Vajinismusta Eşler Ne Kadar Anlayışlı Olmalıdır?

vajinismusta esler nekadar anlayislidirKadın istediği halde cinsel ilişkiye eşiyle tam olarak korku ve endişeleri nedeniyle giremez ve kendini eşini karşı mahçup ve suçlu hisseder. Bu esnada ise erkeklerde bu durumda tam olarak nasıl davranması konusunda net bir fikri olmamaktadır. Vajinismuslu çiftlerin yaptığı önemli hata cinsel ilişkiye girmekle ilgili sorunlarını erteyerek,görmezden gelmek,kendiliğinden zamanla düzelir diye beklemektir. Çünkü vajinismusla geçirilen zaman çiftin ilişkisi yormakta ve yıpratmaktadır.

Çiftlerin  zamana bırakması, vajinismus probleminin getirmiş olduğu konforsuzluğun konforuna alıştırır. Bunu takiben kadınların kendilerine özgüvenleri kayıp olur ve artık evli hissetmez iyi bir ev arkadaşı gibiyiz der. Bu biraz daha zaman kaybettir. Ta ki bebek ne zaman soruları ile karşılaştığı ana kadar veya çevrenizin annelik babalık haberlerini duyana kadar.

Sizden sonra evlenen yakınlarınızın gebelik haberlerine sevinmek yerine sizi konuyla ilgili adım atma aşamasına getirmesine kadar. Bu nedenle cinsel ilişkiye girememe sorunu yaşayan çiftin hatası sorunu görmezden gelmesi ve ya zamana bırakmasıdır. Çünkü vajinismus hastalığı kısa süreler içinde rahatlıkla tedavi edilebilir bir sorunken.
Vajinismus u zaman a bırakmak ve fazla anlayışlı olmak vajinismus hastalığını çözmez sadece sevginizi test eder. O yüzden de sevginizi vajinismusla test etmeyin. Çünkü geçen sürede eşinizde sizden ayrılmak isteyebilir sizi daha fazla üzmemek için.

 

Kadın vajinismus problemini yendiğinde eşinin aşırı anlayışlı olmasına kızar. Oyüzden de vajinismusu izlemek yerine evliliğinizi seyretmek yerine vajinismus sizi yenmeden siz vajinismusu yenin.

Vajinismus nedeniyle erkek, eşinin kendini sevmediğini veya istemediğini düşünebilir, öyle olmadığını bildiği halde. Bu sürede hem erkek hemde kadın birbirinden uzaklaşabilir. 

Tıpkı Hülya hanımın eşi Ömer Bey gibi...

 

Vajinismus tedavisi hasta yorumları

 

Vajinismus nedeniyle kadın ister istemez sinirli ve alıngan olabilir. Eşini daha fazla yıpratmamak için ayrılmayı düşünebilir. 
Hülya Hanımın vajinismus tedavisi hakkındaki yorumları

 

Vajinismus tedavisi hasta yorumları

 

Vajinismus yüzünden evliliğinizi erteleyebilir hatta evlenmekten kaçarsınız.

