Makaleler

Vajinismus Tedavisi Rize

Merhaba Ben Elif; Rize’den geliyorum. Bugün benim evlilik yıldönümüm. 2 yıldan bu yana vajinismusla uğraştım. Tam da bugün bu sorunu çözdüm. Bu gece benim ilk gecem olacak. Umutsuz olarak geldiğim bu yerden bir umutla dönüyorum. Doktoruma çok minnettarım. Şuan yazacak bir şey bulamıyorum. Benim gibi vajinismus olanlar eğer bunu okuyorsanız, hiç umutsuzluğa kapılmayın, ben vajinismusu çözdüysem herkes bunu çözebilir. Korkmayın sadece doktorunuza ve kendinize güvenin. Bu Allah’ın bize sunduğu olayı bize sadece beynimizin oyunu hiçbir şey yok. Doğunun konumu bu. Yemek yemek ne kadar kolaysa buda o kadar kolay nasıl zor olabilir ki Hiç buda aynen böyle bir şey. Allah herkesin yardımcısı olsun. Herkese başarılar diliyorum.
Rize'den Elif hanımın vajinismus yorumları


Devamını oku...
 

Vajinismus Hastalığı Tedavisi Edirne

Vajinismus Hastalığı Tedavisi Edirne - Naz Hanımın ilişkiye girememesi ile ilgili vajinismus tedavisiyle ilgili yorumları

Ben de artık bir teşekkür mektubu yazıyorum.Inanamıyorum ama ilişkiyi  başardık. 
1.5 yıllık evli eşini çok seven bir öğretmenim.Evlendiğimiz gün çökmüştü üzerimize bu vajinismus hastalığı.Neden ben diyordum.Niye bizi buldu.Erteledik hallederiz dedik.ama olmuyordu.Eşimin ilişkiye girememe rağmen anlayışı beni daha çok kahrediyordu.Ona bunu yaşatmaya hakkım yoktu.Ama ben de bunları yaşamayı haketmiyordum. Ve karar verdim araştırdım ve hiç tereddüt etmeden Saygın Bey dedim.Tek başıma Edirne'den İstanbul'a geldim.Hiç bilmediğim bir şehirde yalnız başıma vajinismus  sorunuyla boğuşacaktım.Ama yalnız değilmişim.kliniğe geldiğim andan itibaren Mine ablam ve Saygın Bey olumsuz herşeyi sildiler kafamdan.1.5 yıllık kabus vajinismus  3 günde bitti.
Önemli olan karar vermek.Ben o yola çıkarak aslında büyük bir kısmı başarmıştım.Doktoruma güvendim.vazgeçmedim.
Başardık. Doktorum.. Sonsuz Teşekkürler.Herşeyin en güzeli sizinle olsun.. Edirne'den Naz

Devamını oku...
 

Vajinismusu Yendiğinizde Hayatınızda Değişir

Vajinismusu anlatabilmek icin yasamak gerekirBirbirinizi severek evlenirsiniz. Ancak ilk gece korkularınız yüzünden cinsel hayatınız rayına oturmaz. İlk gece korkularıyla geçirilen zaman günlerden aylara derken yıllarınıza mâl olabilir. Çift olarak cinsel ilişkiye karşı soğuma hissi gelişebilir. Başarısız ilişkiye girme denemelerinin ardından, zamanla cinsel ilişkiye girmeyi denemiyor olabilirsiniz. Bunun yanında erkeklerde de cinsel isteksizlik ve performans düşüklüğü gelişebilir.

Vajinismus ve vajinismusun getirdiği problemler yüzünden çiftlerin bir kısmı birbirinden uzaklaşıp, ayrılabilirken, bir kısmı da vajinismus hastalığına rağmen sevginiz azalmamıştır hatta bu sorunu her gün yaşamamak için vajinismusu rafa kaldırmışsınızdır. Taa ki çocuk istemeye başlayana kadar.

Bu zamana kadar vajinismus hastalığınızı taşımanıza bir çok etken rol alabilir. Belkide sorununuzun ne olduğunu bilmeden çözüm arayışlarına, kendi yetersiz bilgi ve deneyimlerinize başvurmanızdan kaynaklanmaktadır.(Geçen süreye rağmen hala vajinismus probleminizi çözemediyseniz ve ilişkiye girememe sorununu taşımayın )

Devamını oku...
 

Vajinismus Hastalığını Yok Saymak

vajinismus tedavisi ve iliskiye girme korkusuVajinismus tedavisinden sonra arkanıza baktığınızda üzülerek sıkıntılarla, iç hesaplaşmalarla geçen yıllarınızı görürsünüz. Belki vajinismus hastalığınızı kendi başınıza yenemeyip, tedavi almak ilk başta size ve eşinize çok uygun gelmeyebilir.

