Vajinismus Hastalığından Evliliğinizi Kurtarın

İlk gece korkularına küçükken çevrenizden duyduğunuz anlatımlar neden olabilir. 

İlişkiye girme esnasında büyük bir acı çekecekmişim gibi hissediyorum. Çünkü ilişkiye girmekle ilgili duyduğum şeylerden kasılıyorum...
İlişki esnasında sürekli kendimde olmak zorundayım. Kendimi ilişkiye bırakamıyorum.
Küçükken komşumuzun kızı düşmüştü çok şeyler söylediler, kızlık zarını kaybetti dediler onun çok ağlaması beni etkiledi. O çocuk evlendi, çocuk doğurmuş olduğu halde ben hala niye böyleyim ilişki anında kasılıp ilişkiye giremiyorum diyorum.

 

Rüya gibi bir düğünle evlendim. Fakat vajinismusla yüzleştim, eşimi çok sevmeme rağmen eşimden boşanmak istedim. 

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Öğretmen Hanife Hanımın vajinismus tedavisi hakkındaki yorumları

Hanife-Bosanma

Bekar bir vajinismuslu olarak ilişkinizi eksik yaşamak size sıkıntılar getirebilir.
Sevgilinizle ilişkiye giremediğiniz için bir kadın olarak yetememe kaygısından kurtulmak ve ilişkinizin rayına oturması kadınların kadın sağlığı ile ilgili bir takım tetkikleri vajinismus yüzünden yaptıramazlar. Oysa vajinismusu yendikten sonra bu testleri de kolaylıkla yaptırırlar. İlişkiye girdiğinde inanamazlar. İlişkiniz daha sağlıklı olur, rayına oturabilir. Cinsellikte daha kaliteli yaşıyoruz. Sevgilime ben bir kadın olarak yetme kaygımı artık yaşamıyoruz.

Vajinismus tedavisi hasta yorumları

 

Vajinismus ve kızlık zarının net bir şekilde değerlendirilmesinin önemi 

İlişkiye girmeyi deniyorduk ama olmuyordu. Zamanla ilk gece korkularımızı, kasılmalarımı yenemeyip vajinismusla yaşamaya başladık. Vajinismus tedavisi için başvurduğum yerlerden bir tanesi kızlık zarınız kalın dendi ve vajinismus için kızlık zarı ameliyatı önerildi. Vajinismus için başka bir doktora kızlık zarı muayenesi oldum bu seferde kızlık zarında hiçbir sorun yok dendi. Neye inanacağımı şaşırdım kızlık zarımla ilgili. Vajinismusu yenmek için hacı hocaya da gittik,İlşiki sırasında  kasılmalarım korkularım, vajinismus için dualar ettik. Vajinismus neden iyle zaman kaybettik, maddi ve manevi kayıp yaşadık. Vajinismusta ilk geceyle ilgili, ilişkiye girmekle ilgili diğer bildiğimiz şeylerin çok yanlış olduğu anlarsınız. Vajinismusu yaşayan kadınlar farklı olduklarını sanabilir

 

 

Vajinismusu sadece siz yaşıyor zannedip, kendinizi farklı hissedebilirsiniz. Bu duyguda sizi çok değişik ruh hallerine itebilir. Tıpkı Sibel ve Gül hanım gibi
Vajinismusu sadece kendimde sanıyordum. Vajinismusla zaman kaybetmeyin. Vajinismustan evliliğinizi kurtarın. Vajinismusta en önemli şey kendinize inanın. Vajinismusa yol açan şeyler, ilişkiye girmekle ilgili saçma sapan duyumlar o yüzden ilişkiye giremiyor, ilişkiden kaçıyor ve bunu yaşıyoruz. Vajinismus sosyal hayatınızı olumsuz etkiler. İlişkiye girememek ve vajinismusla yaşarken, arkadaşınız gebe kalırsa size nispet yaptığını bile düşünebilirsiniz. Sizi böyle bir ruh haline getirebilir. Vajinismusla yaşarken yatak odanızı, cehennem gibi görebilirsiniz. Vajinismus yüzünden evi otel gibi kullanıyorsunuz, bir özeliniz olmuyor eşinizle. Vajinismus olduğumu bilen ailem, vajinismusu yenince sanki hamileymişim gibi sevindi.

