Eşimle İlişkiye Giremiyorum

eşimle ilişkiye giremiyorumBir evlilikte olabilecek en ilginç, en kötü sürpriz, şaşırtıcı olan şey kadının istemesine rağmen eşiyle cinsel ilişkiye girememesidir. İlişkiye girememe nedenlerinin en başında canının çok acıyacağını, çok kanamasının olacağını düşünmesi, buna bağlı ilişki anında kasılmalarından kaynaklı vajen girişinde bir duvar hissedip, sağlıklı bir şekilde eşiyle cinsel ilişkiye giremez. Her ilişki denemesinde, bu sefer başaracağım demesine rağmen, aynı senaryo tekrarlanır. Bu durumun devam etmesi kendinize olan özgüveniniz giderek azalmasına ve hiç bir zaman eşinizle ilişki yaşayamayacağınızı düşündürür.  Oysa ki dünyada milyarlarca kadın ilk defa cinsel ilişkiye girerken çok kolay ve rahat bir şekilde ilişkiye girebilmektedir. Sizinde diğer kadınlardan hiç bir farkınız yok. Sadece eşinizle ilişkiye girme aşamasında duyduğunuz tedirginlik ve korkularınız nedeniyle kendinizi kasmanız ve hatalı ilişkiye girme denemeleriniz nedeniyle bu kısır döngüyü yaşarsınız. En güzel tarafı ise uygun yaklaşımlarla vajinismus hastalığınızı probleminizi kolayca yenebilirsiniz.Malum 2020 yılı kovid pandemi nedeni ile vajinismus tedavisine ulaşmada problem yaşamakta iseniz ve eşinizle birlikte olamıyorsanız online vajinismus tedavisi alabilirsiniz.

 

İlişkiye Giremeyen Hastalarımızın Yorumları

"Canım çok acıdığı için eşimle ilişkiye giremiyorum" şeklinde düşünenlerin nasıl bir psikoloji  içinde bulunduğunu   anlatabilmek için Eda  Hanımın yorumlarını bir fikir vermesi amacıyla paylaşıyoruz.

İyi günler, problemim eşimle cinsel ilişkiye girememek. Her şey mükemmel gidiyor ilişkiye girmekle ilgili korku da duymuyorum fakat penisin vajinaya girişi bir türlü olmuyor.İlişki olmayınca eşim zorladığı an da bu sefer ağrıya neden oluyor. Vajinamda herhangi bir problem var mı diye kadın doğuma muayeneye gittim ve herhangi bir problemim olmadığını belirtti. İlişki anında kayganlaştırıcı önerdi. Sonuçta ben cinsel ilişkiden korkmuyorum, hatta ben ilişkiyi istememe rağmen ve eşimi engellememe rağmen vajen girişi duvar var kapalı gibi. Buna yanıt bulamıyorum. Vajinismus sorunuma yardımcı olabilir misiniz?
Eşimle cinsel ilişkiye giremiyoruz, tam ilişkiye gireceğim zaman kasıyorum. Bu korkuyu ve acıyı nasıl azaltırım?

Vajinismus tedavisi hasta yorumları

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Eda Hanımın vajinismus hakkında yorumları

