Vajinusmus Tedavisi

vajinusmus tedavisiVajinusmus kişinin istemesine rağmen cinsel ilişkiyi tam olarak gerçekleştirememesidir. Vajinusmuslu kişi, cinsel ilişki sırasında eşini veya partnerini elinde olmayarak itmekte ve kontrolü dışında kasılarak ilişkiyi tamamlayamamaktadır. Siz bu süreçte kendi başınıza vajinusmusu çözemiyorsanız, vajinusmusun getireceği problemler size daha fazla zarar vermeden deneyimli bir vajinusmus tedavi merkezinden Vajinusmus tedavisi için destek almanızı tavsiye ederiz.

Çünkü Vajinusmusla geçireceğiniz süre sizi, eşinizi ve beraberliğinizi yıpratmaktadır.

 

Vajinismus tedavisi hasta yorumları

 


Vajinusmus hastalığyla geçirdiğiniz zamanda, birbirinize yakınlaşmanız gerekirken, vajinusmus sizi birbirinizden soğutmaktadır.

Vajinusmus hastalığının, evli çifti ne şekilde etkileyebileceğini size daha iyi anlatabilmek için sizlerin tecrübelerini paylaşıyoruz. Vajinusmusla evliliğin başında tanışıp yirmiüç ay süresince, vajajinusmus ve vajinusmusun getirdiği problemlerle karşılaşan hastamız vajinusmus tedavilerine rağmen vajinusmus hastalığını yenemediği için eşinden boşanmaya karar vermiş olmasına rağmen vajinusmus tedavisini uygun tarzda aldıktan sonra eşiyle tekrar mutluluğu yakalayabilmiştir. Vajinusmus problemini yendikten sonra kendisine şaşırmakta, çok basit ve doğal bir olayın nasıl yıpratmasına müsade ettiği için kendisine kızmaktadır. 

vajinismus tedavisi öğretmen

Vajinusmus hastalığı taşıyan kadınlar erkeklerin nasıl bir duygu durumu içinde kaldıklarını anlamaları açısından, bir erkeğin bakışıyla vajinusmusa nasıl baktıklarını bilmeleri kendileri açısından oldukça önemlidir. 

vajinismus tedavisi

Klasik vajinusmus tedavileri ve vajinusmus tedavi merkezimizin tedavi programı hakkında ayrıntıları aşağıda okuyabilirsiniz.

Vajinusmus tedavi merkezi istanbula gelen hastalarımız değerlendirilince, hemen hemen bütün meslek kollarından bayanların (doktorlar,ebe hemşireler, psikologlar, eczacılar, öğretmenler, avukatlar, bankacılar vs..) etkilediğini görmekteyiz.

Vajinusmus Tedavi Merkezi İstanbula gelen Vajinusmuslu eşlerin öykülerini değerlendirdiğimizde ortak yönlerinin bir takım yanlış ve eksik doğrularının olduğunu anlamaktayız ve buna sebepde gençlikte ve çocukluktan intibaren yakın çevrelerinden edinmiş oldukları katı ahlak kuralları, cinsellikle ilgili bir takım eksik ve yanlış bilgilendirmeler, çocukluk ya da gençlik döneminde yaşadıkları bir takım taciz öyküleri olduğu, bununla birlikte, gayet rahat ve modern şekilde yetişmiş, ailevi baskı görmemiş kadınlarda vajinusmus tedavi merkezimize gelmekte ve niçin korktuklarını anlayamamaktadırlar. Sonuç olarak bilmedikleri bir şeyden korkmaları bile cinsellikle, cinsel birliktelikle ilgili bir takım yanlış değerlendirmelerinin olduğunu göstermektedir.

Vajinusmusla ilgili kadının hikayenisi ne olursa olsun, sevdiği, bir ömür boyu beraber olmak istediği eşiyle doğal olan cinsel ilişkiyi gerçekleştirememektedir ve kişi vajinusmustan kendi çabalarıyla kurtulamazsa, vajinusmusla geçirdiği zaman kişiyi yıpratacaktır. 