Devamını oku...
 

Vajinusmustan Nasıl Kurtulursunuz

almanya vajinismus hastaVajinusmus nedeniyle mutsuz ve kaygılı bir psikolojik ruh halinde gören çaileniz sizden uzaklaşabilir. Yalnız şunu unutmayın ki hayatta hiçbir sorun size özel ve kalıcı değildir. Vajinusmusta sizin için, size özel değildir ve sizin için vajinusmusta kalıcı değildir.  Gerçekten aşırı kaygılarınız varsa, bundan kurtulmanın yolu öncelikle içinde bulunduğunuz durumun farkında olmanız ve bu durumu kabul etmenizdir. Vajinusmus içinde aynı şeyler geçerlidir. ikinci aşama ise probleminiz olan vajinusmusun çözümünü odaklanmanızdır. Vajinusmusun çözümüne yönelik düşünmeye başladığınızda, sizin için o ana kadar imkansız görünen çözümleri görmeye başlasınız. Sadece çözüm bulmak yeterli olmayıp, ilk adımı atmanız ve çözüme yönelik eylemlere geçmeniz gereklidir. 

Vajinusmus hastalığınızdan kurtulmak için, vajinismus nedeniyle duyduğunuz kaygı, harcadığınız enerjinin, çok önemli bir kısmını, problemi çözmek için harcayarak  vajinusmustan kurtulabilirsiniz.

Devamını oku...
 

Vajinismus Tedavisi Niye Niçin Nezaman

28 Harfte VajinismusVajinismus (İlk gece korkusu) sorunu yaşayan çiftler için yanıtlamaları gereken bir soruda; vajinismus hastalığını zamana bırakıp kendiliğinden çözülmesini beklemek mi Ya da vajinismus hastalığını çözmek için destek alıp vajinismus tedavisi almak mı...
Sorunun cevabı siz çiftlerde saklı ama unutulmamalıdır ki, vajinismusla gecen zaman sizi yıpratmakta ve sizin için bu geçen zaman size bağlı bazı çiftler için 1 haftada vajinismus sorunuyla herşey yıpranır ve bozulurken bazı çiftler için bu süre yıllara yayılır

Sonuçta kendi kendinize vajinismusu yenemiyorsanız ki vajinismus ve vajinismus belirtileri bu sizin elinizde olmadan gelişen bir durumdur. O yüzdende vajinismus sizi üzmeden vajinismustan kurtulmanız gerekmektedir.

Vajinismus hastalığınızdan kurtulduktan sonra anlarsınız ki kafanızdaki tüm korkuları kendi kendinize yaratmışsınız.

Devamını oku...
 

Vajinismus Hastalığı Sadece Siz mi Yaşıyorsunuz?

Vajinismustan KurtulmakVajinismus Hastalığını yaşayan kadınlar genelde probleminin sadece kendilerinde olduğunu düşünür ve problemlerini i kimseyle paylaşmazlar. Vajinismus problemiyle hep yaşayacaklarını düşünürler. Hatta vajinismus tedavisi alıp ilişkiye girememe durumunu devam etmektedir. Yanlış ve yetersiz vajinismus tedavileri sonucu kişi kendine güvenini yitirir. Tıpkı Didem hanım gibi.
Her ilişki denemesinde aynı tabloyu yaşayınca iyice umutsuzluğa ve karamsarlığa düşebilmektedirler. Oysa vajinismus probleminden kurtulduktan sonra insanlar için hayat daha keyifli olmakta, omuzlarından ağır bir yükün kalktığını hissetmektedirler.

 

Devamını oku...
 

Vajinismus Tedavisine Ne Zaman Başlamalıyım?

gerdek gecesi vajinismusVajinismus istemeniz halinde eşinizle veya partnerinizle cinsel ilişkiye girememe durumu olup, kişinin tamamen iradesi dışında ilişki esnasında kasılması, bacaklarını kapatması, eşini itmesi halidir. Her cinsel ilişkiye girme denemesinde, bu sefer ilişkiye girebileceğini düşünen kadın aynı tabloyu defalarca yaşaya bilmekte ve hem eşinin, hem de kendisi vajinismusun getirmiş olduğu sorunla yaşamaktadır. Vajinismus nedeniyle tekrarlanan bu tablo, çiftlerin ilişkilerinde eninde sonunda olumsuz şekilde yansımaktadır. Küçük tartışmalar zamanla büyük tartışmalara kadar gidebilmekte ve vajinismusla geçen sürede çiftler ayrılmayı düşünebilmekte ve hatta vajinismus ve vajinismus hastalığının getirdiği nedenlerle  boşanmaya kadar gidebilmektedir.

