Vajinismusu yenenlerin düşünceleri

Vajinismusmuyum

"Eşimle mutluluk güneşimize engel olan kara bir buluttu vajinismus"

Hazal - Muhasebe İstanbul 

Merhaba Saygın Bey;
Daha 15 gün öncesine kadar vajinismus teşekkür mektuplarını okuyup iç çeken ben şimdi size teşekkür mektubu yazıyorum. Kelimelerle ifade edilemeyecek kadar mutlu ve huzurluyum. Çünkü bende artık vajinismusu yendim. 4 yıllık evliliğimde üzerimize çöken, eşimle mutluluk güneşimize engel olan kara bir buluttu vajinismus. Çok ağladım, çok yıprandım. benimle beraber eşimde çok üzüldü. ikimizde birbirimizi deliler gibi seviyorduk. Evlenmiştik, yuvamızı kurmuştuk.

Her şey tozpembe olacak diye düşünürken vajinismus bizi kahretti. Önceleri hep kendiliğinden olacak zamanla geçecek diye düşündük ve üzerinde durmadık. Ancak vajinismusun geçmeyeceğini anladık ve çözüm yolları aramaya karar verdik. Ama ben öyle kolay bir vaka değilim dedim. Yine de bir yanımda beslediğim umudumla geldim kliniğinize. İyi ki de gelmişim. 
İlk görüşmemizde doğru yerde olduğumu anladım. ve 1.seansımda kafamda bitirdim vajinismusu. Sizin güvenilirliğiniz, yakınlığınız, bana bir abi gibi davranmanız benim hep doğru adımlar atmamı ve her seansımı daha başarılı geçirmemi sağladı. ve 4. seans sonrası vajinismustan tamamen kurtuldum. Üzerimde taşıdığım yükten kurtuldum ve bende 'bu muymuş' dedim. 
Saygın bey size ne kadar teşekkür etsem azdır. ALLAH sizden binlerce kez razı olsun. Biz size bir adım attığımızda siz zaten bize koşuyorsunuz ve elimizden tutup çözüme götürüyorsunuz. Ayrıca mine ablamı da unutmadım. O da seans önceleri ve sonrası hep desteğini hissettirdi bana. Ona da çok teşekkür ediyorum. Her şeyin gönlünce olmasını diliyorum. İlk fırsatta ziyaretinize eşimle birlikte geleceğiz. Eşimde bende saygı ve selamlarımızı iletiyoruz sizlere. 
ALLAH a emanet olun...

 

Evlendim maalesef vajinismus denen vaka ile karşılaştım

Bilge Eskişehir

Değerli Doktorum Saygın Bey, Vajinismusla ilgili sitenizde bir çok mektup okumuştum, fakat bu sefer mektup yazan kişi ben oldum. Şu an bu mektubu yazarken o kadar mutluyum ki anlatamam. İnşallah okuyanlara da bir faydası olur.1,5 yıllık evliyim ve 4 seans sonucunda vajinismusu yenmiş bulunmaktayım. Eşimle 5 yıllık flört döneminin ardından evlendik. Ama başıma böyle bir şeyin geleceği aklımın ucundan bile geçmezdi. Evlendim ve maalesef vajinusmus denen vaka ile karşılaştım. Hayatım resmen alt üst olmuştu. Adeta üzerimize karabulut gibi çökmüştü bu hastalık.
Dışarıdan çok mutlu gibi görünüyorduk fakat hiç de göründüğü gibi değildi. Bu eşimi de yansımıştı. Çok sinirli olmaya başlamıştı.İkimizde depresyona girmiştik resmen. Aynı zaman da bu benim işimi de yansımıştı. Bir taraftan çevremdeki insanlar çocuk düşünüp düşünmediğimizi soruyorlardı. Hep yalanlar söylüyordum. Bu beni daha üzüyordu. Her ilişkiye girme denememiz başarısızlıkla sonuçlanıyordu ve her denememizde bahaneler arıyordum, erteliyordum. Alkol alıp sarhoş bile olmuştum. Ama nasıl bir şeyse yine de kendimi sarhoşken bile kasmışım. En sonunda vajinismusun böyle çözülemeyeceğini anladım ve vajinismus tedavisi almaya karar verdim. 
Kliniğinize geldim( iyi de gelmişim) konuşmalarınız beni o kadar etkilemişti ki ilk konuşma da bile tamam dedim bu iş oldu. Her seans çok başarılı geçiyordu. Bütün korkularımın çok yersiz olduğu kanısına varmıştım. İş yerimdekiler bile bendeki değişimi fark etti. Verdiğiniz ödevleri harfiyen uyguladım ve en sonunda başarıya ulaştım. Hala kendime inanamıyorum, eşimle ilişkiye girmeyi başarmıştım. Artık bende çocuk hayalleri kurabileceğim Saygın Beyin sayesinde. Eşim ve ben çok mutluyuz. İyi gitmişim, iyi ki sizi tanımışım. Size ne kadar teşekkür etsem azdır. Allah sizi başımızdan eksik etmesin. En son şunu diyebilirim. Biz 1,5 yıl erteledik, sadece zaman kaybı oldu. O yüzden benim gibi olan arkadaşlarım kesinlikle ertelemeyin.
Kısacası Mutluyum ,mutluyum, mutluyum. Teşekkürler Saygın Bey, Hoşça kal vajinismus

 

"Vajinismusu bir türlü kabullenemiyordum ama ben kendimi vajinismus yüzünden hep eksik hissediyordum..."

