Cinsel ilişki sırasında niye ağrı olur, nedenleri ve tedavisi

Cinsel ilişki sırasında niye ağrı olur, nedenleri ve tedavisi

agrili cinsel iliskiCinsel ilişki sırasında ağrı ve acı sıklıkla karşılaşılan bir problemdir. yaşamlarının bir noktasında cinsel ilişkide ağrı yaşar. Cinsel ilişki sırasında acı ağrı daha fazla ağrı ya kadar değişebilir. Cinsel ilişki sırasında acı ağrı nedenleri , bedense olabileceği gibi psikolojik nedenli de
olabilir. Ağrının niye oluştuğunu anlamak için cinsel ilişki anında bedenimizdeki değişiklerinin ne olduğunu bilmek gerekir. Kadınlarda, cinsel ilişki anında ağrı vajen girişi kısmı vulva da, vajinanın girişinde veya içerisinde olabilir. . Farklı ağrı çeşitlerinin değişik sebepleri olabilir. Nedeni bulmak oldukça önemlidir.Ağrılı cinsel ilişki nedenine göre,tıbbi tedavi, operasyon ile tedavi gerektiren sorunlarınız olabilir.

Vajinismus Tedavisi İzmir - Nurdan Hanımın vajinismus hakkındaki yorumları

Öncelikle size nasıl başlasam bilemiyorum.Teşekkürlerimi mutluluklarımı şaşkınlıklamı bilmiyorum ama çok mutlu olduğumu biliyorum.Neden bu kadar yıl beklemişim kolay olan birşeyi neden bu kadar büyütmüşüm çıkmaza sokmuşum şimdi anlayamıyorum.Arkamda bıraktığım 4,5 yılı hatırlamak bile istemiyorum ağlamalarımı.sinir krizlerimi,gereksiz çıkan sorunları küçük şeyleri gözünde çok büyütmemi dünyayı ben kurtaracakmış gibi davranmalarımı herşeyi yani…Ama şimdi öyle değil herşey değişti ama HERŞEY hayatımı bu kadar etki altına alan şeyi yenmek okadar güzel birşeyki en güzeli aciz bir insan olmadığımın farkına vardım ve bende herkes gibi normal bir insanım.Artık  yüzündeki sahte gülücük gitti,gerçeği yerine yerleşti.Sadece benim hayatım değil bizim hayatımız değişti.Saygın Bey beni eski nurdandan kurtulmayı sağladığınız için hakettiğim mutluluğu bana ve eşime yaşattığınız için ve bize inandığınız için  çok teşekkür ederim.Ben kendime eşime inandım ve mutluluğu parmaklarımın ucunda yakaladım ve çok mutluyum.Sonsuz teşkler.
Vajinismus Tedavisi İzmir - Nurdan Hanımın eşinin vajinismus hakkındaki yorumları
Selam ben İzmir'den eşi vajinusmus hastası olan bir beyin 5 yıl önce severek evlendik.Ama bu hastalık illetiyle tanıştık önceleri kafaya takmadık ama zaman ilerledikçe bu iş içinden çıkılmaz bir hal aldı ve çok etkilendik eşime hep destek olmama rağmen bir türlü kabullenmiyordu;gitmediğimiz psikolog, kadın doğumcu kalmadı,hep dolaştık ama maalesef ben bu hastalığın tedavisi olduğuna inanmıyordum.5 yıl sonunda internette Saygın Beyin adresini, telefonu,tedavi olan hastaların mektuplarını,tedavisinin olduğunu yazıyordu.Saygın Bey çok sabırlı,insanları motive eden,neşeli biri.Tedavimiz çok şükür bitti.Ve eşim çözdü; İzmir'e mutlu dönüyoruz. Eşi vajinusmus olan beyler tedavi olan bir hastalık;yeterki doğru adresi bulun.Size minnettarım.Çok çok çok sağolun..
İzmir'den sevgiler

