Ya Vajinismusu Yeneceğim Ya da Ayrılacağım

Vajinismus TedavisiVajinismus hastalığı yaşayan çiftler; her ne kadar birbirlerini sevseler de, ilişkiye girememe sorununu görmezden gelmeleri, ya da yetersiz ve yanlış tedaviler neticesinde, ilişkiye girememe probleminin devam etmesi, mutlaka eşler arasında bir gün, bir şekilde karşılarına çıkar ve şu soruyu sordurur;"Eşim beni bırakır mı Eşim beni aldatır mı Eşime haksızlık yapıyor muyum Eşim anlayışlı ama nereye kadar vajnismusla evliliğimiz gider, Ya çocuk " sorusu kafalarını meşgul eder.

Ya kadın vajinismus sorunun nedeniyle eşine daha fazla haksızlık yapmak istemeyip,  sevdiği eşinden boşanmak istese de, eşi onu bırakmak istemez, "Ne olursa olsun ben bu şekilde senle yaşarım, ilişkiye girmesek de seni bırakmam ve bir şekilde vajinismusu yeneriz..." diye düşünürler.

Mühendis Hanife Hanımın tedavi ile ilgili yorumları
Evlenmeden önce böyle bir problemle karşılacağı aklına bile gelmezken ve herşey güzel giderken tam o aşamada kasılmaları nedeniyle ilişkiye giremeyip, vajinismusla yaşarken sevdiği eşinden ayrılmak istemesi, eşinin ise onu bırakmayıp ve mücadelesi sonucunda hastalığını yenerek, evliliklerindeki en büyük engeli aşma aşamalarını takip edebilirsiniz.

Hanife-Bosanma


Nişanlandığınızda da cinsel ilişkiye girmekle ilgili sorun yaşayacağınızı anlar, hatta vajinismusu yenmek için tedavi almanıza rağmen ilişkiye giremediğinizden dolayı evlenmekten vazgeçmeyi bile nişanlınıza teklif edersiniz. Nasıl olsa ilişkiye girememe problemini çözeriz deyip evlenirsiniz ama artık sevgililikten çok, 3 yılın sonunda birbirini seven iki ev arkadaşına dönüşürsünüz. Artık hem yaşınızdan dolayı, hemde çocuk istemenizden kaynaklı, vajinismus hastalığı sizi daha da bunaltır.Umutsuz ve inaçsız da olsanız çok az bir gayretle vajinismusu yener ve yeni evli çift gibi hayatınıza devam edersiniz. Tıpkı Burcu hanım gibi...

Bankacı Burcu Hanımın tedavinin ardından anne olduktan sonraki yorumları(2019 Mart)

Vajinismus tedavisi hasta yorumları

Yukarıda izlediğiniz videodaki danışanımız Burcu Hanımın, 2 yıl önceki vajinismus tedavisi sonrası yorumları(Mayıs 2017)

