Vajinismustan Kurtulmak İçin Önemli Öneriler

Vajinismustan-KurtulmakElinizde olmayarak ilişkiye girememe durumunu yaşıyor ve vajinismus hastalığınızı yenmek isteyip kendi başınıza yenemiyorsanız, vajinismus tedavisi veren kadın hastalıkları ve doğum uzmanı olarak size yararlı olacağına inandığım düşüncelerimi paylaşmak istiyorum.
İlişkiye girememekle ilgili yaşadığınız tablo ne olursa olsun, benzer bir deneyimle vajinismus çıkmazından kurtuluş yolunu görebileceğinizi düşünüyor ve temenni ediyorum. Çünkü vajinismus hastalığınızla beraber evliliğinizi sürdürmek en başta kişiyi, erkeği ve bir süre sonrada evliliğinizi mutlaka bir şekilde etkileyecektir. Vajinismus hastalığı ile geçen zaman kişinin huzurlu geçireceği günlerinden götürmektedir.
Ümit ederim ki, dikkatlice içinde bulunduğunuz durumu değerlendirmenize ve isterseniz de yaşamınızı olumsuz bir şekilde etkileyen vajinismusdan kurtulmanız içinde bir farkındalık yaratır.Vajinismus Tedavisi İstanbul - Belgin Hanımın yorumları

Vajinismuslu Kadın

 

İlişkiye Girme Korkunuzla İlgili Durum Değerlendirmesi


Eğer bir problem yaşanıyorsa, İçinizde bulunduğunuz durum ne şekilde olursa olsun öncellikle bir durum değerlendirmesi yapmak gereklidir ve kendinize objektif bir şekilde davranmalısınız. Örnek verecek olursak "kocamla arzuladığım halde cinsel ilişkiye giremiyorum ve bu durum tamamen iradem dışında ve her cinsel ilişkiye girme denememizde aynı senaryoyu yaşamaktayım. Cinsellikle ilgili özgüvenimi olumsuz etkilemekte bu tablo da öncelikle kendime, etrafıma ve kocama olumsuz yansımakta.
"Bilinmesi gereken bir önemli ayrıntı da eğer yaşınız 35 ve üzeri ise kişinin yaşından dolayı, yumurtalık rezerviniz düşeceği ve bundan ötürü gebelik yakalama şansınızın azalacağıdır. Bu nedenle de ilişkiye girme korkunuzu kendi kendinize yenemediyseniz, bir an önce vajinismus tedavileri konusunda deneyimli ve güvenilir bir klinikten yardım almalıyım diye harekete geçmek kişinin lehinedir.

 

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Doktor Gül Hanımın Yorumları


Doktor-Gül-seans-oncesi

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Doktor Ayşe Hanımın Yorumları


ayse Tekirdağ vajinismus

 

İlk Gece Korkunuzla Yüzleşin


İçinde bulunduğunuz cinsel ilişkiye girememe durumunun dışına çıkmak için bir şansın var mı eğer yoksa vajinismusu kısa sürede değiştirmek için veya yapabileceğin bir şey var mı (eğer varsa çabala ve yap). Bu soruya olumsuz yanıt verdiyseniz, bu durumda içinde bulunduğun tabloyu ilk önce içten bir şekilde kabul ettikden sonra ancak istediğin bir şekilde değiştirebilirsin.

 

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Avukat Tülin Hanımın Yorumları


Tulin-Avukat


Her sorunun içinde mutlaka şükredecek bir şeyler bulunur. Doktor olarak size anımsatmak isterim ki hastalıkların bir kısmında geç kalınıp tedavisi mümkün olmayan tablolar olurken, siz şu an az bir çabanızla kurtulabileceğiniz bir durumdasınızdır. O nedenle de kötünün kötüsü var deyip ne kadar süreyle ilk gece korkunuzla vajunusmus problemi ile yaşadığınıza bakmayıp, önünüzdeki keyifli anları daha fazla kaçırmamak için de ilk adımı atmayı geçiktirmeyin.

