Vajinismus Hastalığı Sadece Siz mi Yaşıyorsunuz?

Vajinismustan KurtulmakVajinismus Hastalığını yaşayan kadınlar genelde probleminin sadece kendilerinde olduğunu düşünür ve problemlerini i kimseyle paylaşmazlar. Vajinismus problemiyle hep yaşayacaklarını düşünürler. Hatta vajinismus tedavisi alıp ilişkiye girememe durumunu devam etmektedir. Yanlış ve yetersiz vajinismus tedavileri sonucu kişi kendine güvenini yitirir. Tıpkı Didem hanım gibi.
Her ilişki denemesinde aynı tabloyu yaşayınca iyice umutsuzluğa ve karamsarlığa düşebilmektedirler. Oysa vajinismus probleminden kurtulduktan sonra insanlar için hayat daha keyifli olmakta, omuzlarından ağır bir yükün kalktığını hissetmektedirler.

 

Vajinismus Tedavisi Bursa - Mühendis Didem Hanımın vajinismus ve tedavileri hakkında yorumları

Didem vajinismus


Vajinismus tedavi merkezimiz istanbul'a ilişkiye girememe problemi yaşayan bir çok kadın sadece kendinde olduğunu düşünerek gelmektedir. Unutmayın ne sadece tek siz vajinismus problemi yaşıyorsunuz ne de vajinismusla yaşamaya mahkumsunuz.
Bildiğiniz gibi isteğiniz dışında gelişen bu durumdan çok az bir gayretle  kurtulabilirsiniz. Vajinismus tedavi merkezimizde hastalığını yenen hastalar, ilk başta bu hastalığın sadece kendilerinde olduğunu düşünürken, vajinismus tedavisinin ardından "ben başardıysam herkes başarır" demektedirler. Başarılı bir ilişkiye girdikten sonra,tepkileri bunca zamandır çekmiş olduğum sıkıntı, bu muymuş demektedirler.
Vajinismusun sadece sizde olmadığını ve bu düşünce tarzının birçok kadında oluştuğunu bildiğimiz için, sizi bilgilendirme mahiyetinde vajinismus hastalarının konuyla ilgili yorumlarını aşağıdan takip edebilirsiniz.

 

Cinsel ilişki sırasında ağrı çeken kadınların büyük bir kısmı daha önce sahip oldukları cinsellik ve cinsel ilişki ile ilgili bir takım yanlış doğruların, eksik bilgilerin neticesinde ilişki sırasında korku ve endişelerine bağlı kasılmaları sonucunda ilişki sırasında ağrı ve acı duyarlar. Başarısız ilişki denemelerinin ardından da ağrılı cinsel ilişki ile ilgili araştırmalarda bulunurlar. Kendilerine bir türlü vajinismusu yakıştıramazlar. Oysa ki istediğiniz halde eşinizle cinsel ilişkiye giremiyorsanız, eşinizde bir sertleşme/ereksiyon problemi yoksa bu sizin vajinismus olduğunuzu gösteren bir durumdur. Bu tablo devam ettikçe geçen süre sizi olumsuz şekilde etkilemektedir. Vajinismus probleminizi görmezden gelerek zamana bıraktığınızda, daha sonra vajinismus probleminizi çözdüğünüzde bir hata yaptığınızı da anlamaktasınız. Vajinismus probleminizin kendi kendine geçmesini beklemek size zaman kaybettirir. Eşiniz bu devrede anlayışlı ve sabırlı olabilir, bu da sizi vajinismus probleminizi önemsememenize neden olabilir. Oysa ki vajinismus problemi istediğiniz zaman çok kısa süreler içersinde çözebileceğiniz bir hastalıktır. Hatta daha önce başaramadığınız cinsel ilişkiye girmeyi başardığınız zaman tam olarak inanamamaktasınız. "Vajinismus bu muydu" demektesiniz. Bu durum bile sizin ilişkiye girmekle ilgili yanlış doğrularınızın olduğunun göstergesidir. Doğru doğrularınızla vajinismus çözülebilir bir hastalıktır, unutmayın.

Jinekolog Op. Dr. Saygın Micozkadıoğlu'nun
Vajinismus ve vajinismus tedavisi ilgili yorumları

Vajinismus tedavisi hasta yorumları
 

 

Vajinismus olmam için hiçbir nedenim yoktu. Vajinismusu görmezden gelerek zamana bıraktım ama geçen zaman beni yıpratıyordu. Vajinismus tedavisi alırken birçok kadınında vajinismus hastası olduğu gördüm. En yakınlarına bile söylenemeyen, kimseyle paylaşılamayan vajinismusu görmezden gelerek önemsemesenizde sizi kemiren bir durum.