Vajinusmus nedeniyle kendinizi diğer hemcinslerinizden farklı hissedebilirsiniz, kendinize olan özgüveninizi kaybedebilirsiniz ve vajinusmus hastalığının getirdiği pronlemlerle uğraşıyor olabilirsiniz. Vajinusmus nedeniyle, eşinize karşı kendinizi eksik, yarım ve mahcup hissetmeniz sizi olumsuz şekilde etkilemektedir.

Bu durum nedeniyle içinde bulunduğunuz tabloyu, sağlıklı değerlendiremezsiniz. Vajinusmus Tedavi Merkezi olarak size ilk uyarımız; sizinde çevrenizdeki  hemcinslerinizden bir farkınızın olmadığıdır.Vajinusmus tedavi merkezimizde bu tabloyu size en iyi şekilde anlatabilmek içinde sizin Vajinusmusla ilgili tedavi programınız bilişsel terapiler, davranışsal terapiler ve gerektiğinde bilinçli hipnoz programlarını size en uygun olacak şekilde planlamaktayız. 

Bu Vajinusmus Tedavi programını size uygun olacak şekilde planlamak için öncelikle şu adımlardan geçmektesiniz.

Vajinusmus Tedavi Merkezimizde İlk Adım

  • Vajinusmus Tedavi Merkezimizde ilk değerlendirme, kişinin vajinusmus derecesi ile ilgilidir. Eğer vajinusmussanız; vajinusmus hastalığınızın nedeni anatomik nedenli mi yoksa psikolojik kaynaklı mı Cinsel ilişkiye girmekle ilgili yanlış veya eksik  bilgilerinizden mi
  • Bu niçin önemli;
  1. Vajinusmus hastalığınızın nadirde olsa kızlık zarınızın kalın olması,
  2. Vajen girişinde bir problem olması bartolin kisti v.s. gibi nedenlerle de olabilmektedir.

Yukarıda belirtilen olgularda vajinusmus tedavi merkezi istanbula gereksiz yere vajinusmus tedavileri almış kişiler gelmekte olup, gereksiz zaman, para ve morallerini kaybetmektedirler.
Vajinusmus tedavi merkezinde yapılacak jinekolojik muayene oldukça kolay, basit, ağrısız 30-50 saniye süren bir muayenedir. Bu muayene sırasında herhangi bir alet(spkelum) kullanılmaz. Jinekolojik değerlendirmede tuşe yapılmaz. Burada amaç dış genital yapınızın genel bir değerlendirmesidir. Anatomik bir problem  olup olmadığı anlaşılır.

Bunun yanında vajinusmuslu kişilerin bir kısmıda gerekli olmadığı halde kızlık zarı kalın diye, kızlık zarı operasyonu olan ancak vajinusmus hastalığı süren hastalar başvurmaktadır.

Ogretmen-Fadime

başarılı vajinismus tedavisi


Burada önemli olan kişinin vajinusmus problemini, ister kızlık zarının kalın olması, ister normal olması kişiyi vajinusmus hastalığı çözmesi konusunda doğru yönlendirecek bir merkez olmasıdır. 
Burada nadirde olsa anatomik nedenli bir probleminizin olması durumunda gene tek elden doğru şekilde yönlendirecek ve ilgili probleme yönelik operasyonun planlanıp ve yapılabilmesidir. Ayrıca operasyon ve operasyon sonrası ile ilgili gelecek olan her türlü tedavi desteği de verilmektedir.

 

vajinismus kızlık zarı operasyonu

Eğer vajinusmus nedeniniz, anatomik nedenli değilse ki, az bir kısmı böyledir (%5-10) vajinusmus probleminizin büyük bir çoğu bir takıp eksik ve yanlış  doğrularınızdan kaynaklanmaktadır.

Bu nedene göre vajinusmus tedavi merkezimizde alacağınız vajinusmus tedavi programınız; bilişsel, davranışsal ve bilinçli hipnoz terapilerimiz olup kişiye göre planlanmaktadır.

