Ağrılı Cinsel İlişki Nedir?

Ağrılı Cinsel İlişki Nedir?

agrili cinsel iliski nedenleriCinsel ilişkide acı ve ağrı oldukça sık karşılaşılan bir problemdir.. Kadınlar cinsel ilişki hayatlarında çeşitli nedenlerden kaynaklı cinsel ilişkide ağrı acı duyabilir. İlişkiye girmesini engelleyebilir ve veya cinsel ilişkinin kalitesini düşürür. Cinsel ilişki anında acı ağrı farklı nedenlerden farklı derecelerde olabilir nın niçin ve niye oluştuğunu bilmek için, cinsel ilişki anında genital organlarımızda ne gibi değişimler olduğunu hakkında fikir sahibi olmak son derece faydalıdır.. Kadınlarda, cinsel ilişkide ağrı vajinanın yüzeyinde, vajinanın hemen girişinde veya içeride vajinanın derininde duyulabilir. içinde. Derin ağrı kalçada belde, alt karın bölgesinde, rahimde veya mesane de oluşur.Cinsel ilişki anında duyulan farklı ağrı çeşitlerinin, farklı sebepleri vardır. Nedeni bulmak önemlidir çünkü nedene yönelik tedavi planlanmalıdır..

 


Cinsel İlişkide Ağrı ve Acı Nedenleri
Kadın genital yapısı cinsel ilişki anında sırasıyla:
· İstek – Cinsel İlişkide bulunma arzusu
· Uyarılma – Kadın genital organda değişikliklerin oluştuğu devredir.. Vajina ve vulva ıslanır ve vajina girişindeki kaslar gevşer. Klitoris büyür., vajina derinleşir ve genişler.
· Orgazm – Cinsel cevabın doruğu. Vajina ve rahim kasları kasılır ve güçlü bir zevk duygusu yaratırlar. Klitoris de orgazmı hissedebilir.
· Çözülme – Vajina, klitoris ve rahim normal durumlarına geri döner.
Uyarılma dönemi son derece önemlidir. çünkü partnerinizin vajen içine girmesi için vajinanızın kendisini hazırladığı dönemdir. Eğer bu doğal düzenin herhangi bir kısmında problem yaşarsanız cinsel ilişki anında rahatsızlık veya ağrı duyabilirsiniz.Hatta hiç ilişkiye tam olarak sağlıklı giremezsiniz.

 

Cinsel ilişkide ağrı çeşitleri nelerdir? Cinsel ağrı tedavisi

İlişki sırasında vulva ağrısı, acısı
Vulvanın bir kısmına dokunulduğunda ağrı oluşabilir.Allerjik nedenlerden dolayı cildinizde dermatit gelişebilir, kullanmış olduğunuz tampon, sabun kullanımı,, gibi nedenler sonucu olarak vulva hassaslaşmış veya tahriş olmuş olabilir. Diğer nedenler yüzeysel tahriş ve abseler, kistler veya enfeksiyonlardır.

İlişki sırasında vajinada acı, Vajina kuruluğu, Vajina içindeki acının en sık nedeni nemlilik yeterli ıslaklık olmamasıdır. Bazı hastalıklar nedeniyle veya sadece uyarılmadığınız için acı oluşabilir. Hamilelik sırasında, sonrasında, emzirirken veya menopoza yaklaşırken, menopozdan sonraki dönemde de vajina kuruluğu nedenli ilişkide ağrı acı oluşabilir.

Menopoz döneminde öströjen seviyeleri düşer. Sonuçta vajina dokusu hassaslaşır ve incelir. Bu, ilişki sırasında yeterli ıslanma olmaz ve rahatsızlık nedeni olabilir. Menopozdaki bazı kadınlar kuruluğu gidermek için öströjen tedavisi alırlar. Vajinayı ıslatmaya yardımcı olması için suda eriyen jel kayganlaştırıcılar kullanılabilir.

Vajina kuruluğu cinsel ilişki anında yeterince uyarılmadığınız zaman da gelişlir.. İlişki için gereken kayganlığı sağlamak için çiftin krem, jel kullanması fayda sağlar böyle anlarda önerilir.