 

 

Danimarka-SibelTesekkur


Vajinismus Tedavisi İstanbul - Eczacı Yasemin Hanımın vajinismus hakkında yorumları

3.5 yıllık evliyim. Eşimle severek evlendik. Evlenmeden önce bu konularla dalga geçerdik ama başıma gelebileceğini hiç tahmin edemezdim. Daha ilk denememizin başarısız olması ve daha bi sürü başarısız denemeler. Teşhisimi kendi kendime koydum. Tüm söylenenler birebir bana uyuyordu. Eşimle ne zaman yakınlaşsak kendimi ilişki sırasında otomatik olarak kasıyordum ve bir türlü rahatlayamıyordum. Böyle bir durumun bende varolması da beni inanılmaz üzüyordu. Kafamda aslında korkmadığım bi durumdan nasıl o an korkabiliyordum. Kimseye anlatmadık kendim bile kabullenemişken psikolojik olarak bunu yapamazdım. Eşimde bu dönemde beni hiç zorlamadı. Bu da konunun çözümünü sürekli ötelememe sebep oldu. Taki son başarısız deneyimimizle vajinal bölgemde bir kanama olana kadar canım acımıştı artık denemeye cesaret edemezdim. Eşimi de seviyorum onu birşeylerden mahrum etmek haksızlık olurdu. İnternette dolaşan bir sürü bilgi kirliliği arasından nasıl bir şanssa Dr. Saygın beyi buldum. Arayıp randevu almam bile uzun sürmüştü. Keşke çözüme ulaşmamın bu kadar kolay olacağını bilseydim. Çözmeyi kafama koymuş olarak gitmeme rağmen bu konuyu ilk defa biriyle bu kişi doktor bile olsa konuşmam beni duygusal olarak çok etkilemişti. Saygın beyin konuya yaklaşımı,beni rahatlatması,tedavi konusunda desteklemesi,sorunumun kızlık zarımın kalınlığından da kaynaklandığını tespit etmesi kafamdaki bazı soruların çözümü olmuştu bile. Eczacıyım aslında anatomi eğitimi almama rağmen kendime özgü bu organı hiç tanımadığımı daha ilk tedavi günü anladım. Bu zamana kadar o kadar çok yanlış şey duymuşumki onları doğru kabul etmişim. Saygın bey kafamdaki tüm yanlışları düzeltmemi, 2 haftada sorunumu çözmemi sağladı. Şimdi düşününce geçen 3.5 yılıma üzülüyorum. Eşimle bir bütün olduğumuzu şimdi daha gönül rahatlığıyla söyleyebiliyorum. Bizi üzen birbirimizden zaman zaman uzaklaşmamıza sebep olan bu durumu artık çözdük. O kadar şanslıyım ki doktorum mükemmeldi. Kafamda sadece bir sürü keşkeler kaldı şimdi. Herşey için sonsuz teşekkürler sevgili Saygın bey ve tatlı asistanı Mine hanım.

Eczaci yasemin


 İlk gece korkularınız yüzünden, ilişkiye girmek size mucizevi birşey gibi gelebilir. Çünkü duymuş olduğunuz kötü tecrübeler sizi bu düşünceye itebilir.

İlişkiye girme esnasında bacaklarım kasılıyor, ağlama krizlerine giriyorum. Çok acıyacak diye düşünüyorum. İlişkiye girme çok mucizevi bir şey olarak geliyor.
İlişkiye girmek istediğim halde kasılıyorum. İlişkiye girmekle ilgili duyduğum şeyler;
2 ay acır sonra alışırsın tamamen yanlış duyumlar.
İlk başta ilişkiye girme anında daha cesurdum ama olmayınca ilk gece korkularım daha arttı ve daha da kötüleştim.
İlk gece korkularınız yüzünden eşinize karşı mahcup hissedersiniz, özür dilersiniz.
Eşim ilk başta ilk gece korkularımı anlamıyordu. Jinekolojik muayenede olamıyordum.
O an ilişki esnasında duyduğum olumlu şeyler aklımdan gidiyor, o an kasılıyorum.İlk gece korkularınızın nedenini tam olarak bilemeyebilirsiniz.
İlk gece korkularımın nedenini tam olarak bilemiyorum. Herkesin ilk gece korkularıyla ilgili duyduğu endişeleri taşıyorum. İlişkiye girme anında korkularım daha büyüyor ve bütün vücudum kasılıyor. Acı eşiği düşük olan korkak bir insan da değilim. Acıyacak diye bir korkum yok. İlişkiye girmede kitleniliyormuş, ilişkiye girmede çok acıma oluyormuş. İlişkiye girmede çok kanama oluyormuş, ilişkiye girdikten sonra 1 hafta oturamıyormuşsunuz. Şu anda ergenlik de ilişkiye girmekle ilgili duymuş olduğum olumsuzluklara inanmıyorum ama bir şekilde bunlar bende yer etmiş.


