İlk Gece Korkuları Nelere Yol Açar

ilk-gece-korkulari-nelere-yol-acarVajinismusla yaşarken, bu durum kadını eşini çok fazla yıpratır. Eğer istemesine rağmen kendi başına vajinismusu yenemiyorsa da süreç kişiyi daha fazla yıpratmadan çözüm içinde adım atmak gerekir çünkü vajinismus çözülebilir bir problemdir ve ilişkiye istemenize rağmen girememe durumunuz sizin çok az bir gayret göstermenizle, doğru bir tedavi şekliyle, vajinismusla ilgili tecrübeli deneyimli merkezlerde kısa sürede vajinismustan kurtulmanızı sağlayacaktır. Sizi bilgilendirme amaçlı vajinismusla yaşarken nasıl bir tablo ile karşı karşıya kaldığınızı anlatabilmek için sizden gelen birkaç başvuruyu değerlendirmeniz sizin için faydalı olacaktır.


Vajinismus yüzünden evliliğim boşanmaya gidiyor

Ben Merve 5 aydır evliyim ve eşimle cinsel ilişkiye giremiyorum çok denedik ama ilişkiye girmeyi başaramadık. Çok zor durumdayım sizden yardım bekliyorum evliliğim vajinismus yüzünden çok kötü gidiyor eşim ve ailemin baskısından yoruldum artık her şey çok ağır geliyor.


Op. Dr. Saygın Micozkadıoğlu'nun yanıtı

İlişkiye istemenize rağmen giremeyerek eşiniz sizi sevse de, siz eşinizi sevseniz de ,vajinismus hayatınızın bir döneminde mutlaka karşınıza çıkacaktır.Belki 1 yıl belik 5 yıl belki 10 yıl sonra, dolayısıyla vajinismus probleminizi ne kadar erken çözerseniz o kadar rahat edersiniz.Çünkü vajinismusla geçen sürede ailelerin bebek beklentisi size ayrı bir sıkıntı ya itebilir erkeklerde ne zaman baba olacaksın soruları ile bunalabilir.Vajinismus nedeniyle boşanmayı düşünebilirsiniz her ne kadar eşiniz ben böylede yaşarım desede yada belli bir süre sonra oda boşanmak isteyebilir. Dr. Saygın olarak, erkek eşlerin paylaştığı sıkıntıların bir kısmı da su şekildedir.Zamanla cinsellik den soğuma, eşe karşı her ilişki denemesinin başarısızlıkla sonuçlanması sonucu, istenmediğini düşünmek, bir kısmı da yaşın ilerlemesiyle aile soyunun devam etmesini istemekte özellikle ileri yaşlarda evlenen erkekler de bu durum da ayrı bir stres yaratmak dadır.Bu tecrübeleri size daha iyi anlatabilmek için sizin yaşadıklarınızı sizlerin tecrübelerini vajinismus konusunda bilinçlendirmek amaçlı sizle paylaşıyoruz.

Almanya'dan öğretmen Meltem hanımın vajinismus hhakındaki düşünceleri

meltem-almanya

 


Nişanlıyken ilk gece korkularim nedeniyle evlendiğim ilk gece regl olurum diye dua etmek


Merhaba Doktor Saygın Bey,
Eşimle 8 senelik ilişkimiz oldu. Bu haziran ayında evlendik. Çok güzel giden bir ilişki ardından hala tadı damağımızda kalan bir düğün yaptık. Nişanlıyken ilk gece korkumdan kendi kendime "İnşallah evlendiğim ilk gece regl olurum" diye dua ederdim, kabul da oldu. Evlenmeden önce ilk gece korkularım vardı. Hatta bununla ilgili korkumu yenmek için keşke tedavi alsaydım diyorum. Beraber olmayı eşimle bir şekilde hallederiz diye düşünürken 6. ayımızdayız. Eşim çok anlayışlı fakat bazı konularda "daha başlangıç yapamadık" diyerek bir bakıma sizi bulmamı sağladı. Daha önceden bir jinekoloğa gittim , vajinismusu yenmem için bana parmak ödevleri ve merhem verdi ama yapamadım. "Senin ilk gecende de sorun olmaz, esnek bir kızlı zarına sahipsin dedi. Hem ben buradan bebek doğurtturuyorum" diyerek beni dinlemeden gönderdi. Kendim bile dokunamazken eşimle beraber olamamam ilişkiye girememem normal geliyor. Tüm çevremiz oldu diye bilirken şimdi de bebek ne zaman gelecek sorularıyla karşı karşıyayım. Hastalarınızın yaşadıklarının paralellerini yaşıyorum. Kendimdeki bu inatçı durumu yıkmak istiyor ve vajinismusu yenmek istiyorum. Bende size "Teşekkür maili" atmak istiyorum. Ben vajinismus tedavisi almak için Ordu'dan geleceğim. Funda M.


