Vajinusmustan Nasıl Kurtulursunuz?

Vajinusmus nedeniyle mutsuz ve kaygılı bir psikolojik ruh halinde gören çaileniz sizden uzaklaşabilir. Yalnız şunu unutmayın ki hayatta hiçbir sorun size özel ve kalıcı değildir. Vajinusmusta sizin için, size özel değildir ve sizin için vajinusmusta kalıcı değildir.  Gerçekten aşırı kaygılarınız varsa, bundan kurtulmanın yolu öncelikle içinde bulunduğunuz durumun farkında olmanız ve bu durumu kabul etmenizdir. Vajinusmus içinde aynı şeyler geçerlidir. ikinci aşama ise probleminiz olan vajinusmusun çözümünü odaklanmanızdır. Vajinusmusun çözümüne yönelik düşünmeye başladığınızda, sizin için o ana kadar imkansız görünen çözümleri görmeye başlasınız. Sadece çözüm bulmak yeterli olmayıp, ilk adımı atmanız ve çözüme yönelik eylemlere geçmeniz gereklidir. 

Vajinusmus hastalığınızdan kurtulmak için, vajinismus nedeniyle duyduğunuz kaygı, harcadığınız enerjinin, çok önemli bir kısmını, problemi çözmek için harcayarak  vajinusmustan kurtulabilirsiniz.

Yarın için iyi şeyler dilemek, beklemek en iyisi. Dün bitti, yarın ise belirsiz. Gerçek ise şuandır. O yüzünden  anınız kıymetini bilin.

Vajinismus tedavisi istanbul – Editör Esin hanımın vajinismus ve vajinismus hastalığının hayatına getirdiği sıkıntıları çekerken, içinde bulunduğu süreci, sizi vajinismus hastalığının getirdiği problemler yönünden bilgilendirmek ve bilinçlendirmek amacıyla sizlerle paylaşıyoruz.

Vajinismus olduğunuzu başta kabul etmeyip yada zamana bırakıp, vajinismusun getirdiği problemleri yaşıyor olabilirsiniz. Vajinismusu yaşarken kendinizle ilgili güveninizi ve inancınızı kaybedebilirsiniz. Vajinismustan kurtulmanın en önemli unsurlarından bir tanesi, durumunuzun tespit edilmesi ve kabullenilmesini takiben çözüm için adıma atmaktır. Vajinismus hastalığınızı kabullenmeniz aylarca sürebilir. Oysa ki uygun bir vajinismus tedavisi ile kısa sürelerde vajinismus hastalığını yenersiniz ve vajinismustan evliliğinizi kurtarırsınız.  Tıpkı vajinismus problemi yaşayan editör Esin hanım gibi…

Görüldüğü gibi vajinismus hastalığınızı yani istemenize rağmen ilk gece korkularınızla yaşamaya devam edip eşinizle ilişkiye girememe durumunuzu gözardı edip vajinismus olduğunuzu kabul etmeyebilirsiniz ve bu süreçte siz, eşiniz, evliliğiniz olumsuz etkilenebilir. Vajinismus yüzünden düne üzülmek yerine, yarının kaygılarını taşımak yerine, şuanı daha kaliteli  geçirmek adına vajinusmus hastalığından kurtulmak için bir adım atmak önemlidir. Bu arada vajinismus problemi yaşayan kadınların eşleri de bu süreçte eşine destek olması önemlidir çünkü eşiniz vajinismus yüzünden kendisi için doğru olan adımları görmeyebilir, adımları atma cesareti gösteremeyebilir veya vajinismusuyla yüzleşemeyebilir. Bu durumda sizin az bir katkınız, vajinismus probleminizi çözmeniz için çok büyük bir destektir.

Op. Dr. Saygın Micozkadıoğlu
Vajinismus ve vajinismus tedavisi ile ilgili görüşleri

Vajinismus tedavisi istanbul – Buse hanımın vajinismus ile ilgili yorumları

Vajinismus hastalığınızı çözmek isteyip hala vajinismus probleminizi yaşıyor olabilirsiniz. Hatta vajinismus tedavisiyle ilgili bir çok tedavi almış, hatta kızlık zarı operasyonu bile geçirmiş olmanıza rağmen ilk gece korkularınızı zamana yayarak vajinismus hastalığından hiç kurtulamayacağınızı düşünür, vajinismus yüzünden eşinize haksızlık ettiğinizi düşünüp, vajinismus yüzünden boşanmayı bile düşünürsünüz. Sevginiz vajinismusu yener ama vajinismus probleminiz devam eder ama çocuk özleminiz nedeniyle de artık tüp bebek yöntemini düşünürsünüz. Tüp bebek yöntemi ile çocuk sahibi olabilir ama vajinismus probleminiz devam edebilir yada tüp bebek yöntemi ile sonuç elde edemeyip gene vajinismus problemini yaşıyor olabilirsiniz. Oysa ki vajinismusu çözmek için size uygun gelebilecek bir tedavi yöntemi ile kısa süreler içersinde vajinismustan kurtulursunuz.