Ve 3 yıllık evliliğimizin ebedi lale devri başlangıcı. Ben artık vajinusmus değilim. Bunu kendime söyleyebilmek tarifsiz bir duygu. 
Eşimle 14 yıl önce tanıştık ve en çok istediğimiz şeydi. Hayat boyu hiç ayrılmamak ve birlikte yaşlanmak Rabbim nasip etti ve 3 yıl önce evlendik oldu bizimkisi. Eşimle cinsel ilişki yaşamadan önce evliliğimi bu şeyin bu kadar etkileyeceğini hiç tahmin etmiyordum. Şey diyorum çünkü cinsellik adına hiçbir bilgim yokmuş bu güne kadar, okuduklarım, duyduklarım, yaşamadan bana hiçbir anlam ifade etmiyordum. Benim gibi aynı sorunu yaşayan herkese, mektubumun, okuyucularına sesleniyorum. Ben yapabildiysem herkes yapar. Bu sözü tüm mektuplarda görürsünüz ben de sizin gibi Saygın bey bana mektupları okurken, yarım kulak dinleyerek ben o herkesten değilim işte ben yapamam diyordum. Öyle değilmiş. Çok kolaymış, kocaman bir aşkı yaşamakmış hayat arkadaşınla tek vücut olabilmek. Benim durumum eminim bu sorunu yaşayan insanların neredeyse tamamen daha ağırdı. 
Evlenmeden öncesinde vardı korkularım, hatta evlenmekten kaçış nedenimdi ama eşim bambaşka bir kişi olduğu için her şeyi göze aldım. Belki başarabilirim dedim ama son 1 aya kadar başaramadık. Hatta eşime evlenmeden önce ben cinsel ilişkiden çok korkuyorum, hazır değilim, ne olur beni zorlama hazır olana kadar diyerek ricada bulunmuştum. O da beni beklemişti Tam 2 yıl 9 ay . Kadın doğum doktorlarının önünden dahi geçemez olmuştum, hem korkudan hem de kendimi kadın gibi hissetmediğim için utandım. Artık her şeyi geride bıraktık. Öncelik rabbimin sayesinde Saygın Beyin vesilesiyle Tabi ki eşimin sabrını ve desteğini asla bertaraf edemem. Dünya Tatlısı Mine ablam senin güler yüzlülüğünü, bana gösterdiği desteği ve ablalığını asla unutamam. Burası (Kayra Bera) korkularla ayakların geri geri giderek, son bir çare diye gelindiği ve 4-5 seans sonrası musmutlu çıkıldığı güzel bir yer. Ben de bu aileye katıldım ve çok mutluyum. 
Yapamam diyen herkese sesleniyorum. Bu bir hastalık değil, kendi kendimize kafamızda ortaya çıkardığımız koca bin karanlık. Bu karanlıktan çıkmaya çalışmadıkça ,ışığın daha da azaldığını hissedip kendimizi gömüyoruz. Karanlıklar aydınlanmak içindir unutmayın. Hiç birimiz seçilmiş kişiler değiliz. Vajinismus illeti donatılan bunu biz kendimiz yapıyoruz yapmayalım. Hep mutlu olalım. Bu mektubu okuyan ve dinleyenler dualarım sizin de evliliğinizde lale devrine girebilmeniz ve bir ömür boyu mutlu yaşayabilmeniz için. Kendimde dahil güzel anneler olabilmek için. 
Çok teşekkürler Saygın Hocam ve Mine Ablam.
Yasemin

Yesim hakim


 Vajinismus Tedavisi İstanbul - Öğretmen Pelin Hanımın vajinismus hakkındaki yorumları