Op. Dr. Saygın Micozkadıoğlu'nun yanıtı

İlişkiye girmekle ilgili ilk gece korkuları bazı kadınlarda evlemeden önce vardır ve hep ilk geceyi gözünde korkunç bir şeyler olacak diye büyütmekteyken bazıları da nasıl olsa geçer sevdiğim adamla evleniyorum desede yaşayabilmektedir ilk gece korkularını. Bir kısım kadın da hiç aklında bile yokken ilişkiye girmekle ilgili korku, ilk ilişki sırasında nedensiz tedirgin ve korkar hale gelebilmektedir. Sonuçta eğer ilk gece ile ilgili korkularınız varsa ilişkiye girmekle ilgili kafanızda sorular varsa mutlaka sorularınızın net cevaplarını alabileceğiniz danışma almanızı öneririm. Dr.Saygın olarak vajinismus nedeni ile tedavi almaya gelen hastalarımızın büyük çoğunluğu ilk gece ile ilgili tedirginlikleri nedeniyle istediği sağlıklı cinsel birlikteliliği yaşayamamaktadır.Vajinismusla geçen sürede başka problemleri de kişiye yaşatabilir eşler arasında soğuma cinsel isteksizlik erkeklerde sertleşme sorunları gibi yan problemleri de eşlik edebilir.O yüzden ilk gece ilgili kişi bilgili kafası net olmalı. İlk gece, ilişkiye girmekle ilgili sağlıklı bilgilere sahip olması son derece önemlidir.

Doktor Gül hanımın ilk gece korkuları ile ilgili düşünceleri

Doktor-gizem-seans-oncesi

 

Muğla'dan Hastane Yöneticisi - Vajinismus tedavisi sonrası gebe kalan Betül Hanım'ın vajinismus hakkındaki düşünceleri

Betul-kilis-vajinismus

 

Merhaba Doktor Bey,
3 yıldır evliyim eşimle toplam bir defa ilişkiye girebildik daha sonra benim kasılmalarımdan korkumdan dolayı beraber olamadık. Ve vajinismus hastalığımı bir türlü yenemiyorum eşim şu an ısrarla bir çocuğumuzun olmasını istiyor ve vajinismus hayatımızda problem olmaya başladı nasıl bir vajinismus tedavisi uygulayabilirim bu hastalığı yenmek için yardımlarınızı rica ederim. fulya N.


Op. Dr. Saygın Micozkadıoğlu'nun yanıtı
İlk gece korkularınızın bir sonucu olan vajinismusla geçen süre sadece sizi ve eşiniz yıpratmaz bunun yanında çevre ve ailelerin haklı olarak sizden bir takım beklentileri olabilmektedir.Bu da torunlarını görmek istemektedirler.Çevrenizden gelen çocuk ne zaman soruları mutlaka bir yerlerde karşınıza çıkacak vs sizi bunaltacaktır.Sonuçta siz bu arada bir şekilde yardımcı üreme teknikleri tüp bebek aşılama ile gebe kalabilir veya dışa boşalmayla nadir de olsa anne olabilirsiniz baba olabilirsiniz ama vajinismus sorunu hala sizledir ve geçen süre hep çiftlerin aleyhine işlemektedir.

 

Almanya'dan Kader hanımın vajinismus hakkındaki düşünceleri

Kader-almanya


Kızlık zarım normal dendi ama 3 yıldır vajinismusum eşim anlayişlı ama ilk gece korkularım gün geçtikce artmakta