Tıpkı Buse hanım gibi

Vajinismus Tedavisi İstanbul – Avukat Tülin hanımın vajinismus hastalığının hayatına getirdiği sıkıntıları çekerken, içinde bulunduğu süreci, sizi vajinismus hastalığının getirdiği problemler yönünden bilgilendirmek ve bilinçlendirmek amacıyla sizlerle paylaşıyoruz.

Vajinismusla ilk yüzleşmeniz balayınızda olabilir ve ilk cinsel ilişki denemelerinizde bazı şeyler yolunda gitmeyip cinsel ilişkide sıkıntılı tecrübeler yaşayabilirsiniz. İlk gece korkularınız devam eder ve vajinismus olduğunuzu belli bir süre anlayamayabilir veya kabullenemeyebilirsiniz. “NEDEN VAJİNİSMUS OLDUM sorusuna vereceğiniz yanıt “hiç bir nedenim yok” olabilir. Sonuçta vajinismus olmanız için anatomik bir nedeniniz de yoksa vajinismus hastalığınızdan kendi başınıza da kurtulamıyorsanız, geçen sürenin sizin mutluluğunuzdan ve huzurunuzdan götürdüğünü unutmadan uygun vajinismus tedavileriyle kurtulabilirsiniz. Eşiniz, siz vajinismus problemi yaşarken size karşı nazik, anlayışlı ve sabırlı olabilir ve sizde vajinismusu önemsemeyebilirsiniz ama sonuçta önce siz, sonrada beraberliğiniz yıpranır. Oysa ki sizin diğer kadınlardan bir farkınız yok ve yaşamın doğal akışına karşı gelme lüksünüzde yok.

Değerli Doktorum Saygın Bey,
Şu an yaşadığım duygularının hiçbiri tarif edemem belki, ama şunu dile getirmek isterim ki; siz bizim hayatımız için bir dönüm noktası oldunuz. Bize bambaşka bir hayat sundunuz ve şimdi biz o hayatın meyvelerini toplamaya başladık…

Ben çok değil bir ay önce kliniğine geldiğimde, yine aynı tedavi yöntemleri, yine aynı başarısızlıkla kapıdan çıkacağımı düşünmüştüm, çünkü diğer tedavi yöntemleri öyleydi. Hepsi başarısızlıkla sonuçlanmıştı. Hele bir doktorun ‘sizin için bir umut göremiyorum’ demesi tamamı ile bütün tedavi yöntemlerinin bizim için bitmesi demekti ki nitekim de öyle oldu ve biz bir süre tüm tedavi yöntemlerine, doktorlara, terapilere, ilaçlara, kısacası her şeye kapımızı kapatmıştık. Ta ki Saygın Beyle konuşana kadar… Telkinleri, tedavi yöntemi, yaklaşımı, her şey o kadar mükemmeldi ki, ben ilk seansta anlamıştım yenebileceğimi ( Bu tabi ki doktorumun sayenizde olacaktı ). Meğer yanlış bildiğim ne kadar çok şey varmış, hem de kendimle alakalı Şimdi gülüyorum ben, tedaviye başlamadan önceki korkularıma :))

Herkesin (ve tabi ki benim ) her seans sonundaki yüz ifadesi diğerleri için umut oldu. Her seans sonunda yanlışlarından arındığını hissederek çıkıyorduk çünkü
Olmaz dediğim oldu ben 4. Seansımı da bitirdikten sonra, artık eşimle beraber olmaya hazırdım. Ve ben vajinismusu yendim. Çok enteresan ama sonunda korkulu dönem sona ermişti. Ben bu duruma alışmaya çalışırken, bunun sevincini yaşarken tedaviden tam 1 ay sonra hamile olduğumu öğrendim. Yaşadığım mutluluğu tarif edemiyorum, hiçbir kelime anlatamıyor benim mutluluğumu

