Cinsel İlişkide Kasılma

Cinsel İlişkide Kasılma

Vajinismus NedirCinsel ilişkiye girmek istedikleri halde, o an geldiğinde korkup, ilişki sırasında kasılmaları nedeniyle ilişkiye giremeyenlerin nedenlerinden bir tanesi de,cinsel ilişki esnasında kasılıp kilitlili kalan çiftlerin olduğunu duymaları ve ona inanmalarıdır.Vajinismus merkezimize ilişkiye girmede sıkıntı yaşayıp,başvuran kadınların büyükçe kısmında cinsel ilişkiye girmekle ilgili abartılı ,yanlış,eksik ve bir takım cinsellikle ilgili şehir efsanelerin olduğunu gözlemlemekteyiz.Öyle ki toplumda bu konu çok yaygın ve eğitim düzeyi ile de alakasının olmadığını gözlemlekteyiz.
Vajinismus hastalığını yaşayan kadınların bir kısmı, cinsel ilişki anında kasılıp , cinsel ilişkide kitlenildiğini ve o şekilde hastaneye götürüldüklerini anlatmaktadırlar.Hatta ilişki anında kasılıp kitli kalan çiftlerin öylece kasılı kalıp,eve çağrılan doktorların kas gevşetici iğne,ilaçlarla çifti ayrıştırdığına kadar öyküyü uzatabilmektedirler. O kişilere sorduğumuzda,cinsel ilişkide kasılıp,kilitli kaldığını gördüğünüz, şahit olduğunuz bir çift var mı sorusunu sorduğumuz da ,hayır demekte hepside arkadaşlarından,akrabalarından,komşularından duyduklarını söylemektedir ki onlarda gene başkalarından duymuşlardır.Tamamen cinsellikle ilgili bir şehir efsanesi olan cinsel ilişkide kasılı kalmak,cinsel ilişkide kitlenmek kulaktan kulağa fısıltı yolu ile gerçekte olmayan bir durumdur.Ayrıca çift istese bile kasılıp,kitli kalamaz.
O yüzden de cinsel ilişkiden bu nedenle korkan kadınların,cinsel ilişki sırasında kasılan kadınların, bu durumun tamamen ilişkiye girmekle ilgili uydurulmuş bir durum olduğunu bilmesi gerekir.
Sonuçta cinsel ilişkiye girerken, yaşayabileceğini düşündüğü kasılarak kitlenmenin olmayan bir şeyi olacak yaşayacak gibi düşünüp,hayatın çok doğal bir olayı olan kadın erkek arasındaki cinsel ilişkiyi bu yüzden olumsuzlaştırmayın.

 

 

Cinsel İlişkide Kasılma Konusunda Ne Yaşadılar?

Vajinismus Tedavisi Bursa - Ramazan beyin eşinin ilişki sırasında kasılmaları ve yaşadığı problemler

Merhaba hocam öncelikle böyle birşey sunduğunuz icin size teşekkürlerimi sunarım. Ben yaklaşık 5 aydır evliyim ama eşimle halen cinsel ilişkiye giremedim, birlikte olamadım.Vajinusmus denilen illet belirtileri var,cinsel ilişki anında  kendini kasıyor sadece sürtünme yoluyla o anki durumdan kurtuluyoruz.Bir dahaki sefere yapacagım diyor fakat ama yine de kendini ilişki anında  kasıyor ve olmuyor,ilişki anında çok acıyacak korkusu var, ne yapmam lazım bana bir yol gösterin lütfen. Ben hiç bir şekilde sıkmıyorum bugün bu iş olacak diye düşüncelere girmiyorum ve eşimize ilişkiye girme konusunda sıkboğaz etmiyorum.Kendi haline bıraktım ne zaman olursa mantığıyla ilerliyorum ,günler geçiyor ama olan birşey yok,cinsel ilişkiye kasılmaları nedeniyle giremiyoruz ,yardımlarınızı bekliyorum. İyi günler, iyi çalışmalar. Ramazan


ramazan iliski kasilmaİstanbul - Avukat Tülin hanımın cinsel ilişkide kasılmayı önleme hakkında yorumları

