Vajinismus Hastalığı Nedir?

cinsel ilişkiye giremiyorum

Vajinismus Hastalığı Nedir?

Vajinismus hastalığını yaşayan birçok kadın, bu hastalığın ne olduğunu bilmeden veya görmezden gelerek zaman kaybetmektedirler. Bu problemle geçirmiş oldukları süre, beraberliklerine olumsuz yansımakta ve sonuçta kadınların özgüvenlerini kaybetmelerine neden olur. 

İlişkiye girememe problemi 2021 yılında en çok  "vajinismus nedir"  diye aranmış.

Verilecek en iyi cevap,  kadının cinsel ilişkiye girmek istemesine rağmen, sağlıklı bir şekilde cinsel birleşmeyi gerçekleştiremez. Burada bilinmesi gereken, kadının tamamen iradesi dışında elinde olmayarak, cinsel ilişki sırasında kasılması, eşini itmesi, bacaklarını kapatması, ilişkiye girememe  durumudur.

Tedavi merkezimiz istanbul’a gelip ilişkiye girememe hastalığını yenen kadınların bir kısmı bu soruya aşağıdaki yorumlarıyla cevap vermişlerdir. Hayatınıza olumsuz şekilde yansımalarını istemediğimiz için siz hastalarımızdan gelen yorumlarını sizi bilgilendirme amaçlı bir eğitim mataryali olarak, siz değerli danışanlarımızla paylaşıyoruz.


Tedavi öncesi ve sonrası vajinismus yorumları

Vajinismus nedir? ilişkiye girememe sonucu karamsar olup,özgüven kaybına bağlı kendini diğer kadınlardan  farklı hissetmektir.

Vajinismus neler düşündürür? Eşim benim için doğru insan mı diye sorgular,başka biriyle evli olsaydım bu soruyu vajinismus nedir yaşarmaydım.

Danimarka’dan gelen hastamız Sibel Hanım

Danimarka vajinismus tedavisi Sibel Tesekkur

Vajinismus  nedir? Nelere yol açar? Bazen de bu nedenden dolayı boşanmayı düşünmektir.

İlişkiye girememe durumu sizin zamanla ilişkinize olumsuz şekilde yansır.Belli zaman sonra, kimi  için  kısa sürelerde kimi için ise uzun geçen yıllar sonrasında ayrılmayı düşünebilir. Potansiyel ayrılmalar yol açabilecek bir sorun.

Nişanlıyken de bu problemi fark eder, yenmek için tedaviler alır ve hala ilişkiye girememe probleminiz sürebilir. Sonucunda vajinismus nedeniyle evlenmekten vazgeçmeyi düşünürsünüz. Evlenmenize engel olabilecek bir sorundur. Evlenirsiniz, yıllar geçer artık sevgiliden iki iyi ev arkadaşına dönüşürsünüz. Çocuk istemeye başlamanız ve yaş durumunuzda probleminizi yenmek için son bir adım atmanıza neden olur. Tıpkı bankacı Burcu hanımın hayatındaki muhteşem değişiklik gibi…  “Çözülebilecek bir sorunu bu kadar zaman taşımışım, hatta çocuk sahibi olmamayı bile kabul etmiştim.” diye yanıtlamaktadır.

İstanbul’dan Muhasebeci hastamız Zehra Hanımın yorumları

MERHABA; Çok severek evlenmemize rağmen ne yazık ki evliliğimizin ilk üç ayını kendimize zehir ettik. Bu üç ayda neler olmadı ki ayrı uyumaya bile başlamıştık. Eşim buraya gelmemde ısrar ediyordu ancak ben kabul etmiyordum. Nasıl olsa bir gün çözerim diyerek üç ay geçirdim. Ne yazık ki bir adım bile ilerleyemedik. Buraya ilk geldiğimde hiçbir şekilde faydası olacağını düşünmüyordum. Hatta sinirlerim bozuldu ağladığımı hatırlıyorum. İlk muayeneden sonra zaten bir çok şey değişti. Psikolojik olarak kendime ne kadar büyük baskı yaptığımı kendimi nasıl engellediğimi aslında yemek içmek kadar doğal olan bu durumun beni ve ilişkimizi ne kadar olumsuz etkilediğini gördüm. Her şeyin kafada bittiğini anlayınca problem çözülüyor. Birkaç seanstan sonra sorun kendiliğinden çözüldü bile. Eşimin gözlerinin güldüğünü görmek her şeye değer zaten. İyi ki gelip doktor beyi dinledim. Onun sayesinde bu problemi hayatımızdan çıkarıp atlattık. O kadar kolay oldu ki. Kendinize haksızlık edip süreci uzatmak hayatınızı mahvetmek yerine lütfen doktor beyi dinleyin. Şimdi üzerinden büyük bir yük kalktığını hissediyorum. Eşimle mutlu mesut ve bahtiyarız. Dr. Saygın Beyin manevi desteğini hiçbir zaman unutmayacağız. Ne kadar teşekkür etsek azdır.