Vajinismus sadece benim başımda diye düşünmesin kimse. Evet; belki bunu kimseye söyleyemiyor olabiliriz. Neden ben diye de düşünebiliriz. Erteleyebiliriz de, böyle davranmak, sadece bizi üzmekle kalmayacak, hem kendimize olan özgüvenimiz kırılacak, hem mutsuz olacağız hem de çevremizdekilere karşı tavrımız değişecek. Biliyorum; çünkü bende tam olarak bunları yaşadım. Tüm bu olumsuzluklara rağmen diyeceğim şey şu ki; bunun bir tedavisi var, her şeyden önce Saygın Bey gibi mükemmel bir doktor var, umutsuzluğa kapılmayalım, içimizde iyice büyütmeyelim de Biz bunu atlatabiliriz, yapabiliriz; çünkü bunun çok örneği var. Tıpkı ben gibi

Saygın Bey, size minnettarım.  Her şey için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum size. İyi ki sizin gibi birisiyle karşılaştım, iyi ki benim hayatıma dokunup, güzelleştirdiniz Hala şaşkınlığımı gizleyemesem de çok güzel bir dönemin başlamasındaki emeklerinizi unutmamın imkanı yok. Mine Hanıma da saygılarımı sunuyorum.

Vajinismus Tedavisi Bursa – Öğretmen Havva hanımın vajinismus hastalığının hayatına getirdiği sıkıntıları çekerken, içinde bulunduğu süreci, sizi vajinismus hastalığının getirdiği problemler yönünden bilgilendirmek ve bilinçlendirmek amacıyla sizlerle paylaşıyoruz.

Vajinismus hastalığını yaşarken insanlar vajinismusun getirdiği problemlerle karşılaşabilir. Eşleriyle tartışabilirler, vajinismusla ilgili tedaviler alıp çözemedikleri durumlarda da vajinismus sorunuyla yaşamayı kabul edebilirler. Fakat bu süreç insanın kendine olan özgüvenini ve benliğini kaybettirir. Oysa ki yanlış tedavi yöntemleri ve yanlış doğrularınız size doğru doğrulardan uzaklaştırmaktadır. Oysa ki sizin istemeniz halinde kısa süreler içersinde size uygun vajinismus tedavileri ile hem vajinismus hastalığını yenebilir, hem kaybettiğiniz özgüneninizi kazanabilirsiniz.

Tıpkı vajinismus problemini yenen Havva hanım gibi

Vajinismus tedavisi istanbul – Öğretmen Özlem hanımın vajinismus ve vajinismusun getirdiği problemler hakkında yaşamış olduğu süreci tıpkı yukarıdaki makalede belirttiğim gibi vajinismus hastalığıyla yaşamak yerine, kendi başınıza vajinusmus hastalığınızı çözemiyorsanızda, vajinismus hastalığınızla ilgili vajinismus tedavi merkezlerinden size uygun bir tedavi almanızı önermekteyiz.  Burda da vajinismus yüzünden arkadaşlarınızla görüşmek istemeyebilir, kendini içinize kapanıp özgüveninizi kaybedebilirsiniz. Oysa ki dünü, bugünü ve yarını değerlendirerek şu anınızın kıymetini bilip kendiniz için en uygun olanı yapmalısınız. Vajinismus problemiyle yaşayan özlem hanım gibi.

İlk gece korkuları devam edip vajinismus kabusuna dönüşmüştü. Her ilişkiye girme denemesinde bu sefer olacak deyip kendimi kastım ve eşimi ittim. Neden bebek düşünmüyorsunuz diye sorduklarında bebeği çok istememe rağmen “bebek düşünmüyoruz” diyordum. Bu süreçte kendini diğer kadınlardan farklı görüp, karamsar düşünceler içersindeyken vajinismus tedavisi ardından kendini yeniden doğmuş gibi hissetmektedir ve çok mutludur. Vajinismus problemini yaşayıp, uygun bir vajinismus tedavisi alıp, vajinismus hastalığından kurtulan bütün kadınların söylediği “ben vajinismus yenebildiysem, vajinismusu herkes çözer!” demektedirler.

Vajinismus tedavisi Avusturya – İşletmeci Habibe hanım

VaJjinimus olmanın ne demek olduğunu sadece vajinismus olan biri anlayabilir düşüncesinde olabileceğinizi düşünerek sizi vajinismus konusu ve vajinismus hastalığının getireceği problemler hakkında uyarmak amaçlı habibe hanımın okuduğunuz makaledeki süreçleri farklı boyutuyla yaşadığını görebilirsiniz.