Merhaba Ben Eda 23 yaşındayım. 1,5 senelik evliyim.. Daha önce herhangi bir ilişkim olmadı.(cinsel) Evlendiğim gün tanıştım vajinismusla, önce çok saçma bir durum geldi.Çünkü etrafımdaki hiç kimseden böyle bir durum olduğuna tanık olmamıştım. Üzüldüm, neden ben diye.Eşimde şaşırmıştı. Beraber oturup araştırmaya başladık. İlişkiye girememek nedir diye .İlk defa vajinismusu hastalığını öğrendim. Bir çok insan eşiyle ilişkiye girememe durumu ile karşı karşıyaydı. Tanık olmuştum. Her ne kadar inanmak istemesem de sanırım böyleydi. Yine de defalarca  ilişkiye girmeyi denedik ama sonuç değişmedi, kime nasıl danışmalıydık ,balayım  bana zehir olmuştu. Eşim boş ver eğlenmemize bakalım dedi.Balayından döner dönmez kendi ailemle paylaştım tabi onlarda çok tuhaf oldular. Olamaz böyle bir şey yok dediler. Özel bir hastaneye gittikk kızlık zarı ameliyatı önerdiler düşündüm bir çözüm olur diye kabul ettim. Yine olmadı.Ailem yani annem, babaannem vs hocaya danışalım dediler bir çok hocaya gittik ama eşimle ben böyle şeylere inancımız olmadığı için olmadı. Daha sonra yine bir çok kadın doğum uzmanları ile görüşme sağladım hepsi bir şey olmadığını söylediler. En son özel bir doktorla görüşme sağladık kendisi vajinismus tedavisi özel cinsel terapi ile görüşmemizi önerdi. Araştırdık, bir yere gittik orada 10 seans gördüm fakat iğne ucu kadar  faydası olmadı, ağladım, kırıldım bu süreçlerde çok fazla çözülemeyecek bir şey olmadığını söyledi beni sakinleştirdi. Saygın beyi sürekli takip ediyordum. Şimdi ise buradayım. Kalbim hep burayı istiyordu. Çok zor durumlar atlattım. Yeni evlenmişim yeni ev yeni hayat yeni sorumluluklar üzerine bir de bu durumla karşı karşıyaydım. Kimseyi kıskanmadım. Bunu bir gün benle yaşayacağına eminim hep. O zaman Saygın Beye gelinecek, çözülecek . Sevgiler./28.1.2020

edanur vajinismus seans oncesi

Vajinismus olan Sporcu Eda Hanımın ilişkiye girme korkusunu yendikten sonraki yorumları

Merhaba Değerli Saygın Hocam ;
Eda ben. 1,5 yıllık evliyim. Evlendiğim gün ilk ilişkimi yaşayamadığımda düğün stresinden dolayı sanıyorduk. Balayına gittiğimizde ise balayı heyecanım yarım kalmıştı benim için.. Eşim sayesinde güzel bir balayı geçirdim her şeye rağmen.. Döndükten sonra ise araştırmalara başladık ve hayatım boyunca hiç duymadığım, bilmediğim bir şey ile karşı karşıya kalmıştım.. "vajinismus." Şaşkındım. İlk başta sarsıcı oldu tabi.. Araştırmalarımdan sonra beni dipsiz bir kuyu gibi içine çekmişti vajinismus. Kabul etmeyip tekrar denediğimizde yine yine ve yine olmamıştı.. Orada sanki ufacık bir nokta vardı ve benim canımı çoookk yakacaktı.. Refleks haline gelmişti, iki bacağımda kapalı bir kutu gibiydi açılmıyordu.. Kara düşünceler ile kaplıydım.. Özel bir hastaneye gittik. Kızlık zarı ameliyatı olmamı önerdiler.. Çözülecek sanmıştım, kabul ettim ve oldum. Belli bir süre sonra olmuştur diyip rahatlıkla denediğimizde bunun tek bir çözüm olmadığını anladık çünkü, yine olmamıştı.. Bir çok doktor kontrolüne girdim herhangi bir sorunum olmadığını söylediler.. Muayene çatalına oturabiliyordum fakat titremelerim oluyordu. Kendi araştırmalarımızda gördüğümüz vajinismus'u gittiğim hiçbir doktora söylememiştim ve eş zamanlı olarak hiçbir doktorda bana böyle bir durumdan bahsetmemişti.. Çünkü hepsi normal ilişkiye girebilirsin diyordu. Son defa farklı bir doktora gittim ve sohbet sonramızda bana "Cinsel Terapi Vajinismus" branşında olan bir yerden destek almamı önerdi. Vajinismus+Psikiyatri branşında görev alan özel bir kliniğe gittik.. 10 seans boyunca gittik.. 10 seansın sonunda hiçbir sonuca varamadık. Bıraktık. Doktor, yakın ve ilgili değildi. Kendisine ulaşmamız bile bir o kadar zahmetli hatta çok zordu.. Bu süreçler boyunca git gide yıpranmaya başlamıştım.. Yeni evlilik yeni hayat yeni sorumluluklar + vajinismus'tu.. Fakat imkansız olarak görmedim, elbet bu duyguyu yaşayacaktım.. Eşim her defasında beni hep sakinleştiren taraf oldu. Hem maddi hem manevi böyle 1,5 yılımız ziyan olmuştu. Sonunda Saygın Bey ile seanslarım başladı. Değerli Mine Hanım'ın güleryüz ile her seans karşılaması, sıcak sohbeti içimi ısıtıyordu. Saygın Bey ile her seans muhteşem ve inanılmaz rahattı. Çalışmalarımız ve bana verdiği egzersizler sayesinde çok şey gördüm ve öğrendim. Sporcu olduğum için kaslarım daha kuvvetliydi fakat bu iş bende idi.. Vücudumun her organını iyi yönetmem gerektiğini ve vücudumun koç'u benim olduğumu öğretti bana. Kalbim o kadar rahattı. İşte.. Yoktan var yaratan beynimin bana kurduğu bu oyunu yani "vajinismus'u" nakavt eden siz değerli Saygın Hocam