Merhaba doktor bey ben İrandan size mail atıyorum. Ben 3 yıldır evleyim ama ilk gece ilişki korkum var. Çok acı çekiyorum. Bu konu tüm beynimi işgal etmiş durumda. Kocam çok anlayışlı biri ama ben günler geçtikçe daha çok üzülüyorum ve korkularım gün geçtikçe artıyor. Kaç kez ilişkiye girmeye denedik ama yapamıyorum. Sanki bacaklarım ve leğen kemiğim kilitleniyor terliyorum ağlıyorum. İranda çok doktorlara ve kadın hastalıkları uzmanına başvurdum muayene ettiler ve anatomik bir problemimin olmadığını söylediler. Hepsi vajinismus tahsisi koydular. Sizden yardım istiyorum. Ben ne yapabilirim Bana lütfen yardımcı olun. Teşekkür ederim. İrandan Akhtar

Op. Dr. Saygın Micozkadıoğlu'nun yanıtı
İlk gece korkuları zamana bırakılırsa aylardan yıllara gevşer ve vajinismusun getireceği sorunları da size ve eşinize yaratır.Eşinizin anlayışlı olması önemli ama anlayışlı olmakla vajinismusu zamana bırakmak çiftlerden çalmakta ve morallerini etkilemektedir.O yüzden ilişkiye girme denemeleriniz başarısızlıkla sonuçlanıyorsa da vajinismusla ilgili bir destek almak önemli

 

İstanbul - Gül Öğretmen'in ilk gece korkusu hakkındaki düşünceleri

Gul-istanbul


Fransada bir vajinismus hastasıyım. Her tedavi yöntemini denedim ama iyileşemedim.
Ben yurt dışında yasıyorum, iki senelik evliyim ve vajinismus hastasıyım. Fransa da her yöntemi denedim iyileşemedim. İlişkiye girme esnasında çok kötü oluyorum, dayanamıyorum. Ay sonunda 2 haftalığına Türkiyeye geleceğiz ama Adıyamana, kaç gün tedavi gerekir oradan bir kaç günlüğüne gelmek için. 
Tedavi suresini ve fiyatını öğrenmek istiyorum Dilek c.

Op. Dr. Saygın Micozkadıoğlu'nun yanıtı

Vajinismus probleminizin nedeni anatomik değil ise nedeninizin büyük bir kısmı sizin cinsel ilişkiyle ilgili, cinsellikle ilgili bir takım yanlış doğrularınızdan, bilgi eksikliğinizden kaynaklanmaktadır. Vajinismus tedavi kliniğimizde alacağınız tedavi yöntemleri şu şekildedir. Terapi programınız bilişsel, davranışsal ve bilinçli hipnoz terapileri olarak size göre belirlenmektedir.
Vajinismus tedavi merkezimizde, tedavi yöntemlerinden bilişsel terapi: Jinekolog tarafından size genital sisteminiz hakkında basit ve kolay anlaşılır bir şekilde bilgilendirme yapılır. Vajinismus hastalığınıza yol açan yanlış düşünce kalıplarınız, konuyla ilgili bilgi eksiklikleriniz, sahip olduğunuz yanlış doğrularınız bir kadın doğumcu gözüyle anlaşılır. Bu bilgiler bile vajinismus konusunda sizi rahatlatır ve problemi çözmek için doğru ilk adımınızı atmanızda kolaylık sağlar.
Vajinismus tedavi yöntemlerinden davranışsal terapi: Tedavi programınızda bilişsel terapilerin ardından, size davranışsal terapi olarak oldukça kolay, çok basit ve kesinlikle ağrısız egzersiz programları uygun olacak şekilde planlanır ve akabinde de egzersiz programları ev ödevi olarak verilir. Bu egzersiz programları kesinlikle parmak egzersizi değildir.
Vajinismus tedavileri sırasında uyku hali olmayan bilinçli hipnoz uygulanabilmektedir. Bu sizi ruhsal olarak rahatlatmak ve konsantrasyonunuzu arttırabilmektedir.
Vajinismus tedavi merkezimize hastalarımız genelde 2 ile 4 seans arasında gelmekte ve bu süreyi de siz belirlemektesiniz. Tedavi için istanbul ve yakın bölgelerden haftada 1-2 seans gelerek, tedavi 1 ile 3 haftada bitirebilmektedir.
Tedavi almak için yurtdışından yada istanbul merkezimize uzak bölgelerden gelenler 3 ile 5 gün içinde 2 ile 4 seansta vajinismus tedavi programını bitirmektedir. 
Vajinismus tedavisi hakkında daha ayrıntılı bilgilendirme için 0532 361 31 32 den Doktor Saygın Micozkadıoğlu'na ulaşarak bilgi alabilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederiz...