Vajinismus sizin kabusunuz olmasın. Çünkü sizi herkes en mutlu örnek bir çift olarak görürken, gece olduğunda örnek veya mutlu bir çiften başka herşey olduğunuzu hissedersiniz. Kendinizi vajinismus hastalığı yüzünden  tam bir kadın olarak göremeyebilirsiniz. Kendinizi herkesten farklı hissedebilir,  kadınlığı bile olmayan bir varklık gibi hissedebilirsiniz. Oysa bu konuyla ilgili vajinismus tedavisi almanıza rağmen, vajinismus problemi yaşıyor olabilirsiniz.Bütün bu olumsuz durumlara rağmen, vajinismus problemini kesinlikle çözemeyeceğinizi düşünebilirsiniz. Oysaki sizde kesinlikle diğer kadınlardan farklı yaratılmadınız ve diğer çiftlerdende kesinlikle farklıda değilsiniz. O yüzden de size uygun olabilecek bir vajinusmus tedavisi ile kısa süreler içersinde vajinismus problemini yenip daha önce vajinismus hastalığını yaşayıp, kurtulduktan sonra “bu muymuş vajinismus” dememeniz için hiçbir sebebiniz yok.

Vajinismus tedavisi Almanya – Bilgisayar Mühendisi Serpil hanımın vajinismus hastalığının getirdiği problemlerle ilgili düşünceleri

Vajinismus hastalığı sizin eşinizle ilişkinizi aranız ne kadar iyi olursa olsun mutlaka günün birinde, bir şekilde etkileyecektir. Vajinismus hastalığıyla yurt dışında yaşayıp, yaşadığınız ülkelerde tedavi alıp, tıpkı almanya’da vajinismus tedavisi alıp, hatta almanya’da vajinismus nedeni ile gereksiz kızlık zarı operasyonu   olsanız ve vajinismus probleminizi devam etse bile size uygun vajinismus tedavi programı ile vajinismus probleminizi çözmek istemeniz durumunda kısa sürelerde vajinismus hastalığınızdan kurtulursunuz.

Vajinismus nedeni ile boşanmayı düşünürken, gerçek bir balayı yaşayabilirsiniz. Vajinismus yüzünden her küçük şeyden agrasifleşen, pireyi deve yapan, içine kapanık kız yerine, mutlu ve huzurlu bir insan olursunuz. Birkaç gün önce vajinismus hastası iken, şuan kendinizi bebek planı yaparken bulabilirsiniz.

Vajinismus nedeniyle eşinden ayrılmış ve boşanma aşamasındayken, vajinismusu yenip 2 çocuk(1 kız, 1 erkek) annesi oldu. Sizinde Işık hanımdan hiçbir farkınız yok. Sizde vajinismus hastalığınızı yenebilir, isterseniz anne de olabilirsiniz.

Vajinismusken bebek sahibi olmak size çok uzakken, isterseniz vajinismusu yenip bebek sahibi olabilirsiniz. hatta isterseniz ikincisine. Tıpkı vajinismus nedeniyle boşanma aşamasındayken, uygun bir vajinismus tedavisi alıp, başta vajinismustan evliliğini kurtarıp çekirdek ailenizi oluşturabilirsiniz hatta aileniz iki kişiyken üç olabilir ve dördüncü bireyde yoldadır.

Vajinismus Tedavisi İstanbul – Bankacı Azize hanımın vajinismus ve vajinismus hastalığının getirdiği problemlerle ilgili düşünceleri

Adım Azize 27 yaşında bir bankacıyım. Eşimle 10 ay önce severek evlendim. Her şey yolunda giderken ilişkiye giremedik. Bu süre içerisinde bıkmadan devamlı denemeye devam ettik. Fakat hiçbir ilerleme kaydedemedik. Bende isteksizlik olmaya başladı. Aslında bu sorunu hayatımın merkezine koymadım. Bu güne kadar hep olacak diye olumlu düşündüm. Ta ki sorunu tek başımıza çözemeyeceğime karar verinceye kadar. Aslında daha erken gelmem gerekirdi. Çünkü bu süre zarfında farkında olmasak ta ilişkimize zarar veriyorduk. Eşim her zaman yanımda oldu fakat bu durumda büyük bir eksiklikti. Her ne kadar göz etsek te çözülmesi gereken bir sorun. Saygın Hocayı kuzenim ve arkadaşlarımdan duymuştum. İkisi de aynı sorunu yaşadı ve çözdüler. Bu nedenle daha da rahatım ve çözeceğime inanıyorum. İlişkiye girememede ki en büyük korkum canımın yanacağını düşünmem.