Eşimi seviyordum, çocukken bana cinsellik konusunda abuk subuk öğütler veren baskı yapan bir ailem yoktu, cahil bir insan değildim, hele küçücük kızların bile cinsel ilişki yaşadığı bir dönemde bu işi beceremeyecek kadar beceriksiz hiç değildim. Tabi ki bende fiziki bir problem olduğunu düşündüm. Evet evet kesinlikle bende bir problem olmalıydı. Düşündüğüm tek şey "ya benim vajenim normalden çok küçüktü ya da eşimin penisi çok büyüktü." Diğer ihtimale inanmak istemedim.

Sayısız cinsel ilişki sırasındaki kasılmalar, başarısız ilişki  denemelerinden sonra balayından döner dönmez, aynı gün bir jinekoloğa gidip ben de bir problem olup olmadığı konusunda muayene oldum. Doktora, " cinsel ilişki anında kasılıp eşimle  ilişkiye giremediğimi" söyleyip, bu konu da ne yapabileceğimi sordum. Anatomik açıdan hiç bir sorunum olmadığını, alkol alıp şarhos olmamı ya da güçlü kas gevşeticiler kullanmamı önerdi. Çok saçma bir tavsiye olduğunu bunun çözümünün bu kadar kolay olmadığını anlayacak kadar çok şey okumuştum bu konuda. Evet ne yazık ki,vajinismusu kabullenmek istemesem de yaşadığım sorunun ne olduğunu anladım ama yine de daha evliliğe alışamadığımı biraz zamana ihtiyacım olduğunu bir kaç denemeden sonra bunun üstesinden gelebileceğimi düşündüm ve bu hastaılığı vajinismusu görmezden gelerek şifasını zamana bıraktım. Yaptığım tek hata buydu! Şimdi vajinismusu yenmiş bir kadın olarak biliyorum ki vajinismus gerçeğini kabullenmek istemeyerek, onu görmezden gelerek hiç bir şekilde yol almak mümkü değil. Bu psikolojimizin fiziğimizi etkilediği bir hastalık ve zamana bırakarak kendi kendine geçmesini beklemek vakit kaybına neden olan bir aptallık. Bu öyle bir şey ki, en yakınlarına bile söylenemeyen, kimseyle paylaşılamayan ama sizi psikolojik olarak siz farkında olsanız da ya da benim gibi bunu görmezden gelerek önemsemezseniz de kemiren bir durum. Ben sadece anneme söylemiştim ve söylediğime öyle bir pişman etti ki ,beni bir süre sonra anneme vajinismus sorunu çözdüğümüz yalanını söylemek zorunda kaldım. Benim öz annem bana neler etti, kayınvalidemin kulağına gittiğini düşünemiyorum bile. Çok şükür ki eşim son derece anlayışlı, nazik ve bana karşı sabırlıydı. Benim bunu önemsememe nedenim biraz da onun tavrından kaynaklanıyordu belki de bilemiyorum.

Vajinismus Tedavisinden Sonra

İlişki sırasında kasılmalarımdan kurtuldum. Eşime defalarca "gerçekten oldu mu?" diye sordum. İnanamıyordum çünkü. Sonra istem dışı ağlamaya başladım.Uzun süre gözyaşlarıma mani olamadım. İşte o zaman bilinç altımda ne kadar büyük bir baskıya maruz kaldığımı anladım. Ben evlendikten tam bir yıl sonra ilişki sırasında kasılmalarımdan kurtuldum. Doğru tedavi ile vajinismusu yendim!