Edanur tesekkur

"Canım çok acıdığı için eşimle ilişkiye giremiyorum" diyenlerin içinde bulunduğu ruh durumunu anlatabilmek için Mühendis Cansu Hanımın yorumlarını bir fikir vermesi amacıyla paylaşıyoruz.

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Mühendis Cansu Hanımın ilişkiye girememe hakkında yorumları

İsmim Cansu; 26 yaşındayım. Harita Mühendisiyim. 5 yıllık ilişkinin ardından eşimle severek evlendik. 9 aylık evliyim. Eşimle ilişkiye giremeyeceğimi hiç düşünmemiştim. Düğünün ardından eşimle yalnız kaldığımız o anda çok korkmuştum ama ilk günün stresi diye çok üzerinde durmadık. Ancak zaman geçtikçe iyiye gitmediğini gördüm. Eşime yaklaşmaktan çekinir oldum her seferinde tamam bu sefer kendime güveniyorum yapabilirim dedim. Başlangıçta hiçbir sıkıntı olmuyor ama ilişkiye girme esnasında kitlenip kalıyorum. Hatta ağlama krizine girdiğim bile oldu. Eşim bana zarar verdiğini düşünmeye başladı. Birbirimizden uzaklaşmaya başladık gibi. Kendimi bu konuda sorumlu hissettiğim için bu durumu düzeltmek amacıyla "ilişkiye girerken kasılma nasıl önlenir" diye araştırmaya başladım. Bu sorunun üstesinden gelmeye kararlıyım.

 

Cansu A S

İlişkiye girerken kasılma nasıl önlenir?

Vajinismus tedavisi gören Cansu Hanımın ilişkiye kolay girmekle ilgili tavsiyeleri ve yorumları 