 

Fransa'dan Bankacı Aslı hanım'ın vajinismus tedavi yöntemleri hakkındaki düşünceleri

 Asli-Fransa

Doktor vajinismus değilsin diyor ama ben hala ilişkiye giremiyorum
Hocam merabalar 1 senelik evliyim 6 ay evliyken doktora gittim muayene edip vajinismus olmadiğimi sadece korktugumu ve bu benim elimde olduğumu söyledi. Ama hala eşimle ilişkiye giremedik birbirimiz çok seviyoruz bebekte istiyoruz lütfen yardim edin bana. meltem m

Op. Dr. Saygın Micozkadıoğlu'nun yanıtı
İstediğiniz halde eşinizle ilişkiye girememe durumuna vajinismus diyoruz ve nadiren de olsa kızlık zarının kalın olması veya septa olması ilişkiyi engelleyici faktördür. O yüzden de ilişkiye girememe -durumunuzla ilgili vajinismus tedavisi alabilirsiniz.

Tulin-Avukat


Vajinismusum parmak egzersizlerini yapıyorum ama hala ilişkiye giremiyorum
Merhabalar
vajinismus hastası olduğumu biliyorum. Bir doktordan da destek aldım ama hayatimin çalkantılarından tam sonuç vermedi parmak egzersizleri 2 parmak 2 boğum denilen egzersize kadar ulaştım fakat devamı gelmedi çok itici geliyor olmayacağını düşünüyorum aslında çok pozitif biriyim. Ölümü bile tatmış biri olarak karamsar hiç düşünmedim 2 kardeştik hep erkek çocuğu gibi büyüdüm evimin isimin hep bir numaralı is bitirici kişisi bendim ama bu hastalık günden güne beni bitiriyor her şeyi içimde yaşıyorum. 1yillik evliyim 27 yaşıma gireceğim bende iyileşe bilir miyim sevgili doktor saygın bey Ne olur yardımlarınızı bekliyorum. Kamile t.

 

Op. Dr. Saygın Micozkadıoğlu'nun yanıtı

Vajinismusla ilgili almış olduğunuz tedavi size uygun olmayabilir veya yeterli değildir o yüzden de hala ilişkiye girememe sorununuz devam etmektedir. Oysaki vajinismus hastalığını yenmek kişiye yönelik uygun vajinismus tedavileri ile kolay ve rahat yenilen bir problemdir.O nedenle vajinismus tedavisi aldığınız yerin mutlaka konuyla ilgili tecrübeli deneyimli olması sizin aşınızdan son derece önemlidir

 

Hatice-Fransa


Vajinismusla yaşarken sürekli "bebek var mı hamile misin" sorusunun kişiye etkileri

Merhaba dr. saygın bey
Ben 28 yaşında 11 aylık evli bir bayanım henüz eşimle birliktelik yaşayamadık. İlk gece ve sonraki gecelerde aşırı ağrılı ve stresli denemeler yaşadık ancak hala sorunumuz vajinismus çözülmedi. İnternette sorunuma çözüm bulmaya çalışırken sizin tedavi ettiğiniz arkadaşların yazısına rastladım onlar şimdi çok mutlu. Bana da yardımcı olmanızı çok isterim. Bebek sahibi olmayı çok istiyorum. Herkesin sürekli bebek var mı Hamile misin gibi soruları beni resmen çökertti. Lütfen yardım edin
Melahat

Op. Dr. Saygın Micozkadıoğlu'nun yanıtı

Vajinismusla ilgili en önemli sıkıntılardan bir tanesi de bebek ne zaman sorusudur. Vajinismusla yaşarken yada vajinismusu görmezden gelerek yaşasanız da mutlaka karşınıza hayatınızın belli zamanlarında çıkacaktır. Bunlardan bir tanesi de özellikle yakın çevrenizden
gelen gebelik beklentisidir. Vajinismus nedeniyle gebe kalmak sıkıntılı olduğundan bu baskı sizi daha fazla strese sokabilir.

