Vajinumus Nedir?

Vajinumus Nedir?

Vajinusmus nedirVajinusmus (ilişkiye girememe) Nedir?

Vajinusmus; kadının elinde olmayarak tamamen kendi iradesi dışında cinsel ilişki anında eşini itmesi, bacaklarını kapatması, kasılması ve sonunda da cinsel ilişkiyi tam olarak gerçekleştirememesidir.
Vajinusmus nedir sorusuna yanıt bulduktan sonra insanlar vajinusmus olduklarını kabul etmeyebilirler veya görmezden gelebilirler. Vajinusmus hastalıklarının çözümünü zamana bırakabilirler.
Vajinusmusla geçen zaman beraberliklerini veya evliliklerini olumsuz şekilde etkilemektedir.

Vajinusmus(ilişkiye girememe) nedir sorusunun cevabını daha iyi anlayabilmek için vajinusmus hastalığını yaşayıp, vajinusmusun getirdiği problemleri taşımış insanların, uygun bir vajinusmus tedavisi ile vajinusmusu yendikten sonraki yorumlarıyla daha net görebilirsiniz.
 

Vajinismus-Nedir

 

Bursa'dan vajinismus tedavisi için gelen Buse hanımın Vajinismus Nedir hakkındaki yorumları

Evlenmeden önce zaten kendisini hissettiren vajinismus belasının bende nekadar kuvvetli bir şekilde kendini gösterdiğini evlendikten sonra iyice görmüş oldum. Bu sorunu yaşadığıma inanamıyorum. Çünkü eşimi severek evlenmiştim ve tabularla büyümüş bir kız değildim. Hayatımda isteyipde başaramadığım hiçbirşey olmamıştı ama eşimle birleşmeyi istediğim halde bunu yapamıyordum. Kendimi kadın gibi hissetmiyordum. Derin bir depresyona sürükleniyordum. Eşime haksızlık ettiğimi düşünüp boşanmaya karar verdim.

vajinismus tedavisi buse

 

Danimarka'dan vajinusmus hastası Sibel hanıma göre Vajinusmus Nedir?

Vajinusmus; Diğer kadınlardan fiziksel ve ruhsal olarak farklıyım, eşim benim için doğru kişi mi diye düşünürsünüz. Biliçaltınızla kendinize zarar verip, özbenliğinizi zayıflatabilirsiniz.

vajinusmus nedir

İstanbul'dan vajinusmus(ilişkiye girememe) hastası Emine hanıma göre Vajinusmus Nedir?

Vajinusmus; Hayatınızdaki herşeyi vajinusmusa endekslemişsinizdir. Vajinusmus yüzünden, insanlardan kaçmaya, yakınınızdaki insanlarla bile görüşmek istemezsiniz. Vajinusmus yüzünden hep bir eksiklik hissi, sanki insanlarda vajinusmus durumunuzu biliyor ve yüzünüzede söyleyecekmiş gibi hissedersiniz.
Ailenin bebek baskısı, devamlı sinirli ve gergin bir hal, vajinusmus yüzünden eşinizle kavgalar...

vajinusmus nedir

Bolu'dan Vajinusmus(ilişkiye girememe) hastası Filiz hanıma göre Vajinusmus Nedir?

Vajinusmusu anlayabilmek için yaşamak gerekir. Yaşam sevincinizin, kendinize olan güveninizin gün geçtikce azalmasıdır, Vicdan azabınızın giderek azalmasıdır. Evliliğinizin bitmesinden korkmasıdır.

vajinusmus tedavisi nedir

İstanbul'dan vajinusmus(ilişkiye girememe) hastası Meral hanıma göre Vajinusmus Nedir?

Vajinusmus; Sevdiğiniz insanla evlisinizdir ama ona yaklaşamıyorsunuzdur. Düşünsenize seviyorsunuz, aşıksınız ama korkuyorsunuz. Çocuk nezaman olacak sorularına hep yalan cevap vermektir.

vajinusmus belirtileri nelerdir


Vajinismus Tedavisi İstanbul - Şebnem hanımın yorumları

1,5 yıllık evliliğimi tamamlamış bulunuyorum. Evlenmeden önce böyle bir durumun vajinismusun başıma geleceğini az çok hissetmiştim. Kadınsal hastalıklardan başlayarak bu tıp muhabbetlerde vücudum istemsiz reaksiyon veriyordu fakat insan başına gelene kadar bu durumun ilk 3 ay bu durumun normal olduğunu düşünerek  çok üstüne gitmedik. İşin en büyük kısmı, durumu kabullenmek. 33 yaşında olduğum için etraftan çocuk ne zaman olacak gibi konuşmalar geldiğinde durumun ciddiyetine vardım. Her ay 10-15 gün seyahatte olmamdan dolayı hep geçiştirdiğimiz desteği ile heyecanlı bu durumun, ileride kapandığını hayal ediyor. Çok umutluyum ve mutluyum. Bu durumu eşimin desteği ve anlayışı ile çözücez. Konunun kapandığına dair son mektubu yazmak için sabırsızlanıyor.ŞEBNEM

sebnem


Vajinismus Tedavisi İstanbul - Tuğba Hanımın vajinismus tedavisi hakkındaki yorumları