 

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Muhasebeci İlknur Hanımın Yorumları

 


ilknur


Vajinismusla Yaşarken Hayaller Kurmak


İlişkiye girememe probleminizi yendikden sonra, neler yapmak istediğinize dair düşler kurun, bu düşleri besleyen belki de kişiye çok uzak gelen, daha önceden diyemediğiniz inşallah duasını edin. Örneğin evliyseniz ve artık bebek sahibi olmak arzunuz varsa oğlunuzun veya kızınızın adını koyun ve kendinizi çocugunuzu salıncakta sallarken düşleyin. Bekarsanız da sevdiğiniz kişiyle kendinizi tedirgin suçlu ve eksik hissetmeden birlikte olun.

 

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Doktor Gül Hanımın Yorumları

 

Gul-istanbul

Vajinismus Tedavisi İstanbul - İşletmeci Ece Hanımın Yorumları

Ece bekar vajinismus


Vajinismusta Gerekli Adımları Atmak

Sırf düşlemek tek başına yeterli değil ve değişim için de vajinismus tedavisi aşamasında atılması gerekli adımları atmak oldukça önemldir. Bu nedenle de disiplinli bir şekilde vajinismus hastalığından kurtulana kadar da yapmanız gerekenler için gayretiniz ve çabanız olmalıdır.

 

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Editör Esin Hanımın Yorumları

 


Esin-m

 

Vajinismus Nedeniyle Hayata Küsmemek


İstemenize rağmen ilişkiye girememe nedeniyle mutsuz olup, "Neden benim başıma bu vajinismus geldi, sevdiğim adamla niye cinsel ilişkiye giremiyorum,diğer kadınlardan farklı mıyım" diye sorgulamaya başladığınızda vajinismusun girdarbına giriyorsunuz ve girdaptan çıkış yolunu bulmakta zorlanabilirsiniz. Bu anda kendinize ve hayata küsmemek, tutunacak bir şeyler bulmak gerekir.

Vajinismus Tedavisi Danimarka- İşletmeci Sibel Hanımın Yorumları


Danimarka-SibelTesekkur


Vajinismusu Yenmek İçin Hedefler Belirlemek


Belli şekildede hedefler belirlemek iyidir. Sizde ilişkiye girememe probleminizi yendik ten sonra yapmak istediğiniz şeyleri tespit edin, bunların bir kısmı yaşam şeklinizde yapacağınız değişiklikler olmalı.

Vajinismus Tedavisi Almanya - Ebru ve Tarkan Çiftinin Yorumları

 

Ebru2-Almanya

Ebru-Tarkan-Gebelik

 

Ultrasonda gördüğünüz bebek doğdu, büyüdü ve abi olup, kardeşini öpüyor. Darısı arzu ederseniz sizlerin başına...
Tarkan-Ebru-cocuk


İlişkiye girememe durumunda Esnek Olmak


Vajinismus sizin elinizde olmadan gelişen bir durumdur ve başınıza gelenleri belirleme şansına malesef sahip değilsiniz, sadece tepkilerimizi ve bakış açılarımızı belirleyebiliriz., bu yüzden yaşama karşı esnek bir tarz geliştirmek, yaşama güvenmek ve başımıza gelenleri bu şekilde değerlendirmek oldukça önemlidir.
Vajinismus labirentinden çıkmak için size önerim biraz daha kendinize yukarıdan bakıp değerlendirme yapmanızdır.
Size sunduğum deneyimler ve öneriler bunu kolaylaştıracaktır.

 

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Avukat Buse Hanımın Yorumları


ysm-buse

 

Hepinize vajinismussuz sağlıklı ve mutlu günler diliyorum, sevgi ile kalın.

 

Op. Dr. Saygın Micozkadıoğlu
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

 

JoomlaWatch Agent