Vajinismus Hastalığı Nedir?

vajinismus hastaligi nedir2

Vajinismus Nedir 
Vajinismus hastalığını yaşayan birçok kadın, vajinismus hastası olduğunu bilmeden veya görmezden gelerek zaman kaybetmektedirler. Vajinismusla geçirmiş oldukları süre, beraberliklerine olumsuz yansımakta ve  sonuçta kadınların özgüvenlerini kaybetmelerine neden olur. 

Vajinismus hastalığı  "vajinusmus"  nedir sorusuna verilecek en iyi cevap  kadının cinsel ilişkiye girmek istemesine rağmen, sağlıklı bir şekilde cinsel birleşmeyi gerçekleştiremez. Burada bilinmesi gereken, kadının tamamen iradesi dışında elinde olmayarak, cinsel ilişki sırasında kasılması, eşini itmesi, bacaklarını kapatması,  ve bunları takibende cinsel ilişkiye girememesi,  durumudur. Tedavi merkezimiz istanbul'a gelip vajinismus hastalığını yenen kadınların bir kısmı vajinismus nedir sorusuna aşağıdaki yorumlarıyla cevap vermişlerdir. Vajinismusun sizin hayatınıza olumsuz şekilde yansımalarını istemediğimiz için, siz hastalarımızdan gelen yorumlarını sizi bilgilendirme amaçlı bir eğitim mataryali olarak, siz değerli danışanlarımızla paylaşıyoruz.

 Danimarka'dan Vajinismus Hastası Sibel Hanımın yorumları tavsiyeleri 

Eşim benim için doğru insan mı
Her zaman azimliyimdir, korkularıma yenik düşmem. Eşimle cinsel ilişkiye girememek buda benim kendime olan özgüvenime ve evliliğime yansıyordu. Hiçbir kadın bu sorunu taşımak istemez. Ama öyle bir duruma geliyorki insan gerçekten iyileşemezmiyim, diğer kadınlardan fiziksel ve ruhsal olarak farklıyım galiba, eşim benim için doğru insanmı diye düşünüyorsun. Bilinçaltında kendine zarar verip, pasifleşiyorsun,Oysaki  vajinismus  tedavisi kişiye uygun olarak  verildiğinde, çok kısa süreler içinde kişi, eşiyle ilişkiye girmekle ilgili problemini  rahatça yener.

Danimarka vajinismus tedavisi mektubu

Vajinismus nedeniyle boşanmayı düşünebilirsiniz.

Nişanlıyken de vajinismus hastalığınızı fark eder ve yenmek için tedaviler alır ve hala  ilişkiye girememe probleminiz sürebilir. Sonucunda vajinismus nedeniyle evlenmekten vazgeçmeyi düşünürsünüz. Evlenirsiniz, yıllar geçer artık sevgiliden iki iyi ev arkadaşına dönüşürsünüz. Çocuk istemeye başlamanız ve yaş durumunuzda probleminizi yenmek için son bir adım atmanıza neden olur. Tıpkı Bankacı burcu hanımın hayatındaki muhteşem değişiklik gibi... Vajinismus hastalığı nedir sorusuna da "Çözülebilecek bir sorunu bu kadar zaman taşımışım, hatta çocuk sahibi olmamayı bile kabul etmiştim." diye yanıtlamaktadır.

 

İstanbul'dan Muhasebeci hastamız Zehra Hanımın yorumları

MERHABA; Çok severek evlenmemize rağmen ne yazık ki evliliğimizin ilk üç ayını kendimize zehir ettik. Bu üç ayda neler olmadı ki ayrı uyumaya bile başlamıştık. Eşim buraya gelmemde ısrar ediyordu ancak ben kabul etmiyordum. Nasıl olsa bir gün çözerim diyerek üç ay geçirdim. Ne yazık ki bir adım bile ilerleyemedik. Buraya ilk geldiğimde hiçbir şekilde faydası olacağını düşünmüyordum. Hatta sinirlerim bozuldu ağladığımı hatırlıyorum. İlk muayeneden sonra zaten bir çok şey değişti. Psikolojik olarak kendime ne kadar büyük baskı yaptığımı kendimi nasıl engellediğimi aslında yemek içmek kadar doğal olan bu durumun beni ve ilişkimizi ne kadar olumsuz etkilediğini gördüm. Her şeyin kafada bittiğini anlayınca problem çözülüyor. Birkaç seanstan sonra sorun kendiliğinden çözüldü bile. Eşimin gözlerinin güldüğünü görmek her şeye değer zaten. İyi ki gelip doktor beyi dinledim. Onun sayesinde bu problemi hayatımızdan çıkarıp atlattık. O kadar kolay oldu ki. Kendinize haksızlık edip süreci uzatmak hayatınızı mahvetmek yerine lütfen doktor beyi dinleyin. Şimdi üzerinden büyük bir yük kalktığını hissediyorum. Eşimle mutlu mesut ve bahtiyarız. Dr. Saygın Beyin manevi desteğini hiçbir zaman unutmayacağız. Ne kadar teşekkür etsek azdır.