 

Tulin Avukat


İstanbul - Editör Esin Hanımın Cinsel İlişkide Kasılma Hakkında Yorumları

Vajinismus kavramını sadece cinsellikten korkutularak büyütülmüş veya ne yazik ki cinsel istismar ya da tecavüz gibi kötü durumlarla karşı karşıya kalan talihsiz hemcinslerimin başına gelen bir hastalık zannedip bu şekilde tanımlayabilirken vajinismusu bu durumların hiçbirini yaşamamış ve eşinin hayalini yıllarca kurmuş bir kadın olarak kendime asla konduramadım. Vajinismus,  cinsel ilişki sırasında kasılma problemim olduğunu kabullenmem 10 ay sürdü. 10 ay her gün ağladım.
Eşim bu süreçte hep yanımdaydı. Yüzleşmeme çok yardımcı oldu. Onun da desteğiyle cinsel  ilişki sırasında kasılmalarım için tedavi olmaya karar verdim. Eşimle o kadar mutluyuz ki hiç sebepsiz birbirimize gülümseyip duruyoruz :) Bir bebeğin hayalini kuruyoruz bugünlerde. Allah izin verir de eşimle bir bebeğimiz olursa doğumumda da size geleceğiz.

 

Esin m


Vajinismus Tedavisi İstanbul - Eczacı Y. hanımın cinsel ilişki anında kasılma konusunda yorumları

Eczaci yasemin


Vajinismus Tedavisi İstanbul - Esra Öğretmen'in İlişki sırasında kasılmayla ilgili yorumları


Şu anda bu mektubu yazacağımı 2 yıl öncesinde hayal bile edemezdim. Az önce gebelik ultrason fotoğrafı duruyor. Bu kasılma ilişkiye girememe sorunu yaşayan tüm kadınlar gibi ben de çok zor günler yaşadım. Eşimle kasılmalarım yüzünden ilişkiye giremiyorduk. Onu çok seviyordum ama birleşemiyorduk ,kasılma yaşıyordum. Bunun bir hastalık olduğunu, vajinismus hastalığının çözülmesi gerektiğini anladım. Doktor Saygın beyin kliniğini internetten buldum, vajinismus tedavisine başladım. Allahın izniyle üç seans alarak bu sorunu çözdük. Şunu unutmayın vajinusmus bir rahatsızlık, bir çok kadın bunu yaşayabilir ama kesinlikle çaresi var, bunu aklınızdan çıkarmayın. Sabır ve kararlılıkla bu sorunu vajinismus u her kadın çözebilir. Kadınlar çok güçlüdür bunu unutmayın.Sevgiler. ESRA ÖĞRETMEN

EsraOgretmen

 

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Muhasebeci Senem Hanımın İlişki sırasında kasılmayla ilgili yorumları

