Vajinismus Tedavisine Ne Zaman Başlamalıyım?

gerdek gecesi vajinismusVajinismus istemeniz halinde eşinizle veya partnerinizle cinsel ilişkiye girememe durumu olup, kişinin tamamen iradesi dışında ilişki esnasında kasılması, bacaklarını kapatması, eşini itmesi halidir. Her cinsel ilişkiye girme denemesinde, bu sefer ilişkiye girebileceğini düşünen kadın aynı tabloyu defalarca yaşaya bilmekte ve hem eşinin, hem de kendisi vajinismusun getirmiş olduğu sorunla yaşamaktadır. Vajinismus nedeniyle tekrarlanan bu tablo, çiftlerin ilişkilerinde eninde sonunda olumsuz şekilde yansımaktadır. Küçük tartışmalar zamanla büyük tartışmalara kadar gidebilmekte ve vajinismusla geçen sürede çiftler ayrılmayı düşünebilmekte ve hatta vajinismus ve vajinismus hastalığının getirdiği nedenlerle  boşanmaya kadar gidebilmektedir.

 


O yüzden vajinismus problemi ile yaşamak yerine bir an önce vajinismus probleminizi kendi başınıza yenemiyorsanız, size uygun bir vajinismus tedavisi ile vajinismus hastalığından kurtulabilirsiniz.
Evlilik süresince ha bugün ha yarın derken, geriye baktığınızda ilk gece korkularınızla geçen günleriniz, vajinismusla geçen haftalar, ayları ve hatta vajinismusla geçirdiğiniz yıllarınıza neden olur. Bu geçen zaman diliminde beraberliğinizdeki yıpranmanın süresi çiftlerin anlayışına, sabrına ve ruhsal durumlarına göre değişmekle birlikte kısa süreler içersinde bile yıpranmaktayken, bazı çiftler içinde vajinismus hastalığını yada vajinismusun getirdiği problemleri göz ardı edip vajinismusu rafa kaldırmaktadır ki, taa ki çekirdek aile olmak isteyene kadar O yüzden vajinismus hastalığınızı çokta zamana bırakmadan, sizi yıpratmadan ve üzmeden vajinismus hastalığınızı yenin.

Vajinismusa rağmen mutluyduk. Sevgimizi hiç kaybetmedik. Vajinismus sorununu yaşamamak için rafa kaldırdık. Taa ki çekirdek aile olmaya karar verene kadar. Vajinismus problemini çözmek için almanya'dan istanbul'a tedavi için geldik. Çok kısa süreler içersinde vajinismus tedavimizi alarak almanya'ya döndük. İlişkiye girme denemelerimizde, tekrar ilk geceyi yaşadık. Herşey çok bilinçli ve güzeldi. "Vajinismus bu muymuş" dedim. İlişkiye girmek okadar kolaydı ki bende çok şaşırdım, mutluluk göz yaşları döktüm. Yeni evlenmiş gibiyiz. Artık bebeğimiz olabilir...

Vajinismus tedavisi almanya'dan Öğretim görevlisi Selma hanımın vajinismus ve vajinismus tedavisi hakkında yorumları

 

vajinismus tedavisi almanya


 İlk gece korkularımızı yaşarken, ha bugün ha yarın derken, günler haftaları, haftalar ayları kovaladı. Vajinismusla 1.5 yıl geçti. Vajinismusu kısa süreler içersinde çözdükten sonra artık normal doğum filan düşünmezken, bu konuda bile kendime güveniyorum. Vajinismusu yendikten sonra evliliğimiz daha bir güzelleşti...

Vajinismus tedavisi istanbul'dan İngilizce öğretmeni Derya hanımın vajinismus ve vajinismus tedavisi hakkında görüşleri  

 

vajinismus tedavisi istanbul


Zaten vajinusmus hastalığı çözüldükten sonra insanlar aylardır beyninizi kurcalayan şey bu kadar basit miymiş, abarttığım şey bu muymuş diyebilmektedir. Her şeyi biliyorken, kocanızı bu kadar seviyorken neden cinsel ilişkiye giremediğinizi düşünüp durmuşsunuzdur ve  vajinusmus hastalığınızı çözdükten sonra çok kolaymış, büyütülecek bir şey yokmuş dersiniz ve evliliğiniz daha güzelleşir, evli olduğunuzun farkına varırsınız. Oysaki vajinismus yüzünden hep kendinizi eksik hissetmişsinizdir.


