Vajinismus Ve Erkeğin Rolü

Vajinismus tedavisi hasta yorumlarıVajinismus  hastalığı yaşayan eşiniz için üzülüyor ve içine bulunduğunuz bu durum sizi ve evliliğinizi olumsuz bir  şekilde etkiliyordur, Ama vajinismus istendiği halde, cinsel ilişkiye girememe durumunda da tam olarak ne yapmanız gerektiğini  bilemeyebilirsiniz. 
Önce doğru yanıtı bulabilmek için, her erkeğin kendi kendine vajinismus nedeniyle binlerce kez sorduğu, bu soruyu  ayrıntılı bir şekilde cevaplayabilmek için vajinismus nedir in tarifini yapmakla başlayalım; ve gelin  vajinusmus  ne demektir  sorusunun cevabını ,adım adım doğru bir şekilde siz  bulun.Soru;

Eşim vajinismus, vajinismus belirtileri var, istediği halde cinsel ilişkiye giremiyor,ilişki anında kasılmalar yaşıyor,beni eliyle itiyor ve eşimi vajinismus hastalığında kurtulması için ne yapmalıyım,vajinismusla ilgli ne şekilde davranmalıyım.

 

 

a)   Eşimin istemesine rağmen ilk gece korkusu nedeniyle ilişki anında kasılmaları olup, cinsel ilişkiye girememe durmunu bu şekilde kabul etmeliyim. Kendisine anlayış gösterip,vajinismus u  zamana ve oluruna bırakmalıyım. 

A şıkkını seçerseniz, eşiniz ve siz bu şekilde vajinismusla evliliğe devam edersiniz ve  cinsel ilişkiye girememe sorununuzu görmezden gelerek,  zaman kaybedersiniz. Zamanla da  birçok şeye yenik düşersiniz. Vajinismus hastalığı nedeni ile; baba ve anne olma şansınızı da geciktirirsiniz.Napalım böyle de olursa olsun, tüp bebek, İVF yaptırırım derseniz ve çocuğunuz olursa, 2. kez bebek sahibi olmayı düşünürseniz, gene mi,yine mi tüp bebek IVF yaptıracaksınız, ya tüp bebek olmaz veya gebelik sırasında bebek dğşğkle sonuşlanıp, düşerse ki, tüp bebekte gebelik kayıpları normal doğuma göre daha fazladır.
Ve bu durumda gebelik sırasında bebek kaybını yaşarsanız, siz ve eşinizin ruh durumunu düşünemezsiniz bile, bu şekilde bize başvuran vajinismuslu hastalarımız, yani bu şekilde çocuk sahibi olmayı deneyenler hem paralarını, hem morallerini en önemlisi de zamanlarını, kaybedebiliyor ve durum daha da yıkıcı bir süreçte yaşanıyor.
Bu arada  İVF olmazsa yani tutmazsa eşiniz boşu boşuna hormonal ilaçar alıyor ve boşa ödediğiniz doktor ve ilaç parası, ekonomik kayıp, oysa doğal yol varken ve sizin için herşey normal seyrinde gelişebilecekken ,vajinismus nedeniyle niye bu problemleri yaşayasınız ki...

 

Eşimden yana hiçbir sıkıntım yoktu. Kendisi bana karşı ilişkiye girememe,korkularım nedeniyle  oldukça nazik ve anlayışlıydı. Hiçbir baskı uygulamıyordu. Vajinismus sorunumuzu zamanla düzeleceğini sandık ve hep erteledik. bu erteleme nasıl geçtiğini anlayamadığımız 10 yılımıza mal oldu. 

 Vajinismus Tedavisi İstanbul - Öğretmen Gül hanım'ın vajinismus ve vajinismus tedavisi ile ilgili yorumları

vajinismus istanbul


Dipnot: Vajinismus hastalığı ortadan kalkmasından sonra, hastamızın yaşının ilerlemesi nedeniyle yumurtalık rezervinin azalması ve myomlarının olması nedeniyle hamile kalması için hala tedavisi sürmektedir. O yüzden geçen zamannın kıymetini bilmek lazım.İşte bu yüzden ilişkiye girememe sorununuz için ne olur vakit kaybetmeyin.Bazen hayat  bize farklı bedeller ödetebilmektedir.  