3 yıllık evliyim. Evliliğimizin ilk gününden beri bir gün olur düşüncesiyle hep erteledik. Cinsel ilişki sırasında kasılmalarım nedeniyle ilişkiye giremedik.Fakat gün geçtikçe durum içinden çıkılmaz bir hal almaya başladı. Ben bu sorunun altında daha çok acı çekiyor ve eziliyordum. Korkularım nedeniyle akşam olsun istemiyordum. Başımı yastığa her koyduğumda ağlayarak uykuya dalıyordum. Eşim çok anlayışlı ve çok destek oluyordu bana fakat zamanla onunda sabrı tükenmeye başladı. İlk iki sene kendiliğinden olur diye bekledik ama kasılmalarım hiç geçmedi ve bir çözüm aramadık. Çok yanlışmış boşa giden 3 yıl. Evliliğimin en güzel yılları ilişki sırasında kasılmalarım ve korkularla geçti. Herkes kocasıyla mutlu mesut yaşayıp gezerken ben mutsuzdum. Daha sonra bu vajinusmus kendisiyle çözülmeyecek bir şeyler yapmaya karar verdim. Önce sorunumun psikolojik olduğunu sandım ve bir .... gitmeye karar verdim, ama sonuç alamadım. Daha sonra ünlü başka bir ............. gittim. Diğer ............dan farklıydı bana parmak egzersizleri yaptırıp ödevler verdi. 10 seansda bitecekti bu kabus ama bitmedi, ağlayarak yaptım ödevlerimi ama sona geldiğimde gene hüsran. Hem zamanım hem emeğimiz hem de paramız boşa gitmişti. Uzun süre sonra tesadüfen Saygın Beyin sitesine rast geldim. Bilgi aldım. Randevu aldım. Tedaviye başladım. Bende vajinismusu çözdüm çok mutluyum.Kasılma ve korkularımdan kurtuldum. Teşekkür için geldim. Aslında 2. Seansımda bile başarabilecek durumdaydım, ama bekleyip kendimden emin olmak istedim. İlk görüşmeden sonra 3 seansa geldim. Bu son gelişim çünkü vajinusmus bitti. Çok mutluyum eşimi çok seviyorum. Bundan sonra inşallah Allahın izniyle bebek haberleri vermek için gelicez. Siteden teşekkür mektupları okurken bir gün bende yazarmıyım diyordum. Şuan bende teşekkür mektubu yazıyorum. Harika bir duygu muhteşem bir zevk. Bu zevkten kendinizi mahrum etmeyin. Acaba yada keşke demek istemiyorsanız, hiç beklemeyip yıllarınızı boşa harcamayın. Ben başardım, sizlerde başarabilirsiniz. Saygın Bey sabrınız, anlayışınız ve güler yüzünüz için çok teşekkür ederim. SENEM

 Senem bankaci


Vajinismus Tedavisi Hollanda  - Yasemin Hanımın İlişki sırasında kasılma nedenleriyle ilgili görüşleri

Son günüm çok mutluyum. Kasılmalarımdan kurtuldum, ilişkiye rahatlıkla gerçekleştirebiliyorum. Başardım başaracağımı biliyordum. Doktorumun sayesinde artık rahatım artık mutluyum huzurluyum, her şeyden zevk alıyorum. Kasılma ve korkularım nedeniyle çok zor günler yaşadım ama bu mutluluğumda aklıma hiç bir şey gelmiyor. Allahım a Şükürler, vajinismustan kurtuldum.  Doktoruma da teşekkürler ediyorum, sizi çok seviyorum. Sevgilerimle. Hollanda’dan Yasemin

 

 

 Cinsel ilişki sırasında korkularınıza bağlı  kasılma, cinsel ilişkiye girme anında problem yaşamanıza sebep olur, bir başka deyişle istemenize başlı cinsel ilişkiye girememe "Vajinismus" olarak tarif edilir. Bu sorun, cinsel ilişkiye girme anında  ön sevişmeyi takiben kadının vajen kaslarında  ortaya çıkan elinde olmadan , istemsiz kasılmalar nedeni ile cinsel ilişkide kendini kasması olarak tarif edilebilir.Öyle ki kadının cinsel  ilişkiyi ne kadar istese de  kasların kasılmasını engelleyemediğini  bilmek gerekir.

Kadının hisettiği endişe  ve korku nedeni ile erkeği ve penisini vajen bölgesine  hiç bir şekilde yaklaştırmamakla birlikte onu itmekle birlikte  bazı kadınlar da ise vajene girişi sırasında  yaşadığı izlenmektedir. Ön sevişme anında her şey normal şekilde gelişirken, vajinaya  penişin girme aşamasında bacaklarını kasarak, kadının partnerini eliyle ayakları ile   itmesi oluşurB. Bu şekilde gelişen cinsel ilişki başarıya  ulaşamaz.Sonuçta  ilişki olumsuz etkilenmekte ,erkek de zamanla isteksizlik olabilirken aynı şey kadınlar içinde geçerli olup her denemede bu sefer olacak derken aynı tabloyu yaşayan cift de zamanla   cinsel soğukluk ,isteksizlik olarak  karşımıza çıkar.