Aşağıda izleyeceğiniz videodaki danışanımız Burcu Hanımın, 2 yıl önceki tedavisi sonrası yorumları

Vajinismus burcu

İstanbul – Bankacı Burcu Hanımın tedavinin ardından anne olduktan sonraki yorumları(2019 Mart)

Burcu b


Fransa’dan Çağla Hanımın Yorumları

sayginmicoz@gmail.com

Vajinismus nedir bilmezdim taa ki başıma gelen kadar

2 ileti

Çağla<            @hotmail.com>
Alıcı: “sayginmicoz@gmail.com”
Merhaba, Fransa’dan Çağla 2 yıllık evliyim ve ilk gece korkusu yaşadım malesef böyle birşey aklımın ucuna gelmezdi. Vajinusmus nedir bilmezdim taki başıma gelene kadar. İlişkiye girecegim zaman hep korktum kendimi kastım sanki çok canımın yanacagını ve aşırı kalmayacağını düşünürdüm. 1 ay 2 ay derken bir baktım 2 yıl olacak erteledikce kendimi kandırdım durdum ve bi okadar da kendimi yıprattım. İnternetten araştırmalar sonucu vajinusmus olduğumu anladım sonrasında tedavisi için araştırmalara başladım ve sizi buldum. Başkalarının mesajları okadar motive etmişdi ki beni tek olmadıgımı ve bunun 4 günde bir çözümü olduğunu ögrendim. Türkiye ye tatil için geldiğimde sizden randevu aldım. iyiki diyorum çünkü ben 1. seansımda muayene sonrası fazlalık olduğunu ögrendim ama bu beni korkutmadı sizin sayenizde bu fazlalıkla nasıl yapabileceğimi ögrendim ve ilk seansımdan mutlu ve özgüvenli biri olarak ayrıldım. 4. Seansımda tamamen özgüvenli biriydim kendime yukardan baktım ve başaracagıma inandım. Fransa ya geri döndügümde denedik ve bumuydu dedim inanamadım. Okadar çok mutlu oldum ki 4 günlük bir tedavi sonrası başarabilcegime inanmazdım. Keşke okadar zaman kaybetmeseydim. Eşimde bende çok mutluyuz. Burdan bu sorunu yaşayanlara şunu söyleyebilirim ki lütfen ertelemeyin ertelemek hem sizi hemde eşinizi yıpratıyor. Üzerimden bir yük kalktı sanki bakış açımı değiştirdiniz için size çok çok teşekkür ediyorum.

 

İstanbul – Ebe Hemşire Sinem hanımın ilk gece korkusunun balayında  yaşattıkları

Vajinismusla  balayında tanıştım. İlk gece korkusunun farkındaydım ama bu problemi kendime yakıştıramadım.İlişkiye girmeyi denediğimde canım çok yandı ve ilişkiye girmeyi denemek dahi istemedim.Vajinismus tedavisi  için sakinleştirici ilaçlar,uyusturucu kremler önerildi. Vajinismus  nedeniyle eşimden köşe bucak kaçardım.

