Cinsel İlişkide Kilitlenme

Cinsel İlişkide Kilitlenme

Cinsel-iliskide-KilitlenmesiCinsel ilişkide Kilitlenme; vajinismus hastalığını yaşayan kadınların korku nedenlerinden bir tanesi olup, eşleriyle ilişkiye girmelerine engel olmaktadır. Cinsel ilişki esnasında kitlenip kalan çiftlerin olduğunu duymaları ve ona inanmalarıdır.

Vajinismus merkezimize ilişkiye girmekle ilgili çok farklı nedenleri olan kadınlar gelmekte ve bunu duyup ve inanan insanların olduğunu gözlemlemekteyiz. Öyleki toplumda bu konu çok yaygın ve eğitim düzeyiyle ilişkili olmadığını gözlemlemekteyiz. Cinsel ilişkide kasılarak, kitlenip kalacağı beyinlerine yerleştiren kadınlara şu soruyu sorduğumuzda, "görüp şahit olduğunuz bir çift var mı?" hepsinde arkadaşlarından, komşularından, duyduklarını söylemektedir. Gören bir kimse olmamıştır. Hatta kitli kalan çiftlerin öylece kasılı kalıp eve çağırılan doktor'un kas gevşetici iğne yapınca ayrıştırıldığına kadar öyküyü uzatabiliriz.

Tamamen bir şehir efsanesi olarak çıkan kitlenen kulaktan kulağa fısıltı yoluyla yayılan, gerçekte olmayan bir durumdur. Dünyada bundan dolayı kitlenen hiçbir çift olmadığı gibi isteselerde kilitli, kasılı kalıp ayrıştırılamayacak bir çift olmayacaktır. 

O yüzden cinsel ilişkiden korkan kadınların bu durumun tamamen uydurulmuş bir durum olduğunu bilmesi önemlidir. Sonuçta cinsel ilişkide kitlenme ilişki esnasında kasılmadan dolayı ayrılamayan çiftler, kasılı kalan çiftler ilişki sırasında yoktur ve olmayacaktır. 


Sonuçta bu konuda içiniz rahat olsun. Olmayan bir şeyi olmuş gibi düşünüp hayatın çok doğal bir olayı bir kadın bir erkeğin en özel anlarından biri olan ilişkiye girmeyi bu şekilde beyninizde olumsuzlaştırmayın.

 

Evlenmeden önce var olan canım acıyacak kitlenme olacak korkusu aşamayacağım duruma geldiğimde vajinismusla baş etmeye karar verdim.Kendimce denediğim hiçbir şey beni bu korkudan alıkoyamadı.Aslında çok doğal bir şey olduğunun ve nerdeyse herkesin hiçbir şey yok hiç can yakmıyor söylemesine rağmen sanki öldürecek bir acıyla karşılaşma ihtimalı psikolojimi ileri derecede etkiledi.Çözmek için buradayım. EDA

 Eda


 

 

Cinsel ilişki benim için işkence gibi bir şey her defasında ne kadar kendimi sakınleştirmeye çalışsamda canım çok acıyor en başından bunu çok hissettiğim için ister istemez kasıyorum, kitli kalacağımı sanıyorum ve sıkıyorum. Keskin bir acı hissediyorum. Aşılmaz bir duvar sanki. Fiziksel bir sorunum olduğunu düşünüyorum. Kendimi çok beceriksiz hissediyorum. Herkesin kolayca yapabildiği şeyi ben neden yapamıyorum diye defalarca sorguladım kendimi ama olmuyor. Kızlık zarı yırtıldığı anda çok kanama olacağı düşündüm hep ama o aşamaya bile gelmeden kasıyorum. Bir korkum yok aslında hissetim acı var sadece. Emel

 

Emel


 

Eda hanımın cinsel ilişkiden korkma nedenlerinden bir tanesi şehir efsanesi olan ilişki sırasında kasılı kalıp kitlenmek.

Adiniz   Eda
Konu   vajinismus tedavisi
Mesajınız   Bir yillik evliyim.Esimle büyük bir aşkla evlendik.Ama uzerimize kabus gibi çöken vajinusmus belasi bu bir yil içinde evliligimizi çok yipratti.Hergun yasadigimiz tartışmalar bizi birbirimize yabancilastirdi.Kendime olan guvenimi kaybettim.Eşimin anlayisi ve sabrida tükenmeye başladı.Bir çok yöntem denedim olmadi.Esim hastaligimi kabul etmedi herşeyin kafamda bittiğini ve bunu kendi basima halledebilecegimi düşündü.Ama olmadi. İlişki sırasında kitlenip, kasılı kalacağımı düşünüyorum. Kitli kalan bir çiftin hikayesi beni çok etkiledi. Bu mesaji ağlayarak yaziyorum lütfen bana yardim edin.
 

Vajinismus Tedavisi Nasıl Yapılır?

Vajinismus Tedavi Merkezimiz İstanbulda vajinismus tedavisi nasıl yapılır? sorusuna ayrıntılı yanıt verebilmek için hazırladığımız bu bölüm,  sizlerden gelen vajinismus tedavisi ile ilgili sorularınızı  yanıtlamak için düzenlenmiştir.

Vajinismus sizin isteminize rağmen eşiniz yada partnerinizle cinsel ilişkiye girememe durumunuzdur. Burada erkekleri ve vajinismuslu çiftleri uyarmak isteriz. Bu tablo vajinismus hastası kadının elinde değildir ve ilişkiye girme esnasında sizi refleks olarak itmekte, kontrolü dışında kasılmaktadır. Bu sürecin devam etmesi de her seferinde, vajinismus problemi ve vajinismus probleminin getirdiği sorunlarla çiftler,zamanla cinsellikten soğumakta vecinsel isteksizlik gelişebilmektedir ve vajinismusla geçirdiğiniz günler bir anda vajinismuslu haftalara ve yıllara neden olabilmektedir.

Eğer, siz bu süreçte kendiniz ilişkiye girememe probleminizi vajinismusu yenemiyorsanız ,vajinismusla yaşamak yerine güvenebileceğiniz tecrübeli bir vajinismus tedavi merkezinden vajinismus tedavisi almanızı önermekteyiz.
Çünkü vajinismusla geçireceğiniz süre sizin ve eşinizin güzel günlerinizden çalmaktadır zaman içinde vajinismus yüzünden kavgalar ayrılmalar hatta boşanmalara kadar götüren bir sürece girebilirsiniz oysaki isteyerek ve severek birliktesiniz evlenmişsinizdir.

Devamını Oku

JoomlaWatch Visitors


92.4%Turkey Turkey
1.9%United States United States
1.7%Germany Germany
0.5%Russian Federation Russian Federation
0.4%Austria Austria
0.2%Netherlands Netherlands
0.2%France France
0.2%United Kingdom United Kingdom
0.2%Azerbaijan Azerbaijan
0.2%Georgia Georgia

Bugün: 141
Dün: 836
Bu Hafta: 1894
Geçen Hafta: 6079
Bu Ay: 17829
Geçen Ay: 28132
Toplam: 464808

JoomlaWatch Agent

JoomlaWatch Users


Sizi, Siz Anlatıyorsunuz

Hastalarımızın Vajinismusla İlgili Yorumları

Hastalarimizla Sohbetler

Videolarımız

videolar

Gebelik-Planlamasi

Biz Sizi Arayalım 

0532 3613132    0216 3869998    

Ameliyatlarda veya seanslardan dolayı bize ulaşamıyorsanız, Numaranızı bırakın Doktor Saygın Micozkadıoğlu sizi arasın.


Numaranızı bırakmak için tıklayın