Vajinismus Tedavisi Kocaeli - Avukat Tülin hanımın vajinismusla ilgili yorumları

 

vajinismus sadece bendemi var


Vajinismus İstanbul - Kadın doğum hemşiresi Esra Hanımın vajinismusla ilgili yaşadıkları

33 yaşında 11 yıllık hemşireyim. İki sene önce evlendim. Eşimi çok sevmeme rağmen cinsel hayatımız istediğimiz gibi gitmiyordu. Benim açımdan herşeyinin doğru gitmediğinin farkındayım. Fakat kendime yakıştıramıyordu. Evliliğimizden bir sene sonra çocuk istediğimiz ortaya çıktı. Kadın Doğum Doktorundan randevu aldık. İlk muayenede sıkıntı yaşadım, çok acı çekmiştim. Bir süre ara vermek zorunda kaldım. Artık iki sene olmuştu. Tekrar doktora gittiğimde hiç muayene olamadım. Doktorum herzaman aklımda dolaşan ama bir türlü kendime söyleyemediğim gerçeği bana söyledi,sende vajinusmus sorunu var bu problemi çözemezsen çocuk için hiçbir tedavi ve kontrol yapamayacağını söyledi. Evet haklıydı. Artık sorunumuzun farkındaydık. Eşim hiç vakit kaybetmeden bir doktora başvurmamız gerektiğini söyledi. Bir yandan bu sorun neden olduğu aklımı çok kurcalıyordu. Hemşire olduğumu söylemiştim. Hastanemizde bazı dönemler Kadın Doğum poliklinikliğine  destek veriyordum. Hasta muayenelerinde acı çeken  hastalar  farkında olmadan bilinç altıma yerleşmiş. Sorunum bundan dolayı oluşmuş. Ama bu sorunu çözmem gerektiğini biliyordum. İnternetten hemen araştırdık Saygın beyi bulduk. İlk görüşmemizden sonra vajinismus tedavisi olmaya karar verdik. İki senedir yaşadıklarım hep bir soru işareti olarak aklımın bir köşesindeydi.Bir yandan neden ben  diye düşünüyordum. Bu sorunun dünyada tek bende olduğunu düşünüyordum. Ama kliniğe gelmeye başladıktan sonra durumun böyle olmadığını gördüm. Nedense bu bana olumlu yansıdı. Yalnız olmadığımı bilmek bana cesaret uyandırdı.Saygın Beyin söylediklerini harfiyen uyguladıktan sonra ve tabiki gayret ederek bu sorunumu 4 seansda çözdük. Artık mutluyum. Hatta böyle bir sorunu yaşamamış gibiyim. Klişe olacak ama boşuna iki sene hemde kendimi eşime eziyet etmişim. Herşey için Saygın Beye teşekkür ederim. Herkesin bu sorunu çözeceğine yürekten inanıyorum. Önce Allah daha sonra kendinize güvenirseniz doktorunuzun desteğiyle problemi aşacağınızdan eminim.
ESRA HEMŞİRE

EsraHemsire


Vajinismus hastalığını yaşayan kadın bu durumun sadece kendisinde olduğunu düşünürken sürekli birgün olacak diye geçirdiği zaman zarfında psikolojisi iyiden iyiye  bozulmakta, vajinismus ve vajinusmusun getirdiği problemler yüzünden kendilerini mutsuz, hayattan zevk almadan hatta geleceğe yönelik hiçbir plan yapamamaktan şikayet etmektedirler. Oysa başarılı bir vajinismus tedavisinden sonra, vajinismusu çözdükten sonra artık gelecekle ilgili planlar yapabilmekte ve birçok aile için önemli olan bebek hayalini kurabilmektedirler.

Vajinismus problemlerinin içinde kendiniz bazen adım atamayabilirsiniz ama eşiniz yada yakınlarınız size yardımcı olmak amaçlı tedaviye yönelik yönlendirebilir ve bu durumdan yararlanmayı bilmelisiniz çünkü artık kendinize olan özgüveninizi yitirmiş olabilirsiniz, doğru adımlarınızı eksik yada yanlış atabilirsiniz. Hatta vajinismus problemini bir sağlıkçı olarak  yaşarken bunları hissedebilirsiniz. Bu konuyla ilgili hemşire vajinismus hastamızın yorumlarını takip edebilirsiniz.

