Ağrılı Cinsel İlişki Nedir? Cinsel İlişkide Zorlanma

agrili cinsel iliski nedenleriCinsel ilişkide zorlanma acı ve ağrı oldukça sık karşılaşılan bir problemdir. Kadınlar cinsel ilişki hayatlarında çeşitli nedenlerden kaynaklı cinsel ilişkide zorlanabilir, ağrı acı duyabilir. İlişkiye girmesini zorlayabilir, engelleyebilir ve veya cinsel ilişkinin kalitesini düşürür. Cinsel ilişki anında, acı ağrı farklı nedenlerden, farklı derecelerde olabilir. Bu durumun niye oluştuğunu bilmek için, cinsel ilişki anında genital organlarımızda ne gibi değişimler olduğu hakkında fikir sahibi olmak, son derece faydalıdır. Kadınlarda, cinsel ilişkide ağrı vajinanın yüzeyinde, vajinanın hemen girişinde veya içeride vajinanın derininde duyulabilir. Derin ağrı kalçada belde, alt karın bölgesinde, rahimde veya mesane de oluşur.Cinsel ilişki anında duyulan farklı ağrı çeşitlerinin, farklı sebepleri vardır. Nedeni bulmak önemlidir, çünkü  ilişkide zorlanma nedenine yönelik tedavi düzenlenmeli ve uygulamalıdır.Cinsel ilişkide zorlanmak ve bu şekilde ilişkiye ağrılı girmek kısa zaman içinde çiftler arasında giderek büyüyen soruna dönüşür.İki tarafda da cinsel isteksizlik,soğukluk gelişir.Erkekde cinsel disfonksiyolara neden olur.

 Cinsel İlişkide Ağrı, Acı ve Zorlanma Nedenleri

Kadın genital yapısı cinsel ilişki anında sırasıyla:
· İstek – Cinsel İlişkide bulunma arzusu
· Uyarılma – Kadın genital organda değişikliklerin oluştuğu devredir.. Vajina ve vulva ıslanır ve vajina girişindeki kaslar gevşer. Klitoris büyür, vajina derinleşir ve genişler.
· Orgazm – Cinsel cevabın doruğu. Vajina ve rahim kasları kasılır, güçlü bir zevk duygusu yaratırlar. Klitoris de orgazmı hissedebilir.
· Çözülme – Vajina, klitoris ve rahim normal durumlarına geri döner.
Uyarılma dönemi son derece önemlidir. Çünkü partnerinizin vajen içine girmesi için vajinanızın kendisini hazırladığı dönemdir. Eğer bu doğal düzenin herhangi bir kısmında problem yaşarsanız, cinsel ilişki anında zorlanma veya ağrı duyabilirsiniz.Hatta  ilişkiye tam olarak sağlıklı giremezsiniz yada ilişkiye zorlanarak girer,ağrı acı duyarsınız.

Endüstri Mühendisi Demet Hanımın ağrılı ilişkiyle ilgili yaşadıkları

Tam olarfak birlikte olamama sorununuzu lütfen uzatmayın. Vajinismusla geçen süre en başta sizi, eşinizi ve evliliğinizi olumsuz yönde etkiler. Oysa ki uygun vajinismus tedavi yaklaşımıyla ve sizinde çok az bir gayretinizle vajinismusu yener, evliliğinizi seyretmek yerine yönetirsiniz. Eşiniz umutsuz olsa da siz herzaman için vajinismusun kolayca hayatınızdan çıkartıp, isterseniz herşeye rağmen anne de olabilirsiniz. tıpkı Demet Hanım gibi...

 

Vajinismus tedavisi hasta yorumları

 

Vajinismus tedavisi istanbul - Deniz Öğretmenin tedavi hakkındaki yorumları

Ağrılı cinsel ilişki nedeniyle iki ev arkadaşına dönüşmüşlerdi. Vajinismus nedeniyle boşanmayı düşünürken öğrenilmiş çaresizliğinden kurtulup kendini tam bir kadın gibi hissediyor...

Deniz ogretmen

 

Vajinismus tedavisi hasta yorumları

 

Cinsel ilişkide ağrı çeşitleri nelerdir Cinsel ağrı tedavisi

İlişki sırasında vulva ağrısı, acısı
Vulvanın bir kısmına dokunulduğunda ağrı oluşabilir.Allerjik nedenlerden dolayı cildinizde dermatit gelişebilir, kullanmış olduğunuz tampon, sabun kullanımı,, gibi nedenler sonucu olarak vulva hassaslaşmış veya tahriş olmuş olabilir. Diğer nedenler yüzeysel tahriş ve abseler, kistler veya enfeksiyonlardır.