Op. Dr. saygın Micozkadıoğlu
Vajinismus hastalığı ile  geçen sürenin önemi üzerine düşünceleri


Vajinismus problemi konusunda eşim inanılmaz sabırlıydı. Bir süre bu sorun yokmuş gibi davrandık,ilişki anında kasılmalarım nedeniyle cinsel ilişkiye giremedik ve  ben kendimi bir kadın gibi hissetmiyordum. Eşiminde bana karşı cinsel anlamda uzaklaştığını görünce üzüntüm daha da artıyordu.  

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Avukat Buse hanım'ın vajinismus ve vajinismus tedavisi ile ilgili düşünceleri

ilişkiye giremiyorumb)   Eşimi cinsel ilişkiye girmesi için zorlamalı, zorlada olsa ilk gece korkusunu yenebilmesi için cinsel ilişki anında kasılmalarına rağmen cinsel ilişkiye girmeliyim
c)   Vajinismus hastalığına  aldırmayıp zamana bırakıp, zaman içersinde cinsel ilişkiye giremezsek de olmazsa zor kullanırım, biraz ona vakit vereyim.

Vajinismus hastalığı yaşıyan eşin zorla  cinsel ilişkiye girmesi için yapılan baskı her zaman sonuç vermez. Çünkü kişinin elinde olmayarak gelişen vajinismus hastalığının zorla çözülmesi çok uygun değildir.İlişki anında korku ve kasılmalarını daha da tetikleyip artırabilmektedir.Vajinismus yüzünden ruh durumu zaten bozuk dur,cinsel ilişkiye giremediğinden öz güveni düşüktür.

Vajinismus Tedavisi Trabzon - Meryem hanımın vajinismus ve vajinismus tedavisi cinsel ilişki anında kasılma ile ilgili yorumları

vajinismus tedavisi d)  Cinsel ilişkiye girememe durumu devam ederse ayrılırım.Vajinismus nedeniyle boşanırım.

Vajinismus Tedavisi Adapazarı -Eşi vajinismus olan  erkeğin gözüyle vajinismusda neler yaşadığı 

 ilk gece ilişkiye girememe

Dipnot: Murat bey şu anda baba.Vajinismus hastalığından kurtuldukdan sonra kendisine benzeyen yakışıklı  bir oğlu var.


 

Vajinismus tedavisi istanbul - Melike hanımın eşinin gözüyle vajinismus nedeni ile yaşadıkları

vajinismus nedirVajinismus tedavisi almanya - Kader hanım almanya'dan vajinismus yüzünden boşanacakları için gelmişti

vajinismus tedavisi almanya


Vajinismus Tedavisi Almanya - Kader hanımın eşinin gözüyle vajinismus

vajinismus-almanya


e)   Vajinismus ve vajinismus belirtilerini çözmeye yönelik vajinismus tedavisi almalı,cinsel ilişkiye girmeyi hala başaramazsak, o zaman  boşanırız.

Vajinismus tedavisi istanbul - Ferdi beyin vajinismus ile ilgili düşünceleri, vajinismus nedeniyle boşanmayı düşünürken, baba olmayı düşünüyor.

ferdikf)   Eşim vajinismus olduğunu kabul etmeyip, kendine konduramıyor.Cinsel ilişki anında kasılmalarını korkularını görmezden geliyor.

Vajinismus tedavisi istanbul - Avukat Tülin hanımın vajinismus ile ilgili yorumları

vajinismusmuyumVajinismus tedavisi istanbul - Editör Esin hanımın vajinismus ve vajinismus tedavisi,  cinsel ilişki anında kasılmalar hakkındaki yorumları

cinsel ilişkiye giremiyorumOysaki doğru bir vajinismus tedavi ile en kısa sürede sonuca ulaşabilir, cinsel ilişki anında kasılmalardan ,korkulardan vajinismusdan kurtulmuş olabilirsiniz.

