Cinsel İlişkide Kasılma

Vajinismus Nedir

Cinsel ilişkiye girmek istedikleri halde, o an geldiğinde korkup, ilişki sırasında kasılmaları nedeniyle ilişkiye giremeyenlerin nedenlerinden bir tanesi de, cinsel ilişki esnasında kasılıp kilitli kalan çiftlerin olduğunu duymaları ve ona inanmalarıdır. Vajinismus merkezimize cinsel ilişkiye girmede sıkıntı yaşayıp,başvuran kadınların büyükçe kısmında cinsel ilişkiye girmekle ilgili abartılı ,yanlış,eksik ve bir takım cinsellikle ilgili şehir efsanelerinin olduğunu gözlemlemekteyiz.Öyle ki toplumda  vajinismus çok yaygın ve emin olun  çevrenizde  mutlak ilişkiye girmede problem yaşayan  birileri olabilir.

Vajinismus hastalığını yaşayan kadınların bir kısmı, cinsel ilişki anında kasılıp , cinsel ilişkide kitlenildiğini ve o şekilde hastaneye götürüldüklerini duyduklarını  anlatmaktadırlar.Hatta ilişki anında kasılıp kitli kalan çiftlerin öylece kasılı kalıp, eve çağrılan doktorların kas gevşetici iğne, ilaçlarla çifti ayrıştırdığına kadar öyküyü uzatabilmektedirler. O kişilere sorduğumuzda, cinsel ilişkide kasılıp, kilitli kaldığını gördüğünüz, şahit olduğunuz bir çift var mı sorusunu sorduğumuz da ,hayır demekte hepside arkadaşlarından,akrabalarından,komşularından duyduklarını söylemektedir ki onlarda gene başkalarından duymuşlardır. Tamamen cinsellikle ilgili bir şehir efsanesi olan cinsel ilişkide kasılı kalmakcinsel ilişkide kitlenmek kulaktan kulağa fısıltı yolu ile gerçekte olmayan bir durumdur. Ayrıca çift istese bile kasılıp, kitli kalamaz.
O yüzden de cinsel ilişkiden bu nedenle korkan kadınların,cinsel ilişki sırasında kasılan kadınların, bu durumun tamamen ilişkiye girmekle ilgili uydurulmuş bir durum olduğunu bilmesi gerekir.Sonuçta cinsel ilişkiye girerken, yaşayabileceğini düşündüğü kasılarak kitlenmenin, olmayan bir şeyi olacak yaşayacak gibi düşünüp,hayatın çok doğal bir olayı olan, kadın erkek arasındaki cinsel ilişkiyi bu yüzden lütfen olumsuzlaştırmayın.Bazen de  cinsel ilişkide kasılı kalıp kitlenip hastaneye kaldırıldığı ile basında haberler nadirde olsa çıkmaktadır oysaki asparagas haber niteliğindedir.

Cinsel İlişkide Kasılma  vajinismus Konusunda Ne Yaşadılar

Vajinismus Tedavisi Bursa - Ramazan beyin eşinin ilişki sırasında kasılmaları ve yaşadığı problemler

Merhaba hocam öncelikle böyle birşey sunduğunuz icin size teşekkürlerimi sunarım. Ben yaklaşık 5 aydır evliyim ama eşimle halen cinsel ilişkiye giremedim, birlikte olamadım.Vajinusmus denilen illet belirtileri var,cinsel ilişki anında  kendini kasıyor sadece sürtünme yoluyla o anki durumdan kurtuluyoruz.Bir dahaki sefere yapacağım diyor fakat ama yine de kendini ilişki anında  kasıyor ve olmuyor,ilişki anında çok acıyacak korkusu var, vajinismus için ne yapmam lazım bana bir yol gösterin lütfen. Ben hiç bir şekilde sıkmıyorum bugün bu iş olacak diye düşüncelere girmiyorum ve eşimize ilişkiye girme konusunda sıkboğaz etmiyorum.Kendi haline bıraktım ne zaman olursa mantığıyla ilerliyorum ,günler geçiyor ama olan birşey yok,cinsel ilişkiye kasılmaları nedeniyle giremiyoruz ,yardımlarınızı bekliyorum. İyi günler, iyi çalışmalar. Ramazan 