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Hemşire Çiğdem Hanım'ın vajinismus tedavisi ile ilgili düşünceleri

Hemşire ciğdem vajinismus tedavisi istanbul

 

Vajinismus problemini zamana bırakıp, vajinismusla yaşarken eşiniz bunalıma girebilir, kendi başınıza çözemeyip sonuç alamazsanız ertelemeye devam eder ve bu kısır döngüyü yaşarsınız. Oysa vajinismus probleminizin nedeninin cinsel ilişkiyle ilgili bilgi eksikliğinin, yanlış doğrularınızın, anlamsız korkularınızın olduğunu görürsünüz.
Vajinismusu çözmek size o an dünyanın en zor şeyi olarak gelebilir oysa vajinismusu çözdükten sonra nekadar kolaymış dersiniz ama bilgisizlik ve anlamsız korkular insanı vajinismusa itiyor.

 

Vajinismus Tedavisi Hakkari - Öğretmen A. Hanım'ın vajinismus tedavisi ile ilgili düşünceleri

vajinismus tedavisi hakkari

 

Vajinismusu incelediğimizde eşinizi severek evlenmişsinizdir ama evliliğinizin başında vajinismus kabusunuz olur. Hatta bunla ilgili çözüm için kızlık zarınızla ilgili operasyonda olabilirsiniz ama herşey düzelecek derken vajinismus probleminiz devam eder. işte ozaman hayattan ve kadın olmaktan nefret ettiğiniz duygu yoğunluğunu yaşarsınız.
Eşiniz size hep destek olsa bile o da zamanla vajinismustan olumsuz etkilenmektedir. Oysa vajinismusla yaşamak yerine uygun bir vajinismus tedavisi aldıktan sonra eşinizle birlikte mutlu bir şekilde yaşayabilrisiniz.

 

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Öğretmen Ayfer Hanım'ın vajinismus tedavisi ile ilgili düşünceleri

Vajinismus olduğumu öğrendiğimde hayattan ve kadın olmaktan nefret ettiğim duyguları yoğun yaşıyordum. Vajinismus yüzünden kızlık zarı operasyonu bile olmuştum ama vajinismus problemim devam ediyordu. Bu konuyu kimseyle paylaşamamak beni daha da yıpratıyordu. Cinsel anlamda saplantı ve korkulu yaşantım vardı. Oysa ki vajinismus tedavisinden sonra eşimle çok mutluyuz.

vajinismus tedavisi istanbul

 

Herkes evliliğinin başlarında gülerken, mutluyken vajinismus yüzünden evliliğimiz kabus gibiydi. İlk başlarda ilk gece korkusunu sadece basit bir korku gibi düşünüp zamanla bunun farklı birşey olduğunu fark ettim.Vajinismus adını koyduktan sonra çözüm arayışındaydık. Eşim bana karşı anlayışlıydı, vajinismusu çözebileceğime inanıyordu ama ben çözebileceğime inanmıyordum. Oysa ki kısa süreler içersinde vajinismusu istanbul'da bırakıp memleketime döndüm.

Vajinismus Tedavisi Rize - Öğretmen Gökçenur Hanım'ın vajinismus tedavisi ile ilgili düşünceleri

vajinismus tedavisi rize

 Vajinismusu çözdükten 2 ay sonra

vajinismus tedavisi rize


Daha önce bulunduğunuz ülkede vajinismus tedavisi alıp çözememiş olabilirsiniz, kenidinizden ümidi kesip ağır depresyonda olabilirsiniz. Oysa ki size uygun bir vajinismus tedavisi ile vajinismusu çözer senelerce çektiğim eziyetten sonra "bu muymuş" dersiniz. Hatta yaşadığınız ülke hollanda da daha önce gitmiş olduğunuz vajinismus doktorları bile şaşırabilir. Hatta daha önce vajinismus nedeni ile ne yapabilirim diye araştırırken size şaka gibi gelebilen vajnismus probleminden kısa süreler içersinde kurtulup hollanda'ya vajinismussuz dönebilirisiniz. 