İlişki sırasında vajinada acı, Vajina kuruluğu, Vajina içindeki acının en sık nedeni nemlilik yeterli ıslaklık olmamasıdır. Bazı hastalıklar nedeniyle veya sadece uyarılmadığınız için acı oluşabilir. Hamilelik sırasında, sonrasında, emzirirken veya menopoza yaklaşırken, menopozdan sonraki dönemde de vajina kuruluğu nedenli ilişkide ağrı acı oluşabilir.

Menopoz döneminde öströjen seviyeleri düşer. Sonuçta vajina dokusu hassaslaşır ve incelir. Bu, ilişki sırasında yeterli ıslanma olmaz ve rahatsızlık nedeni olabilir. Menopozdaki bazı kadınlar kuruluğu gidermek için öströjen tedavisi alırlar. Vajinayı ıslatmaya yardımcı olması için suda eriyen jel kayganlaştırıcılar kullanılabilir.

Vajina kuruluğu cinsel ilişki anında yeterince uyarılmadığınız zaman da gelişlir.. İlişki için gereken kayganlığı sağlamak için çiftin krem, jel kullanması fayda sağlar böyle anlarda önerilir.

Vajinismus  Tedavisi İstanbul - Bekar Ceren Hanımın ağrılı cinsel ilişki nedeniyle sevgilisinden ayrılmasına ve çözüm arayışında olup, vajinismusu yendikten sonraki hayatındaki olumlu değişiklikleri takip edebilrisiniz.

 

Vajinismus tedavisi hasta yorumları

 

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Cansu Hanımın vajinismus hakkındaki yorumları

Merhaba,
4 yıllık evliyim. Eşimle birlikte olamıyorduk. Evliliğimin ilk başlarında bu durumu kabul etmedim ve tedavi olmayı istemedim. Her seferinde geçer dedim ama geçmedi. Hep erteledim. Eşim de bu konuda anlayışlı davranıyordu. Umudumu kaybetmiştim. Utandığım için kadın doğum doktorlarına bile gidemiyordum. Herkesin yaptığını ben neden yapamıyorum derdim hep kendime. Eşimi suçladım. Kendimi suçladım. Çevremdeki herkesin 'çocuk ne zaman yapıyorsunuz' sorularından bıkmıştım artık. Onlara cevap bile veremiyordum.
Daha önce psikiyatriste gittim parmak egzersizleri verdi ama yapamadım ve yarıda bıraktım. Saçma sapan okuduğum haberler yüzünden beynim yanlış bilgilerle dolmuştu. Saygın Bey sayesinde duyduğum her şeyin yanlış olduğunu öğrendim. Size ne kadar teşekkür etsem azdır. Sadece 4 seansın sonunda nasıl yaptığımızı bile anlamadan ağrısız acısız bile şekilde başardık. Buraya gelmeden önce umutsuzdum. Bu sorunun bu kadar çok kişide olacağını tahmin etmiyordum. Yapamayacağımı düşünüyordum. Ama tedaviden sonra başardığımıza inanamıyorum. Eşimde bende şaşkınlıklar içerisindeydik. 4 yıl boşuna beklemişiz dedik kendimize. Keşke daha önce gelseydik.
Artık çok mutluyuz. Her şey için çok teşekkürler. Siz olmazsanız tek başıma çözemezdim. Allah sizin gibi doktorları başımızdan eksik etmesin. Herkese umut ışığı oluyorsunuz. Sonsuz teşekkürler...

Cansu 4y

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Esra Hanımın ağrılı cinsel ilişki hakkındaki yorumları 

İlişkiyle ilgili bir takım korkularınız evlenmeden önce olabilir. Sevgililik döneminizde bunu görmezden gelseniz de ilk gece vajinismusla yüzleşmek zorunda kalırsınız. Her ilişki denemenizde, ilişkiye giremez, canınız yanar ve klasik erteleme hastalığına yakalanırsınız. Hamilelerden nefret eder, ilişkiye girmeyi hayal bile edemezsiniz. Ağrılı cinsel ilişki sizi mutsuz bir kadın haline getirir. Oysa ki panik atak hastası bile olsanız az bir gayretle daha önce karşılaştığınız hep bir duvara çarpmalarınız biter, çok rahat bir şekilde ilişkiye girersiniz.

