Cinsel İlişkiye Girememe Testi

vajinismusta erkekler ne dusunurCinsel ilişkiye girememe sorunu ile gelen bayanların bir kısmı vajinismus muyum? tam emin değilim ya da vajinismus şikayetlerinden bende de var mı? Vajinismus değilim ama ilişkiye giremiyorum diye endişelenmektedirler.Bazende canım çok acıdığı için ilişkiye giremiyorum aslında korkmuyorum demektedirler.Kadınların bir kısmıda vajinasının çok dar olduğunu düşünür o yüzden ilişkiye giremediğini söyler.Sonuçta ilişkiye girememe sorunum var hangi doktora gitmeliyim diye sormaktadırlar.Cinsel ilişkiye girememe sorunu varsa bunun nedenine göre tedavi almak gerekir.Bazen anatomik nedenler olduğu gibi bazende kişinin ilişkiye girmekle ilgili yanlış kurgularından kaynaklanmaktadır. 
KayraBera Kadın Sağlığı olarak, sizin için hazırladığımız Cinsel İlişkiye Girememe testini yaparak vajinismus olup olmadığınız hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

VAJİNİSMUS KLİNİK VAJİNİSMUS MUYUM (Cinsel İlişkiye Girememe) TESTİ

  • Cinsel ilişkinin huzursuz, keyifsiz, zor ve sıkıntılı oluşması
  • Eşi ya da erkek arkadaşı ile cinsel ilişkiye girmekten korkma ve cinsel ilişkiye girememe
  • Cinsel ilişkinin tam olarak  gerçekleşmemesi penisin sadece  bir bölümünün vajinaya girmesi
  • Vajinanın iç kısmına parmağını yerleştirememe
  • Vajinanın iç tarafına tampon ve benzeri maddeleri koyamama
  • Transvajinal ultrasonu yaptıramama
  • Jinekolojik muayenelerinden tedirgin olma, jinekolojik masaya oturamama
  • Vajinanın iç tarafına tıbbi tedavi nedenli vajinal fitil, ovul, vajinal merhem kullanamama

 

Cinsel ilişkiye girememe testindeki şikayetlerden bir veya birden fazlasının sizde bulunması, ilk gece korkusu vajinismusla karşı karşıya bulunduğunuzu gösteren bir durumdur. Tanınızın teşhisi için vajinismus konusunda tecrübeli  bir kadın doğum uzmanına gitmeniz ve jinekolojik muayenenizi yaptırmanız önerilir.Anatomik bir neden varsa en başta tespit edilip  tedavi şekliniz belirlenir.

İlişkiye girememe durumu, zamanla sizin yaşam kalitenizi düşürür.En başta eşiniz ve yakın çevrenizede olumsuz yönde etkiler.O yüzden bu problemi görmezden gelmek sadece size zaman kaybettirir.Bu durumu size daha iyi anlatabilmek için danışanlarımızın vajinismus yorumlarını sizle paylaşmak istiyoruz.

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Şeyda Hanımın vajinismus tedavisi hakkındaki yorumları

Vajinismus hastalığı zaman içinde eşinizle olan ilişkinizi, aşırı derecede olumsuz yönlde etkileyebilir. Eşinizi hemcinslerinizden kıskanır, hatta öyle bir patalojik hale gelir ki kendi anne babasından bile kıskanır duruma gelebilirsiniz. Kafanızda eşim beni aldatacak düşünceleri gelip gider. 

 

 

Seyda

 

JoomlaWatch Agent