Gülay - Din görevlisi / istanbul  
 

Değerli Doktorum Saygın Bey,
Uzun zamandır aklımdasınız lakin bir türlü teşekkür mektubumu yazmaya fırsatım olmadı. Belki beni hatırlamayabilirsiniz(doğal olarak bir çok hastanız var) baya zaman oldu ama ben sizi muhakkak ömrüm boyunca unutmayacağım..
Saygın Bey ben gülay, din görevlisiyim. eşimde imamdı hatırlarsanız... eşimle severek evlenmiştik fakat bu problem bizi evlenince yıkıma uğrattı ve ben internetten neden beraber olamadığımızı araştırırken karşıma hep VAJİNİSMUS çıkıyordu fakat bir türlü ben bunu kabullenemiyordum.Neyse ki bu kabullenmeme çok uzun sürmedi eşim bana karşı anlayışlı davrandı ama ben kendimi hep eksik hissettim en ufak bir tartışmayı buna bağladım ve böyle üzülerek 3 ayımızı geçirdik evliliğimizin üç ayı neyse ki şükürler olsun ki rabbime çok uzun bir zaman değil böyle sıkıntılı geçti ve artık ne olursa olsun iyi bir doktora gitmeye karar verdim araştırdım soruşturdum öyle alelade bir yere gitmek doğru olmazdı açıkçası mahrem bir konu doktor doktor gezilerek çözülemezdi bence bu yüzden öyle bir doktora gitmeliyim ki allahın inzniyle bana çare bulsun. Öylede oldu çok şükür.Tedavimi oldum iyi ki de olmuşum maddiyat her zaman olur ama manevi olarak eşimle her geçen gün uzaklaşıyor olmak çok kötü bir duygu idi. ben kliniğinize geldim 4 seansta artık bu sıkıntımdan kurtulmuştum çok mutluydum kendime olan güvenim tekrar gelmişti gerçekten oradan çıktığımda ya bu muymuş bu kadar sıkıntı ettğim dedim ne kadar da basitmiş dedim.Bu problemimi sayenizde yendim çok şükür eşimle çok daha mutluyuz ve ben bu sorunu yıllar boyu beklemeden çözdüğüm için kendimi çok çok şanslı buluyorum insanlara da bunu tavsiye ediyorum bir sorun varsa mutlaka üstüne gidin illa ki çözeceksiniz ve bir din görevlisi olarak söylüyorum ki sağlık problemlerinde doktora gitmek şart Rabbimiz doktor vesilesiyle elbet şifa verecektir bunu untmayalım.. ve size bir müjde vereyim saygın bey hamileyim:)artık ailemiz biraz daha büyüyecek.. iyi ki size gelmişim iyiki Allah sizi karşıma çıkarmış.. sizin gibi degerli doktorlara bu ülkede çok ihtiyaç var siz ki hiç kimseyi ayırt etmiyorsunuz . tekrar tekrar size teşekkür ediyorum Rabbim gönlünüzde olan tüm güzellikleri size versin Allah bin kere Razı olsun...

 

"vajinismusu çözmüş olsam bile hala inanamıyorum, rüyada gibiyim"

Günay - Ev hanımı Azerbeycan/Bakü

Merhaba Saygın Bey.
Şu anda size teşekkür mektubu yazdiğima inanamiyorum. Allahin ve sizin sayenizde vajinismusu çözdüm. Size ne kadar teşekkür etsem azdır. İyi ki sizi tanıdim. Şu anda vajinismusu çözmüş olsam bile hala inanamıyorum, rüyada gibiyim. Aslında size tesekkur etmekde gec kaldim. yurt disina gitdyimiz icin yazamadik. Yeni döndük Istanbula.
Eskiden vajinismusu yenemeyip, hep böyle kalacağımı düşünüyordum. Bu çok korkunç bir şeydi benim için. Vajinismus olduğumu bile bilmiyordum. Kimseye de söyleyemiyordum. Böyle bir yılım geçti. Sonra sizi buldum. İnternetde size ünvanlanmis teşekkür mektuplarını okudum. Yalnız olmadiğımı anladım. Meğerse ne çok kadın bu vajinismus problemiyle karşı-karşıyaymış. Sonra eşimle istanbula gelerek vajinismus tedavisi için randevu aldık. İlk önce çok korkuyordum. Sizin sayenizde korkumu yendim seanslara başladım ve seanslarım basarili geçti. Şu an çok mutluyum. Duygularımı yazmakta çok zorlaniyorum. Allah sizden razı olsun. Eşim de size cok teşekkür ediyor.

