Vajinismusta Erkekler Eşlerine Nasıl Davranmalıdır?

Vajinismusta Erkekler Eşlerine Nasıl Davranmalıdır?

iliski-erkek-vajinismusEşi vajinismus hastalığı yaşayan erkekler ilk bilmesi ve unutmaması gereken eşiniz sizle birlikte olmak ilişkiye girmek istemektedir ama ama elinde olmadan istemeden bu problemi yaşamaktadır.
Şöyle düşünün sertleşme probleminiz var eşinizi seviyorsunuz ama birlikte olma anında bu olayı yaşayıp eşinizle ilişkiye giremiyorsunuz eşinizi çok sevip isteminize rağmen ki sorununuzda dışarıdan az bir destekle çözülebilecekken ve siz bu sertleşme olayını yaşarken de eşiniz size beni istemiyor musun bilerek böyle davranıyorsun dese size zaman ve anlayış göstermese ne hisseder düşünürsünüz o yüzden de ilk etapta bu acıdan değerlendirme yapmak size net bir bakış acısı kazandırır.
İlişkiye giremeyerek ilk gece korkuları yüzünden vajinismus hastalığını yaşarken erkek haklı olarak genelde bir anlam veremez tam olarak vajinismus hakkında bilgi sahibi olmadıklarından olayı net olarak anlayamaz ve ? bende problem yok ki der sorunu haklı olarak eşinde bulur kendinin vajinismusa ne şekilde yaklaşması konusunda karar veremez şaşırır üzülür kızar çaresiz hissedebilir. Ancak eşi vajinismus olan kişinin eşine vajinismustan kurtulma konusunda eşine destek için yapması yararlı olacak davranışlar vardır. Erkekler, vajinismusun ve vajinismusun zamanla getireceği problemleri de göz önünde bulundurarak vajinismus hakkında bilgi sahibi olup eşlerine destek olması eşlerin vajinismustan kısa süreler içinde kurtulmaları bakımından son derece önemlidir. Vajinismuslu bir kadınla yaşamak yerine vajinismustan kurtulma için destek önemlidir çünkü vajinismus tanısı konulup kişiye uygun olacak vajinismus tedavileri ile kişinin az bir gayretiyle de vajinismustan kurtulursunuz.

Fransa'dan vajinismus tedavisi almak için gelen çiftten Ali Poyraz Bey'in tedavi hakkındaji düşünceleri


Erkekler vajinismus sorunu karşısında neleri nasıl yapmalı?

Vajinismusu yenmek için eşinin adım atacağı zaman destek olmak son derece önemli iken vajinismusla yüzleşmeyip adım atmıyorsa tedavi alma konusunda yönlendirici olmak gereklidir. Bütün bunlara rağmen vajinismusla ilgili eşinize destek olmak gibi bir niyetinizde yoksa en azından eşinizin tedavi ile ilgili adımlarına engel olmayın. Bu süreçleri yaşayan çiftler, vajinismus klinik?e tedavi almak için gelmekte ve kişinin çok az bir gayretli ile kısa süreler içinde vajinismustan kurtuldukları hatta daha sonra bebek sahibi olup daha mutlu huzurlu beraberlikleri yaşamaktadırlar. Vajinismus tedavisi sırasında erkekler, tedavi programın içinde olmaları eşlerine yardımcı olabilirler. Vajinismus tedavi programı içinde bulunmak erkeklerin tedavi seyrini gözlemlemelerine ve eşlerini ruhsal ve fiziksel açıdan anlamalarını sağlar. Bütün bu süreç erkekleri vajinismus nedir? sorusuna cevap aramaktadırlar. Bu da eşleriyle daha bilinçli bir iletişim içinde tutar. Bazen de erkek vajinismus hastalığı yaşayan eşinin her sefer bu sefer ilişkiye gireriz diyerek ilişkinin başarısızlıkla sonuçlanması eşinin üzülmesi nedeniyle durumu kabul eder görmezden gelir ve zamana bırakmayı düşünür. Vajinismus hastalığının tedavisini ertelerler. O yüzden erkek de zamana bırakılması konusunda negatif rol almamalıdır. Vajinismusun tedavisi konusunda eşini bilinçlendirmelidir. Vajinismusu kabul etmeyen vajinismusla yüzleşemeyen vajinismustan korkan bir eşiniz varsa ve bunu erteleyen bir durumdaysa tedavi konusunda destek olup adım atmasını sağlamanızı öneririz. Biliniz ki uygun bir vajinismus tedavisi ile ilişkiye girememe korkunuzu yenip sağlıklı bir cinsel yaşantınız olması, sizi çift olarak da ev arkadaşlığından, olması ve yaşanması gereken normal ilişki boyutuna taşıyacaktır.

