Vajinismus hastası normal doğum yapabilir mi?

vajinismus normal dogumVajinismus hastalığını yaşarken hamile kalmak nadiren kısmi penisin girişi, vajien dışına boşalma nedenli olabilir.
Tedavi edilmemiş bir vajinismus hastasını normal doğum yapabilir eğer kendi ister ve doktoru ile uyumlu olması halinde. O yüzden kendini şartlamamalı normal doğum yapamam diye.Yalnız kendini hazır hissetmemesi durumunda da kişi zorlanmamalıdır.Yurt dışında vajinismuslu hastalar genellikle normal doğum yaptırılmakla birlikte sezaryan da olmakta bebeğin ve annenin durumuna bağlı olarak.  Genelde normal doğum yapınca vajinismus hastası ,ilişkiye girememe korkusunu yeneceğini düşünmekle birlikte devam edebilir.Doğum eylemi sırasında vajinal muayene nin zorlanarak yapılması kişiyi olumsuz etkileyebilir. O yüzden de hamilelik öncesi vajinismus hastalığı olan bir kadın normal doğum yapmaya zorlanmamalıdır.
Normal doğum, farklı bir fizyolojik olaydır. Ayrıca sağlıklı bir cinsel ilişkinin ardından gebe kalan kadın, sağlıklı bir şekilde doğal yolla normal doğumu tamamlayabilir. Oysa ki burada sağlıklı bir ilişki yaşanmadan bu süreci tamamlaması istenmektedir ve doğanın kanunu buradada ortaya çıkıyor. Birşeyler eksik ve yarımsa süreçte eninde sonunda karşınıza çıkıp, vajinismusun devam etmesine neden oluyor. Çünkü burada problem kadının cinsel ilişkiye girmekle ilgili bir takım eksik ve yanlış düşünce kalıplarıdır. O yüzden de öncelikle sağlıklı bir vajinismus tedavisi ile kafasındaki soruların cevabını bulup vajinismusu yendikten sonra normal doğurmasıdır. Bir çok vajinismus danışanımız, vajinismus hastalığını yendikten sonra rahatlıkla normal doğurmaktadır ve doğurtmaktayız. Bu konuda deneyimleri okumak için tıklayınız...

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Raziye Hanımın vajinismus ve normal doğum hakkındaki yorumları

Raziye; Öncelikle 26 yaşındayım ve 2 yıllık evlilik hayatım var. Evlenmeden önce böyle bir rahatsızlık hakkında bir bilgim dahi yoktu. Fakat evlendikten sonra yaşadığım sıkıntılarla ve araştırmalarımın sonucunda böyle bir rahatsızlıktan haberdar oldum. İlk günden itibaren başlayan bu rahatsızlıkla ne kadar baş etmeye çalışsam da bir türlü tek başıma çözemeyeceğimi anladım. Eşimin de desteğiyle Saygın Beye gelmeye ikna oldum. 5 aylık evliyken de hamile olduğumu öğrendim. Bu bizim için gerçekten bir mucizeydi. Açıkçası bebeğimizin olacak olması bizi biraz rahatlatmıştı. Bu sorunu biraz daha ertelememize sebep oldu. Çok şükür bebeğim dünyaya geldi şuan 11 aylık ben normal doğum yaptım ve benim için buda bir mucize ki ben doktorlara muayeneye bile izin vermiyordum. Kendimi kasıyorum ve asla izin vermiyordum. Doğumdan sonra doktorum da artık senin böyle bir sorunun kalmaz demişti. Ama bu sıkıntı yine devam etti. Ne kadar çaba göstersem de asla tam olarak ilişkiye izin vermiyordum. Evet, artık bebeğimiz de vardı ama yine de eşimi ve kendimi bu zor durumdan kurtarmalıyım diye düşünüyordum. Bu rahatsızlıkla baş etmeye çalışan herkes gibi bende ilişki anında her şey yolunda giderken bir anda kasılıp kalıyorum ve sürekli çok acı çekeceğini düşünüyorum ve o an başka hiç bir şey düşünemiyorum. Tüm istek vs. her şey gidiyor. 

 

Raziye Seans

 


Vajinismus Tedavisi Almanya - Kader Hanımın vajinismus ve doğum hakkındaki yorumları 

Kader almanya


Vajinismus Tedavisi İsveç - Tülay Hanımın vajinismus ve doğum hakkındaki yorumları 

tulay isvicre

Ben 2015 aralik ayinda vajınısmus cözdum, tabı öne Allah sonra Saygın beyın sayesınde.
Ben çok zor bır vakaydım 6-7 sene evlıydım ve mucıze bır kızım var ama daha bırgun esımle bırlıkte olmamıstım. Kızım sımdı 8 yasında ve o bır mucıze Allah’ın verdıgı bır armagan bana. Tabi sezeryanla dogum yaptim. Esım dısa bosalarak ben ozamanlar hamıle kalmıştım tabı bu olay vajınısmus cözmemız uzatı. Ben kafamda bıtırmıstım hep diyordum Benim bir kizim var ve iyim ta Ki esim bende ayrilmak isteyene kadar. Ayrildik 2 sene ayriydik sonra barismak istedik ama esimin sarti vardi ben bu sorunu (vajunusmusdan) kurtulmam gerek. Ve ben Saygin Hocayi buldum ve 8-9 senede cözemedigim bu lanet vajinismusmu 6 gune cözdum. Sukurler olsunki Allahim beni dogru adresse yoladi, hep sukur ediyorum ve hep dua ediyorum Allah Saygin beyden ve Mine abladan razi olsun, onlar yuva kurtariyor onlar Bize umut oluyorlar.
Simdi ben gene hamileyim ama bu sefer esimle seve seve birlikte olarak hamile kaldim. Ve cok mutluyuz kizima bir kardes gelecek Allahin izniyle. Tabi bunuda ekleyim ben hamile kalmadan ve hamile kadiktan sonra cok doktro kontrollerine gitim altan muayine oldum ve hic korkmadan ve cekinmeden butun muayineleri ve testleri vajinadan yapabiliyorum buda ayri bir gurur.
InsAllah bebeyim karnimda salikla buyur ve salikla dogar tek dilegim bu ve normal dogum yapmak istiyorum ve kendime guveniyorum.
InsAllah bu mektubumu okuyan arkadaslar sizde cöze bilirsiniz ve cözdukten sonra Allahim size hayiri evlatlar nasip eder. Bu mutlulugu herkezlere nasip etsin.
Beninle konusmak isterseniz nummarami Saygin Bey veya Mine abladan alabilirsiniz elimden birsey gelirse ne mutlu bana, ayni yolardan gectim ve en iyi biz birbirimize anlariz.
Sevgiler Tulay Isvecten

 

tulay 2 isvec

 

JoomlaWatch Agent