Vajinismus nedeniyle eşinizle aranız açılabilir. Eşiniz sizin kendisini istemediğinizi düşünebilir. Oysaki...
Vajinismus hastalığınız yüzünden, eşiniz sizin tarafınızdan istenmediğini düşünebilir ve sevmediğinizi sanabilir. Eşiniz sizin bir hastalığınız olabileceğini düşünebilir. Kızlık zarınız kalın denilebilir(kalın olmadığı halde)
Kızlık zarınızın kalın denildiği için tekrar farklı yerde jinekolojik muayene olduğunuzda bu sefer de kızlık zarınız normal denebilir, bu da doğal olarak kafanızı iyice karıştırır. Çocukluğumda, annem namusunu koru dedi ve bilinç altımı etkiledi. Kızlık zarı çok önemli olarak aileniz tarafından söylendiğinde ve evlenmenize rağmen bilinç altına girer. 
Evledim ama ilişkiye girersem yanlış bir şey yapacağım gibi gelebiliyor. 
İlişkiye girince eşimin cinsel organı orada kalacak gibi geliyor.(Vajinismus ve kilitlenmeSanki o bölgeyi bıçak kesecek gibi geliyor. 
İlişkiye girersem çok kötü bir şey olacak diye panik oluyorum. 
Çevreden çok kötü geçti, çok canım yandı denmesi sizi ilk gece korusu ile tanıştırır ve sizde ilk gece korkusu yaşarsınız. 
Vajinismus, ilk gece korkuları yüzünden evliliğiniz zedelenir.

Uygun olmayan, sizi sonuca götürmeyen vajinismus tedavileri, evliliğinizi boşanma aşamasına getirebilir. Oysa ki kızlık zarınızın kalın olması ve bu durumun atlanması, sizin vajinismus tedavilerinde başarısız olmanıza yol açar ve siz bu yüzden kendinizi boşanma aşamasında bulabilirsiniz.
Vajinismusla hastalığını yenmek için tedaviler almış olup, bu aşamada size uygun olmayan veya sizi çözüme götürmeyen uygunsuz yaklaşım ve tedaviler sonucunda vajinismusu çözemeyip, birbirinizi sevmemenize rağmen vajinismus yüzünden ayrılmaya hatta boşanmaya karar vermiş olabilirsiniz. Oysa unutmayın vajinismus size uygun bir tedavi ile kolayca çözülebilir bir durumdur. O yüzdende vajinismusu çözmek, vajinismus yüzünden boşanmaktan daha kolaydır.
Vajinismus nedenlerinden bir tanesi de kızlık zarının kalın olmasıdır. Vajinismusla ilgili almış olduğunuz tedavilerde bu durumu atlamış olabilir veya yanlış değerlendirilmiş olabilir. O yüzdende mutlaka ve mutlaka kızlık zarınızla muayenenin tecrübeli ve deneyimli bir uzman hekim tarafından değerlendirmelidir. Çünkü nadirde olsa kızlık zarınız kalın olup siz bu durumu atlayıp, vajinismusla ilgili bir çok gereksiz ve yetersiz tedavi alabilirsiniz. Bu da size en başta zaman, moral ve para kaybettirir. Daha da kötüsü eşinizden ayrılmaya, vajinismus yüzünden boşanmaya kadar gidebilirsiniz.

 Merve- vajinismus

Vajinismusu yenmelisiniz, çünkü vajinismus sizin özgüveninizi kaybettirip eşinize karşı suçlu hissettirir.
Anatomik nedenle vajinismus olup, kızlık zarınızla ilgili bir probleminiz varsa da çok basit bir operasyonla anatomik engeli ortadan kaldırıp, size uygun tedavi yaklaşımlarıyla çok kısa süreler içerisinde vajinismustan kurtulursunuz. Vajinismusla ilgili uygunsuz tedavilerden sonra doğru bir tedavi alıp vajinismusu yendikten sonra eşinizle ilişkiye girdiğinizi anlayamayabilirsiniz ve ilişkiye girdiğinize inanamazsınız. Geri dönüp baktığınızda vajinismus ile geçirdiğiniz süreye üzülebilirsiniz. Başarılı bir şekilde ilk ilişkiye girdiğinizde genelde ağlar ve gülersiniz. Çünkü üzerinizden çok büyük bir yük kalkmıştır.