Vajinismus Tedavisi Hollanda - Öğretmen Selda Hanım'ın vajinismus tedavisi ile ilgili düşünceleri

Hollanda'da vajinismus tedavisi almış olmama rağmen vajinismus problemimi yenemedim. Zaman geçtikçe de iyileşme ümidimi yitirdim. Vajinismus yüzünden ağır depresyona girdim. Kısa sürelerde vajinismusun çözüleceğine inanmadım, şaka gibi geldi. Oysa Hollanda'dan gelerek çok kısa süreler içersinde vajinismusu istanbul'da yendim. Senelerce çektiğim eziyetten sonra "vajinismus bu muymuş" dedim.

vajinismus tedavisi hollanda


Vajnismusu tek kendinizin yaşadığınızı düşünüp, üzülürsünüz ve hastalığınızı unutmak için kendinizi başka işlere verirsiniz. Hatta vajinismus olup nadirenden olsa gebe kalıp, anne olmuş olabilirsiniz ama evliliğinizde vajinismus hastalığınız devam ettikçe, hep birşeylerin yarım ve eksik kaldığını düşünürsünüz. Vajinismus hastalığınızı yendikten sonra kendinize kızarsınız. "Niye bukadar bekledim" diye...

Severek evlenmiştim ama ilk gece korkum nedeniyle ilişkiye girememiştik. Kafama sokulan o yanlış bilgiler yüzünden vajinismus olmuştum. Vajinismusla ilgili tedaviler almış olmama rağmen sorunum devam ediyordu. Mucizevi bir şekilde hamile kalmışttım ve dünyalar tatlısı bir oğlum olmuştu. Ama ilişkimizde sorunlar devam ediyordu. Benim gibi nice insan varmış. Ben birtek bu hastalığı, vajinismusu sadece kendimin yaşadığını düşünüp kahroluyordum.Benim eşime ve önce bir kadın olarak kendime bu durumu yaşatmaya hiç hakkım yoktu. 
Vajinismusu yendikten sonra kendimi yeni gelin gibi hissediyordum. Sanki eşimle yeniden evlenmiştik. Bir evlilikte olmazsa olmazı başardık ve çok mutluyuz.

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Seher Hanımın Vajinismus, Gebelik ve Vajinismus Tedavisiyle İlgili Yorumları

istanbul vajinismus tedavisi


Vajinismus Tedavisi İstanbul - Hatice Hanımın Vajinismus Tedavisiyle İlgili Yorumları

Merhaba; Ben Hatice 29 yaşındayım ve 1,5 yıllık evliyim. Her insan evlenirken mutlu huzurlu olmak ister ve evet ben bunları en derinlerde yaşadım. Ta ki vajinusmus  olduğumu öğrene kadar. İnsanın gerçeklerle yüzleşmesi zaman alabiliyor.  Bu problem benim göremediğim bir çok sorunlar açtı. İlişkiye giremem korkusu, bende belki hepimizde büyüdü, kasma, özgüven düşüşü, gecelerde ağlama bir tek ben mi yaşıyorum. Bebek muhabbetlerinde hep geri çekiyordum kendimi.  Soru sormak konuşmak bana ağır geliyordu. Artık bende kendimi anneliğe hazır hissettiğimi düşündüğüm an bu yola başvurdum. Hiçbir şey imkansız değildir. Ben de bunu tedaviyle çözmek istiyorum. Bu süreçte bana ablam Çiğdem büyük desteği oldu oda bu sorunu yaşayıp çözmüştü. Darısı benim başıma.Merhaba; Ben Hatice 29 yaşındayım ve 1,5 yıllık evliyim. Her insan evlenirken mutlu huzurlu olmak ister ve evet ben bunları en derinlerde yaşadım. Ta ki vajinusmus  olduğumu öğrene kadar. İnsanın gerçeklerle yüzleşmesi zaman alabiliyor.  Bu problem benim göremediğim bir çok sorunlar açtı. İlişkiye giremem korkusu, bende belki hepimizde büyüdü, kasma, özgüven düşüşü, gecelerde ağlama bir tek ben mi yaşıyorum. Bebek muhabbetlerinde hep geri çekiyordum kendimi.  Soru sormak konuşmak bana ağır geliyordu. Artık bende kendimi anneliğe hazır hissettiğimi düşündüğüm an bu yola başvurdum. Hiçbir şey imkansız değildir. Ben de bunu tedaviyle çözmek istiyorum. Bu süreçte bana ablam Çiğdem büyük desteği oldu oda bu sorunu yaşayıp çözmüştü. Darısı benim başıma.

hatice 1seans

 

JoomlaWatch Agent