Cinsel İlişkide Kilitlenme

Cinsel-iliskide-KilitlenmesiCinsel ilişkide Kilitlenme; vajinismus hastalığını yaşayan kadınların korku nedenlerinden bir tanesi olup, eşleriyle ilişkiye girmelerine engel olmaktadır. Cinsel ilişki esnasında kitlenip kalan çiftlerin olduğunu duymaları ve ona inanmalarıdır.

Vajinismus merkezimize ilişkiye girmekle ilgili çok farklı nedenleri olan kadınlar gelmekte ve bunu duyup ve inanan insanların olduğunu gözlemlemekteyiz. Öyleki toplumda bu konu çok yaygın ve eğitim düzeyiyle ilişkili olmadığını gözlemlemekteyiz. Cinsel ilişkide kasılarak, kitlenip kalacağı beyinlerine yerleştiren kadınlara şu soruyu sorduğumuzda, "görüp şahit olduğunuz bir çift var mı" hepsinde arkadaşlarından, komşularından, duyduklarını söylemektedir. Gören bir kimse olmamıştır. Hatta kitli kalan çiftlerin öylece kasılı kalıp eve çağırılan doktor'un kas gevşetici iğne yapınca ayrıştırıldığına kadar öyküyü uzatabiliriz.

Tamamen bir şehir efsanesi olarak çıkan kitlenen kulaktan kulağa fısıltı yoluyla yayılan, gerçekte olmayan bir durumdur. Dünyada bundan dolayı kitlenen hiçbir çift olmadığı gibi isteselerde kilitli, kasılı kalıp ayrıştırılamayacak bir çift olmayacaktır. 

O yüzden cinsel ilişkiden korkan kadınların bu durumun tamamen uydurulmuş bir durum olduğunu bilmesi önemlidir. Sonuçta cinsel ilişkide kitlenme ilişki esnasında kasılmadan dolayı ayrılamayan çiftler, kasılı kalan çiftler ilişki sırasında yoktur ve olmayacaktır. 


Sonuçta bu konuda içiniz rahat olsun. Olmayan bir şeyi olmuş gibi düşünüp hayatın çok doğal bir olayı bir kadın bir erkeğin en özel anlarından biri olan ilişkiye girmeyi bu şekilde beyninizde olumsuzlaştırmayın.

 

Vajinismus Tedavisi Kıbrıs - Öğretmen Gaye Hanımın Cinsel ilişkide kasılma hakkındaki yorumları

Evlenmeden önce cinsel ilişkiye girmekle ilgili korkuları olmasına rağmen, evlenenince rahatlıkla cinsel ilişkiye girececeğini düşünürken, ilişki anında istemeden kitleniyordu. İlişkiye girmeyi denedikçe ve olmayınca artık denemek dahi istemezsiniz. 

GayeKibris

 

Evlenmeden önce var olan canım acıyacak kitlenme olacak korkusuaşamayacağım duruma geldiğimde vajinismusla baş etmeye karar verdim.Kendimce denediğim hiçbir şey beni bu korkudan alıkoyamadı.Aslında çok doğal bir şey olduğunun ve nerdeyse herkesin hiçbir şey yok hiç can yakmıyor söylemesine rağmen sanki öldürecek bir acıyla karşılaşma ihtimalı psikolojimi ileri derecede etkiledi.Çözmek için buradayım. EDA

 

 Eda

Toplumda cinsel ilişkiye girmekle ilgili duyulan bir takım yanlış inanış ve bilgiler(ilişki sırasında kitli kalmak, ilişki anında kasılmak vs.) cinsel hayatınızı olumsuz etkiler. Tıpkı vajinismus nedeniyle gelen danışanlarımız gibi...


Cinsel ilişki sırasında kasılmalara bağlı kitli kalacağını düşünüp, eşiyle olan ilişkiye girme aşamasında korkularından ve kasılmalarından dolayı hep yarım kalan ilişkisi eşinden ayrılmayı düşünecek kadar etkilemişti.

 

Cinsel ilişki benim için işkence gibi bir şey her defasında ne kadar kendimi sakınleştirmeye çalışsamda canım çok acıyor en başından bunu çok hissettiğim için ister istemez kasıyorum, kitli kalacağımı sanıyorum ve sıkıyorum. Keskin bir acı hissediyorum. Aşılmaz bir duvar sanki. Fiziksel bir sorunum olduğunu düşünüyorum. Kendimi çok beceriksiz hissediyorum. Herkesin kolayca yapabildiği şeyi ben neden yapamıyorum diye defalarca sorguladım kendimi ama olmuyor. Kızlık zarı yırtıldığı anda çok kanama olacağı düşündüm hep ama o aşamaya bile gelmeden kasıyorum. Bir korkum yok aslında hissetim acı var sadece. Emel

 

Emel


 

Eda hanımın cinsel ilişkiden korkma nedenlerinden bir tanesi şehir efsanesi olan ilişki sırasında kasılı kalıp kitlenmek.

Adiniz   Eda
Konu   vajinismus tedavisi
Mesajınız   Bir yillik evliyim.Esimle büyük bir aşkla evlendik.Ama uzerimize kabus gibi çöken vajinusmus belasi bu bir yil içinde evliligimizi çok yipratti.Hergun yasadigimiz tartışmalar bizi birbirimize yabancilastirdi.Kendime olan guvenimi kaybettim.Eşimin anlayisi ve sabrida tükenmeye başladı.Bir çok yöntem denedim olmadi.Esim hastaligimi kabul etmedi herşeyin kafamda bittiğini ve bunu kendi basima halledebilecegimi düşündü.Ama olmadi. İlişki sırasında kitlenip, kasılı kalacağımı düşünüyorum. Kitli kalan bir çiftin hikayesi beni çok etkiledi. Bu mesaji ağlayarak yaziyorum lütfen bana yardim edin.
 

JoomlaWatch Visitors


78.2%Turkey Turkey
11.5%United States United States
2.8%Israel Israel
2.2%Georgia Georgia
1.4%Germany Germany
0.4%Austria Austria
0.3%Czech Republic Czech Republic
0.3%Netherlands Netherlands
0.3%United Kingdom United Kingdom
0.2%France France

Bugün: 189
Dün: 549
Bu Hafta: 3409
Geçen Hafta: 4729
Bu Ay: 15146
Geçen Ay: 22686
Toplam: 1477439

JoomlaWatch Agent

JoomlaWatch Users