 İstanbul'dan Işık hanım'ın vajinismus nedeniyle eşinden ayrılma aşamasından anneliğe yoluculuğu

Isik vajinismus ve gebelik

Evlenmeden önce nişanlıyken, ilişkiye girme korkusu kişiyi nasıl etkiler Zamanla vajinismusun yaşatacakları

Doktor bey iyi çalışmalar. Ben nişanlıyım. Yazın düğünümüz olacak. Birkaç kez denediğimiz cinsel ilişkimiz benim geri çekilip kasmamla son buldu. Oysaki ilişkiye girmek istemiştim. Ama şu da var yatağa girdiğimde sık sık idrara çıkıyorum. Onu denediğimiz zaman da sanki idrar yapma ihtiyacım varmış gibi sıkıyorum. İdrar yanması şikâyeti ile kadın doğum doktoruna gittim. Ama yapılan idrar tahlili ve ultrason sonucu bir şey çıkmadı. Tabi doktora bunu söyleyemedim, henüz bekar olduğum için. Evlendikten sonra da aynı durum devam edecek diye korkuyorum. İkimiz de eğitimli insanlarız ve bu tür bir baskıyı nasıl hissederim, kendimi kasarım onu da bilmiyorum. Acaba henüz evlenmediğim için vicdan azabından dolayı mı bu oluyor. Ya evlenince geçmezse diye soruyorum kendime. Bana nasıl yardımcı olabilirsiniz İzmit'den Ceren

 

Op. Dr. Saygın Micozkadıoğlu'nun yanıtı

Yaşamış olduğunuz tablo yani evlenmeden önce istediğiniz halde ilişkiye girme denemelerinizde başarısızlıka sonuçlanması sizi evlenince ne olacak diye düşündürür.Kendinize göre bir takım nedenler bulursunuz nişanlıyken ilişkiye girmekle ilgili başarısız ilişki denemeleriniz için bunlardan bir tanesi de evlenince ilişkiye girmekle ilgili toplum baskısından kurtulmuş olacağınızı ve psikolojik olarak daha hazır ve rahat olacağınız düşünebilirsiniz doğal olarak.Genelde bu tablo evlenince de devam ederse sizi ve eşinizi vajinismus daha fazla yıpratmadan üzmeden vajinismus tedavisi almak gerekebilir.

 

İstanbul - Bekar Emine Hanım - Vajinismus sürecinin yaşattıkları

Bekar-Emine

 İlişkinin başında herşey yolunda giderken tam ilişki ye girecekken korkum nedeniyle izin veremiyorum.

Merhaba dr bey 3 yıllık evliyim eşimle ilişkiye giremedik. her şey yoluna giderken tam o noktada canım çok acıyacak korkusu ile ilişkiye izin veremiyorum bu da artık beni mutsuz ediyor. Neler yapmam gerekir Bana ne tavsiye edersiniz  Demet

Op. Dr. Saygın Micozkadıoğlu'nun yanıtı
Cinsellikle ilgili eşinizle ilişkiye girme arzunuzla ilgili bir sıkıntınız olmayıp hatta ön sevişmeyle ilgili hiçbir probleminiz yokken ve tam ilişkiye girilme anında her zaman duyduğunuz ve sizi engelleyen korkularınız devreye girmekte dir.Bu durumda sizi vajinismus da öğrenilmiş çaresizliğe itmektedir.O yüzden de tam ilişkiye girecekken sizi engelleyen korkularınızı yenmeniz amaçlı size yönelik bir tedavi almanız son derece önemlidir.Çünkü başarısız her ilişki denemesi sizi ilişki konusunda daha soğutmakta ve ilişkinizin her bakımdan kalitesini olumsuz etkileyebilmektedir.

Sebnem-ilk-gece-korkusu

 

Sebnem Vajinismus tedavi merkezi


Yeni evliyim vajinismusum eşimi kendimi boş yere yıpratmak istemiyorum

1 aylık evliyim ve vajinismus problemi yaşıyorum. Bunun zamanla geçecek bir şey olmadığından artık eminim ve çoğu insan gibi gecikmek, eşimi ve özellikle de kendimi boş yere yıpratmak istemediğimden artık bir an önce tedaviye başlamak istiyorum ve bunun için araştırmalarıma başladım. Tedavi olmak için ne kadar bir süre ve ne kadar bütçe ayırmam gerektiği ile ilgili acil olarak bilgi verirseniz ve eğer bana da uygun olursa en kısa sürede kliniğinizi ziyaret etmek isterim.
Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler. . .  Gül - Adana

 

Op. Dr. Saygın Micozkadıoğlu'nun yanıtı
Vajinismusu evliliğinizin başında fark edip kendi başınıza aşamayacağınızı da düşünüyorsanız en doğrusu zamana bırakmak yerine vajinismusla ilgili deneyimli bir yerden destek almaktır çünkü vajinismusla geçen süre sizden evliliğinizden keyifli geçireceğiniz süreden çalmaktadır.