 

Vajinit nedir

Cinsel ilişkide vajina ağrısının başka bir sebebii vajinittir (vajina iltihabı). En sık görülen vajinit belirtileri akıntı, kaşıntı ve vajina ile vulvada yanma hissidir. Vajinit in viral, mantar veya bakteri enfeksiyonu gibi nedenleri vardır. Vajinit ilaç tedavileri ile nedene bağlı etken kaynaka yönelik medikal tedavilerle düzelir.Sağlıklı ilişki tedaviden sonra olur..

 

Vajinismus nedir

Vajinismus, vajina girişindeki kaslarınelinizde olmadan kasılmasıdır. Eşinizle ilişki anında tam o an yani birleşme aşamasında acı ağrı duyma durumudur..Ağrı, kadın doğum muayne sırasında da oluşabilir.Vajininm us bazen de nadir de olsa anotomik nedenli de olabilir.
. Cinsel ilişkide derin ağrı
. Cinsel ilişkide içeride derinde oluşan ağrı içerideki bir problemin uyarı işareti olabilir. Penis rahim ağzına dokunduğunda oluşan ağrının birçok sebebi olabilir:
· Rahim-yumurtalık enfeksiyonu
· Rahim problemleri
· Endometriozis
· Alt karın bölgesinde kitle
· Bağırsak veya idrar torbası hastalığı
· Yapışıklıklar
· Yumurtalık kistleri

 

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Mühendis Yağmur Hanımın ilişki sırasında ağrı ve acı hissetme hakkında düşünceleri

 

Merhaba Ben Yağmur; 5 yıllık evliyim eşimle ilişkiye girememe problemim var bu durumun adı vajinusmusmuş bunu bile yeni öğreniyorum. Bu zamana kadar hep eşimle bugün olur,yarın olur diye erteleyip durduk bu durumu ancak böyle olamayacağına karar verdik. En önemlisi çocuğumuzun olmasını istiyoruz. Bugün ilk seansım çok heyecanlıyım, tek istediğim korkularımı yenip bir aile olabilmek. İlişki esnansın da canım acıyacak korkusu var. O kadar zor ki vajinismusu yaşayıp kimseye anlatamamak.

 yagmur iliskide agri

 

 

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Mühendis Yağmur Hanımın ilişki sırasında ağrı ve acı hissetme hakkında düşünceleri
Merhabalar; Öncelikle çok zor durumda olduğumun vajinismusun farkına varmam bana evliliğimden 1 yıl 2 ay gitmesine sebep oldu. Vajinusmus hastalığının erteleme, ilişki anında kasma vs. rahatsızlığı olduğunun farkındaydım. Eşim çok anlayışlı, bu gerçek karşısında ben her geçen gün daha mahcup ve daha ezilmiş hissettim. Buraya gelmeme sebep olan gün şöyle gerçekleşti. Yine regli olmuştum ve bittikten son hep kendimi psikolojik hazır hissedeceğim düşüncesine kapıldım. Eşime hazırım ve tamam artık bugün bitecek bu dert ve biz normal yaşama dönebileceğiz dedim öyle olmadı. Eşim geldikçe ilişki sırasında ben kendimi kastım ve bacaklarımı açamaz hale geldim. Resmen kendimi kapatıp kilitleyip eşimin denemesine bile fırsat vermedim. Elim ayağım titriyor, kalp ritmim değişiyor ve istem dışı heyecan, korkudan titriyordum. Nihayetinde oda artık olmayacağının farkına varıp 4.kez başka bir doktora gidelim demesiyle kendimi ilk görüşmede buldum ve bugün ilk seansım. Umarım herşey güzel olur. GÜLAY 

Gulay cinsel iliskide aci


Vajinismus Tedavisi İstanbul - Elif Hanımın ilk gece korkusu ve ağrı konusundaki yorumları

