Milyonlarca insanın yaptığı ama kendinizin neden yapamadığınızı düşünürsünüz. İlk gece sendromunuzu zamana yaymayın, ertelemeyin ve evliliğinizi yıpratmayın. Kendinizin gayreti ile ilk gece sendromunuzu çözemiyorsanız, vajinismusla yaşamayın çünkü eninde sonunda hep karşınıza çıkacaktır.
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Saygın Micozkadıoğlu'nun
ilk gece sendromu "vajinusmusla" ile ilgili yorumu

İlk gece sendromu "Vajinusmus" - İstanbul Öğretmen İpek hanımın ilk gece sendromuyla ilgili yaşadıkları tecrübeleri
ilk gece sendromu nedir

Vajinnusmus yaşayanlar anlatmanın çok zor olduğunu belirtirler. Çünkü eşleri çok sevmelerine rağmen ve istedikelri halde cinsel ilişkiye girememek insanları zor durumda bırakır. Hatta evlenmeden önce çocukluk yıllarınızda cinsellikle ilgili korkularınız zamanla büyür ve kabusunuz olabilir. Evlenene kadar bu sorununuzun devam ettiğini bilmeyebilir, nasılsa yaparım diyebilirsiniz ama ilk gece sendromunuz daha sonraki yıllarınıza kadar sürebilir. Oysa ilk gece korkunuzun üstüne gidip uygun vajinusmus tedavileri ile ilk gece sendromunuzu yenip vajinusmustan kurtulabilir, kendinize olan özgüveninizi kazanıp, eşinize olan suçluluk duygusundan da kurtulursunuz.
 
Kadın Hastalıkları ve Doğum UzmanıOp. Dr. Saygın Micozkadıoğlu'nun
ilk gece sendromu "vajinusmusla" ile ilgili yorumu

İlk gece sendromu "Vajinusmus" - Fransa'dan Bankacı Aslı hanımın ilk gece sendromuyla ilgili yaşadıkları tecrübeleri
 vajinismus ilk gece sendromu fransa
 

 
 

JoomlaWatch Agent