Erkek  eşlere önerim Vajinismus eşinizin elinde olmayarak gelişen bir durum ne kadar istese de, bu sefer olacak dese de yanlış  ve eksik bilgiler,duyumlar istemsiz ve refleks olarak cinsel ilişki anında  kasılmasına  neden olmaktadır.O yüzden vajinismus konusunda anlayışlı olmak ,destek olmak son derece önemli ama vajinismus zamanla çözülür diye akışına bırakmak sadece size evliliğine eşinize zarar verir.Hatta  bunun yüzünden  bu kadar anlayışlı olmasaydı diye suçlanabilirsiniz.Yada belli bir süre sonra sabrınız taşar ve istenmeyen bir söz söyleyebilirsiniz.Eşinizde o sözü unutmayarak yıllar sonra bile başınıza kalkabilir.Birçok  vajinismus danışanımız eşim şunu dedi diyerek kırgınlıklarını paylaşmaktadır.

ramazan iliski kasilma


 

Vajinismus tedavisi hasta yorumları

 

 

Vajinismus tedavisi hasta yorumları

 


İstanbul - Avukat Tülin hanımın cinsel ilişkide kasılmayı önleme hakkında yorumları

Eşimi seviyordum, çocukken bana cinsellik konusunda abuk subuk öğütler veren baskı yapan bir ailem yoktu, cahil bir insan değildim, hele küçücük kızların bile cinsel ilişki yaşadığı bir dönemde bu işi beceremeyecek kadar beceriksiz hiç değildim. Tabi ki bende fiziki bir problem olduğunu düşündüm. Evet evet kesinlikle bende bir problem olmalıydı. Düşündüğüm tek şey "ya benim vajenim normalden çok küçüktü ya da eşimin penisi çok büyüktü." Diğer ihtimale inanmak istemedim.
Sayısız cinsel ilişki sırasındaki kasılmalar, başarısız ilişki  denemelerinden sonra balayından döner dönmez, aynı gün bir jinekoloğa gidip ben de bir problem olup olmadığı konusunda muayene oldum. Doktora, " cinsel ilişki anında kasılıp eşimle  ilişkiye giremediğimi" söyleyip, bu konu da ne yapabileceğimi sordum. Anatomik açıdan hiç bir sorunum olmadığını, alkol alıp şarhos olmamı ya da güçlü kas gevşeticiler kullanmamı önerdi. Çok saçma bir tavsiye olduğunu bunun çözümünün bu kadar kolay olmadığını anlayacak kadar çok şey okumuştum bu konuda. Evet ne yazık ki,vajinismusu kabullenmek istemesem de yaşadığım sorunun ne olduğunu anladım ama yine de daha evliliğe alışamadığımı biraz zamana ihtiyacım olduğunu bir kaç denemeden sonra bunun üstesinden gelebileceğimi düşündüm ve bu hastaılığı vajinismusu görmezden gelerek şifasını zamana bıraktım. Yaptığım tek hata buydu! Şimdi vajinismusu yenmiş bir kadın olarak biliyorum ki vajinismus gerçeğini kabullenmek istemeyerek, onu görmezden gelerek hiç bir şekilde yol almak mümkü değil. Bu psikolojimizin fiziğimizi etkilediği bir hastalık ve zamana bırakarak kendi kendine geçmesini beklemek vakit kaybına neden olan bir aptallık. Bu öyle bir şey ki, en yakınlarına bile söylenemeyen, kimseyle paylaşılamayan ama sizi psikolojik olarak siz farkında olsanız da ya da benim gibi bunu görmezden gelerek önemsemezseniz de kemiren bir durum. Ben sadece anneme söylemiştim ve söylediğime öyle bir pişman etti ki ,beni bir süre sonra anneme vajinismus sorunu çözdüğümüz yalanını söylemek zorunda kaldım. Benim öz annem bana neler etti, kayınvalidemin kulağına gittiğini düşünemiyorum bile. Çok şükür ki eşim son derece anlayışlı, nazik ve bana karşı sabırlıydı. Benim bunu önemsememe nedenim biraz da onun tavrından kaynaklanıyordu belki de bilemiyorum.

Vajinismus Tedavisinden Sonra

İlişki sırasında kasılmalarımdan kurtuldum. Eşime defalarca "gerçekten oldu mu" diye sordum. İnanamıyordum çünkü. Sonra istem dışı ağlamaya başladım.Uzun süre gözyaşlarıma mani olamadım. İşte o zaman bilinç altımda ne kadar büyük bir baskıya maruz kaldığımı anladım. Ben evlendikten tam bir yıl sonra ilişki sırasında kasılmalarımdan kurtuldum. Doğru tedavi ile vajinismusu yendim!