Siz hastalarımın daha önce yaşamış olduğunuz  vajinismus tedavi deneyimleri hakkında bir yorum yapacak durumda değilim. Kaldıki atasözümüz özlü olarak "her yiğidin bir yoğurt yiğişi olduğunu" değimlemiştir. Diğer meslektaşlarımızın tedavi yöntem ve uygulamaları bu meyanda kendilerini ilgilendirmektedir. Ancak ben bu problemin çözümünde bir jinekolog kadın doğum uzmanı perspektifi ile algılamaktayım ve bu faaliyet alanımız çerçevesinde tedavi  yürütmekteyim. Anahtar cümlem ise DİĞER KADINLARDAN HİÇ BİR FARKINIZ YOK. YARADILIŞI AYNI OLAN SİZ KULLARIN DİĞER KADINLARDAN HİÇBİR ANATOMİK FARKI OLMADIĞINI(kadın doğum uzmanı olarak) belirtmek isterim. İşte bu sebeple hiç bir farkınızın olmadığı normal hanımların yaşamadığı vajinismus problemini sizde yaşamamalısınız ve sağlıklı bir hayat sürdürmek üzere tedavinizi gerçekleştirmelisiniz. Siz hastalarımın vajinismus problemi kaynaklı yaşadığınız ruhsal çöküntü, özgüven kaybı gibi bin türlü tarafınızca büyütülmüş ve içinizde çözümsüz bir dünya gibi görünen vajinismus tedavisini imkansız olmadığını, bir hastamızın deyimi ile imkansızın imkanlı olduğunuda belirtmek isterim. Yaşamış olduğunuz basit sağlık problemi vajinismusun ALLAHın izni ancak bizim sebep olmamızla atlatmış olduğunuz gerçeği bizi çok mutlu kılmıştır. işte bu problem ile yaşamamanız gerektiği gerçeğini siz hastalarımdan gelen vajinismus tanısı, vajinismus tedavisi  ve vajinismus tedavi sonrası sonucu belirten yorum notlarından   süreci bire bir takip edebilirsiniz. Tekrar belirtmek isteriz ki basit problemden dolayı hayatınızı zehir etmenin bir anlamı olmadığı gibi, tedavi olmak sureti ile hayatınızı normale çevirere,k  sağlıklı bir insan gibi tüm özlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Anne olmak, baba olmak, iyi bir eş olmak, özgüvenli sosyal ilişki yaşamak, çevrenizle barışık olmak sizinde hakkınız. Bu hakka kavuşmak için kaşif olmaya gerek olmadığı gibi, siz hastalarımın görüş ve düşüncelerinde de vajinismus tedavisinin mümkün olduğu görülmektedir.


Dr. Saygın Micozkadıoğlu
Kadın Doğum Doktoru Vajinismus ve vajinismus tedavisi ile ilgili  yorumları

 

Bir eş olarak uzun süredir evliliğinizi vajinismusla birlikte götürüyorsunuzdur. Evliliğinizin ilk başlarında eşinizin ilk gece korkusunu,cinsel ilişki anında kasılmalarını yani vajinismusunu yener, eşim  düzelir dersiniz ,fakat bu durum uzun süre devam edebilir. Vajinismus devam ettikçe vajinismus tedavisi için merkezlere gidip başarılı olamaya bilirsiniz. Almış olduğunuz vajinismus tedavilerini takiben eşiniz hem vajinismus nedeni ile hemde almış olduğu vajinismus tedavilerinin sonucunda başarıya ulaşamaması onu daha korkak hale getirip duygusal çöküntü içine sokabilir. Çevrenizdekilerin, akrabalarınızın, arkadaşlarınızın, sizle aynı zamanda evlenenlerin çocukları olmakta, eş dosttan "Artık ne bekliyorsunuz, yaşınız geçiyor, bir çocuk yapın" diye önerilerde bulunmaktadırlar. Oysaki kimse sizin içinizde ne fırtınalar koptuğunu tahmin bile etmiyorlardı. Bu arada evliliğinizde vajinismusla yılları devirmişinizdir. Hatta artık karar almışınız vajinismus ve çocuk konusunu hiç birbirinize açmıyorsunuzdur.Oysaki uygun bir vajinismus tedavisi ile kısa süreler içersinde vajinismus ve vajinismus hastalığının getirdiği problemlerden kurtulup hayatınızda yeni bir sayfa açıp hayattan daha fazla zevk alıp, mutlu olabilirsiniz hatta çok istediğiniz çocuk için önünüzde bir engel kalmamıştır. Hatta siz bir tane isterken ALLAH size birden fazlada minik kul emanet edebilir.