Aşağıda izleyeceğiniz videodaki danışanımız Burcu Hanımın, 2 yıl önceki vajinismus tedavisi sonrası yorumları

 

Vajinismus burcu

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Bankacı Burcu Hanımın tedavinin ardından anne olduktan sonraki yorumları(2019 Mart)

Burcu b


Zehra ogretmen


Fransa'dan Çağla Hanımın Vajinismus Nedir Hakkındaki Yorumları

Gmail
sayginmicoz@gmail.com

Vajinismus nedir bilmezdim taa ki başıma gelen kadar
2 ileti

Çağla<            @hotmail.com>
Alıcı: "sayginmicoz@gmail.com"
 
Merhaba,
Fransa’dan Çağla 2 yıllık evliyim ve ilk gece kabusu yaşadım malesef böyle birşey aklımın ucuna gelmezdi. Vajinusmus nedir bilmezdim taki başıma gelene kadar. İlişkiye girecegim zaman hep korktum kendimi kastım sanki çok canımın yanacagını ve aşırı kalmayacağını düşünürdüm. 1 ay 2 ay derken bir baktım 2 yıl olacak erteledikce kendimi kandırdım durdum ve bi okadar da kendimi yıprattım. İnternetten araştırmalar sonucu vajinusmus olduğumu anladım sonrasında tedavisi için araştırmalara başladım ve sizi buldum. Başkalarının mesajları okadar motive etmişdi ki beni tek olmadıgımı ve bunun 4 günde bir çözümü olduğunu ögrendim. Türkiye ye tatil için geldiğimde sizden randevu aldım. iyiki diyorum çünkü ben 1. seansımda muayene sonrası fazlalık olduğunu ögrendim ama bu beni korkutmadı sizin sayenizde bu fazlalıkla nasıl yapabileceğimi ögrendim ve ilk seansımdan mutlu ve özgüvenli biri olarak ayrıldım.
4. Seansımda tamamen özgüvenli biriydim kendime yukardan baktım ve başaracagıma inandım. Fransa ya geri döndügümde denedik ve bumuydu dedim inanamadım. Okadar çok mutlu oldum ki 4 günlük bir tedavi sonrası başarabilcegime inanmazdım. Keşke okadar zaman kaybetmeseydim. Eşimde bende çok mutluyuz. Burdan bu sorunu yaşayanlara şunu söyleyebilirim ki lütfen ertelemeyin ertelemek hem sizi hemde eşinizi yıpratıyor. Üzerimden bir yük kalktı sanki bakış açımı değiştirdiniz için size çok çok teşekkür ediyorum.

 

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Mimar Neşe Hanımın tedavi hakkındaki yorumları

Vajinismus ile tanışmam eşimle sevgili olduğum dönemlerde oldu.Vajinismus gerçekten çok zor bir durum. Ne aile ile, ne de en yakın çevrenizle bile paylaşamadığım sadece eşinle birlikte yaşadığın bir problem. Herkesin sabırsızlıkla yaşadığı cinsel birliktelik bir korku filmi gibi .Vajinismus  tedavisi sonrası ise korkunuz olan cinsel ilişki probleminizi yenersiniz,ilişkiye girdiğinizi anlamazsınız bile.

Nese

Vajinismus Tedavisi İstanbul-Ebe Hemşire Sinem hanımın Vajinismus Nedir,İlk gece korkusunun balayında  yaşattıkları

Vajinismusla  balayında tanıştım.İlk gece korlularımın farkındaydım ama vajinismusu kendime yakıştıramadım.İlişkiye girmeyi denediğimde canım çok yandı ve ilişkiye girmeyi denemek dahi istemedim.Vajinismus tedavisi  için sakinleştirici ilaçlar,uyusturucu kremler önerildi. Vajinismus  nedeniyle eşimden köşe bucak kaçardım.