Öncelikle size çok teşekkür ederek başlamak istiyorum. Aslında duygularımı rahat ifade edebilen biri değilim ve dolayısıyla yazıya dökmek de kolay değil benim için. Ancak ilişkiye giremeyen kadınları cesaretlenmesine yardımım dokunacağını düşündüğüm için paylaşmak istedim. Çünkü bende size gelmeden önce ve size geldiğimde de okuduklarımın bir çoğunda kendi hissettiklerimi gördüm ve başarabileceğime olan inancım arttı.
26 yaşında, 10 aylık evli mühendisim. Eşimle 5 yıllık birlikteliğin ardından birbirimizi çok severek evlendik. Düğünden sonra o ana geldiğimizde heyecandan ve yorgunluktan bir şey yapamadık ama ilk günün stresi diye çok üzerinde de durmamıştık. Balayına gittiğimizde aslında bir sorun olduğunu fark ettik. Ön sevişmede bir sıkıntımız yoktu ancak o ana geldiğimizde kasılıyordum ve acı ağrı duymaya başlıyordum. Ağlama krizine girdiğim geceler oldu. Eve döndüğümüzde hemen bir kadın doğum doktoruna gittim ve ilişkiye giremediğimi, hissettiklerimi anlattım, muayene oldum ve doktor fiziksel olarak bir sıkıntım olmadığı, sadece rahatlamam gerektiğini söyledi. Aslında bir sıkıntım olmadığını duymak içimi rahatlatmıştı ama yinede eşimle ilişkiye giremiyordum. Kendimi rahat bırakamıyordum. Eşim hiç zorlamadı, kendini ne zaman hazır hissedersen o zaman yaparız diyerek beni rahatlatmaya çalıştı. Aradan aylar geçtikçe durum değişmedi ve eşimin benim hazır olmamı beklemesi üzerimde bir sorumluluk oluşturuyordu. Omuzlarımda bir yük oluştuğunu hissetmeye başlamıştım. Eşimle ev arkadaşı gibi yaşamaya başlamıştık. Eşime, evliliğimize haksızlık yaptığımı ve bir şeyler yapmam gerektiğini düşünüyordum. İnternetten benim gibi eşiyle ilişkiye giremeyenlerin neler yaptığı, hangi doktora gitmenin faydalı olup olmadığı konularını araştırmaya başladım ve vajinismus tedavisi için Doktor Saygın Beye ulaştım.
İlk randevuya geldiğimde biraz gergindim. Dışarıdan bir insanın bu soruna nasıl çözüm bulabileceği konusunda tereddütlerim vardı. Benim yapamadığım, bilmediğim ne anlatabilir ki diye düşünüyordum. Ama Saygın Bey ile konuşmaya başladığım andan itibaren güven vermişti ve tamam dedim tedaviye başlayacağım. Daha ilk görüşmede kendime olan inancım arttı. İlk seansa gittiğimde kendimi aslında tanımadığımı anladım. Bilmediğim bir olaydan korktuğumu gördüm. Saygın Bey kızlık zarımda küçük bir fazlalık olduğunu söyledi ve ilişki sırasında bu fazlalıktan dolayı kendimi kapattığımı anlattı. İlginç bir şekilde bunu duymak beni rahatlatmıştı. Kendimi neden ilişkiye kapattığımı öğrenmiştim ve çözülmeyecek bir şey değildi. Konuyu artık bir problem çözmek olarak görüyordum. Birkaç egzersizle ve Saygın Bey'in desteği ile üçüncü seanstan sonra sorun çözülmüştü. Eşimle ilk denememizde başardık. Önce eşimde bende inanamadık. Bu kadar kolay mıydı yani. Bu olaydan mı bu kadar korkup, 10 ay boyunca kaçmıştım.
Şimdi eşimle çok daha mutluyuz. Keşke 10 ay bile ertelemeseydim de Saygın Beye çok daha erken gelseydim diye düşünüyorum. Şimdi gerçekten evli bir çift gibi yaşıyoruz. Tekrardan çok teşekkür ediyorum.
Saygılarımla..

Cansu A

Neden Eşimle Cinsel İlişkiye Giremiyorum?