vajinismus tedavisi istanbul

 

vajinismus tedavisi ve gebe


Vajinismus problemi yaşarken hayat size bir şekilde minik kul emanet edebilir. En doğal hakkınız olan doğanın size vermiş olduğu analık ve babalık görevini yapıyor olabilirsiniz. Fakat hayatınızda, evliliğinizde hep birşeyler eksik ve yarımdır. Sonuçta çocuk sahibi olmak sadece sorununuzu geçici bir süre ertelemektedir. Oysaki vajinismus problemi çözümü olan bir problemdir. Vajinismus ve vajinismus belirtilerinin sizin ailenize getireceği olumsuz yükler yerine, vajinismusu  çözerek gerçek sağlıklı bir aile birliğiniz olabilir. Bizde sizin diğer çiftler gibi normal şekilde  mutlu olmanızı iştiyoruz. İşte bu nedenden dolayı hastalarımızın vajinismusla ilgili sizle paylaşmak için bize ve vajinismus sıkıntısı çeken sizlere gönderdiği vajinismusla ilgili yorumları bilgilendirme ve eğitim amaçlı sizlerle paylaşıyoruz.

vajinismus ve tüp bebek

Normal olarak, çok doğal olan cinsel ilişkiden keyif ve zevk almak varken, vajinismus nedeni ile hem kadının hemde erkeğin bunu bir sıkıntı gibi, bir kabus gibi görmesini ve kabullenmesini, yaşamasını istemiyoruz. Vajinismusu çözmek varken vajinismusla günlerinizi, vajinismus belirtileri ile aylarınızı, vajinismus ile yıllarınızı geçirmenizi istemiyoruz. İşte bu nedenle hastalarımızın vajinismusla ilgili sizle paylaşmak için bize ve vajinismus sıkıntısı çeken sizlere gönderdiği vajinismusla ilgili yorumları bilgilendirme ve eğitim amaçlı sizlerle paylaşıyoruz.

vajinismus ve gebelik


b- Zorlamalı, cinsel ilişkiye girmeyiyi denemeliyim seçeneğini kendinizce doğru olduğunu düşünürsünüz hatta belki de eşiniz sizi suçlayacaktır, savunma mekanizmasıyla ne yapalım, zorlasaydı olur diyecektir ama emin olun tersini yapacak olsanız da suçlanacaksınızdır, yapmasanızda suçlanacaksınızdır.
İster durumu kabullenin, ister kabullenmeyip zorlayın, yine aynı yere çıkacaksınız ve vajinismusla yaşayacaksınız. unutmayın bu durum eşinizin elinde olmadan gelişmektedir.


c-Vakit vermek, zamana bırakmak evliliğinizden çaldığınız zamandır. Zamanınız bolsa, zamana ihtiyacınız yoksa bol zamanınız var. Vajinismusla/Vaginismus yaşamaya devam etmek onun aile birliğine yaptığı eziyeti her iki tarafında çekmesine neden olur.


d- Başarabilirsiniz kendi içinde doğru gelebilir, çünkü sizi gerçekten istese birlikte olur diye düşünüp eşinize kızıyorsunuzdur oysa ki, gözden yine kaçırdınız ya da algılamadınız, o sizi seviyor, sadece elinde değil vajinismus cinsel ilişkiye girememek tedavisi ile bu durumdan kısa süreler içinde kurtulacaktır.

Vajinismus nedeni ile boşanmak çözüm olmayacaktır, geriye baktığınızda hep aklınızda soru işaretleri ile yaşacaksınız.

Tamam eşimi seviyorum, vajinismus tedavisi alalım dedik, aldık, bir ya da birkaç yere gittik sonuçta vajinismus / vaginismus devam ediyor, daha ne yapayım, artık bu böyle gitmez,  artık bitmeli diyebilirsiniz. Maddi ve manevi yıprandınız ve baba olmak isteyebilirsiniz, evet hepsinde kendinizce %100 haklısınız ama unuttuğumuz bir şeyler var, eşiniz sizi seviyor ve vajinismus tedavisini  alıyor ama yanıt alamıyor, eşiniz mi  suçlu tabii ki hayır, vajinismus tedavisi ona uygun olmamış olabilir ama birkaç farklı yere gittik sonuç değişmedi diyorsunuz ama yöntemler aynı olursa sonuç değişmez ki, eşinizden değil tedaviden kaynaklı sorununuz vardır.