Vajinismus burcu

Merhaba; Ben 37 yaşında ve 3 yıllık evliyim. Çocukluğumdan beri hamilelikle ilgili korkularım olmuştu. Nişanlandığımızda da beraber olmakla ilgili sorun yaşayacağımı anladım ve jinekoloğa gittim inanılmaz kötü bir muayene sonucu beni psikoloğa yönlendirdiler ve onunda parmak egzersizi önerisinden sonra eşime konuyu anlatıp bunu yapamayacağımı, bu vajinismus hastalığının hep olabileceğini, isterse evlenmeye bileceğimizi bile söyledim. Ama hep anlayışlıydı, vajinismus sorun olmadığını zaten zamanla hallolacağını söyledi, ama olmadı. Rahatlama çabalarım içki içip bazen sızmam bile sonuçlanmadı ilişkiye giremedik, ama bir çarede olmadı. Yıllar yıllar geçti, eşim de hiç bu konuyu açmadı, adete ilişkiye girememe sorununu yok saydık. Ama artık sevgililikten çok çok iyi anlaşan, birbirlerini seven 2 ev arkadaşına dönüştük. Bu içimi burkuyordu. Hele çocuk istemeye başlamamız ve yaş durumu son nokta oldu. 
Artık internette vajinusmuslar nasıl hamile kalır diye araştırırken Dr. saygın beyi rastladım. Tüm yazıları okudum, nasıl olur derken hem de bir acaba olur mu diye düşündüm. Telefonla aradım en inanmayanlardan biriydim herhalde, hayatımda kimseye söyleyemedim bile, olmazsa eşimi de ümitlendirip sonra üzmek istemedim. İlk görüşmede mesafeli, mektupları bile acaba gerçek mi ki diye okudum ama denemekten zarar çıkmaz dedim. Dr. saygın beyin ve Minenin insanı rahatlatan yardım ve desteğiyle ilk seanstan nasıl olur, bunu bile hayal edemezdim. Olacak galiba diye çıktım. Yine orda tanıştığım vajinismus konusunda muzdarip arkadaşlar da ayrı destek sağladılar ve 2 haftalık sürede 4 kere gelerek vajinismus seanslarım bitti. seansların sonunda yolunda olsa da hala inanamıyordum. Seanslardan 2 gün sonra eşime konuyu açıp, anlattım ve ilişkiye girmeyi denedik ve ilişkiye girdik. Anlattıklarıma inanmasa da, sonuca gerçekten inanamadı ve sabaha kadar soru sordu. Ondan sonra birkaç kez beraber olduk ve gitgide ilişkiye girmek daha da kolaylaştı. İlişkimiz de eski ev arkadaşından, yeni evlenmiş bir çift boyutuna geçti. Bunu denemeseydim, çok pişman olurmuşum. Ben eskiden gelen düşüncelerimle zor bir vakaydım, hatta mektupları okurken, onlar benim kadar kötü değiller demiştim ama herkesin hikayesi farklıymış, Yeter ki isteyip doğru yere gelmeye karar versinler sonra her şey halloluyor. Ben her şey için çok teşekkür ederim, yeni hayatım için teşekkür ederim. Umarım nice insan bu illetten kurtulur ve vajinismus hastalığını yener, kadınlığın tadını çıkartır. Herşey bilinçaltımızdaki bilinçsiz, saçma, karanlık düşüncelerde, zamanla onlardan kurtulup, özgür olmak elimizde hele böyle bir destekle.

İlk gece korkusunu hiç yenemeyecek gibi düşünüp, evlenmekten ve çocuk sahibi olmaktan vazgeçmeyi düşünürken tedaviye gelen danışanımızın çocuk sahibi olduktan sonraki yorumları

Burcu b

Kim derdi ki korku ve şüpheyle girdiğim bu kapıdan birkaç yıl sonra  kızımla gireceğim. Ümitsiz vaka derken kendime ne kadar yol almışım. Güler yüzünüz anlayış ve sakinleştirici sesiniz ile verdiğiniz bilgilerle aslında hayatım değişmiş. Bu yüzden bebeğimle size gelmek, hem sizi görmek, hem de teşekkür etmek istedim. Çözülebilecek bir sorunu  vajinismusu bu kadar zaman taşımışım, hatta vajinismus nedeni ile  çocuk sahibi olmamayı düşünmüştüm. Neyse ki dünyanın en güzel şeyinden mahrum kalacakmışım. Hem kocamla ilişki başka bir boyuta taşımama hem de kızıma sahip olduğunuz için  sonsuz teşekkürler, iyi ki varsınız. Ama tabi ki Minecim de iyi ki var, çünkü onun enerjisi, ile tam bir bir motivasyon kaynağı. TEŞEKKÜRLER /BURCU/9.3.2019

Vajinismus tedavisi hasta yorumları

Isik: "Vajinismus yüzünden boşanıyordum. Bir bebeğin hayalini bile kuramazken şu an anneyim."


Vajinismus tedavisi hasta yorumları

İlişkiye girememe hastalığınızı erteleyerek günler, aylar yıllar geçer. Eşiniz anlayışlı olsa da, siz hala ilişkiye girememe sorununuzla yaşarsınız,eşinizi suçlayabilir ilişkiye girmeyi sen bilmiyorsun der, probleminizi görmezden gelirsin ve gün gelir artık eşinizde dayanamaz ve size kendisini sevmediğini hatta lezbiyen olabileceğinizi bile söyleyebilir. İşte bir söz sizin vajinismus hastalığını yenmeniz için adım atmanıza neden olabilir. Hastalığınızın nedeni ile anlayışlı olmak erkekler açısından önemli ama zamana bırakmak,görmezden gelmek sadece size eşinize ve evliliğinize zaman kaybettirir.Sonunda sizin de sabrınız taşar ve kırıcı olabilirsiniz oysaki ilişkiye girme korkusu yaşayan kadına karşı anlayışlı olmak yerine onu nasıl yenebiliriz düşünmek gerekir.Kendi başınıza vajinismusu yenemiyorsanız daha fazla evliliği yıpratmadan destek almak önemlidir. 