Sinem


Vajinismus Tedavisi İstanbul - Doktor Dilara Hanımın tedavi yöntemleri  hakkındaki yorumları

Merhaba; Ben Dilara Doktorum, İstanbul’da yaşıyorum. Daha önce Dr. Saygın Bey sayesinde vajinusmus problemini aşan doktor arkadaşımın önerisiyle, 1,5 yıllık evliyken Kayra Bera Kliniğine başvurdum. Evliliğimin ilk zamanları kabus gibiydi. Yaptığım hiçbir şeyden zevk alamıyordum, ne yapıyor olsam da beynimin arka planında bu sorun çalışıyordu. Enerjimi sömürüyordu. İtalya’da geçirdiğimiz balayı bile çok keyifli değildi. Doktor olmama rağmen bu bir sorun mudur Sorun ise nasıl çözülür Sorularına verecek cevabım yoktu. Eşimle çok iyi ev arkadaşı olmuştum. İlişkiye giremezse benden ayrılır mı, çocuğumuz olmazsa nasıl olur düşünceleri devamlı aklımdaydı. Ta ki arkadaşımla paylaşana kadar. Yakın arkadaşımın benzer problem yaşadığından bahsetti. Pozitif şeyler söyledi. Hemen Dr. Saygın Beyden randevu aldım. Tedaviye başladım. 1 seansdan sonra bu iş olacak güven duygusu aldım. Seanslarda iyice anladığınızdan emin olmadan görüşmeyi sonlandırmıyor. Doktor olmama rağmen kadın genital sistem anatomisiyle ilgili yanlış bilgilerim varmış yanlış olduklarını sayenizde öğrendim. İlk seansımdan son seansıma kadar hep hep hep umut vardı, pozitif ve destekleyici yaklaştı. Bazı kadınlarda görülen septum kalınlığı varmış ancak ilişkiye bir engel olmadığını söyledi. 4 seansta bu sorunu çözdük; üzerimden bir yük kalktı. Dert ettiğim şey bu muymuş. Bu arada ev ödevleri çok önemli, ihmal etmeyin. Çok teşekkür ederim. Sevgiler/DİLARA/ 15.2.2018

Dilara psikolog


Vajinismus Tedavisi İstanbul - Mine Hanımın tedavi ile ilgili yorumları

Vajinismus hastalığını yaşarken eşinizin anlayışlı olması sizi daha çok üzer. Kendinizi işe yaramaz hissedebilirsiniz. Hastalığı kendi kendnize yenmek için tedaviler uygularsınız ama probleminiz devam edebilir. Size imkansız gelen eşinizle ilişkiye girmek uygun vajinismus tedavilerinden sonra çok kolay olduğunu görürsünüz. Hatta ilk ilişkiye girdiğiniz zaman eşinizin sizi kandırdığını bile düşünebilirsiniz. Tıpkı mine hanım gibi... 


İlk gece korkularınız zaman içinde sizi eşinizden uzaklaştırabilir. İlişkiye girmekle ilgili korkularınızın nedeni hep yanlış inanışlarınız ve bilgilerinizdir. İlk gece korkularınızı yendiğinizde bu durumu çok daha net anlarsınız.

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Bankacı Beril Hanımın tedavi yöntemi hakkındaki yorumları

Benim gibi panik,benim gibi korkuları olan birisi vajinismusu yendiyse herkes yener.Cinsel ilişki kabusum olmuştu,akşam olmasın istiyordum. Hastalığımı yenince ikinci balayına çıktık.Evliliğim yeniden başladı.