Esra

Vajinismus Tedavisi Kıbrıs - Tuğba Hanımın ağrılı cinsel ilişki hakkındaki yorumları

 

Vajinismus tedavisi hasta yorumları

 

Vajinit nedir

Cinsel ilişkide vajina ağrısının başka bir sebebii vajinittir (vajina iltihabı). En sık görülen vajinit belirtileri akıntı, kaşıntı ve vajina ile vulvada yanma hissidir. Vajinit in viral, mantar veya bakteri enfeksiyonu gibi nedenleri vardır. Vajinit ilaç tedavileri ile nedene bağlı etken kaynaka yönelik medikal tedavilerle düzelir.Sağlıklı ilişki tedaviden sonra olur..

Vajinismus nedir

Vajinismus, vajina girişindeki kaslarınelinizde olmadan kasılmasıdır. Eşinizle ilişki anında tam o an yani birleşme aşamasında acı ağrı duyma durumudur..Ağrı, kadın doğum muayne sırasında da oluşabilir.Vajininm us bazen de nadir de olsa anotomik nedenli de olabilir.
. Cinsel ilişkide derin ağrı
. Cinsel ilişkide içeride derinde oluşan ağrı içerideki bir problemin uyarı işareti olabilir. Penis rahim ağzına dokunduğunda oluşan ağrının birçok sebebi olabilir:
· Rahim-yumurtalık enfeksiyonu
· Rahim problemleri
· Endometriozis
· Alt karın bölgesinde kitle
· Bağırsak veya idrar torbası hastalığı
· Yapışıklıklar
· Yumurtalık kistleri

 

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Mühendis Yağmur Hanımın ilişki sırasında ağrı ve acı hissetme hakkında düşünceleri

Merhaba Ben Yağmur; 5 yıllık evliyim eşimle ilişkiye girememe problemim var bu durumun adı vajinusmusmuş bunu bile yeni öğreniyorum. Bu zamana kadar hep eşimle bugün olur,yarın olur diye erteleyip durduk bu durumu ancak böyle olamayacağına karar verdik. En önemlisi çocuğumuzun olmasını istiyoruz. Bugün ilk seansım çok heyecanlıyım, tek istediğim korkularımı yenip bir aile olabilmek. İlişki esnansın da canım acıyacak korkusu var. O kadar zor ki vajinismusu yaşayıp kimseye anlatamamak.

 yagmur iliskide agri

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Mühendis Yağmur Hanımın ilişki sırasında ağrı ve acı hissetme hakkında düşünceleri
Merhabalar; Öncelikle çok zor durumda olduğumun vajinismusun farkına varmam bana evliliğimden 1 yıl 2 ay gitmesine sebep oldu. Vajinusmus hastalığının erteleme, ilişki anında kasma vs. rahatsızlığı olduğunun farkındaydım. Eşim çok anlayışlı, bu gerçek karşısında ben her geçen gün daha mahcup ve daha ezilmiş hissettim. Buraya gelmeme sebep olan gün şöyle gerçekleşti. Yine regli olmuştum ve bittikten son hep kendimi psikolojik hazır hissedeceğim düşüncesine kapıldım. Eşime hazırım ve tamam artık bugün bitecek bu dert ve biz normal yaşama dönebileceğiz dedim öyle olmadı. Eşim geldikçe ilişki sırasında ben kendimi kastım ve bacaklarımı açamaz hale geldim. Resmen kendimi kapatıp kilitleyip eşimin denemesine bile fırsat vermedim. Elim ayağım titriyor, kalp ritmim değişiyor ve istem dışı heyecan, korkudan titriyordum. Nihayetinde oda artık olmayacağının farkına varıp 4.kez başka bir doktora gidelim demesiyle kendimi ilk görüşmede buldum ve bugün ilk seansım. Umarım herşey güzel olur. GÜLAY 

Gulay cinsel iliskide aci


Vajinismus Tedavisi İstanbul - Elif Hanımın ilk gece korkusu ve ağrı konusundaki yorumları

Ben 6 Aylık evliyim, evlenene kadar her şey güzeldi. Tabi ki kendi durumumu öğrene kadar, yaparım aşarım diye bekleyerek zamanım geçti. Çok kokuyordum  ilişkiye girmekten yapamayacağım diye daha adını bilmiyordum. Vajinusmusum . Zaman zaman eşimle tartışmalarımız bile oluyordu bu yüzden bilerek  ilişkiye giremiyormuşum,yapamıyormuşum gibi. Elimde değildi cinsel  ilişki anında kasılıyordum, bacaklarımı kapatıyor  kalıyordum. Resmen  ardından ağlama krizleri falan böylece 5-6 ayımız geçti. Bugün 1. Seansıma bugün başlıyorum; bir  yandan mutlu bir yandan da yapabilecekmiyim  korkusu heyecan gibi içim kıpır kıpır.