 Vajinismusu yendikten sonra kendimi neden bukadar zorladığımı, neden bukadar kasıldığımı bilmiyorum. Herşeyi biliyorken, kendime güvenip kocamı bukadar seviyorken, neden ilişkiye giremediğimi düşündüm durdum evlendiğim günden beri. Çok kolaymış, büyütülecek birşey yokmuş. Artık evli olduğumun farkındayım. Vajinismus yüzünden kendimi hep eksik hissettim. Artık bunlar sona erdi. 

Vajinismus tedavisi  Öğretmen Hatice hanımın vajinismus ve vajinismus tedavisi hakkında yorumları 

 

vajinismus tedavisi giresun


 Vajinusmus hastalığını yaşayan çift, iki yakın arkadaş gibi yaşamaktadır ve evliliklerinde zamanla başka etkenlerinde birleşmesiyle yıpranmaya başlar. Bu süreç vajinusmus problemi yaşayan kadın için ne kadar zorsa, erkek içinde çok zor bir durumdur. Erkek büyük bir beklentiyle evlenmiş fakat hiç tahmin bile etmeyeceği vajinismusla karşı karşıya kalmıştır. Eşini sevmesine rağmen evliliğinin başında daha da yakınlaşması gerekirken, vajinismus ve vajinusmusun getirdiği problemler nedeniyle eşinden uzaklaşabilmekte, zamanla yorulmakta ve mutsuz bir insan olmaktadır.

Görüldüğü gibi vajinusmus sadece kadını değil, kadının eşi başta olmak üzere çevresindeki herkese olumsuz şekilde yansıyabilmektedir.

 

Vajinismus tedavisi istanbul'dan Melike hanımın eşinin vajinismus ve vajinismus tedavisi hakkında yorumları

Eşi vajinismus problemi yaşayan bir erkek olarak vajinismus teşhisini ilk sene sonunda koyduk. vajinismusu zamanla düzeleceğini düşündük ve kendimizin çözebileceğine inandık. Fakat bu süreç evliliğimizi yıprattı. ve eşimle boşanma aşamasına geldik. Bir erkek olarak aslında çok zor bir durum. Eşinizi seviyorsunuz fakat gittikçe yakınlaşmanız gerekirken, daha çok uzaklaşıyorsunuz. Zamanla yoruluyorsunuz, huzursuz ve mutsuz bir insan oluyorsunuz. Oysa evliliğinizi vajinismustan kurtardığınız an çok mutlu oluyorsunuz. (Vajinismus ve boşanma)

 

vajinismus tedavisi istanbul


Vajinismusla geçirdiğiniz süre uzadıkça, bu süreç sizi daha fazla yıpratmakta ve üzmektedir. Bu süreç zarfında, eşiniz size karşı anlayışlı ve nazik olsa da, vajinismusun getirdiği sorunlar nedeniyle "keşke evlenmeseydim" diyebilirsiniz. Vajinismus hastalığınızı zamana bırakarak yıllarınızı kaybetmeyin...

Vajinismus tedavisi istanbul, Ev hanımı Gül hanım'ın vajinismus ve vajinismus tedavisi hakkındaki yorumları

Vajinismus yüzünden çoğu zaman "keşke evlenmeseydim de bu sıkıntıları çekmeseydim" diyordum. Ha bugün ha yarın derken vajinismus evliliğimizde 10 yılımıza mal oldu. Vajinismus hastalığını yenen birisi olarak tavsiyem, vajinismusun bugününüzden gelecek günlerdeki güzel günleri çalmamaları, vajinismusu ertelememeleri yönündedir. Umarım en kısa zamanda hamile kalırım. 


istanbul vajinismus tedavisi


Vajinismus hastalığınızı, evlenmeden önce fark edip, evlendikten sonra ilk gece korkularınızla yaşarsınız, bir an önce yukardaki gül hanımın vajinismus hastalığı nedeniyle çektiği sıkıntıları çekmek yerine, aşağıdaki örnekte olduğu gibi vajinismusu zamana bırakmayıp, vajinismus hastalığınızı tedavisine yönelik adımları atmanız son derece önemlidir.