Vajinismus Tedavisi Suudi Arabistan - Mühendis Beren Hanımın Cinsel ilişkiye girememe tedavi yöntemi hakkındaki yorumları

Beren suudi arabistan

Merhaba, 
Ben 6 aylık evliyim. 6 yıllık birliktelik üzerine eşimle severek evlendim.Vajinismus rahatsızlığımın farkında idim ama okumuş mühendis olmuş biri olarak bu problemi yaşayan tüm arkadaşlarım gibi kendime yakıştıramadım. Balayımın 3. gününde vajinismus hastası oldugumu kabul ettim ve tedavi için internetten araştırmaya başladım. Bunun psikolojik oldugunu ve bir cinsel terapist ile asabilecegime inanarak . 6 ay boyunca vajinismus hastalığı tedavisi gordum. Gerek maddi, gerekse manevi olarak esimle bozguna ugradik. Problemin gercekten beynimizde oldugu dogruydu ama bu cozumun sadece psikolojik olmadigini artik cok netti. Eşim artik dışardan yardım ile çözülemeyeceğini akışına bırakmamız gerektiği söylüyordu. Tamamen inancını yitirmişti. Birgün,  bu hastalığı çözen bir sürü kadin varken ben mahkum olmayacağım dedim. Vajinismus tedavi yöntemlerini arastırmaya başladım ve internette Kayra Bera ile karşılaştım.
Daha önceki jinekolojik muayenelerimden kızlık zarımın kalın olduğunu ve ameliyat olmam gerektiğini öğrendim ve bu operasyonu reddettim. Evet ameliyatta benim icin kismi cozum olabilirdi ama kesin cozumum bu degildi bunuda bildigim icin tercih etmedim. Suan diyorumki iyi ki reddetmisim. Gercekten tum kara bulutlarim dagildi. Toplam 5 seansta bu illetten kurtuldum hemde operasyona ihtiyacim kalmadan. Sadece ilk seansta vajinismus ne demek  tum bakis acim degismisti. Yapabilecegime olan inancim artik tamdi. 2-3-4-5. seansin bitmesi ile sonuca yaklasmaktaki heyecanim giderek artiyordu. Eşimle paylaştığımda pek inancı yoktu.Ama o da hakliydi cok kez ona umut verip hayal kirikligina ugratmistim. Ama bu sefer farkliydi. Sonucu gorunce zaten kendiside inanacakti bana :). Seans bittikten birkac gun sonra Saygin Bey'i aradim. Deneyebilecegimizi soyledi. Eşimle ilişkiyi denedik ve ikimizde gerçeklestiğine inanamadık . Aci yoktu! Kan yoktu! hersey kolay ve basitti.
Artik Mutluydum !
Eskiden esimden kose bucak kacar. Devamlı bana kızgın olduğunu düşünür. Kendimi berbat hissederdim. Ama şuan kendimlede eşimlede barıştım. :) Evliligim degil sadece hayatim kurtuldu. Icimde biryerlerde eksik olan ozguvenim yerine geldi. Ben evliligime o gun basladim. Tüm kotu gunler artik geri kaldi. :)
Basta Saygin Bey'e evliligimizde guzel yeni bir baslangic yapmamiza oncu oldugu icin tesekkur ediyorum. Sevgi ve saygilarimi sunuyorum. 
Mine hanima ictenligi ve yardimlarindan dolayi minnettarim. 
Ve gercekte benden destegini esirgemeyen diger vajinismus arkadaslarima tesekkuru borc bilirim.
Sevgili Ilerde klinigi ziyaret edecek arkadasim. Suan moralin yerlerde, esine biraz kirgin biraz kizginsin, bir o kadarda kendine tabi. Belki her denemende canin yandi ama daha cok kalbin acidi. Artik kendine iskence etme. Once kendine guven sonra klinigin tecrubelerine guven. Cunku hepimiz senin yerindeydik ve sayimiz az degil yalniz degilsin. Birak sana uzanan yardim elini tut. Cunku mutlu olmayi sende hak ediyorsun.

 

Evliliğimiz bitmek üzereydi.Eşimle ev arkadaşı olduk.Kendimi eksik hissediyordum.

Erkekler, kadınların ne hissettiklerini anlayamazlar ilk başlarda,vajinismus için eşlerini suçlayabilir.Anne baba olmak ise ayrı bir dünya

 

 

JoomlaWatch Visitors


80.7%Turkey Turkey
11.2%United States United States
2%Georgia Georgia
1.9%Germany Germany
0.6%Austria Austria
0.4%United Kingdom United Kingdom
0.3%France France
0.3%Netherlands Netherlands
0.2%Azerbaijan Azerbaijan
0.2%Russian Federation Russian Federation

Bugün: 109
Dün: 534
Bu Hafta: 1167
Geçen Hafta: 3328
Bu Ay: 643
Geçen Ay: 18953
Toplam: 1497095

JoomlaWatch Agent

JoomlaWatch Users