sayginmicoz@gmail.com

Balayında vajinismusla tanıştım

2 ileti

Sinem<            @hotmail.com>
Alıcı: “sayginmicoz@gmail.com”
7 yıldır ebelik yapıyorum. Öncelikle Dr. Saygın bey ve Mine hanım teşekkür mektubumu geç ilettiğim için beni affedin 🙂 Dr. Saygın beye 11 aylık evliyken başvurdum.Ondan öncesi ise, evlenmeden önce de ilk gece canımın yanacağını düşündüğüm için korkularım vardı.Ama yine de ilk geceyi yaşayabilirim diye düşünürdüm.Ama o ilk gece gelip çattığında hiçte düşündüğüm gibi olmadı  vajinismus nedir diye araştırdım ve ben o gece bu hastalıkla tanıştım. O gece çok canım yandı ve bir daha ilişkiye girmeyi denemek bile istemedim.Eşimden hep uzaklaştım,kaçtım. Daha sonra bunun böyle olmayacağını ve artık bu problemimizi yenmemiz gerektiğine karar verdik.Yaşadığımız yerde bir kadın doğum uzmanına gittik,muayene olduktan sonra anatomik bir problemim olmadığını psikolojik olduğunu söyledi.Sakinleştirici bir ilaç ve lokal anestezik etkisi olan bir krem verdi.Bunları kullanarak birlikte olmamızı önerdi.Ama sonuç yine hüsran oldu.Yine başaramamıştık.Daha sonra Dr. Saygın beyi internetten bulduk ve eşimle birlikte gitmeye karar verdik. İlk görüşmemiz çok güzel geçmişti ve 1. seansa gelmek için randevu aldık.1. seanstan çıktığımda çok mutluydum kendime olan güvenimin yavaş yavaş geri geldiğini hissediyordum ve şaşkındım.Eşimde mutluluğumun farkındaydı.O da benim gibi şaşkındı.2. seanstan sonra kendime daha da güvenerek bu işi başaracağıma daha da inanarak ayrıldım oradan.3. seansın sonunda Dr. Saygın bey artık tamam git ve kendini hazır hissettiğinde beni ara dedi.. Aradım artık ilişkiyi deneyebileceğimizi söyledi. Eşimle birlikte olmayı denedik ve hiç bir acı hissetmedim. Çok şaşırdım ve artık başarmıştım.. Mutluydum… Artık kendime olan güvenim daha fazla. 1 yıllık evliyken vajinusmusu yendim ve sanki yeni evlenmiş gibi hissediyorum.Artık evimiz daha huzurlu ve daha mutlu… Dr. Saygın beye, bana güvenimi geri getirdiği için, evimize mutluluğun geri gelmesini sağladığı için, kendi iç huzurumun iyi olmasını sağladığı için çok teşekkür ediyorum..Size saygım ve sevgim sonsuz..Allah sizden razı olsun. Allah hep yardımcınız olsun..

İstanbul  – Doktor Dilara Hanımın tedavi yöntemleri  hakkındaki yorumları

Merhaba; Ben Dilara Doktorum, İstanbul’da yaşıyorum. Daha önce Dr. Saygın Bey sayesinde vajinusmus problemini aşan doktor arkadaşımın önerisiyle, 1,5 yıllık evliyken Kayra Bera Kliniğine başvurdum. Evliliğimin ilk zamanları kabus gibiydi. Yaptığım hiçbir şeyden zevk alamıyordum, ne yapıyor olsam da beynimin arka planında bu sorun çalışıyordu. Enerjimi sömürüyordu. İtalya’da geçirdiğimiz balayı bile çok keyifli değildi. Doktor olmama rağmen vajinismus bir sorun mudur Sorun ise nasıl çözülür. Sorularına verecek cevabım yoktu. Eşimle çok iyi ev arkadaşı olmuştum. İlişkiye giremezse benden ayrılır mı, çocuğumuz olmazsa nasıl olur düşünceleri devamlı aklımdaydı. Ta ki arkadaşımla paylaşana kadar. Yakın arkadaşımın benzer problem yaşadığından bahsetti. Pozitif şeyler söyledi. Hemen Dr. Saygın Beyden randevu aldım. Tedaviye başladım. 1 seansdan sonra bu iş olacak güven duygusu aldım. Seanslarda iyice anladığınızdan emin olmadan görüşmeyi sonlandırmıyor. Doktor olmama rağmen kadın genital sistem anatomisiyle ilgili yanlış bilgilerim varmış yanlış olduklarını sayenizde öğrendim. İlk seansımdan son seansıma kadar hep hep hep umut vardı, pozitif ve destekleyici yaklaştı. Bazı kadınlarda görülen septum kalınlığı varmış ancak ilişkiye bir engel olmadığını söyledi. 4 seansta bu sorunu çözdük; üzerimden bir yük kalktı. Dert ettiğim şey bu muymuş. Bu arada ev ödevleri çok önemli, ihmal etmeyin. Çok teşekkür ederim. Sevgiler/DİLARA/ 15.2.2018


İstanbul – Mine Hanımın tedavi ile ilgili yorumları

 Vajinismus hastalığını yaşarken eşinizin anlayışlı olması sizi daha çok üzer. Kendinizi işe yaramaz hissedebilirsiniz. Hastalığı kendi kendnize yenmek için tedaviler uygularsınız ama probleminiz devam edebilir. Size imkansız gelen eşinizle ilişkiye girmek uygun tedavilerden sonra çok kolay olduğunu görürsünüz. Hatta ilk ilişkiye girdiğiniz zaman eşinizin sizi kandırdığını bile düşünebilirsiniz. Tıpkı mine hanım gibi…


Evliliğimiz bitmek üzereydi.Eşimle ev arkadaşı olduk.Kendimi eksik hissediyordum.

Erkekler, kadınların ne hissettiklerini anlayamazlar ilk başlarda eşler suçlayabilir. Anne baba olmak ise ayrı bir dünya.

Vajinismus nelere yol açar?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir