Eşimle İlişkiye Giremiyorum

ilk-gece-sendromuBir evlilikte olabilecek en ilginç, en kötü sürpriz, şaşırtıcı olan şey kadının eşiyle ilişkiye girememesidir. En güzel tarafı ise uygun bir vajinismus tedavisi ile kolayca bu durumdan kurtulmaktır.

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Mühendis Cansu Hanımın vajinismus hakkında yorumları

İsmim Cansu; 26 yaşındayım. Harita Mühendisiyim. 5 yıllık ilişkinin ardından eşimle severek evlendik. 9 aylık evliyim. Böyle bir şey olacağını hiç düşünmemiştim. Düğünün ardından eşimle yalnız kaldığımız o anda çok korkmuştum ama ilk günün stresi diye çok üzerinde durmadık. Ancak zaman geçtikçe iyiye gitmediğini gördüm. Eşime yaklaşmaktan çekinir oldum her seferinde tamam bu sefer kendime güveniyorum yapabilirim dedim. Başlangıçta hiçbir sıkıntı olmuyor ama o ana gelince kitlenip kalıyorum. Hatta ağlama krizine girdiğim bile oldu. Eşim bana zarar verdiğini düşünmeye başladı. Birbirimizden uzaklaşmaya başladık gibi. Kendimi bu konuda sorumlu hissettiğim için bu durumu düzeltmek amacıyla araştırmaya başladım. Bu sorunun üstesinden gelmeye kararlıyım.

 

Cansu A S

Eşiyle ilişkiye girme konusunda vajinismus tedavisi alan mühendis cansu hanımın tavsiyeleri ve yorumları 

 

Merhabalar Saygın Bey,
Öncelikle size çok teşekkür ederek başlamak istiyorum. Aslında duygularımı rahat ifade edebilen biri değilim ve dolayısıyla yazıya dökmek de kolay değil benim için. Ancak kadınların cesaretlenmesine yardımı dokunacağını düşündüğüm için paylaşmak istedim. Çünkü bende size gelmeden önce ve size geldiğimde de okuduklarımın bir çoğunda kendi hissettiklerimi gördüm ve başarabileceğime olan inancım arttı.
26 yaşında, 10 aylık evli mühendisim. Eşimle 5 yıllık birlikteliğin ardından birbirimizi çok severek evlendik. Düğünden sonra o ana geldiğimizde heyecandan ve yorgunluktan bir şey yapamadık ama ilk günün stresi diye çok üzerinde de durmamıştık. Balayına gittiğimizde aslında bir sorun olduğunu fark ettik. Ön sevişmede bir sıkıntımız yoktu ancak o ana geldiğimizde kasılıyordum ve acı ağrı duymaya başlıyordum. Ağlama krizine girdiğim geceler oldu. Eve döndüğümüzde hemen bir kadın doğum doktoruna gittim ve ilişkiye giremediğimi, hissettiklerimi anlattım, muayene oldum ve doktor fiziksel olarak bir sıkıntım olmadığı, sadece rahatlamam gerektiğini söyledi. Aslında bir sıkıntım olmadığını duymak içimi rahatlatmıştı ama yinede olmuyordu. Kendimi rahat bırakamıyordum. Eşim hiç zorlamadı. Kendini ne zaman hazır hissedersen o zaman yaparız diyerek beni rahatlatmaya çalıştı. Aradan aylar geçtikçe durum değişmedi ve eşimin benim hazır olmamı beklemesi üzerimde bir sorumluluk oluşturuyordu. Omuzlarımda bir yük oluştuğunu hissetmeye başlamıştım. Ev arkadaşı gibi yaşamaya başlamıştık. Eşime, evliliğimize haksızlık yaptığımı ve bir şeyler yapmam gerektiğini düşünüyordum. İnternetten sıkıntımın ne olduğunu, benimle aynı sorunu yaşayanların neler yaptığı, konuyla ilgili doktora gitmenin faydalı olup, olmadığı konularını araştırmaya başladım ve Saygın Beye ulaştım.
İlk randevuya geldiğimde biraz gergindim. Dışarıdan bir insanın bu soruna nasıl çözüm bulabileceği konusunda tereddütlerim vardı. Benim yapamadığım, bilmediğim ne anlatabilir ki diye düşünüyordum. Ama Saygın Bey ile konuşmaya başladığım andan itibaren güven vermişti ve tamam dedim tedaviye başlayacağım. Daha ilk görüşmede kendime olan inancım arttı. İlk seansa gittiğimde kendimi aslında tanımadığımı anladım. Bilmediğim bir olaydan korktuğumu gördüm. Saygın Bey kızlık zarımda küçük bir fazlalık olduğunu söyledi ve ilişki sırasında bu fazlalıktan dolayı kendimi kapattığımı anlattı. İlginç bir şekilde bunu duymak beni rahatlatmıştı. Kendimi neden ilişkiye kapattığımı öğrenmiştim ve çözülmeyecek bir şey değildi. Konuyu artık bir problem çözmek olarak görüyordum. Birkaç egzersizle ve Saygın Bey'in desteği ile üçüncü seanstan sonra sorun çözülmüştü. Eşimle ilk denememizde başardık. Önce eşimde bende inanamadık. Bu kadar kolay mıydı yani. Bu olaydan mı bu kadar korkup, 10 ay boyunca kaçmıştım.
Şimdi eşimle çok daha mutluyuz. Keşke 10 ay bile ertelemeseydim de Saygın Beye çok daha erken gelseydim diye düşünüyorum. Şimdi gerçekten evli bir çift gibi yaşıyoruz. Tekrardan çok teşekkür ediyorum.
Saygılarımla..