Merhaba sonunda ben de bir teşekkür mektubu yaziyorum ve hala şaşkınlık içersindeyim. Beni burada okuduğum mektuplar ümitlendirmişti ve tedaviye başladığım zaman acaba ben de bir teşekkür mektubu yazabilecek miyim diye düşünmüştüm ve sonunda oldu. Eşimle 1 yıldır evliyiz ve evlilik yil dönümümüze 2 gün kala ilişkiye girebildik. Kabus gibi 1 yıl geçirdik. Birbirimizi çok severek evlenmiştik, her şey çok güzel gidiyordu ta ki vajinismus ile karşılaşana kadar. Evlenmeden önce iliskiyle ilgili korkularım vardı ama bunun 1 yıl kadar sürecek bir işkence olacağını hic tahmin etmemistim. İlk başlarda bunun basit bir korku olduğunu ve atlatabileceğimi düşünüyordum ama günler haftalar aylar geçtikçe kendime olan güvenim azaldı. Hep aynı şey oluyordu: İlişkiye başlarken her şey çok güzel gidiyor çok istekli oluyordum ama tam o ana geldiğimizde vücudumu aşırı derecede kasıyordum, bunu benim ağlamalarım ve eşimin zaman zaman sinirlenmeleri de eşlik ediyordu. Eşim genelde bana karşı çok anlayışlıydı ama bu da beni kahrediyordu çünkü bunu hak etmediğimi düşünüyordum. Etrafımızdaki insanların çocuk sorusunu sormalarına tahammülüm yoktu. Ben daha ilişkiye girmeyi bile başaramamışken nasıl anne olacaktım ki Bunu da düşünerek kendimi yiyip bitiriyordum. Cinsel terapiste gittik 7 seans ama hicbir sey değişmedi, artık ben de bir sıkıntı olduğunu düşünmeye başlamıştım. Eşimin de bana olan anlayışı artık günden güne azalıyordu, en ufak hareketimiz birbirmize batar olmuştu ki biz bu konu dışında hicbir konuda tartışma, anlaşmazlık vs. yaşamıyorduk. Tüm ümitlerim tükendiği anda internette buraya rastladım, mektupları okudum, videoları izledim ağlayarak. Benim gibi insanlar da varmış ve onlar başardıysa ben de başarırım, bu benim son şansım diyerek buraya geldik. Saygın Bey gerçekten cok iyi bir insan, Mine hanım da öyle. Geldiğimiz günden beri çok güleryüzlü ve cok yardımcı oldular bize. 3 - 4 seansta nasıl biticek benim 1 yil süren çilem diye düşünürken sadece 3 seansta ki şehir dışına çıkacağım için ard-arda geldiğim 3 günde bu işi başardım. Daha ilk seansta kendime güven geldi hatta sevinçten ağladım. Siz bu mektubu okuyan sevgili kadınlar inanın bizim aslında hicbir eksiğimiz yok, yaşadığımız toplumun çok eksiği var cinsel bilgi açısından ve malesef bunun bize yansıması bu şekilde oluyor. Ben birçok konuda beceriksiz birisi olarak bunu da başaramadım işte diye düşünüyordum. Siz kendinize haksızlık etmeyin ve kendinize inanın, ben yaptıysam, buraya gelen diğer kadınlar da yaptıysa siz de yaparsınız, hiç vakit kaybetmeyin ve tedavi sürecinden de cekinmeyin, korkmayın. Bir an önce tedavinizi olup hayatınıza devam edin. Saygın Beye ve Mine Hanıma buradan tekrar teşekkürlerimi sunuyorum, Allah onlardan razı olsun.

Pelin ogretmen


 Vajinismus Tedavisi İstanbul - Hüseyin Beyin vajinismus hakkındaki yorumları

 Merhaba Ben Hüseyin; Genelde bu kağıda Bayanlar değişimlerini ve yaşadıklarını yazıyor ama bende bunu yaşayan bir eş olarak bu hastalığı erkeklere buraya gelmeden başımızdan geçenleri ve buraya geldikten sonra yaşadıklarımızı kısaca paylaşmak istiyorum. Biz eşimle vajinusmusu 3 yıl çektik ama bu rahatsızlığın imkansız olmadığını inanarak gidiyoruz hiçbir şekilde eşlerin bu rahatsızlıktan dolayı birbirlerine sırt dönmemek gerekiyor biz erkeklere çok iş düşüyor. Eşlerimizi kırmamalı onlara destek olmalıyız. Sonuçta sorunu birlikte yaşıyoruz. Farkında olmadan bizde bir sebep olmuş olabiliriz. Kimse bunu seçipde almıyor biz buna talihsizlik veya şansızlık diyelim. İnternetten bulup buraya geldik. Eşime bize yardımcı olacağını inandığım bir doktor bulduğumu söyledim oda itiraz etmeden tamam dedi. Biz şimdi buradayız. Şimdi bambaşka bir insan olarak dönüyoruz. Kısaca erkeklere tavsiyem ne kendinize nede eşinize zaman kaybettirmeden gelin sizde tedavi olun. Herşey için teşekkür ederim.

huseyin isvicre

 

JoomlaWatch Agent