Vajinismus Tedavisi Çanakkale - Ayşegül hanımın vajinusmus hastalığı hakkındaki yorumları
Bugün daha iyi anlıyorum ki,kafamdaki tüm korkuları kendi kendime yaşatmışım.Evliliğimin 1 yılı boyunca vajinusmus ne demek,nasıl tedavi edilir,ne yapmalı ile ilgili sürekli internetten bilgi ediniyordum ama bir türlü tedavi sürecine uzman desteğine karar vereniyordum.Hatta evliliğimin 3 ayında Saygın beye eşimle gelip bilgi almıştım ama tedavi olma cesareti gösteremediğim için gereksiz bir 7 ay daha yaşadım. Evet bende başaranlardanım,şimdi düşünüyorum,bu hem çok zor, hem çok kolay oldu benim için.Neden zor?Kafamdaki o korkuyu,başarısız  her denememi düşündükçe çok zor hatta bunu başarmak  imkansız gibi geliyordu ama çok kolay,neden kolay? Sadece kendine inanacaksın .Gerisi o kadar kolay kendiliğinden oluyorki,onu anladım.Saygın bey size ve çok sabırlı canım eşime bu konuda beni motive edip,yol gösterdiğiniz için çok teşekkür ederim.Bu sadece basit bir teşekkür olmamalı.Aslında düşünüyorumda  hayatım tamamen değişme sürecinde ,artık arkadaşlarımla cinsellik hakkında konuşabilmek,çocuğum olma ihtimalini bilmek çok güzel.samimi,doğal,içten yaklaşımlarınız,bakışlarınız, ve telkinleriniz için binlerce  kere teşekkürler.
Vajinismus Tedavisi İzmir - Öznür&Serhan çiftinin ağrılı cinsel ilişki tedavisi hakkındaki yorumlarıBuraya gelmeye karar verdiğimiz zaman bazı şüphelerim vardı yani ön yargılı düşünerek bu tedavinin işe yaramıyacağını düşünüyordum.Eşimin ilk seanstan çıktıktan sonra eşimdeki değişikliği farkettim ve ön yargılı olduğum için kendime kızdım.Anladımki denemeden hiçbir şey hakkında karar vermemek gerekiyor.İkinci seansa kadar eşime destek olarak onun  bu vajinusmusu yeneceğini ve bunu beraber yaparak o mutlu sona daha hızlı ulaşacağımızı anlattım.2.seans sonunda 3 yıldır özlem duyduğumuz  o güzel anı yaşadık ve ikimizde yaşadıklarımıza inanamadık ve ben o anı yaşadıktan sonra eşim ile beraber zaferimize ve hissettiğimz o duygulara karşı koyamayarak birlikte ağladık.Tarifi olmayan duygularımızı,  bize göz yaşlarımız anlattı;bir erkek olarak 3 yıl eşim ile arkadaş gibi olmak ona bedenen sahip olamamak beni yıpratmadı diyemem  ama diğer taraftan düşünüp eşimden ayrılmak onu bu sona  terk etmek  beni daha çok yıpratırdı.Şimdi çektiğimiz cevafının eşimle, 
sevdiğimle sefasını sürme sırası geldi.Sabrın sonu selamettir.

Vajinismus Tedavisi Isparta - Şaban Bey'in ağrılı cinsel ilişki tedavisi hakkındaki yorumları

Geriye dönüp baktığımızda yaşadığımız sıkıntının tamamen yersiz,gereksiz ve can yakıcı olduğunu düşünüyorum.Çünkü aşılması ve tamamen ortadan kaldırılması mümkün olan bir problemi aşmak için geç adım attık.7 ay uzun bir zaman değil 7 ay gerçekten boşuna beklemişiz.Bende erkek eşler için şunu söylemek istiyorum.profesyonel bir destek almak gerçekten çok farklı ve emin ellerde olduğunuzu bilmek özellikle sonuçlandıktan sonra çok daha kıymetli.
Saygın Bey’e teşekkür ederim.Erkek bir eş olarak bize ve bana bambaşka bir dünya hediye etti. Kesinlikle tereddüt etmeyin ve inanın.
Teşekkür ederim.

 

Vajinismus Tedavisi Nasıl Yapılır?

Vajinismus Tedavi Merkezimiz İstanbulda vajinismus tedavisi nasıl yapılır? sorusuna ayrıntılı yanıt verebilmek için hazırladığımız bu bölüm,  sizlerden gelen vajinismus tedavisi ile ilgili sorularınızı  yanıtlamak için düzenlenmiştir.

Vajinismus sizin isteminize rağmen eşiniz yada partnerinizle cinsel ilişkiye girememe durumunuzdur. Burada erkekleri ve vajinismuslu çiftleri uyarmak isteriz. Bu tablo vajinismus hastası kadının elinde değildir ve ilişkiye girme esnasında sizi refleks olarak itmekte, kontrolü dışında kasılmaktadır. Bu sürecin devam etmesi de her seferinde, vajinismus problemi ve vajinismus probleminin getirdiği sorunlarla çiftler,zamanla cinsellikten soğumakta vecinsel isteksizlik gelişebilmektedir ve vajinismusla geçirdiğiniz günler bir anda vajinismuslu haftalara ve yıllara neden olabilmektedir.

Eğer, siz bu süreçte kendiniz ilişkiye girememe probleminizi vajinismusu yenemiyorsanız ,vajinismusla yaşamak yerine güvenebileceğiniz tecrübeli bir vajinismus tedavi merkezinden vajinismus tedavisi almanızı önermekteyiz.
Çünkü vajinismusla geçireceğiniz süre sizin ve eşinizin güzel günlerinizden çalmaktadır zaman içinde vajinismus yüzünden kavgalar ayrılmalar hatta boşanmalara kadar götüren bir sürece girebilirsiniz oysaki isteyerek ve severek birliktesiniz evlenmişsinizdir.

Devamını Oku

JoomlaWatch Visitors


92.4%Turkey Turkey
2%United States United States
1.7%Germany Germany
0.5%Russian Federation Russian Federation
0.4%Austria Austria
0.2%Netherlands Netherlands
0.2%France France
0.2%United Kingdom United Kingdom
0.2%Azerbaijan Azerbaijan
0.1%Belgium Belgium

Bugün: 79
Dün: 802
Bu Hafta: 4481
Geçen Hafta: 5726
Bu Ay: 14337
Geçen Ay: 28018
Toplam: 461316

JoomlaWatch Agent

JoomlaWatch Users


Sizi, Siz Anlatıyorsunuz

Hastalarımızın Vajinismusla İlgili Yorumları

Hastalarimizla Sohbetler

Videolarımız

videolar

Gebelik-Planlamasi

Biz Sizi Arayalım 

0532 3613132    0216 3869998    

Ameliyatlarda veya seanslardan dolayı bize ulaşamıyorsanız, Numaranızı bırakın Doktor Saygın Micozkadıoğlu sizi arasın.


Numaranızı bırakmak için tıklayın