Tulin-Avukat vajinismus

Hatta ağlarsınız, eşiniz şaşırır kendini suçlu bile hisseder Oysaki siz sevincinizden ağlamaktasınız. Bu muymuş dersiniz...
Vajinismus yendikten sonra çevrenizle ilişkilerinizde daha sağlıklı olur, daha da çevrenizi şaşırtırsınız.


VAJİNİSMUSLU İKEN GEBE KALABİLİRSİNİZ.

SerifeC vajinismus çocuk


Duygusal, psikolojik olarak bir durum yok iken ilişkiye girme esnasında sanki on elimle frene basıyorum, baskıcı bir ailem yoktu. İlk gece korkuları ile ilgili duyduğum o kadar çok abartılı hikayeler var ki; 
İlişkiden sonra kanama nedeniyle hastaneye gidenler, Zor bir ilişkiden sonra çok kanama olması
İlişki sırasında kilitlenmiş kadınların hikayelerini duydum.
Vajinamın çok dar olduğunu düşünüyorum.
İlişkiye girmekle ilgili pozitif düşünceler ise;
İlişkiye girmek bu muymuş, İlişkiye girmekle ilgili korkulacak hiçbir şey yokmuş, Vajinismusla geçen süreleri çöpe atmışım, Vajinismusken dışa boşanmayla gebe kaldım.

Ben 2 yıllık evliyim ve vajinismustan Saygın bey sayesinde kurtuldum.Çok klasik olacak ama ben vajinismustan kurtulduysam başardıysam herkes kurtulabilir. Eşimi çok sevmeme rağmen ilişkiye giremiyorduk, bacaklarımı kasıp eşimi itiyordum her seferinde bu sefer yapmıycam desemde sonuç yine aynıydı. Bir mucize oldu ve dışa boşalmayla hamile kaldım. Minik mucizem doğdu tabiki sezeyan doğumla. Onun doğumu sonrasında da sorunum devam etti. Artık eşimi de beni de fazlaca yıpratmaya başlamıstı. Diğerlerinden bir farkım olduğunu eksik olduğumu düşünmek kendime olan güvenimide sarsıyodu. Bir yandan da eşimi evliliğimi sorguluyodum iyice sinirlerimiz bozulmuştu. Tedavi için araştırma yapsamda bi türlü cesaretimi toplayamıyordum en kötüsüde kendimi yavaş yavaş böyle kabullenmeye başlamıştım. Cesaretini toplayıp ilk randevu alan eşim oldu. Umutsuzca geldiğim yerden gülerek mutlu bir şekilde ayrıldım. 4 seanta vajinismustan kurtuldum. Kafamdaki tabular yıkıldı. Vücudumu yeni tanıdım diyebilirim. Şimdi herşeye yeni baştan başlıyoruz. Keşke daha önce gelseymişim 2 yıl kendimide eşimide boşuna yıpratmış hissediyorum. Şuan çok mutluyum . Size hayatım boyunca minnettar kalıcam. Sizin de herşey gönlünüzce olsun.

Begum vajinismus çocuklu

 


Vajinismus kas gevşeticilerle tedavisi olmaz.

Vajinismusu ilk başta kabul etmeyip görmezlikten gelip zaman kaybedersiniz. Vajinismusken adetiniz geçiktiğinde nedenini araştırırken size gebelik testi verilebilir. Size komik gelse de nadirde olsa dışa boşalmayla gebe kalabilirsiniz. Bu sorunu vajinismusu aşmadan çocuk sahibi olmak geçen süreyi uzatır ve vajinismusa çözüm değildir. Bu yüzdende adım atıp vajinismusunuz çözülmelidir.
İlk gece korku nedenlerinden bir tanesi de eşlerin cinsel deneyimsizlikleridir. Kadınlar, eşlerinin ilişki konusunda tecrübesiz olmasından tedirgin olabilirler. Tedirginlikle girilen ilk ilişki, eksik ve yanlış şekilde başlar ve yarım kalır. Bu da ilişkinin size ağrılı, acılı, kanamalı bir şekilde dönebilir.  ilk gece ile ilgili yaşadıkları gibi.

