Vajinismus Hastalığını Çevremle Paylaşmalı mıyım?

Vajinismus-Problemini-Cevremle-PaylasmalimiyimRahat olun, çünkü vajinismus  hastalığı çözülebilir bir problemdir ve siz utanılacak, sıkılacak, üzülecek hiçbir şey yapmadınız  ki. Vajinismus hastalığı, sadece istemenize rağmen,korku ve kasılmalarınız sonucunda cinsel ilişkiye girememe durumudur ve vajinismus sizin iradeniz dışında, elinizde olmadan gelişmektedir. Zamanla vajinismus, ağrılı cinsel ilişkiye girememe problemi size  özgüveninizi kaybettirebilir.Bu durum da  en başta siz ve eşinizi, ailenizi, çevrenizi  olumsuz etkileyebilir.

Makaleler bölümünde  bulunan *vajinismus hastalığı ve sizin psikolojiniz*   yazısında vajinismusun size nasıl bir yük getirdiğini, çözülebilir basit bir problem olan vajinismusun, cinsel ilişkiye girememek sorununuzun, sizi nasıl olumsuzluklara götürdüğünü,yaşam kalitenizi ne şekilde düşürdüğünü adım adım takip edebilirsiniz.

Dolayısıyla bu problemden yani vajinismus hastalığından en kısa sürede kurtulmak gerekiyor. Kendi kendinize vereceğiniz bir zaman diliminde vajinismusu çözmek için kendi çaba ve gayretlerinize rağmen, vajinismusu ağrılı cinsel ilişki çözemeyip hala vajinismusla beraber, yani siz+eşiniz+vajinismus beraber aile kurumuna devam ediyorsanız

 bu ailenize   mutlaka bir şekilde yansıyacak ve büyük emeklerle kurduğunuz yuvanıza zarar verir , sonuçta aile biriminiz yıpranır. O yüzden en kısa sürede vajinismustan ,cinsel ilişkiye girememek, sorununuzu yenmek  için adım atmanız  son derece önemlidir.

İlk adım olarak, vajinismus muyum Vajinismus belirtileri bende var mı bunun için ilgili bölümü okumanızı öneririz. Evet, o halde ne yapmalı sorusuna cevap vermeniz gerekir.Sorunumu yani vajinismus hastası  olduğumu yakınlarımla paylaşmalımıyız. 
Bu periyotta kliniğimizin tecrübelerini sizinle paylaşmak istiyoruz, yukarıdaki sorunun cevabı için vajinismus problemi çekmiş ve vajinismus sorununu çözmüş hastaların tecrübelerini okuyup, değerlendirdikten sonra kendi ailenizin, eşinizin ailesi ve çevrenizle olan kültüreler, sosyal bilinç ve algılama düzeylerıne göre ona siz karar vereceksiniz.
Burada önemli olan sizi başarıya götürecek yoldur ve vajinismus sorununu taşıyarak geçirmiş olduğunuz süre sizi yıpratmaktadır. Siz ve eşinizden yani ailenizden çaldığınız süredir.
Bu yüzden bütün bu değerlendirmeyi yapıp, ona göre karar vereceksiniz.
Çünkü vajinismus kliniğimize birçok bilinçli anne, baba, kayınpeder, kayınvalide, kızı ile gelmek için arayıp, onları yönlendirip  vajinismus problemlerini çözmede yardımcı  olmuşlardır.Onları  vajinismus hastalığı  yüzünden ayrılma ,boşanmaya giderken kurtarmakta ve aileleri bebek haberleri ile  daha da şenlenmektedir. Çünkü bu periyotta siz ve eşiniz bir çıkmazdasınız, birbirinizi kırar bir duruma geldiğiniz bir dönem, kendinize  olan özgüven kaybettiğiniz  bir dönemdir, eşiniz ve sizin olayları, net değerlendiremediğimiz bir periyotta olabilirsiniz ve yakınlarınız sizi sevenler size bir şeyler yapabilir, ya da tam tersi de olabilir.Vajinismus sorununu yakın çevre ile paylaşmak ile ilgili iki ayrı tecrübeyi okuyup kendi durumunuza hangisi uygunsa ona göre karar verebilirsiniz.


Vajinismus Hastalığı  Tedavisi Bursa'dan Duygu hanımın ,ilişkiye girememe,vajinismus ve vajinismus tedavisi ilgili düşünceleri

Eşimle ilişkiye giremiyordum ama bu durumuda  çok önemsemiyordum. Zamanla vajinismusu   aşacağımı düşündüm. Vajinismus hastalığımı yakın çevrem ve ailemle paylaştım, ama bunun bana psikolojik bir baskı yaptığını anladım. Vajinismus hastalığım için saçma sapan önerilerde bulunuyorlar, beni daha da soğutuyorlardı. Onlara ilişkiye girdim diye yalan söyledim.


vajinismus belirtileri vaginismusvajinismus nedir


Vajinismus Tedavisi Kocaeli'den B. hanımın vajinismus ve vajinismus tedavisi ile ilgili düşünceleri

Ben vajinismus hastalığını 12 yıldır yaşıyordumAldığım başarısız tedavi sonucu vajinismusu yenemeyeceğime ,ilişkiye giremiyeceğimi kendimi iyice inandırmıştım. Eşimle ilişkimizde kopma aşamasına gelmişti.Vajinismus hastalığı nedeniyle ne yapacağımızı bilemez durumdaydık. Vajinismus yüzünden karamsar bir tablo içerisindeyken, KARDEŞİMin desteğiyle sizinle tanıştık.Sonuçta kardeşinin organizasyonu evlilişini kurtardı.Vajinismusu yenmesinde en önemli hareketi oluşturmuştu..

vajinusmus cinsel ilişkiye girememe


Vajinismus Hastalığı  Tedavisi İstanbul'dan Avukat Tülin hanımın vajinismus ve vajinismus tedavisi sonrası gebelikle ilgili düşünceleri

Ben vajinismus hastalığımı sadece anneme söylemiştim. Söylediğime öyle bir pişman etti ki, beni bir süre sonra anneme vajinismusu yendiğim yalanını söylemek zorunda kaldım. Bana öz annem neler etti, kayınvalidemin kulağına gittiğini düşünemiyorum bile...

ilişkiye giremiyorum


Vajinismus tedavisi almanya -Sağlıkçı Çiğdem hanımın vajinismusla ilgili düşünceleri

Vajinismus yüzünden evliliğim günden güne kötüye gidiyordu. Vajinismus hastalığımdan dolayı boşanma noktasına gelmiştik. Eşim bu durumu ablam ve annemle paylaşmıştı. Ablamların desteğiyle vajinismus tedavisi almaya karar verdim.


vajinismus tedavisi almanya


Son söz

Vajinismus hastalığı  çözülebilir bir problemdir, vajinismus probleminizi çözmek içinde adım atmanız gerekir.

Op. Dr. Saygın Micozkadıoğlu

Kadın Doğum Doktoru - Vajinismus ve Vajinismus tedavisi İle İlgili Düşünceleri

 

JoomlaWatch Agent