Vajinismus tedavisi istanbul, Bankacı Tülay hanım'ın vajinismus ve vajinismus tedavisi hakkındaki yorumları

Vajinismusla tanıştığımda tam bir kabusdu. İlk gece korkularım, her gecemi göz yaşıma boğuyordu. Hergün ilk gece korkumu yeneceğimi söyleyip kendimi motive etsemde sonu hep hüsranla bitiyordu. Oysa uygun bir vajinismus tedavisi ile vajinismus hastalığımı yendikten sonra ilk ilişkiye girdiğimi gerçekten anlamadım bile. Şimdi ise vajinismus yüzünden kendimi ve eşimi üzdüğümü anlıyorum ve gülüyorum. 

vajinismus istanbul


Vajinismus Tedavisi Kocaeli - Oya Hanımın Vajinismus hakkındaki yorumları

Merhaba Ben Oya;
28 yaşındayım. 1 yıldır evliyim. Birlikte olmak isteyip sonrasında korku sarıyor ve yapamayacağımı düşünüyorum. İlk zamanlarda daha sık deneyerek çözmeye çalıştık. Eşim bu konuda hep anlayışlı davrandı. Fakat ben bir türlü o korkuyu atamadım. Aylar ayları kovaladı, 1 yıl geride kalınca dedim ben ne yapıyorum. Ömrümüz geçiyor ve en güzel yaşlarımızda hep bir korku halinde ve gerginlikle geçiriyorum. Doktor araştırmaya başladım. Her yerde Dr. Saygın Beyin adını gelen mektupları görünce karar verdim. Umutluyum başaracağıma inanıyorum. Umarım bu mektup benim gibi ilişkiye giremeyen ve yaşayan insanlara umut olur.

oya t


Vajinismus Tedavisi Mardin - İlknur hanımın vajinismus tedavisi hakkındaki yorumları

Merhaba; Ben İlker 23 yaşındayım. 1 Aylık evliyim. Vajinusmus olduğumu öğrene kadar her şey çok güzeldi. Balayında fark ettik, bu durumu ve sanki dünyam başıma yıkıldı. Eşimi çok sevmeme rağmen ilişkiye giremiyoruz. Aşırı derecede acı ve yanma hissiyle karşı karşıya kalıyorum. 1 Aydır sanki  ben bende değilim durup  ağlıyorum. Tabi araştırmayı da bırakmadım nasıl çözebilirim Ne yapabilirim Diye ve internette yaptığım araştırmada Saygın Beyi buldum. Eşimle paylaştım onunda desteğiyle  Mardin den İstanbul’a geldik. Bugün ilk seansıma gireceğim ve inşallah buradan mutlu ayrılacağım.

Ilknur k

Vajinismus  nedir,İlişkiye giremezsek ne olur,

juraya geldiğim ilk gün kesinlikle yalnız olmadığımı anlamış oldum. Benim gibi bir çok kadın bu vajinismus  illet  ile savaşıyordu. Buraya gelmeye karar vermek ve vajinusmus hastalığını yenmek benim içinde büyük bir adımdı. Eşimle 8 yıllık flörtün ardından büyük bir aşkla evlendik, önceleri  ilk gece korkularımın geçeceğini düşündüm bu  vajinismus durum 1,5 yıllık evliliğim boyunca kabusum oldu. Eşim sabırlı ve anlayışlıydı. Onun bu anlayışı beni daha da üzüyor ve eziliyordum. Ona bunu yaşatmaya hakkım yoktu. Ama korkuyordum. Bu vajinismus hstalığını  fazla ertelememeye karar verdim. Doktor  Saygın Beyi internetten araştırma yaparken tedavi olan hastaların mektupları okurken gözyaşlarıma hakim olamadım. Kendi içimde vajinismus  u yenmek  birçok yöntemler denemiştim ama sonuç hep aynı olmuştu. Korkularımı bir kenara bırakıp geldim. Artık bu durumdan kurtulmak istiyordum. Bugün ilk seansım hala korkuyorum. Yapabilecek miyim, başarabilecek miyim soruları sürekli kafamda. Bugün beni ne bekliyor bilmiyorum ama bildiğim tek şey bu lanet durumdan artık kurtulmak istediğim. Canım acıyacak mı düşünmekten kendimi alamıyorum. Ama bir yandan da içimdeki bu istek beni güçlendiriyor. Artık ben de diğer kadınlar gibi kadınlığımı tam anlamıyla yaşamak istiyorum. İlk seansım inşallah başaracağım ve kurtulacağım. Artık umutluyum. GÖZDE

 

JoomlaWatch Agent