 

Cansu A

Neden Eşimle Cinsel İlişkiye Giremiyorum?

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Muhasebeci Esra Hanımın ilişkiye girememekle ilgili yorumları tavsiyeleri

Vajinismus tedavi merkezimize ilk gece korkuları nedeniyle cinsel ilişkiye giremiyorum, eşimle birlikte olamıyoruz diye başlayan, yaşadıklarını paylaşan ve vajinismus sorununu yenmek için bilgi ve destek alanların yaşadıklarını size yardımcı olacağını düşündüğüm için paylaşıyorum. 

Eşimle ilişkiye başlamadan önce ön sevişmede hiçbir endişe hiçbir korku yok. Ama eşim bacaklarımı kaldırıp, cinsel ilişkiye girmek istediğimde bacaklarımı tamamıyla korku ile kapayarak hiçbir şekilde yaklaştıramıyorum. Aslında ön sevişme yaparken her şeyin çok iyi bir şekilde olacağını düşünürken o kısma geldiğimde hiçbir şekilde temas yaptıramıyorum. Sürekli içimde endişe korku oluyor artık acımayacak biliyorum ancak o kısma geldiğinde anlatamayacağım bir hiç kaplıyor içimi. Bu durumu sürekli yaşadığı için eşimle ön sevişmeden öteye hiçbir zaman geçemedik. Artık ben vajinismusu yenemeyeceğimi düşünüyor hale geldim. Artık iyicene bütün korkular içimi kaplamaya başladı. Bundan ötürü eşimin beni aldatma korkusu, çocuğumun hiçbir zaman olmayacak korkusu artık bu korkularda içimi kaplamaya başladı. Eşimi çok seviyorum vajinismusu yenmek işi girdiğim ortamlarda ilk gece dedikleri zaman sanki ilk gece yaşamışım gibi insanlara hikayeler anlatmak, çocuk soruların daha erken diye hikayeler anlatmaktan çok yoruldum.
Esra

 

esra-t

 


Vajinismus Tedavisi İstanbul - Öğretmen Tuğba Hanımın vajinismus ile ilgili yorumları

Selamlar; Ben Tuğba ,Matematik öğretmeniyim. Birçok kişi gibi bende eşimle severek evlendim; hatta ona aşık oldum. 3 yıllık  evliyim henüz eşimle ilişkiye giremedik maalesef. Omuzlarıma fil oturmuş gibi hissediyorum. Hayal telaşesi ile vakit geçiyor ama aslında aklımın bir tarafı hep bu sorunla meşgül. Herşey iyi giderken, o noktaya gelince kendimi kasıyorum,eşimi itiyorum, farkında olmadan sonra çoğu zaman moral bozukluğu sonrasında ağlamalar, kendini çaresiz eksik hissetme. Herkes yapıyor ben niye yapamıyorum? Doktora gittim ve bunaldım artık. Kendimi eksik hissetmek istemiyorum, yorgunum. 
Tuğba

 

tuğba-e


 