Vajinismus tedavi merkezimize ilk gece korkuları nedeniyle cinsel ilişkiye giremiyorum, eşimle ilişki yaşayamıyorum nedeniyle gelen hastalarımızın konuyla ilgili düşünceleri genelde şu şekilde olmaktadır. Eşimle çok severek evlenip, ilişkiye girememe durumunu yaşayınca hiç bir anlam veremiyorum. Hatta ilişkiyi çoğunlukla benim başlatmama rağmen tam ilişki anında ağrı ve acı duyacağımı, çok kanamam olacağını düşünerek kendimi kitleyip, eşimi itiyorum. Bu durum tekrarlandıkça "Kendi başıma vajinismusu nasıl yenebilirim" ""ilişkiye girerken kasılma nasıl önlenir", "ilişkiye girmeyi kolaylaştıran yöntemler nelerdir" diye araştırdığımda bir çok tedavi yöntemi çıktı. İlişkide kasılma önleyici ilaçları, emla gibi uyuşturucu kremleri, kayganlaştırıcı kremleri kullanmama rağmen hala vajinismus problemimi yenebilmiş değilim. Artık eşimle hiçbir zaman ilişkiye giremeyeceğimi düşünüyorum diyerek tedavi amaçlı merkezimize başvurmaktadırlar. 

Size bir fikir vermesi amacıyla vajinismus olan hastalarımızın tecrübelerini sizlerle yardımcı olmak amaçlı paylaşıyoruz.

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Muhasebeci Esra Hanımın ilişkiye girememekle ilgili yorumları tavsiyeleri

Eşimle ilişkiye başlamadan önce ön sevişmede hiçbir endişe hiçbir korku yok. Ama eşim bacaklarımı kaldırıp, cinsel ilişkiye girmek istediğimde bacaklarımı tamamıyla korku ile kapayarak hiçbir şekilde yaklaştıramıyorum. Aslında ön sevişme yaparken her şeyin çok iyi bir şekilde olacağını düşünürken o kısma geldiğimde hiçbir şekilde temas yaptıramıyorum. Sürekli içimde endişe korku oluyor artık acımayacak biliyorum ancak o kısma geldiğinde anlatamayacağım bir hiç kaplıyor içimi. Bu durumu sürekli yaşadığı için eşimle ön sevişmeden öteye hiçbir zaman geçemedik. Artık ben vajinismusu yenemeyeceğimi düşünüyor hale geldim. Artık iyicene bütün korkular içimi kaplamaya başladı. Bundan ötürü eşimin beni aldatma korkusu, çocuğumun hiçbir zaman olmayacak korkusu artık bu korkularda içimi kaplamaya başladı. Eşimi çok seviyorum vajinismusu yenmek işi girdiğim ortamlarda ilk gece dedikleri zaman sanki ilk gece yaşamışım gibi insanlara hikayeler anlatmak, çocuk soruların daha erken diye hikayeler anlatmaktan çok yoruldum.
Esra

 

esra-t


Vajinismus tedavisi hasta yorumları

İLİŞKİYE GİREMEME TEDAVİLERİ

İlişki yaşıyamıyorsanız ve kendi başına vajinismusu yenerim demenize rağmen sorun devam ediyorsa size uygun olacak vajinismus tedavi yöntemlerinden yararlanın.Bazen anatomik bir neden olabileceği gibi bazen de sizin çevrenizden duyduklarınız sizin ilişki girmenizi engeller.Ortamınız ve şartlarınıza göre vajinismus için bir kadın doğum muayenesi sonrası anatomik nedenli ilişkiye girmenizi engelleyecek bir durum olup olmadığını ekarte edip,tedavilerden yararlanın.

 

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Öğretmen Tuğba Hanımın vajinismus ile ilgili yorumları

selamlar; Ben Tuğba ,Matematik öğretmeniyim. Birçok kişi gibi bende eşimle severek evlendim; hatta ona aşık oldum. 3 yıllık  evliyim henüz eşimle ilişkiye giremedik maalesef. Omuzlarıma fil oturmuş gibi hissediyorum. Hayal telaşesi ile vakit geçiyor ama aslında aklımın bir tarafı hep bu sorunla meşgül. Herşey iyi giderken, o noktaya gelince kendimi kasıyorum,eşimi itiyorum, farkında olmadan sonra çoğu zaman moral bozukluğu sonrasında ağlamalar, kendini çaresiz eksik hissetme. Herkes yapıyor ben niye yapamıyorum Doktora gittim ve bunaldım artık. Kendimi eksik hissetmek istemiyorum, yorgunum. 
Tuğba