Devamını oku...
 

Vajinusmussunuz ve Eşinizi Seviyorsunuz

vajinismusmu-sizmiEvlisiniz, eşinizi seviyorsunuz ama vajinusmussunuz.
Her şeyi biliyorken, kendinize güvenip kocanızı bu kadar seviyorken, neden yapamadığınızı düşünüp durursunuz evlendiğiniz günden beri. Vajinusmus nedeni  ile boş yere sıkmışsınızdır canınızı Vajinusmus nedeni ile kendinize güveninizi kaybedersiniz, kendinizi eksik hissedersiniz, Vajinismus nedeni ile evli olduğunuzu tam olarak anlayamazsınız.
Eşiniz içinde çok zor bir durumdur. Erkek de büyük bir beklenti ile evlenmiştir fakat hiç tahmin etmeyeceği bir problemle vajinusmusla karşı karşıya kalmıştır. Sizi seviyor ve gittikçe yakınlaşmanız gereken bu süreçte uzaklaştığınızı hissetmektedir. Zamanla eşiniz yorulur, huzursuz ve mutsuz bir insan olur. Bu tablo bize göstermektedir ki, Vajinusmus nedeni ile hem kadın, hem erkek yani iki tarafta üzülmekte ve yıpranmaktadır.

Devamını oku...
 

Vajinismus, Siz, Eşiniz ve Çevreniz

vajinismustan eft teknigi ile kurtulun Evlenmiş ve artık sevdiğiniz kişiyle birliktesinizdir.Evliliğinizin başında aklınıza bile gelmeyen ilk gece korkusu ile tanışırsınız. Vajinusmus hastalığını yaşarken kendinizi ümitsiz, bitmiş hissedebilirsiniz. İçinde bulunduğunuz ruh durumu sizi hayata küstürebilir, işinizde başarısız olabilirsiniz. Sosyal aktivitelerinizi bırakmış olabilirsiniz, Yakın çevreniz ve arkadaşlarınızla irtibatı kesmiş olabilirsiniz. Eşinizi ne kadar sevsenizde zamanla vajiniamua hastalığı yüzünden kavgalar, ayrılma ve boşanma düşünceleri arasında gel gitler yaşayabilirsiniz. Kendinizi diğer kadınlardan farklı hissedip "ben niye bu kadar beceriksizim, korkağım" diye sorabilirsiniz. İçinde bulunduğunuz bu ve buna benzer ruh durumları sizi depresyona sokabilir. Oysaki vajinusmusun sizi depresyona sokma derecesine kadar getirmesine izin vermeyip,aksine vajinusmus hastalığınızı yenmek için adım attığınız taktirde vajinusmustan kurtulabilirsiniz.Hatta Vajinusmus tedavileri alıp, vajinusmus probleminizi yenemeyip vajinismusla yaşasanız bile  size uygun doğru bir tedavi programı ile vajinusmusun getirdiği yüklerden kısa sürelerde kurtulabilirsiniz ve vajinusmus nedeni ile yaşayamadığınız gerçek hayatın güzelliklerini görüp sizde keyifle içinde yer alabilirsiniz, tıpkı çevrenizdeki diğer mutlu arkadaşlarınız gibi...

Çünkü Gerçekten diğer kadınlardan farkınız yok ve Doğaya karşı gelme lüksünüz de yok...

Op. Dr. Saygın Micozkadıoğlu
Kadın Doğum Uzmanı - Vajinismus ile ilgili düşünceleri

Devamını oku...
 

Vajinismus Hastalığını Çevremle Paylaşmalı mıyım?

Vajinismus-Problemini-Cevremle-PaylasmalimiyimRahat olun, çünkü vajinismus  hastalığı çözülebilir bir problemdir ve siz utanılacak, sıkılacak, üzülecek hiçbir şey yapmadınız  ki. Vajinismus hastalığı, sadece istemenize rağmen,korku ve kasılmalarınız sonucunda cinsel ilişkiye girememe durumudur ve vajinismus sizin iradeniz dışında, elinizde olmadan gelişmektedir. Zamanla vajinismus, ağrılı cinsel ilişkiye girememe problemi size  özgüveninizi kaybettirebilir.Bu durum da  en başta siz ve eşinizi, ailenizi, çevrenizi  olumsuz etkileyebilir.

Devamını oku...
 
Sayfa 1 - 3

JoomlaWatch Agent