Tulin Avukat

 

Vajinismus tedavisi hasta yorumları

 


İstanbul - Editör Esin Hanımın Cinsel İlişkide Kasılma Hakkında Yorumları

Vajinismus kavramını sadece cinsellikten korkutularak büyütülmüş veya ne yazik ki cinsel istismar ya da tecavüz gibi kötü durumlarla karşı karşıya kalan talihsiz hemcinslerimin başına gelen bir hastalık zannedip bu şekilde tanımlayabilirken vajinismusu bu durumların hiçbirini yaşamamış ve eşinin hayalini yıllarca kurmuş bir kadın olarak kendime asla konduramadım. Vajinismus,  cinsel ilişki sırasında kasılma problemim olduğunu kabullenmem 10 ay sürdü. 10 ay her gün ağladım.
Eşim bu süreçte hep yanımdaydı. Yüzleşmeme çok yardımcı oldu. Onun da desteğiyle cinsel  ilişki sırasında kasılmalarım için tedavi olmaya karar verdim. Eşimle o kadar mutluyuz ki hiç sebepsiz birbirimize gülümseyip duruyoruz :) Bir bebeğin hayalini kuruyoruz bugünlerde. Allah izin verir de eşimle bir bebeğimiz olursa doğumumda da size geleceğiz.

 

Esin m

 Eşimle severek evlendim ve evlenmeden  vajinismus ilişkide kaılarak giremeyenlerle dalga geçerdik ama bende vajinismus oldum.Eşim bu dönemde beni hiç zorlamadı bende ilişkide kasılma nedeniyle yaşadığım bu sorunu sürekli öteledim. 

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Eczacı Y. hanımın cinsel ilişki anında kasılma konusunda yorumları

Eczaci yasemin


 

Vajinismus tedavisi hasta yorumları

 

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Esra Öğretmen'in İlişki sırasında kasılmayla ilgili yorumları


Şu anda bu mektubu yazacağımı 2 yıl öncesinde hayal bile edemezdim. Az önce gebelik ultrason fotoğrafı duruyor. Bu kasılma ilişkiye girememe sorunu yaşayan tüm kadınlar gibi ben de çok zor günler yaşadım. Eşimle kasılmalarım yüzünden ilişkiye giremiyorduk. Onu çok seviyordum ama birleşemiyorduk ,kasılma yaşıyordum. Bunun bir hastalık olduğunu, vajinismus hastalığının çözülmesi gerektiğini anladım. Doktor Saygın beyin kliniğini internetten buldum, vajinismus tedavisine başladım. Allahın izniyle üç seans alarak bu sorunu çözdük. Şunu unutmayın vajinusmus bir rahatsızlık, bir çok kadın bunu yaşayabilir ama kesinlikle çaresi var, bunu aklınızdan çıkarmayın. Sabır ve kararlılıkla bu sorunu vajinismus u her kadın çözebilir. Kadınlar çok güçlüdür bunu unutmayın.Sevgiler. ESRA ÖĞRETMEN

EsraOgretmen

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Muhasebeci Senem Hanımın  vajinismus İlişki sırasında kasılmayla ilgili yorumları

3 yıllık evliyim. Evliliğimizin ilk gününden beri bir gün olur düşüncesiyle hep erteledik. Cinsel ilişki sırasında kasılmalarım nedeniyle ilişkiye giremedik.Fakat gün geçtikçe durum içinden çıkılmaz bir hal almaya başladı. Ben bu sorunun altında daha çok acı çekiyor ve eziliyordum. Korkularım nedeniyle akşam olsun istemiyordum. Başımı yastığa her koyduğumda ağlayarak uykuya dalıyordum. Eşim çok anlayışlı ve çok destek oluyordu bana fakat zamanla onunda sabrı tükenmeye başladı. İlk iki sene kendiliğinden olur diye bekledik ama kasılmalarım hiç geçmedi ve bir çözüm aramadık. Çok yanlışmış boşa giden 3 yıl. Evliliğimin en güzel yılları ilişki sırasında kasılmalarım ve  kitli kalacağım gibi korkularla geçti. Herkes kocasıyla mutlu mesut yaşayıp gezerken ben mutsuzdum. Daha sonra bu vajinusmus kendisiyle çözülmeyecek bir şeyler yapmaya karar verdim. Önce sorunumun psikolojik olduğunu sandım ve bir .... gitmeye karar verdim, ama sonuç alamadım. Daha sonra ünlü başka bir ............. gittim. Diğer ............dan farklıydı bana parmak egzersizleri yaptırıp ödevler verdi. 10 seansda bitecekti bu kabus ama bitmedi, ağlayarak yaptım ödevlerimi ama sona geldiğimde gene hüsran. Hem zamanım hem emeğimiz hem de paramız boşa gitmişti. Uzun süre sonra tesadüfen Saygın Beyin sitesine rast geldim. Bilgi aldım. Randevu aldım. Tedaviye başladım. Bende vajinismusu çözdüm çok mutluyum.Kasılma ve korkularımdan kurtuldum. Teşekkür için geldim. Aslında 2. Seansımda bile başarabilecek durumdaydım, ama bekleyip kendimden emin olmak istedim. İlk görüşmeden sonra 3 seansa geldim. Bu son gelişim çünkü vajinusmus bitti. Çok mutluyum eşimi çok seviyorum. Bundan sonra inşallah Allahın izniyle bebek haberleri vermek için gelicez. Siteden teşekkür mektupları okurken bir gün bende yazarmıyım diyordum. Şuan bende teşekkür mektubu yazıyorum. Harika bir duygu muhteşem bir zevk. Bu zevkten kendinizi mahrum etmeyin. Acaba yada keşke demek istemiyorsanız, hiç beklemeyip yıllarınızı boşa harcamayın. Ben başardım, sizlerde başarabilirsiniz. Saygın Bey sabrınız, anlayışınız ve güler yüzünüz için çok teşekkür ederim. SENEM