 

İlk gece korkularını yaratan nedenler ve kızlık zarıyla ilgili düşünceler

Oraya bir cisim girmesi acı verecek sanıyorum. Kadın doğum muayenenizin eksik veya hatalı yapılıp size ağrı ve acı vermiş olabilir. Oysaki usulünce yapılan kadın doğum muayeneleri ağrısızdır. Bu kötü tecrübeler sizi ilişkiye girmekle yanlış ve eksik yönlendirebilir. Penis orada kalabilir gibi hissetmek, sanki ilişkiye girdiğimde öleceğim gibi hislere kapılabilmek, eşinizin organı size büyük gelebilir, sizin vajinal bölgeniz size küçük gözükebilir.
Bütün bunlar sizin ilişkiye girmenizi engeller ve ilişkiye giremeyince ağlarsınız, ilişkiye girmek size imkansız gelebilir. Eşiniz zamanla sıkılır. Anlayışlı olsa da zamanla bunalır ve olumsuz etkilenir. Gereksiz kızlık zarı operasyonu yaptırsanız da vajinismusu yenmek için çözüm olmaz.  
Saygın Micozkadıoğlu'nun Vajinismus ve tedavisi hakkında görüşleri

Bunun dışında, ilk geceyle ilgili kötü ve hatalı tecrübeler neticesinde, size yapılan jinekolojik muayenelerinin kabaca yapılması, sizi ilişkiye girmekle ilgili düşüncelerinizi olumsuz etkileyerek, cinsel ilişkiden kaçma ertelemeye ve zamana bırakıp, zaman kaybettirebilir. Ayrıca yakın çevrenizde vajinismus ilk gece hikayeleri duyumlarınızla size olumsuz etkileyen faktörlerdendir. Hatta kız kardeşiniz de vajinismus hastalığı  olup, siz farkında olmadan da olumsuz etkilemiş olabilir. 
İlk gece korkusuyla ilgili diğer bir sıkıntı, erkeklerin ilişki için aceleci davranması, kadının psikolojik ve fiziksel hazırlamamasına beklemeden ilişkiye zorlaması, kadını ilişkiden uzaklaştıran ilk gece korkularını tetikleyen ayrı bir durumdur. Genellikle kadınlar yakın çevrelerinden duydukları, ilk gece ile ilgili yanlış ve kötü tecrübeleri dinleyerek ilişkiye girmekle ilgili korku ve endişe taşırlar. Oysa ilk gece korkularını taşıyıp cinsel  ilişki  sırasında kasılma, vajinismus hastalığı ile yaşamak yerine , kişiye uygun vajinismus, ilk gece korkularının tedavileri ile çok kısa süreler içerisinde ,eşinizle sağlıklı bir cinsel yaşantınız olur;hatta vajinismusu yendikten sonra ilişkiye girmenin ne kadar basit bir olay olduğunu anlarsınız ve kendinize inanamazsınız.Kaybettiğiniz  zamana kızarsınız.

Hatta vajinismusu, ilişki anında kasılmalarınızı, ilk gece korkusunu yendikten sonra bu  vajinismus hastalığını yaşayan  insanları kadınları daha iyi anlayabilirsiniz. Vajinismus ve İlk gece korkusu yaşarken neden evlendim, niye evlendim derken vajinismus hastalığını  yendikten sonra, iyi ki evlenmişim bile dersiniz.

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Meryem Hanımın Düşünceleri

35 yaşındayım.7 sene önce evlendim. Evlenmeden önce eşimle sorun yaşadım cinsellikte ama ilk gece korkularım geçer diye erteledim. Maalesef vajinismus kalıcı olarak kaldı bende bu korku ve kasılmalar durumu kabullendim. Ben ve eşim yine de mutluyuz ama saçma bir durum kabullenemiyorum kardeş gibi yaşamayı. Eşimden bi haber tedaviye başlamak istedim artık, çünkü her başarısızlığımda cinsel soğukluk artıyor aramızda; Onun şimdilik bilmemesi beni ayrı rahatlatıyor. Ben ve benim gibiler bu sorunla vajinismuslhastalığı ile uzun süre yaşayınca düzebileceğine inanamıyor. Ama bir yerden başlamak lazım. Bugün zincirleri kıracağım günün başlangıcı, inanmak sanırım sorunun yarısını bertaraf ediyor. Göreceğiz.Meryem

meryem cinsel iliskide agri

 

JoomlaWatch Agent