Şöyle ki;

  • Bilişsel terapide kadın doğumcu gözüyle değerlendirilir.  
    Bu bilgiler bile sizi oldukça rahatlatır ve vajinusmus hastalığınızı yenmek için bir başlangıç olur. 
    Bunu takiben davranışsal terapi olarak kolay, basit, ağrısız egzersiz programları kişiye uygun olacak şekilde düzenlenir ve takibinde de egzersiz programları, ev ödevleri olarak size verilmektedir. Bunlar kesinlikle parmak egzersizleri değildir.

vajinismus ve tüp bebek

vajinismus tedavisi danimarka

Problem, sizin cinsellik ve cinsel birliktelikle ilgili yanlış algılarınız, kaygılarınız ve bunun içinde sadece size bu yanlış doğrularınızın, niye ve niçin yanlış olduğunu anlatacak bir rehbere ihtiyacınız var.  Burada en önemli faktör, kişinin vajinusmus problemini çözmek istemesi ve arzunuzdur. İstemek ve arzulamak sadece sözde olmamalı ve vajinusmusu çözmek için adım atmak gerekmektedir. 

vajinismus tedavisi almanya

vajinismus tedavisi kolaymı

Soru: Vajinusmus tedavisi sırasında eş zorunluluğu var mı

Cevap: Vajinusmus tedavi merkezimiz istanbulda eş zorunluluğu yoktur çünkü bazı eşler çeşitli nedenlerle gelememektedir. Kimisi daha önce almış oldukları, başarısız Vajinusmus tedavileri neticesinde, Vajinusmus tedavisine inanmıyor ve eşlerinin yanında tedaviye gelmiyor, oysa ki size uygun olmayan tedavide başarısız olmuş olabilirsiniz ama bu sizin Vajinusmusu çözemeyeceğinizi göstermez ki.

vajinismus ve erkekler

vajinismus tedavisinde erkekler ne düşünür

vajinusmuslu erkekler ne düşünür

vajinismus ve gebelik

vajinismus ve gebelik

Işık hanım vajinusmus nedeniyle ayrılma aşamasından uygun vajinusmus tedavisi ile vajinusmustan kurtuldu daha sonra bir erkek annesi ardından da kızını doğurdu. Şimdi hem kız annesi, hem oğlan annesi. Sizinde ışık hanımdan ve diğer kadınlardan bir farkınız yok. Şuanda sahip olduğunuz eksik ve yanlış doğrularınız var ve uygun bir vajinusmus tedavi programıylada kısa süreler içinde sizde vajinusmus hastalığınızı yenebilirsiniz hatta isterseniz Allah'ın izniyle annede olabilirsiniz. 

 esra vajinismus tedavisi

vajinismus tedavisi begün

Vajinusmus hastalığını çözmek için en önemlisi sizin kendinize olan özgüveniniz ve arzunuzdur. Diğerleri ise yardımcı faktörlerdir. Sizin çözmek istemeniz en önemli unsurdur. Erkek eşlerde bilmelidir ki, eşlerine destek onlar için artı bir faktördür.

Vajinusmus hastalığınızı yendikten sonra istemeniz durumunda, hamile kalmak ve aileye yeni bireylerin katılması sizi sevindirecektir. O nedenle eşinizin yanında olursanız ona katkı sağlarsınız. Eşler tedaviye katılmak zorunda olmamakta ve burada vajinusmus tedavisinin amacı istem dışı kasılma ve engellemelerin giderilmesine yöneliktir.

Soru -3 : Vajinusmus Tedavi Merkezinde ücretler nedir

  • Vajinusmus tedavi merkezimizde ilk görüşme vajinusmus konusu ile ilgili bilgilendirme ve yapılacak ağrısız, kolay basit bir jinekolojik muayenedir. Burada vajinusmus olup olmadığınız, anatomik bir nedeninizin olup olmadığı ile ilgili bilgilere sahip olursunuz. Bu görüşme ve muayene sonrası hastalarımızdan muayene ücreti alınmaktadır. Vajinusmus tedavisi alacak hastalarımıza muayene sonrasında bir tedavi programı hazırlanır.Bu tedavi programının ücreti alacağı tedavi programına göre değişir ve bir defaya mahsus paket ücret olarak belirlenir. Tedavi süresinin uzaması veya kısalması ücreti değiştirmemektedir.

vajinismus gebelik

Filiz-M.jpg

Filiz-M-2.jpg

vajinismus tedavisi doğum

 

JoomlaWatch Agent