Sonuç Olarak,Cinsel ilişkide sorun neden kaynaklı ise, tedavisi ona göre planlanmalıdır.
Cinsel ilişkide ağrı, duymanız vücudunuzdaki bir sorunun göstergesi olabilir. Nedenin bulunup mümkün olduğunca erken tedavi edilebilmesi için doktorunuzla ağrı konusunda konuşun. Uygun tedavi cinsel yaşamınızdan keyif almanıza yardımcı olabilir.

Ağrılı cinsel ilişkiye girme ve ilişkinin bu nedenle tam olarak gerçekleşmemesine dair  vajinismus hastalarımızın cinsel ilişki anında yaşadıkları ve sordukları sorulara örnek verecek olursak, İlk ilişkide acı çekmemek için ne yapılmalı  yada cinsel ilişkide acı nasıl azaltılır 

MERHABA Ben Sümeyra ; 1,5 yıllık evliyim. 9 aylıkken kadın doğum doktoruna gittim ve benim vajinismus hastası olmadığımı söyledi. Ben buna inanarak ilişki durumunda kendimi çok zorladım. Ben vajinismus değilim, ben bunu başarabilirim diye korkuyorum. İşte vajinanım içi patlayacak çok kanayacak çok acır diye düşünceler içerisine giriyorum. Kendimi dünyada bir ilk gibi hissediyordum ama artık biliyorum benim gibi çok insan var ve bu durumla mücadele ediyorlar. Bu benim Saygın Beyle 2. Görüşmem olacak umudum var önce Allahın izniyle bunu başaracağım.

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Bankacı Melis Hanımın ağrılı cinsel ilişki nedeniyle eşinden boşanmaya kadar götüren süreci gözardı etmemek gerekir. Çünkü vajinismusla geçen zaman sizin hayatınızdan, evliliğinizden ve eşinizden götürmektedir. Vajinismusu seyretmek yerine, onla yaşamak yerine evliliğinizi siz yönetin.

 

Vajinismus tedavisi hasta yorumları

 

Ben Bircan  26 yaşındayım. Eşimle 4 aydır evliyiz ve vajinismus rahatsızlığımı keşfettim. Şu ana kadar 3 denememiz oldu ve üçünde de istemsizce vücudumu geri çektim. İlişkiye girmek istememe rağmen beynim, bilinçaltım sanki beni engelliyordum. Vücut olarak, psikolojik olarak aslında kendimi  hazırladığımı düşünüyordum. İlişkiye başlangıç anımızda ön sevişmede yeterli hazzı alıyorum ve ilişkiye girmek için yeterli ıslanmam oluyor fakat iş tam anlamıyla ilişkiye girdiğinde sanki bir şey beni engelliyor da  ilişkide kendimi geri çekiyorum. Eşimi çok seviyorum. Her şey güzel olacak, bana inancım sonsuz. Yanlış bildiğim doğruları düzeltmeye geldim.

Bazen de nadirde olsa kismi ilişkiye girip annede olabilirsiniz ama hala sağlıklı bir cinsel yaşantınız yoktur.Sorularınız yine cinsel ilişkide acı ağrı çekmemek için ne yapmalıyız dır,yada cinsel ilişkide acı ağrı ne zaman geçer

Merhaba Ben Tuğba 31 yaşındayım ve 6 yıllık evliyim. Bir kız çocuk annesiyim. Zamanında bekarken, cinsellik  arkadaşlar arasında konuşurken yanlış bilgiler abartılan hikayeler bilinçaltımda bir korku oluşturduğunu fark ettim ve bu zamanla bir kabusa dönüştü her ilişkiye girme esnasında başarısızlıkla sonuçlandı. Bu durum zamanla eşimi de beni de kardeş gibi görmeye başladık. İlişkiye girme esnasında vajinam yırtılacak parçalanacak sanıp eşimi iterek kendimi kasıyordum. 6 yıldır ha bugün ha yarın derken zaman geçti artık bende herkes normal bir cinsel hayatım olsun istiyorum. Eşimi çok seviyorum. Kendimi suçlu görmekten bıktım önce Allaha sonra Saygın Beye güveniyorum başaracağımı hissetmek bile güzel hissediyorum başarmayı istiyorum. İnancımı bile yitirmiştim.  Eşimin ve benim isteğimle geldik buraya inşallah. Bende tedaviyi başarıyla tamamlayıp diğer kadınlardan farkımın olmadığını yaşamak istiyorum.

 

JoomlaWatch Agent