Eşim Vajinismus Hastası, Ne Yapmalıyım?

Eşim Vajinismus Hastası, Ne Yapmalıyım?

kadin-erkekEşinizle ilişkiye giremediğiniz zaman, defalarca denemenize rağmen başarılı bir cinsel ilişkiyi, eşinizin korku ve endişeleri nedeniyle gerçekleştiremezsiniz. Bu durum sizi oldukça şaşırtabilir, anlam veremeyebilirsiniz, üzülürsünüz, sinirlenirsiniz, belkide farklı anlmalar yükleyerek eşinizin sizi sevmediğini, istemediğini de düşünebilirsiniz. Oysa ki bilmeniz gereken vajinismusun, kişinin iilişkiye girmek istemesine rağmen, elinde olmayarak yaşadığı bir durumdur. O yüzdende eşinize, sevgilinize bu durumda yardımcı olmak, anlayışlı olmak son derece önemlidir. 

Bazende siz bu durumu araştırmalarınız sonucunda teşhisini koyar, eşiniz yada sevgilinizle paylaşırsınız ama kabul ettiremezsiniz. "Ben vajinismus değilim!" deyip, vajinismus ve  tedavisi hakkında araştırmalar içinde bulunmayı reddeder. Sonuçta vajinismusla yaşayan çift, vajinismus ve vajinismusun getirdiği problemler yüzünden mutsuzdur, keyifsizdir, hep bir tarafları eksiktir. O yüzdende doğru bir yönlenme ve yönlendirmeyle eşinizi bu konuda aydınlatabilir, yol gösterebilir ve destek olup kısa süreler içinde vajinismusu yaşamızınızdan çıkartarak daha mutlu bir çift olursunuz.  

 

Örnek 1 - Eşinizle ilişkiye giremiyorsunuzdur çünkü o bir vajinismus hastasıdır ama vajinismusu inkar etmektedir, vajinismusu kendine konduramamaktadır. Bu durumda yapılması gereken tabiki vajinismusu görmezden gelmemek ve eşinize vajinismus konusunda destek olmaktır.

Vajinismusu kendine konduramayan Emine hanım eşi İsmail Bey

Merhaba; 
Eşim ile severek evlendik. İlk gecemizde ilişkiye giremedik. Daha sonra tekrar ilişkiye girmeyi denedik olmadı. Denemeler sürekli olumsuz. Bir sorun vardı. İnternetten araştırma yapmaya başladım. Tıp dünyasında vajinismus adı verilen vaka ile karşılaştığımızı anladım. Bunu eşime anlattm ama eşim bunu, vajinismusu kendisine kondurmak istemedi. Böyle bir sorunum yok dedi. Daha sonra ilişkiye girme denemelerimize devam ettik ama sonuç yine hüsran. Eşimle evliliğimizin 2.ayında sonra kendiside böyle bir sorunun olabileceğini anladı ve ben vajinismus tedavisi için internetten araştırma yapmaya başladım ve Dr. Saygın Bey ile tanıştık. Şuan düşünüyorum iyiki Saygın Beye gelmişiz. Çünkü bu sorunu 4 seansdan sonra vajinismusu çözdük. Benim bir erkek olarak tavsiyem bu sorun ile karşılaştığınız ilk aşamadan itibaren eşinizin ve eşlerin ailelerine kadar yansıyabilecek bir sorun. Pozitif düşünen ve eşinizi her zamankinden daha fazla sevin. Bizim vajinismus hastalığımızı çözmekle bize yardımcı olduğu için Dr. Saygın Beye bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Teşekkürler Dr. Saygın Bey

İsmail A.

ismail ilişkiye giremiyorum


 

Örnek 2 - Yada eşiniz vajinismus olduğunu bilir ve vajinismus tedavisi almak isterken, siz eş olarak en ufak bir umudunuz olmadığı için buna karşı çıkabilir ve yanında olmayabilirsiniz. Oysa ki eşiniz bu durumu tamamen elinde olmayarak, iradesi dışında yaşamaktadır. O yüzdende çok az bir anlayış, sizin evliliğinizde ve evinizde daha huzurlu olmanızı sağlarken, sizi anne&babada yapabilir. 