Oysaki eşime aşığım ön sevişmede hiçbir sıkıntı yokken iş tam ilişkiye girme aşamasına gelince kendimi kasıyorum eşimi itiyorum elimde olmadan ve ilişkiyi üzülerek ve ağlayarak bitiriyorum. Eşim bir dahaki sefere olur ilişkiye gireriz deyip beni teselli etse de bu durum üç yıldır bu şekilde tekrarlamakta. Bazen ilişkiye giremediğimiz zaman da eşim gergin ve sinirli olabilmekte o zaman daha da inancımı kaybediyorum. Bu arada yakın çevrem ve arkadaşlarım çocuk ne zaman sorusu beni geriyor, biz daha çocuk istemiyoruz diyoruz. Başkalarına ilk gece korkularım nedeniyle ilişkiye giremediğimi söyleyemiyorum ve kendime yalan söyleyemediğim içinde çocuk konusu beni iyice mutsuz ediyor. Vajinismuslular gebe kalablir mi diye araştırdım ve nadiren de olsa dışa boşalmayla gebe kalındığını öğrendim o yüzden de dışa boşalmayla hamile kalayım diye uğraşıyorum ama olmuyor maalesef, Eşimle ilişkiye girememe problemimi nasıl yenebilirim. Diye sormaktadırlar.
Bunların dışında biraz daha farklı olmakla birlikte benzer şekilde ve farklı sorular gelmektedir.
İyi günler, problemim eşimle cinsel ilişkiye girememek. Her şey mükemmel gidiyor ilişkiye girmekle ilgili korku da duymuyorum fakat penisin vajinaya girişi bir türlü olmuyor, İlişki olmayınca eşim zorladığı an da bu sefer ağrıya neden oluyor. Vajinamda herhangi bir problem var mı diye kadın doğuma muayeneye gittim ve herhangi bir problemim olmadığını belirtti. İlişki anında kayganlaştırıcı önerdi. Sonuçta ben cinsel ilişkiden korkmuyorum, hatta ben ilişkiyi istememe rağmen ve eşimi engellememe rağmen vajen girişi duvar var kapalı gibi. Niye ilişkiye giremiyorum yanıt bulamıyorum. Vajinismus sorunuma yardımcı olabilir misiniz? 
Eşimle cinsel ilişkiye giremiyoruz, tam ilişkiye gireceğim zaman kasıyorum. Bu korkuyu ve acıyı nasıl azaltırım?

4 aylık evliyim ve eşimle hala cinsel ilişkiye giremedik ilişki anında korkuyorum ve kendimi aşırı derecede kasıyorum. Ne yapabilirim ilişkiye girememe korkumu ne şekilde yenebilirim

2 yıldır evliyim fakat kocamla cinsel ilişkiye giremiyorum çok kötü bir durum. Her şey başta çok iyi gidiyor ancak tam ilişki esnasında ağrıyacak diye korkuyorum ve canım çok yanacak gibi geliyor ve kasılıp eşimi itiyorum. Psikolojik diye düşünüyorum ve kendimi ilişki sırasında acıma olmayacak diye rahatlatmaya çalışıyorum ama ilk gece korkumu yenemiyorum. Konuyla ilgili bilgilendirme yaparsanız sevinirim.

 

Merhaba Ben Gözde; 2,5 haftalık evliyim. Eşimle ilişki esnasında korkmamdan dolayı devam etmek istemedim. Canım acıyacak düşüncesinden dolayı bacaklarımı zor açıyordum. Biraz ileri gittiğimizde eşimi uzaklaştırıyorum. Ağlamaya başlıyorum. Her defasında aynısı olacak diye düşündüğüm için uzak duruyorum istemesem de. Eşimin anlayışlı olmasına rağmen ben kendimi çok rahatsız hissetmeye başladım. Araştırmalarım sonucu buraya gelmeye karar verdim. 

 

Merhabalar Ben Zeynep; 2,5 aylık evliyim. 30 yaşındayım. Öğretmenim. Evlenmeden önce eşimle ilişkiye gireceğimi yada herhangi bir olumsuzluk yaşayacağımı hiç düşünmemiştim. İlk denemede kendimle ilgili o anlık bir durum olduğunu düşündüm. Saygın Beyi internet araştırmasında buldum. Eşimle konuşup bu durumu çözmeye en azından çözmek için uğraşmaya karar verdik. Baştan beri umutsuz değilim. Hala değilim. Benim gibi birçok kişinin bu durumu yendiğini görünce, duyunca daha da hevesliyim. İnşallah önceden yaşadığım acıları yaşamadan bu durumu çözüme ulaştıra bilirim

ZeynepSeans

 

 

JoomlaWatch Visitors


76.3%Turkey Turkey
15.9%United States United States
1.7%Germany Germany
1.4%Georgia Georgia
0.5%Russian Federation Russian Federation
0.5%Kuwait Kuwait
0.4%Austria Austria
0.3%France France
0.3%Netherlands Netherlands
0.3%China China

Bugün: 72
Dün: 650
Bu Hafta: 1493
Geçen Hafta: 6935
Bu Ay: 28394
Geçen Ay: 46873
Toplam: 1302559

JoomlaWatch Agent

JoomlaWatch Users