Kadınlar Kulübü Vajinismus Bilgi Paylaşımı

Kadınlar Kulübü Vajinismus Bilgi Paylaşımı

KadinlarKulubuKadınların bir kısmının hiç bilmediği, duymadığı hatta vajinismusu duyduğunda dalga geçerler. Fakat kendi ilişkiye girmek istediğinde, korku ve kasılmaları nedeniyle ilişkiye giremeyerek vajinismusla tanışır. Bir kısım kadında da çok daha önce hissettiği, bekarken ya da nişanlı iken vajinismusla tanışıp, “korktuğum şey başıma geldi!” derler. Sonuçta kendilerini vajinismus hakkında araştırma yaparken bulurlar. Bu yüzden de vajinismusla ilgili kadınların kendi bilgi ve tecrübelerini paylaştığı blog veya forumlarda(www.kadinlarkulubu.com, www.kızlarsoruyor.com) gibi farklı sitelerde araştırma yapmaktadırlar ve burada bilgi ve tecrübelerini paylaşarak destek olunmaktadır.
Vajinismus tedavi merkezimize, www.kadinlarkulubu.com, www.kızlarsoruyor.com vs.. kadın forum sitelerinde bu konuyu inceleyip, cinsel ilişki sırasında kasılma, ilişki anında korku nedeniyle neler yapabilecekleri hakkında sorular sıkça sorulmaktadır. “Kadınlar Kulubü Vajinismusu tecrübemizle yenelim”, “Kızlar soruyor vajinismus” bölümlerini inceleyip akıllarına takılan yada teyit amaçlı sorular gelmektedir. Vajinismus hakkında genellikle;

 


Kadınlar Kulübü vajinismus forumda okudum, ilişki anında kayganlaştırıcı jel yerine ilişkinin kolay olması için zeytinyağı süreyim mi?” diye sormaktadırlar. Kadınlar kulübü/vajinismus bölümünde kegel egzersizleri ile ilgili bilgi sahibi oldum ama kasılıp gevşeme egzersizlerini çok iyi yapıyorum ama ilişki anında korkuyor ve kasılıyorum, ne yapmalıyım?” diye sormaktadırlar.
“Vajinismus için parmak tedavisi önerilmekte parmak egzersizlerini yapamıyorum siz ne önerirsiniz?”
veya tam tersi parmak egzersizlerini vajinismusu yenmek için yaptım 1 parmağımı alabiliyorum ama 2. parmağımı alamıyorum veya 2. Parmağımı da alabiliyorum ama gene de ilişki anında kasılıyor ve ilişkiye giremiyorum eşimle. Sizin ne öneriniz olur?” diye sormaktadırlar.
“Kızlar Soruyor” ilişkiye giremiyorum, vajinismus bölümlerinde ayrıca;
mumla çalışma önerilmekte ben bunu nasıl yapabilirim ne önerirsiniz?” diyenlerin yanında “Ben mumla nasıl ne şekilde çalışabilirim, önerileriniz olur mu?” diye bilgi almaktadırlar. Ayrıca kadınlar kulübünde bir kısım kadın, “Cinsel ilişkiye girerken ıkınarak girilmesini tavsiye etmektedirler. siz ne şekilde öneriyorsunuz?” diye sorgulamaktadırlar. Kadınlar kulübünde doktora gidemeyenler yada vajinismusu kendi başına yenmek için uğraşanlar birbirlerine destek olmakta birbirlerine tecrübelerini paylaşmaktadırlar. Gene kadınlar kendi aralarında forumlarda, eşleri erkeklerin kendilerine ne şekilde yaklaşmaları, anlayışlı olup olmamaları konularında fikir vermektedirler.
Vajinismus için kendi tedavi oldukları yöntemleri, işe ne şekilde yarayabileceğini paylaşmaktadırlar. O yüzden de sizde vajinismusu yenmek için araştırdığınızda bir çok konu hakkında bilgi ve fikir sahibi olacaksınız. Ama unutmayın ki vajinismusla ilgili birçok yanlış tedavi yaklaşımları da olmakta ve bu şekilde yanlış ve hatalı vajinismus tedavileri para moral ve en önemlisi zaman kaybettirmektedirler. Vajinismusu yenmek için yapılan gereksiz kızlık zarı operasyonları yada tam tersi kalın bir kızlık zarı var ama jinekolojik muayenede atlanan ve gerçekten de ameliyatla ilişkiye girmeyi sağlayacak bir durum varken normal denmesi sizlere gereksiz zaman kaybettirir. Genelde kadınlar kulübü veya kızlar soruyor forumlarında da ilişki anında kasılmalara bağlı kitlenme olacak gibi gerçekte gerçekten mit olan bir durumdan çekinmektedirler. Yada çok kanamaya bağlı hastaneye gidip dikiş atılacak yada ilişkiden sonra 3 gün üstüne oturamadım gibi duyumlarını okuyarak olumsuz etkilenebilmektedirler. Oysa ki hayatta her hangi bir şey yanlış yapılırsa sonucu da doğal olarak yanlış olacaktır. Kasarak ilişkiye girilirse cinsel ilişki anında acı olur, cinsel ilişki sırasında ağrı olur ayrıca kanamalar da yoğunca oluşmakta hatta doku zedelenmelerine bağlı olarak dikiş bile atılabilmektedir ama unutmayın ki kasarak hatalı girenler bunu yaşar.