 

Vajinismus Tedavisi Ordu - Vajinismus tedavisine inanmayan bir eş gözüyle vajinismus

 

ordudan-erkan-gozde vajinismus

 

Vajinismus Tedavisi Ordu - Eşi vajinismus tedavisine inanmayan bir kadın gözüyle vajinismus

ordu-gozde-tskm-hamile vajinismus


Vajinismus Tedavisi İstanbul - Vajinismus tedavisini erteleyen bir kadın gözüyle vajinismus ve hamilelik

merve-vajinismus yorumu 


Merhaba Merve Ben;
4 yıllık evliyim.Şuanda hamileyim. Saygın Beye geleli 1,5 yıl oldu ama bu süreç benden dolayı bu kadar uzadı. Vajinismusu boşu boşuna bu kadar uzun zaman çekmişim ve çektirmişim. Eşimde benimle birlikte çekti. Eşimle iletişimim düzeldi;hayata bakış açım değişti. Daha mutluyum. Hep kafamda bir sorun olarak meşgül eden bir konuydu. Hiç aklımda yokken bile beni mutsuz eden vajinismustu. Şimdi tek dediğim keşke daha önce gelseydim. Bu kadar kafamda büyütmeseydim . Saygın Beye teşekkür ederim. 

 

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Vajinismus tedavisini erteleyen Merve hanımın eşi

ahmet-vajinusmus

 

Vajinismus Tedavisi Nasıl Yapılır?

Vajinismus Tedavi Merkezimiz İstanbulda vajinismus tedavisi nasıl yapılır? sorusuna ayrıntılı yanıt verebilmek için hazırladığımız bu bölüm,  sizlerden gelen vajinismus tedavisi ile ilgili sorularınızı  yanıtlamak için düzenlenmiştir.

Vajinismus sizin isteminize rağmen eşiniz yada partnerinizle cinsel ilişkiye girememe durumunuzdur. Burada erkekleri ve vajinismuslu çiftleri uyarmak isteriz. Bu tablo vajinismus hastası kadının elinde değildir ve ilişkiye girme esnasında sizi refleks olarak itmekte, kontrolü dışında kasılmaktadır. Bu sürecin devam etmesi de her seferinde, vajinismus problemi ve vajinismus probleminin getirdiği sorunlarla çiftler,zamanla cinsellikten soğumakta vecinsel isteksizlik gelişebilmektedir ve vajinismusla geçirdiğiniz günler bir anda vajinismuslu haftalara ve yıllara neden olabilmektedir.

Eğer, siz bu süreçte kendiniz ilişkiye girememe probleminizi vajinismusu yenemiyorsanız ,vajinismusla yaşamak yerine güvenebileceğiniz tecrübeli bir vajinismus tedavi merkezinden vajinismus tedavisi almanızı önermekteyiz.
Çünkü vajinismusla geçireceğiniz süre sizin ve eşinizin güzel günlerinizden çalmaktadır zaman içinde vajinismus yüzünden kavgalar ayrılmalar hatta boşanmalara kadar götüren bir sürece girebilirsiniz oysaki isteyerek ve severek birliktesiniz evlenmişsinizdir.

Devamını Oku

JoomlaWatch Visitors


92.4%Turkey Turkey
1.9%United States United States
1.7%Germany Germany
0.5%Russian Federation Russian Federation
0.4%Austria Austria
0.2%Netherlands Netherlands
0.2%France France
0.2%United Kingdom United Kingdom
0.2%Azerbaijan Azerbaijan
0.2%Georgia Georgia

Bugün: 138
Dün: 836
Bu Hafta: 1891
Geçen Hafta: 6079
Bu Ay: 17826
Geçen Ay: 28132
Toplam: 464805

JoomlaWatch Agent

JoomlaWatch Users


Sizi, Siz Anlatıyorsunuz

Hastalarımızın Vajinismusla İlgili Yorumları

Hastalarimizla Sohbetler

Videolarımız

videolar

Gebelik-Planlamasi

Biz Sizi Arayalım 

0532 3613132    0216 3869998    

Ameliyatlarda veya seanslardan dolayı bize ulaşamıyorsanız, Numaranızı bırakın Doktor Saygın Micozkadıoğlu sizi arasın.


Numaranızı bırakmak için tıklayın