Tuğba; 43 yaşındayım 10 senelik evliyim. Eşimle tam olarak bir birleşme yaşamadım. Toplumuzda ilk gece korkusu diye bazı insanların kabusu olan bir durum var. Ben bunu evlenmeden önce ve evlendiğim gece beraber olma aşamasına kadar hiç yaşamadım. Aksine çok rahattım. Ne olduysa o an oldu. İlişki anı ada çok canım yandı ve çığlık attım. Daha sonra bu bende her seferimde aynı  şeyi yaşayacağım diye korku yarattı. Bu yüzden önceden hiç olmayan bir korku vajinismus  kabusum oldu. Korkumun nedeni ifade edemiyorum. Ağrı eşeği yüksek bir insanım cesaretliyim çok afacan bir küçüklüğüm vardı. Düşüp canımın yandığı halde tekrar çıkardım. Kolay kolay canım çok yanmadıkça dayanamadığım durumlarda bağırırım. Sanırım kendimi ifade ettim

tugba k s


Muğla'dan Vajinusmus(ilişkiye girememe) hastası Nesrin hanıma göre Vajinusmus Nedir?

Vajinusmus ümitsizliktir, güvensizliktir. İlişkiye girmeyi başaramayacağım korkusu psikolojisiyle, boşanmayı düşünmektir.
Sosyal fobi gelişip, insanlardan uzaklaşmaktır.

vajinusmus tedavi yöntemleri

 

Vajinismus Tedavisi Nasıl Yapılır?

Vajinismus Tedavi Merkezimiz İstanbulda vajinismus tedavisi nasıl yapılır? sorusuna ayrıntılı yanıt verebilmek için hazırladığımız bu bölüm,  sizlerden gelen vajinismus tedavisi ile ilgili sorularınızı  yanıtlamak için düzenlenmiştir.

Vajinismus sizin isteminize rağmen eşiniz yada partnerinizle cinsel ilişkiye girememe durumunuzdur. Burada erkekleri ve vajinismuslu çiftleri uyarmak isteriz. Bu tablo vajinismus hastası kadının elinde değildir ve ilişkiye girme esnasında sizi refleks olarak itmekte, kontrolü dışında kasılmaktadır. Bu sürecin devam etmesi de her seferinde, vajinismus problemi ve vajinismus probleminin getirdiği sorunlarla çiftler,zamanla cinsellikten soğumakta vecinsel isteksizlik gelişebilmektedir ve vajinismusla geçirdiğiniz günler bir anda vajinismuslu haftalara ve yıllara neden olabilmektedir.

Eğer, siz bu süreçte kendiniz ilişkiye girememe probleminizi vajinismusu yenemiyorsanız ,vajinismusla yaşamak yerine güvenebileceğiniz tecrübeli bir vajinismus tedavi merkezinden vajinismus tedavisi almanızı önermekteyiz.
Çünkü vajinismusla geçireceğiniz süre sizin ve eşinizin güzel günlerinizden çalmaktadır zaman içinde vajinismus yüzünden kavgalar ayrılmalar hatta boşanmalara kadar götüren bir sürece girebilirsiniz oysaki isteyerek ve severek birliktesiniz evlenmişsinizdir.

Devamını Oku

JoomlaWatch Visitors


92.4%Turkey Turkey
1.9%United States United States
1.7%Germany Germany
0.5%Russian Federation Russian Federation
0.4%Austria Austria
0.2%Netherlands Netherlands
0.2%France France
0.2%United Kingdom United Kingdom
0.2%Georgia Georgia
0.2%Azerbaijan Azerbaijan

Bugün: 398
Dün: 781
Bu Hafta: 3771
Geçen Hafta: 6079
Bu Ay: 19706
Geçen Ay: 28547
Toplam: 466685

JoomlaWatch Agent

JoomlaWatch Users


Sizi, Siz Anlatıyorsunuz

Hastalarımızın Vajinismusla İlgili Yorumları

Hastalarimizla Sohbetler

Videolarımız

videolar

Gebelik-Planlamasi

Biz Sizi Arayalım 

0532 3613132    0216 3869998    

Ameliyatlarda veya seanslardan dolayı bize ulaşamıyorsanız, Numaranızı bırakın Doktor Saygın Micozkadıoğlu sizi arasın.


Numaranızı bırakmak için tıklayın