Gokcenur-Rize

 

Yurtdışında vajinismusla yaşamak tecrubesiz vajinismus tedavileri

Merhaba,
Ben 21 yaşında bir bayanım 4 aydır evliyim ve maalesef vajinismus sorunu yaşıyorum yasadığım ülke Fransa olduğu için buradaki doktorların vajinismus konusunda bilgisi yetersiz ve bu tür hastalıklarla fazla karsılaşmadıkları için çözümleri de çok az.
Sadece 4 aylık evli olmama rağmen esimli evlilik hayatimiz yıpranmış bir halde ve bu beni çok korkutuyor. Bugüne kadar 2 doktora gittim ve ikicide tedavime olumsuz cevap verdi esim benimle seanslara gelemiyor çünkü Fransızcası yok ve ona seanslarda doktorların hipnoz yaptığını anlatınca anlamıyor ve böyle saçma bir şey olmaz diyordu ne yapacağımı bilmiyorum.
Türkiyede bu hastalığı sizin çok başarılı bir şekilde tedavi ettiğinizi biliyorum ve bir kaç bayanın yazdığı başarı öykülerini okuyunca bana gerçekten umudumu kaybettiğim yerde tekrar umut oldunuz. Sizinle gerçekten irtibata geçmek istiyorum lütfen bana yardım edin.  ASLI M

Op. Dr. Saygın Micozkadıoğlu'nun yanıtı

Yurtdışında almış olduğunuz vajinismus tedavileri size başarıya götürmüyorsa da başarısızlık size ait değil almış olduğunuz tedavilrin yetersizliğidir. Vajinismus tedavi merkezimiz istanbula başta Avrupa Amerika ve dünyanın bircok şehrinden vajinismus hastaları gelmekte ve vajinismusu kendilerine uygun düzenlenen programla kısa süreler içinde çözmektedir. O yüzden de sizin vajinismus yuvanızı olumsuz etkilemeden, tecrübeli vajinismusla ilgili deneyimli yerlerde sizin çok az bir gayretinizlei kısa süreler içinde yenersiniz.

Ebru2-Almanya


İlk başlarda ilişkiye girmeyi deniyorduk şimdi denemek bile istemiyorum. Eşim çok anlayışlı onu çok seviyorum ama yapamıyorum

merhaba doktor bey ben 1 yıllık evliyim ve halen eşimle ilişkiye giremedim ve bakireyim 24 yaşındayım üniversite mezunuyum İstanbulda ikamet ediyorum. Ben eşimi hiç kendime yaklaştırmıyorum vücuduma titreme geliyor atıyor sanki vurdum, ağlıyorum panik oluyorum çok korkuyorum ilk başlarda ilişkiye girmeyi deniyorduk şimdi denemek bile istemiyorum. Eşim çok anlayışlı onu çok seviyorum. Ama yapamıyorum kasılıyorum. . Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım çaresiz kaldım yinede yazmak istedim. . Anatomik olarak bir sorunum yok. . Normalde de korkak biriyimdir. Gerçekten 3-4 seansta çözülebiliyor mu o kadar kısa bir zamanda Ben haftalara yayamam çünkü gelebilirsem eğer ard arda gelmek istiyorum kısa bir zamanda halledilen bir problem mi Ne kadar sürer en fazla Gerçekten %100 çözülüyor mu Ankarada %100 çözülüyor dendiği ve tedavi aldığı halde başaramayan kuzenim var ve eşiyle arası açıldı açıkçası. Bende bu kadar korkarken inanamıyorum kendimin yapabileceğime. Çok üzülüyorum, uyuyamıyorum. tuğçe

 

Op. Dr. Saygın Micozkadıoğlu'nun yanıtı
Cinsel ilişkiye girme denemeleriniz başarısızlıkla sonuçlanması ister istemez her kadında cinsel isteksizlik ve soğuma yaratabilmektedir.O yüzden de içinde bulunduğunuz durum son derece normaldir.Vajinismus da bu tabloyu yaşarken eşlerin anlayışlı olması da vajinismusu zamanla çözülüre bırakır ve çift tam olarak vajinismusun öğrenilmiş çaresizliğini yaşarSumeyye-Almanya

 

JoomlaWatch Agent