 Senem bankaci


Vajinismus Tedavisi Hollanda  - Yasemin Hanımın İlişki sırasında kasılma nedenleriyle ilgili görüşleri

Son günüm çok mutluyum. Kasılmalarımdan kurtuldum, ilişkiye rahatlıkla gerçekleştirebiliyorum. Başardım başaracağımı biliyordum. Doktorumun sayesinde artık rahatım artık mutluyum huzurluyum, her şeyden zevk alıyorum. Kasılma ve  ilişki anında kitli kalacağım gibi korkularım nedeniyle çok zor günler yaşadım ama bu mutluluğumda aklıma hiç bir şey gelmiyor. Allahım a Şükürler, vajinismustan kurtuldum.  Doktoruma da teşekkürler ediyorum, sizi çok seviyorum. Sevgilerimle. Hollanda’dan Yasemin

 

 Cinsel ilişki sırasında korkularınıza bağlı  kasılma, cinsel ilişkiye girme anında problem yaşamanıza sebep olur, bir başka deyişle istemenize başlı cinsel ilişkiye girememe "Vajinismus" olarak tarif edilir. Bu sorun, cinsel ilişkiye girme anında  ön sevişmeyi takiben kadının vajen kaslarında  ortaya çıkan elinde olmadan , istemsiz kasılmalar nedeni ile cinsel ilişkide kendini kasması olarak tarif edilebilir.Öyle ki kadının cinsel  ilişkiyi ne kadar istese de  kasların kasılmasını engelleyemediğini  bilmek gerekir.

Kadının hisettiği endişe  ve korku nedeni ile erkeği ve penisini vajen bölgesine  hiç bir şekilde yaklaştırmamakla birlikte onu itmekle birlikte  bazı kadınlar da ise vajene girişi sırasında  yaşadığı izlenmektedir. Ön sevişme anında her şey normal şekilde gelişirken, vajinaya  penişin girme aşamasında bacaklarını kasarak, kadının partnerini eliyle ayakları ile  itmesi oluşur. Bu şekilde gelişen cinsel ilişki başarıya  ulaşamaz.Sonuçta  ilişki olumsuz etkilenmekte ,erkek de zamanla isteksizlik olabilirken aynı şey kadınlar içinde geçerli olup her denemede bu sefer olacak derken aynı tabloyu yaşayan cift de zamanla  cinsel soğukluk ,isteksizlik olarak  karşımıza çıkar.

Cinsel İlişki Anında Kasılma Kilitlenme  Nedenleri


Bazı kadınlar  vajinasının  çok   küçük  ve ya  dar olduğunu düşünerek  çok ağrı ve kanmasının olacağını düşünüyor olsa da bu tamamen çok  hatalı bir yaklaşımdır.  Çünkü bir vajinanın doğum anında bebeğin başının geçebileceği kadar fleksible  bir yapıya sahip olduğunu görebilmek mümkündür.

Kadınları bir kısmı ise kızlık zarının çok kalın olduğu  sanmalarıdır.. Bu sorunu yenmek isteyen bazı  kadınlar kadın doğum  uzman bir doktora giderek anestezi altında kızlık zarını ameliyatla  çıkarttırmaktadırFakat  tamamen  gereksiz yapılan bir durumdur

İlişki sırasında kasılmayı nasıl engelleyebilirim, tedavisi var mı, vajinismus tedavisi incelenmesi size konunun çözümü hakkında bir fikir verir.

SON SÖZ,, CİNSEL İLİŞKİ ANINDA KASILMA NEDENİYLE EVLİLİĞİNİZİ SEYRETMEK YERİNE UYGUN VAJİNİSMUS TEDAVİLERİ İLE KISA SÜREDE YENEBİLECEĞİNİZİ BİLİN. 

 

JoomlaWatch Agent