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Mühendis Hülya Hanımın tedavisi sonrası düşünceleri

Hulya Muhendis


8 yıl evlisiniz, birbirinizi sevmenize rağmen ilişkiye hala giremeyip bu problemle yaşamaya devam ediyorsunuzdur. Oysa çok kısa sürelerde vajinismus hastalığınızı yenip hem gebe kalıp, hemde normal doğum yapabilirsiniz. Tıpkı almanya'dan ilişkiye girememe nedeniyle gelen Derya Hanım gibi...

Almanya - Derya Hanımın tedavi hakkındaki yorumları

Değerli Hocam; Bugün size kızımızla ziyarete geldik. Bundan 2 yıl önce ilk kez size  tedavi olmak için Almanya dan gelmiştik. Görüştüğümüz ilk gün birinci seansa girmeyi kabul edip, tedaviye başladık. İyi ki  de daha fazla beklemeden bunu gerçekleştirdik. 2 yıl önce 8 yıllık evliydik,vajinismusdum ve eşimle birbirimizi sevmemize rağmen ilişkiye giremiyorduk. Yanlış bilgiler sonucu insan kafasında olumsuzluklara yer veriyor,ilişki anında kasılıyor ve kendini engelliyor. Mümkünse bu sorunu yaşayan herkes biran önce tedaviye mutlaka başlamalı. Çünkü rahat bir kafayla insan  ilişkide kasılma sorununu çözüyor ve bütün olumsuzluklar kalkıyor. Tedavimiz bitip, Almanya ya döndüğümüzde kendimizi o kadar iyi ve rahat hissediyorduk ki  vajinismus sorunu çözdüğümüze bile inanamadık. Tedaviden yaklaşık 6 ay sonra hamile kaldım. Şimdi dünyalar tatlısı bir kızım var. Bu bana bir mucize gibi geliyor, hala inanamıyorum. Jinekoloğa gitmeye çekinirken, hem  ilişki korkusu sorunumu çözüp, hatta  normal doğum bile yaptım. Önce Allahın izni, sonra hocam sizin sayenizde bu mutluluğa dünyanın en güzel vazifesi anneliği tattım. Çok şükür ,bin şükür. Hayatım boyunca size minnettar kalacağım ve size dua edeceğim. Teşekkürler. DERYA Almanya

derya hnm Almanya

Almanya'dan Derya Hanımın eşinin tedavi hakkındaki düşünceleri

Değerli Saygın Hocam; Bundan 2 yıl önce ilk buraya geldiğimde eşimle beraber bizi neler bekliyordu, bilmiyorduk. Sizin uyguladığınız  vajinismus tedavisi sayesinde bugün buraya Baba olarak geldim. Demek istediğim benim yazımı okuyan bütün arkadaşlar eşinize destek olun beraber başaramayacağınız bir şey yoktur. Sevgiler Saygılar. 

serkan almanya


Vajinismus tedavisi hasta yorumları

İstanbul - Bekar Ece Hanımın tedavi hakkındaki yorumları

Vajinismus nedeniyle bazen kadınlar sevdiklerinden ayrılır ve bu yüzden de hayatlarına bu problemi yenmeden yeni bir ilişkiye başlamak istemez, çünkü ilişkiye girme korkusu kadının kendine özgüvenini kaybetirir. Oysaki doğru tedavi yaklaşımları ile hayatınızdan kısa süreler içinde vajinismusu çıkartabilirsiniz. 