Vajinismus Nasıl Tadavi Edilir?

 

 

Vajinismus formuna gelen maillerden birkaç örnek
İLİŞKİ anında ilk kısmı gayet iyi gidiyor ama o kısma geldiğimde , bacaklarımı kasıyor ve kapatıyorum. Karşımdaki eşimi itiyorum, konuşmuyormuşum, Sayıklama şeklinde. Genellikle hatırlamıyorum. Panik atak oluyorum, kasılıyorum, kitleniyorum. Çok mutsuz oluyorum.
Meltem

Kafamda bir sürü soruyla ilişkiye başlıyorum var. Vajinismus benim için korku değil aslında. Canımın ağrı korkusundan değil , kadının canı ne kadar ağrıyabilir ki. Aslında cinsel ilişki koca bir soru işareti. Ama vajinismus problemi ni aşabileceğime inanıyorum. . Önemli olan bence istemek. Başkaları için değil kendin için bu vajinismus sorunu çözmek...
Gamze

Ben öncelikle vajinismusun ne olduğunu yeni kabullendim . Bu korkularımın sadece kadınların ilk gece hikayeleri olarak gördüm ve çok önemsememiştim. Ama araştırdım ve psikolojik olarak daha çok etkilenmeye başlayınca “ben vajinismus hastasıyım” dedim ve bunu kabullendim. Benim ilişki sırasında korkularım çok yok sadece bir korkum var, ilişki anında kasılıp canım çok ağrıyacak ve hiç kendimi rahat hissedemeyeceğim. Eşim çok anlayışlı ama ben gene de kendimi kötü hissediyorum. Kendim yenmek için kegel egzersizi(parmak egzersizi) yaptım. Uyuşturucu kremler denedim, alkol aldım ama gene ilişki anında kasıldım ve kitlendim. Şuan 3 sene olacak ama bu 3 yıl bana kabus oldu.
Şenay
Çocukluğumda duyduğum korkulu ilişki hikayelerinden, evlenince bu vajinismusu yaşayacağımı hiç tahmin edemiyordum. Evlenmeye yakın olarak araştırma yaptığımda acı değil zevk bile alındığını duyunca rahatlamıştım. Ama evlendiğimde ne yazikki bu rahatlama tam bir kabus oldu. İnternetten daha ayrıntılı araştırma yaptığımda bu hastalığı kendi kendine yenen kişilerin olduğunu duyunca umutlandım. Bir çok defa parmak egzersizi denedim, ama hiç ilerleme kaydemedim. Ardından kegel egzersizi denedim. Vajinismus hastalığımı bir türlü yenemedim. Erteleye erteleye 30 ay geçti. Ve bu sorunumu kendi başıma yenemeyeceğime kanat getirdim.
Gizem

 

 

