Vajinismus Hastalığı Tedavisi Giresun

vajinismus tedavisi giresun

Vajinismus Tedavisi Giresun - Özlem(anne adayı)

Öncelikle nereden başlamalıyım bilmiyorum. Fakat tek bildiğim gerçek var hayatım yeni başlıyor. 2 yıl olmuştu evleni bilmiyorum bu illet vajinismus hastalığımın hiç birleşme yaşamamak modumuzu düşürmesin diye bugün yaparız boş ver yarın yaparız olmadı eve döndüğümüzde ilişkiye gireriz,yaparız dedik koca 700 gün geçti sonuç aynı, maalesef ki birleşme olmadı yaşayamadık. Eşim her zaman bana destekti ama nereye kadar böyle gidecekti ki bir çözümü olmalıydı bir yerde bir vajinismus ilacı vardı dermanı vardı. Zaman sonra bir vajinismus doktoru bulduk imkan olmamasına rağmen bir şekilde ayarlayıp kalktık Ankaraya vajinusmus doktoruna gittik, inanmayacaksınız belki ama ilk gün hiçbir zaman o günü umutlarımın yıkıldığı gün unutulmayacaktır. Benim için bize ilk muayene vajinismus ücreti alıp durumuzu anlattıktan sonra bana daha bakmadan sekreter geldi dedi ki ,Hocam size fiyat verdimi dedi bende hayır dedim. Bize 8.300tl dedi bende muayene odasından kalktım olmaz dedim bir gariplik var her şey paramı tabi ki hakkını alacak ama bu değildi. Ben doktorun yanına girmeden oradan ayrıldım. Daha sonra üzerinden 1 yıl geçmişti. Saygın hocamı buldum yazdım ve kendimizi ayarlayıp İstanbula geldik. Sanki daha önceden tanıdığım biriymişçesine her şeyin halledileceğini ve çözüleceğine inanarak geldim. Biliyordum artık olacaktı başaracaktım. 4 günlük seans sonrası aslında her şey hallolmuştu bile memlekete geldik ve bir hafta sonra mutlu güzel sonuca bizde ulaşmıştık. Kabusum bitmişti. Kalbim kıpır kıpır, umutlarım canlandı ve bizde bebek hayalleri kurmaya başladık. Sizi siz olun beklemeyin ve ertelemeyin doğru adres çok önemli Saygın Hocam ve Mine Ablam iyi ki varlar. Aslında o kadar kolaymış ki teşhisi koymakmış sorun, bilmiyordum, kızlık zarımda normal kişilere göre kalın olduğunu bu durum haliyle ilişkiye girmemizi zorlaştırdığını ilk muayenede Saygın Hocam eşime bu durumu söylemiş bu durumu ben daha sonradan öğrendim. Her gün egzersiz ödevlerimi kendim rahatlıkla yapabildim. Her gün daha iyi olmak başarmak motivasyonumu yükseltti. Yine diyorum doğru yer, doğru zaman, doğru kişi, inanın çok önemli. Saygın hocamın tırnağımın ucu kadar suçunuz yok deyişleri kulaklarımda çınladı. Başardım Rabbim hepimizin yardımcısı olsun. Bizimde mutluluk hakkımız en güzeli anne olmak bu kutsal görevi üstlenmek hakkımız. Hepinize dua ediyorum.18.3.2019

Ozlem Giresun

Merhabalar;
Bugün 05.11.2013 24 yaşında ve 16 aylık evli biri olarak bu satırları karalıyorum
Seni nelerin beklediğini bilmeden hayatının en güzel günlerini yaşıyorsun, evleniyorsun. Hayallerindeki gibi olsun her şey istiyorsun. Benimki de öyleydi. 5 yıllık tanışıklığı evlilikle taçlandırmanın mutluluğu içindeydim. Vajinismus olduğumu öğrenene kadar. Ne dertler, ne hikayeler ne acılar olduğunu sonradan öğreniyorsun. Sonra bir kuyuya hapsolmuş gibiydim. Sonu olmayan bir tünelde gibiydim. Neden ben, diye kıyıda köşede ağlayarak geçirdiğim günler saymakla bitmez. Her gece ıslanan yastığım dile gelse keşke Etrafa saçılan sahte mutluluk gülümsemenin altında sessiz bir haykırışım vardı, kimse bilmese,duymasasa Taki Saygın Beyin varlığını öğrene kadar. Okuduğum mutluluk mektupları umudum olmuştu. Yazacağım günü hayal ettim hep (BU GÜNÜ)

Eşim en büyük destekçimdi. Gibi bi cümle kuramıyacağım maalesef. Ne kadar destek olmaya çalışsa da beni hiç anlayamadı biliyorum. Neden yapamıyorsun, diye bağıran bakışlarının isyan dolu olduğunu görüyordum. Teselli cümleleri avutmak için kandırıldığını hissettiriyordu insana. Ürkek bakışlarımla Doktor Saygın Beyle tanıştığım günü hiç unutmayacağım. Orada tanıdığım diğer vajinismuslu hastalar. Tek ben vajinismus değilmişim diye umut dalı uzatıyor daha ilk anda. Sonrasında eşimin askerliğinden dolayı kaybettiğim araya 6 ay giriyor.
Belki Vajinismusu yenmişimdir diye umutlanmalarım ve hayal kırıklığım bu sirkülasyonu yüzlerce kez yaşadım. Biraz daha sabredip beklemem gerekiyormuş ve bekledim
31 Agustos 2013 tekrar Saygın Beyin yanındayım. Yenmek umudumla bir darbe daha darbe alıyorum. Kızlık zarımın kalınlığı nedeniyle operasyon geçirmem gerektiği gerçeğiyle tek başıma yüzleşiyorum. Yaşadıkça görüyorsun ki aslında küçük bir şeymiş. Tabularımı yıktığım andır o an. Operasyonla büyüttüğüm şeylerin küçüldüğünü gördüm.
Ve sonrasında söyledikleri gibi 3. gelişimde nefesimin daraltan bağlatan vajinismustan kurtulmuştum. Benim gibi olup bu satırları okuyan varsa, yalvarırım vakit kaybetmeden üstüne yürüyün. Kaybettiğiniz güzel günlere yenilerini eklemeyin. Ne kadar şükretsem az, Doktor Saygın Bey ile tanıştığım için, güven veren gülüşü yüzünden hiç eksik olmasın hocamın. Kendimi üzüp yıprattığım günler için okadar pişmanımki duaları kalkan yapıp üstüne gidip yenmek lazımmış vajinismusu. Benden çok şey aldığı gibi bana çok şeyde kattığını düşünüyorum bu sürecin. Başta bu sayede edindiğim dostluklarım.
Bu hayalim çok şükür gerçekleşti. Şimdi ki hayalim ise hocamın yanına inşallah evladımla teşekküre gitmek.
Herkesin hayllerinin gerçek olması ümidi ve duasıyla
Giresun'dan Vajinismusu Yenen Zeliha

 

JoomlaWatch Agent