Ece


Ankara - Veteriner Hekim Deniz Hanımın tedavi hakkındaki yorumları

Merhabalar. Biz birbirimizi severek evlendik eşimle ve 3 yıldır evliyiz.
Evlenmeden önce de sorunlarım, korkularım vardı aslında ama evlenince birşey olmaz diye düşündüm ve yanıldım. Endişelerim devam etti. Her birlikte olma denememiz başarısızlıkla sonuçlanıyordu daha doğrusu çok da denemiyorduk; bir süre sonra alışınca yine olmayacak diye düşünüp engelliyorduk kendimizi. Hep önceliklerim farklı oldu.Önce işim olsun dedim, ailemin sorunlarına göğüs gerdim.Derken kendimi hiç önemsemedim.Sanki sırayla olmalıydı hersey; ne kadar da yanlış düşünmüşüm. Bu düşüncelerle boğuşurken Saygın Bey i buldum internetten inandım güvendim ona mektupları okudukça ağladım sanki hepsi beni anlatıyordu. Aynı şeyler aynı his inanılır gibi değildi ,aşmışlardı onlar ve ben de aşabilirdim. Ama bir süre maddiyatı bahane edip erteledim yine tamam olacak dedim ne de olsa.Koca 3 yıl geçti. Bir yerden sonra ev arkadaşı gibi olduk resmen. İşe git gel yemek ye yat. Erken yatıyordum sürekli muhtemelen kaçmak için. Tam evli gibi hissedemiyorduk ;hep bi eksik hep bi yarımdık.Her gördüğümüz evli çiftle ilgili düşüncelere kapılıyorduk bizim onlardan ne farkımız eksiğimiz var diyorduk. Hele çocuk mevzusu tam bir işkenceydi. Sevemiyorduk başkalarının çocuklarını. Sizin ne zaman olacak sorusu ise dayanılmazdı. Bu süreçte işe atandım . Yani işi hallettik maddiyatı artık düşünmek istemedim ve Saygın Bey'e gitmeye karar verdim. İlk gittiğimde konuştuk,mektupları okuduk, benle aynı durumda olan ne çok insan vardı dayanamadım ağladım.İlk muayenemi oldum. Umduğum gibi korkmadım; sadece kızlık zarının yapısına bakmış doktor bey.
Seanslara başladık, ilk gün resmen şoka girdim ne kadar yanlış biliyormuşuz herşeyi öyle hayal ettiğimiz gibi zar falan yokmuş sadece doku parçası. Bunu bilmek bile beni o kadar rahatlattı ki. Çalışmaları yaptıkça korktuğum herşeyin gereksiz olduğunu anladım ve kendime güvenim geldi. İkinci,üçüncü seanslarda çalışmaları ilerleterek tedavimizi bitirdik. Artık çok daha iyiydi herşey. Kafamda engel kalmamıştı ve çalışmalar çok daha iyiye gidiyordu. Alışmıştım artık yapabilirdim. Ve eve geldim, araya adetim girdi. Sonrasında bir hafta daha çalıştım sonra biraz da eşimle çalıştık. Bu ona da iyi geldi o da korkularını yendi, yerini öğrendi içinin boş olduğunu gidebildiğini gördü rahatladı,sevindi o da inandı. Bir gün çalışmamı yaptım ve esim deneyelim mi dedi, tamam dedim eşim çok şaşırmış sonra söyledi.Denedik ve oldu çok şaşırdım bu kadar kolay olmamalıydı sanki.Eşim bana sordu gerçekten oldu mu diye evet dedim oldu.Ne acı ne ağrı ne zorlama hiç birşey.Çok çok kolaydı hissedilmeyecek kadar kolay.Hıçkıra hıçkıra sevinç gözyaşları döktüm.Emin olmak için bir daha denedik ve artık emindik. Artık gerçek bir karıkocaydık.Harika birşey o an bile çocuk hayalleri kurmaya başladık. Rabbim nasip eder de olur inşallah.

Deniz

İstanbul - Ömer Beyin tedavi hakkındaki yorumları

Vajinismus hastalığında bekleyerek birşey olmuyor. Bu problem ile geçen süre, size ve eşinize,evliliğinize zarar veriyor. Zaten kadınlar da ilk gece korkusu problemini yendiklerinde genelde  kocalarını suçluyorlar, bu süreçte anlayışlı olmaları çözümü ertelememize neden  oluyor demektedirler.

Vajinismus tedavisi hasta yorumları

Vajinismus e-book dosyamızı indirmek için tıklayınız

 

JoomlaWatch Agent