Merhaba hocam. Eşimle 3 hafta önce evlendik. İlk ilişkimiz düğünden bir hafta sonra olabildi çok korkuyorum ilişki anında  kasılıyorum eşimi ve kendimi üzmemek adına bir haftanın sonunda ne olursa olsun yapacağım diye kararla birlikte olduk vajinismus kadınlar kulübünde önerdikleri jeli kullandım zarın yırtıldığını anladım ve eşimi hemen ittim aslında canım yanmadı ama sonra ilişkiye giremedik. Eşimi çok seviyorum istiyorum ama o noktaya gelince cinsel ilişki anında kasılıyorum korkuyorum itiyorum yapamayacağım diye nedenini bilmiyorum canım yanar korkusu da yok doktora gittim krem verdi jel verdi bunlarla dene dedi ama yine de yapamadım eşime karşı çok mahçup oluyorum bu konuda çok anlayışlı ama üzülüyor hissediyorum. Bende vajinismus  tedavsii olmak istiyorum bu durumu ertelemek aylara yıllara dökmek istemiyorum. İstanbul da yaşıyorum  vajinismus tedavi ücretini öğrenebilir miyim? Ne zaman gelebilirim

 

Vajinismus Tedavisi Nasıl Yapılır?

Vajinismus Tedavi Merkezimiz İstanbulda vajinismus tedavisi nasıl yapılır? sorusuna ayrıntılı yanıt verebilmek için hazırladığımız bu bölüm,  sizlerden gelen vajinismus tedavisi ile ilgili sorularınızı  yanıtlamak için düzenlenmiştir.

Vajinismus sizin isteminize rağmen eşiniz yada partnerinizle cinsel ilişkiye girememe durumunuzdur. Burada erkekleri ve vajinismuslu çiftleri uyarmak isteriz. Bu tablo vajinismus hastası kadının elinde değildir ve ilişkiye girme esnasında sizi refleks olarak itmekte, kontrolü dışında kasılmaktadır. Bu sürecin devam etmesi de her seferinde, vajinismus problemi ve vajinismus probleminin getirdiği sorunlarla çiftler,zamanla cinsellikten soğumakta vecinsel isteksizlik gelişebilmektedir ve vajinismusla geçirdiğiniz günler bir anda vajinismuslu haftalara ve yıllara neden olabilmektedir.

Eğer, siz bu süreçte kendiniz ilişkiye girememe probleminizi vajinismusu yenemiyorsanız ,vajinismusla yaşamak yerine güvenebileceğiniz tecrübeli bir vajinismus tedavi merkezinden vajinismus tedavisi almanızı önermekteyiz.
Çünkü vajinismusla geçireceğiniz süre sizin ve eşinizin güzel günlerinizden çalmaktadır zaman içinde vajinismus yüzünden kavgalar ayrılmalar hatta boşanmalara kadar götüren bir sürece girebilirsiniz oysaki isteyerek ve severek birliktesiniz evlenmişsinizdir.

Devamını Oku

JoomlaWatch Visitors


92.4%Turkey Turkey
1.9%United States United States
1.7%Germany Germany
0.5%Russian Federation Russian Federation
0.4%Austria Austria
0.2%Netherlands Netherlands
0.2%France France
0.2%United Kingdom United Kingdom
0.2%Georgia Georgia
0.2%Azerbaijan Azerbaijan

Bugün: 395
Dün: 781
Bu Hafta: 3768
Geçen Hafta: 6079
Bu Ay: 19703
Geçen Ay: 28547
Toplam: 466682

JoomlaWatch Agent

JoomlaWatch Users


Sizi, Siz Anlatıyorsunuz

Hastalarımızın Vajinismusla İlgili Yorumları

Hastalarimizla Sohbetler

Videolarımız

videolar

Gebelik-Planlamasi

Biz Sizi Arayalım 

0532 3613132    0216 3869998    

Ameliyatlarda veya seanslardan dolayı bize ulaşamıyorsanız, Numaranızı bırakın Doktor Saygın Micozkadıoğlu sizi arasın.


Numaranızı bırakmak için tıklayın