e- Doğru bir tedavi yaklaşımı ile vajinismusu ağrılı cinsel ilişki herkes kısa süreler içerisinde çözebilir çünkü eşinizi Allah farklı yaratmadı, diğer kadınlardan farkı yok, doğaya karşı gelme lüksünüz yok.
Tedavi kişiye yönelik planlamalı ve verilmelidir.
Bu durum dünyada en iyi şekilde nasıl anlatılır derseniz, kesinlikle bunu en iyi yine siz anlatabilirsiniz. Bunu yaşamayan bilmez.
Bilimin kuralı yapılan deney ve sonuçların bizzat içinde olanlardır, objektif değerlendirmeyi ve sonuçları akıl ve mantık çerçevesinde, doğru yanıtları bulacak olanda sizlersiniz. Bu yüzden kliniğimizin yaptığı araştırma ve kayıtları yararlanmanız amacıyla sizlerle paylaşıyoruz.


Boşanmak sadece bu sorun yüzünden çözüm olmayacaktır, geriye baktığınızda hep aklınızda soru işaretleri ile yaşacaksınız.
Tamam eşimi seviyorum, vajinismus tedavisi alalım dedik, aldık, bir ya da birkaç yere gittik sonuçta vajinismus/vaginismus devam ediyor, daha ne yapayım Artık bitmeli diyebilirsiniz. Maddi ve manevi yıprandınız ve baba olmak isteyebilirsiniz, evet hepsinde kendinizce %100 haklısınız ama unuttuğumuz bir şeyler var, eşiniz sizi seviyor ve vajinismus tedavisini  alıyor ama yanıt alamıyor, eşiniz suçlu, tabii ki hayır, vajinismus tedavisi ona uygun değil ama birkaç farklı yere gittik sonuç değişmedi diyorsunuz ama yöntemler aynı olursa sonuç değişmez ki, eşinizden değil tedaviden kaynaklı sorununuz vardır.
e- Doğru bir tedavi yaklaşımı ile vajinismusu ağrılı cinsel ilişki herkes kısa süreler içerisinde çözebilir çünkü eşinizi Allah farklı yaratmadı, diğer kadınlardan farkı yok, doğaya karşı gelme lüksünüz yok ve doğaya karşı gelme lüksünüz yok.

Tedavi kişiye yönelik planlamalı ve verilmelidir. Bize vajinismus belirtisi ile  gelen hastaların 1000in üzerinde büyük bir seridir ve %85i bir ya da birkaç yere gidip çözemeyip a-b-c-d-e seçeneklerini işaretlemek üzere olan vajinismuslu hastalardı ve vajinismusu çözmüşlerdir.

Bu durum dünyada en iyi şekilde nasıl anlatılır derseniz, kesinlikle bunu en iyi yine siz anlatabilirsiniz.
Bilimin kuralı yapılan deney ve sonuçların bizzat içinde olanlardır, objektif değerlendirmeyi ve sonuçları akıl ve mantık çerçevesinde, doğru yanıtları bulacak olanda sizlersiniz. Bu yüzden kliniğimizin yaptığı araştırma ve kayıtları yararlanmanız amacıyla sizlerle paylaşıyoruz. İşte bu nedenle hastalarımızın vajinismusla ilgili sizle paylaşmak için bize ve vajinismus sıkıntısı çeken sizlere gönderdiği vajinismusla ilgili yorumları bilgilendirme ve eğitim amaçlı sizlerle paylaşıyoruz.

 

vajinismuslu erkekler

Vajinismus sorununu ile boşanmak üzereyken geldiler oysaki O şimdi baba

Vajinismus tedavisi hasta yorumları


Vajinismus tedavileri alıp vajinismusla yaşıyorlardı. vajinismusu çözmek için çift olarak inançları azalmıştı. Oysa şimdi bir kız babası

vajinismus belirtileri


Vajinismus nedeni ile eşi çok sıkıntı çekiyordu hatta intiharı bile düşünmüştü. Oysa şimdi bir minik kul emanet edildi onlara

vajinismus psikolog terapileri


 

vajinismus, cinsel ilişkiye girememek

 

JoomlaWatch Agent