 

"Bebeğim kucağımda..bir erkek çocuğum oldu.herhalde benim asla çocuğum olamaz derken.hemde normal doğuma cesaretim bile vardı"
Hande Veteriner Hekim
merhaba,Saygın Bey,beni hatırlar mısınız bilmemben daha önceden kliniğinize Tekirdağdan başvurmuştum.Veteriner Hekim olarak tekirdağdan hatırlarsanız.
size çok teşekkür etmek için geç kaldım mı bilmiyorum!Allah razı olsun sizden İnşaallah..Vajinismus şikayeti ile bundan aşağı yukarı 2 yıl önce kliniğinize başvurmuştum. şu an bebeğim kucağımda..bir erkek çocuğum oldu.herhalde benim asla çocuğum olamaz derken.hemde normal doğuma cesaretim bile vardı.ama bebeğim iri bebek olarak doğacağı için sezaryan yapıldı..sağlıklı çok tatlı bir bebeğimiz oldu. Sizden çok duacıyım.herşey gönlünüzce olsun İnşaallah..
saygılarımla...

 

"Artık kendimi evli bir kadın gibi hissediyorum"
Hülya Grafiker - İstanbul
Değerli Saygın Hocam,
Özverili ilginiz, anlayışınız, güler yüzünüz ve daha fazla sayamayacağım kadar tecrübeniz sayesinde vajinusmusu yendim. Çok çok mutluyum artık kendimi evli bir kadın gibi hissediyorum. İlk seansımızda da dediğiniz gibi beyinimizin bize oynadığı bir oyun!! O kadar haklısınız ki yersiz ve gereksiz bir korkudan ibaret, evliliğimin 3,5 yılını boşa geçirtti ve birçok şeyi engellemem,ertelememe sebep oldu. Ama zararın neresinden dönersek kardır diyip size binlerce kere teşekkür ediyorum. İyi ki sizi bulmuşum, iyi ki cesaretimi toplayıp gelmişim, iyi ki tüm ödevlerimi yapmışım ve akademinizden başarı ile mezun olduğum için çok mutluyum. Allah binlerce kez razı olsun sizden. Şu an eşimle o kadar rahatım evliliğim tadını çıkartıyoruz ki nazar değmesin keşke bu konuyu bu kadar yıl ertelemeseydim diyorum. Hatta bebek için bile tedaviye başladık inşallah en kısa zamanda yavrumuzu kucağımıza almayı Rabbim nasip eder.
Teşekkür mektubumu yazmak için aslında geç kaldım sürekli bugün yarın derken ancak fırsat bulabildim. Sizin,ailenizin ve Kayra Bera ailesininde bayramını tebrik ederim.
Ayrıca sevgili ve değerli Mine Ablamında emeğini, iyi niyetini, yardımseverliğini asla unutamam çok çok teşekkür ediyorum. Evliliğimize Çöken Davetsiz Misafir Vajinusmusu Sonunda Kovduk. Oysaki Türkler misafirperverdir ama böyle misafir bir daha asla gelmesin
Saygın Hocam İlk seansımızda da dediğiniz gibi;
ÖLMEDİM YAŞIYORUM ve mutluyum,sevinçliyim,geleceğimi ve yarınlarımı artık daha rahat planlıyorum.
Şunu da eklemek isterim mektubumu okuyan değerli arkadaşım tereddüt etme ve düşünmeden başla Ben diğer arkadaşlarım gibi ben yaptıysam herkes yapar demeyeceğim çünkü bu söz bana çok klişe geliyor. Bende bu söze inanarak veya önem vererek gelmedim. Saygın Beye inandım güvendim (%50) ve kendime güvenim, inancım ve cesaretim olmadığı için (%50) risk aldım. Hayatta zaten bir risk değil midir Ama hayatımda aldığım en güzel riskti, daha ilk seansta risk oranım %20ye düştü
Biz kadınlar çok değerliyiz daha fazla psikolojimizi etkilemeden ve beynimizin oyununa yenik düşmeden kurtulalım.
Ben kurtuldum sıra SENDE
İyi ki varsınız Kayra Bera Ailesi
Saygılarımla

 

"Hayalidi gerçek oldu. Oysa ki boşanalım diye düşünüyorduk"

Ayşe  ev hanımı - İstanbul

Şükürler olsun, artık vajinismus yok hayatımda hatta vajinismusu çözmekle kalmadık birde bebiş bekliyoruz inşallah. Her şey çok güzel... Hayaldi gerçek oldu... Artık bitmişti her şey eşim 2 yıl sabırlı davransa da son bir yıl yaşadığımız sorunları çözemiyor ve kırıcı oluyorduk. Bu kadar yıprandık boşanalım diye geçiyordu akıllardan... Ama sorun kalmadı artık başka düşünceler başka heyecanlar var... Size ne kadar teşekkür etsem az... İyi ki uzanan eli bırakmadınız ve bize destek oldunuz. çok sağolunnnn....

 

JoomlaWatch Agent