 

tuğba-eOysaki eşime aşığım ön sevişmede hiçbir sıkıntı yokken iş tam ilişkiye girme aşamasına gelince kendimi kasıyorum eşimi itiyorum elimde olmadan ve ilişkiyi üzülerek ve ağlayarak bitiriyorum. Eşim bir dahaki sefere olur ilişkiye gireriz deyip beni teselli etse de bu durum üç yıldır bu şekilde tekrarlamakta. Bazen ilişkiye giremediğimiz zaman da eşim gergin ve sinirli olabilmekte o zaman daha da inancımı kaybediyorum. Bu arada yakın çevrem ve arkadaşlarım çocuk ne zaman sorusu beni geriyor, biz daha çocuk istemiyoruz diyoruz. Başkalarına ilk gece korkularım nedeniyle ilişkiye giremediğimi söyleyemiyorum ve kendime yalan söyleyemediğim içinde çocuk konusu beni iyice mutsuz ediyor. Vajinismuslular gebe kalablir mi diye araştırdım ve nadiren de olsa dışa boşalmayla gebe kalındığını öğrendim o yüzden de dışa boşalmayla hamile kalayım diye uğraşıyorum ama olmuyor maalesef, Eşimle ilişkiye girememe problemimi nasıl yenebilirim. Diye sormaktadırlar.
Bunların dışında biraz daha farklı olmakla birlikte benzer şekilde ve farklı sorular gelmektedir.

4 aylık evliyim ve eşimle hala cinsel ilişkiye giremedik ilişki anında korkuyorum ve kendimi aşırı derecede kasıyorum. Ne yapabilirim ilişkiye girememe korkumu ne şekilde yenebilirim

2 yıldır evliyim fakat kocamla cinsel ilişkiye giremiyorum çok kötü bir durum. Her şey başta çok iyi gidiyor ancak tam ilişki esnasında ağrıyacak diye korkuyorum ve canım çok yanacak gibi geliyor ve kasılıp eşimi itiyorum. Psikolojik diye düşünüyorum ve kendimi ilişki sırasında acıma olmayacak diye rahatlatmaya çalışıyorum ama ilk gece korkumu yenemiyorum. Konuyla ilgili bilgilendirme yaparsanız sevinirim.

 

Merhaba Ben Gözde; 2,5 haftalık evliyim. Eşimle ilişki esnasında korkmamdan dolayı devam etmek istemedim. Canım acıyacak düşüncesinden dolayı bacaklarımı zor açıyordum. Biraz ileri gittiğimizde eşimi uzaklaştırıyorum. Ağlamaya başlıyorum. Her defasında aynısı olacak diye düşündüğüm için uzak duruyorum istemesem de. Eşimin anlayışlı olmasına rağmen ben kendimi çok rahatsız hissetmeye başladım. Araştırmalarım sonucu buraya gelmeye karar verdim. 

Merhabalar Ben Zeynep; 2,5 aylık evliyim. 30 yaşındayım. Öğretmenim. Evlenmeden önce eşimle ilişkiye gireceğimi yada herhangi bir olumsuzluk yaşayacağımı hiç düşünmemiştim. İlk denemede kendimle ilgili o anlık bir durum olduğunu düşündüm. Saygın Beyi internet araştırmasında buldum. Eşimle konuşup bu durumu çözmeye en azından çözmek için uğraşmaya karar verdik. Baştan beri umutsuz değilim. Hala değilim. Benim gibi birçok kişinin bu durumu yendiğini görünce, duyunca daha da hevesliyim. İnşallah önceden yaşadığım acıları yaşamadan bu durumu çözüme ulaştıra bilirim

ZeynepSeans

 

JoomlaWatch Agent