 Cinsel İlişki Anında Kasılma Kilitlenme  Nedenleri


Bazı kadınlar  vajinasının  çok   küçük  ve ya  dar olduğunu düşünerek  çok ağrı ve kanmasının olacağını düşünüyor olsa da bu tamamen çok  hatalı bir yaklaşımdır.  Çünkü bir vajinanın doğum anında bebeğin başının geçebileceği kadar fleksible  bir yapıya sahip olduğunu görebilmek mümkündür.

Kadınları bir kısmı ise kızlık zarının çok kalın olduğu  sanmalarıdır.. Bu sorunu yenmek isteyen bazı  kadınlar kadın doğum  uzman bir doktora giderek anestezi altında kızlık zarını ameliyatla   çıkarttırmaktadırFakat  tamamen  gereksiz yapılan bir durumdur

İlişki sırasında kasılma tedavisi vajinismus tedavisi incelenmesi size konunun çözümü hakkında bir fikir verir.

 

Vajinismus Tedavisi Nasıl Yapılır?

Vajinismus Tedavi Merkezimiz İstanbulda vajinismus tedavisi nasıl yapılır? sorusuna ayrıntılı yanıt verebilmek için hazırladığımız bu bölüm,  sizlerden gelen vajinismus tedavisi ile ilgili sorularınızı  yanıtlamak için düzenlenmiştir.

Vajinismus sizin isteminize rağmen eşiniz yada partnerinizle cinsel ilişkiye girememe durumunuzdur. Burada erkekleri ve vajinismuslu çiftleri uyarmak isteriz. Bu tablo vajinismus hastası kadının elinde değildir ve ilişkiye girme esnasında sizi refleks olarak itmekte, kontrolü dışında kasılmaktadır. Bu sürecin devam etmesi de her seferinde, vajinismus problemi ve vajinismus probleminin getirdiği sorunlarla çiftler,zamanla cinsellikten soğumakta vecinsel isteksizlik gelişebilmektedir ve vajinismusla geçirdiğiniz günler bir anda vajinismuslu haftalara ve yıllara neden olabilmektedir.

Eğer, siz bu süreçte kendiniz ilişkiye girememe probleminizi vajinismusu yenemiyorsanız ,vajinismusla yaşamak yerine güvenebileceğiniz tecrübeli bir vajinismus tedavi merkezinden vajinismus tedavisi almanızı önermekteyiz.
Çünkü vajinismusla geçireceğiniz süre sizin ve eşinizin güzel günlerinizden çalmaktadır zaman içinde vajinismus yüzünden kavgalar ayrılmalar hatta boşanmalara kadar götüren bir sürece girebilirsiniz oysaki isteyerek ve severek birliktesiniz evlenmişsinizdir.

Devamını Oku

JoomlaWatch Visitors


88.2%Turkey Turkey
6.3%United States United States
1.7%Germany Germany
0.5%Georgia Georgia
0.4%Russian Federation Russian Federation
0.3%Austria Austria
0.3%Netherlands Netherlands
0.2%France France
0.2%Belgium Belgium
0.2%Azerbaijan Azerbaijan

Bugün: 74
Dün: 846
Bu Hafta: 74
Geçen Hafta: 5744
Bu Ay: 20070
Geçen Ay: 26714
Toplam: 519450

JoomlaWatch Agent

JoomlaWatch Users


Sizi, Siz Anlatıyorsunuz

Hastalarımızın Vajinismusla İlgili Yorumları

Hastalarimizla Sohbetler

Videolarımız

videolar

Gebelik-Planlamasi

Biz Sizi Arayalım 

0532 3613132    0216 3869998    

Ameliyatlarda veya seanslardan dolayı bize ulaşamıyorsanız, Numaranızı bırakın Doktor Saygın Micozkadıoğlu sizi arasın.


Numaranızı bırakmak için tıklayın