Ben 6 Aylık evliyim, evlenene kadar her şey güzeldi. Tabi ki kendi durumumu öğrene kadar, yaparım aşarım diye bekleyerek zamanım geçti. Çok kokuyordum  ilişkiye girmekten yapamayacağım diye daha adını bilmiyordum. Vajinusmusum . Zaman zaman eşimle tartışmalarımız bile oluyordu bu yüzden bilerek  ilişkiye giremiyormuşum,yapamıyormuşum gibi. Elimde değildi  ilişki anında kasılıyordum, bacaklarımı kapatıyor  kalıyordum. Resmen  ardından ağlama krizleri falan böylece 5-6 ayımız geçti. Bugün 1. Seansıma bugün başlıyorum; bir  yandan mutlu bir yandan da yapabilecekmiyim  korkusu heyecan gibi içim kıpır kıpır.


Sonuç Olarak sorun neden kaynaklı ise tedavisi ona göre planlanmalı
Cinsel ilişkide ağrı duymanız vücudunuzdaki bir sorunun göstergesi olabilir. Nedenin bulunup mümkün olduğunca erken tedavi edilebilmesi için doktorunuzla ağrı konusunda konuşun. Uygun tedavi cinsel yaşamınızdan keyif almanıza yardımcı olabilir.

 

 

 

Vajinismus Tedavisi Nasıl Yapılır?

Vajinismus Tedavi Merkezimiz İstanbulda vajinismus tedavisi nasıl yapılır? sorusuna ayrıntılı yanıt verebilmek için hazırladığımız bu bölüm,  sizlerden gelen vajinismus tedavisi ile ilgili sorularınızı  yanıtlamak için düzenlenmiştir.

Vajinismus sizin isteminize rağmen eşiniz yada partnerinizle cinsel ilişkiye girememe durumunuzdur. Burada erkekleri ve vajinismuslu çiftleri uyarmak isteriz. Bu tablo vajinismus hastası kadının elinde değildir ve ilişkiye girme esnasında sizi refleks olarak itmekte, kontrolü dışında kasılmaktadır. Bu sürecin devam etmesi de her seferinde, vajinismus problemi ve vajinismus probleminin getirdiği sorunlarla çiftler,zamanla cinsellikten soğumakta vecinsel isteksizlik gelişebilmektedir ve vajinismusla geçirdiğiniz günler bir anda vajinismuslu haftalara ve yıllara neden olabilmektedir.

Eğer, siz bu süreçte kendiniz ilişkiye girememe probleminizi vajinismusu yenemiyorsanız ,vajinismusla yaşamak yerine güvenebileceğiniz tecrübeli bir vajinismus tedavi merkezinden vajinismus tedavisi almanızı önermekteyiz.
Çünkü vajinismusla geçireceğiniz süre sizin ve eşinizin güzel günlerinizden çalmaktadır zaman içinde vajinismus yüzünden kavgalar ayrılmalar hatta boşanmalara kadar götüren bir sürece girebilirsiniz oysaki isteyerek ve severek birliktesiniz evlenmişsinizdir.

Devamını Oku

JoomlaWatch Visitors


88.2%Turkey Turkey
6.3%United States United States
1.6%Germany Germany
0.5%Georgia Georgia
0.4%Russian Federation Russian Federation
0.3%Austria Austria
0.3%Netherlands Netherlands
0.2%France France
0.2%Belgium Belgium
0.2%Azerbaijan Azerbaijan

Bugün: 395
Dün: 741
Bu Hafta: 5293
Geçen Hafta: 6549
Bu Ay: 19545
Geçen Ay: 26783
Toplam: 518925

JoomlaWatch Agent

JoomlaWatch Users


Sizi, Siz Anlatıyorsunuz

Hastalarımızın Vajinismusla İlgili Yorumları

Hastalarimizla Sohbetler

Videolarımız

videolar

Gebelik-Planlamasi

Biz Sizi Arayalım 

0532 3613132    0216 3869998    

Ameliyatlarda veya seanslardan dolayı bize ulaşamıyorsanız, Numaranızı bırakın Doktor Saygın Micozkadıoğlu sizi arasın.


Numaranızı bırakmak için tıklayın