 

Eşimden yana hiçbir sıkıntım yoktu. Kendisi bana karşı oldukça nazik ve anlayışlıydı. Hiçbir baskı uygulamıyordu. Vajinismus sorunumuzu zamanla düzeleceğini sandık ve hep erteledik. bu erteleme nasıl geçtiğini anlayamadığımız 10 yılımıza mal oldu. 

 Vajinismus Tedavisi İstanbul - Öğretmen Gül hanım'ın vajinismus ve vajinismus tedavisi ile ilgili yorumları

vajinismus istanbul

Vajinismus Tedavisi Adapazarı - Vajinismuslu eşin gözüyle

 ilk gece ilişkiye girememe

Vajinismus tedavisi istanbul - Melike hanımın eşinin gözüyle

vajinismus nedir

 

Vajinismus Tedavisi Nasıl Yapılır?

Vajinismus Tedavi Merkezimiz İstanbulda vajinismus tedavisi nasıl yapılır? sorusuna ayrıntılı yanıt verebilmek için hazırladığımız bu bölüm,  sizlerden gelen vajinismus tedavisi ile ilgili sorularınızı  yanıtlamak için düzenlenmiştir.

Vajinismus sizin isteminize rağmen eşiniz yada partnerinizle cinsel ilişkiye girememe durumunuzdur. Burada erkekleri ve vajinismuslu çiftleri uyarmak isteriz. Bu tablo vajinismus hastası kadının elinde değildir ve ilişkiye girme esnasında sizi refleks olarak itmekte, kontrolü dışında kasılmaktadır. Bu sürecin devam etmesi de her seferinde, vajinismus problemi ve vajinismus probleminin getirdiği sorunlarla çiftler,zamanla cinsellikten soğumakta vecinsel isteksizlik gelişebilmektedir ve vajinismusla geçirdiğiniz günler bir anda vajinismuslu haftalara ve yıllara neden olabilmektedir.

Eğer, siz bu süreçte kendiniz ilişkiye girememe probleminizi vajinismusu yenemiyorsanız ,vajinismusla yaşamak yerine güvenebileceğiniz tecrübeli bir vajinismus tedavi merkezinden vajinismus tedavisi almanızı önermekteyiz.
Çünkü vajinismusla geçireceğiniz süre sizin ve eşinizin güzel günlerinizden çalmaktadır zaman içinde vajinismus yüzünden kavgalar ayrılmalar hatta boşanmalara kadar götüren bir sürece girebilirsiniz oysaki isteyerek ve severek birliktesiniz evlenmişsinizdir.

Devamını Oku

JoomlaWatch Visitors


88.2%Turkey Turkey
6.3%United States United States
1.7%Germany Germany
0.5%Georgia Georgia
0.4%Russian Federation Russian Federation
0.3%Austria Austria
0.3%Netherlands Netherlands
0.2%France France
0.2%Belgium Belgium
0.2%Azerbaijan Azerbaijan

Bugün: 73
Dün: 846
Bu Hafta: 73
Geçen Hafta: 5744
Bu Ay: 20069
Geçen Ay: 26714
Toplam: 519449

JoomlaWatch Agent

JoomlaWatch Users


Sizi, Siz Anlatıyorsunuz

Hastalarımızın Vajinismusla İlgili Yorumları

Hastalarimizla Sohbetler

Videolarımız

videolar

Gebelik-Planlamasi

Biz Sizi Arayalım 

0532 3613132    0216 3869998    

Ameliyatlarda veya seanslardan dolayı bize ulaşamıyorsanız, Numaranızı bırakın Doktor Saygın Micozkadıoğlu sizi arasın.


Numaranızı bırakmak için tıklayın