Niye Vajinismus Oluruz

agrili cinsel iliskiBir çok kadın ilişkiye girme aşamasında, tedirginlik duyması nedeniyle ilişkiyi tamamlayamayabilir ve vajinismusla ilgili bilgisi olmayabilir. İlişkiyle ilgili korkularını fark eder. "Niye ilişkiye giremiyorum, ilişkide neden kasılıyorum" sorularını sorar ve cevaplarını arar. 
Herkesin kendine göre ilişkiye girmekle ilgili farklı korkuları, endişeleri olmakla beraber hepsinin ortak tarafı edinmiş oldukları yanlış ve eksik bilgilerin kendilerini tedirgin esmesinden kaynaklanmaktadır. Size daha iyi anlatabilmek için vajinismus danışanlarımızın neden vajinismus olduklarını, vajinismusun hayatlarını nasıl etkilediğini ve vajinismus tedavisinin ardından vajinimus yorumları size bir fikir verebilir.

Ve sonunda ben de teşekkür mektubumu yazıyorum. Kendime vajinismus teşhisi koyduğum ve bu konuyla ilgili web siteler arasında dolanırken Saygın Bey vajinismus sitelerine denk gelmiştim. Şuan da yazmakta olduğum mektuba benzer o kadar çok ki. Boşuna umutsuzluğa kapılmışım ki. Beni hiç zorlamayan vajinismus tedavi yöntemiyle kolayca sonuca ulaştım. Saygın Hocamı iyi ki tanıdım. Bir çok insan anlamayabilir hatta belki gülünç gelebilir ama ben kendimle gurur duyuyorum. İnsanın korkularının üzerine gidince nasılda kolay çözüme ulaştığınızı görüyorsunuz. Bu vajinismus süreci bir anlamda bir yolculuk oldu benim için. Sadece cinsel ilişkiye girebilmekten çok daha büyük bir sonuç aldım. Korkularımızı kendimiz kafamızda yaratıyoruz bu net bilgi. Elbette özellikle kadın cinselliği üzerindeki korkunç toplumsal ve dolayısıyla ailevi baskının da bunda payı büyük. Saygın beyin verdiği bir örnek beni çok güldürmüştü. Vajinanıza dokunamıyor olmanız, cinsel ilişkiye girmek istiyorum ama penisime dokunamıyorum diyen bir erkeğin durumuna benziyor. Gerçekten ne kadar anormal bir durum olduğunu bir örnekle idrak etmiştim. İlk cinsel tecrübemi yaşadıktan sonra buradaki birçok hasta gibi bu muymuş vajinismus bu kadar çok basitmiş bundan mı korkuyordum dedim kendime, O kadar kolaydı ki nasıl olduğunu bile hiç anlamadım bile. Bu vajinismustan sizde sorun yaşıyorsanız destek alın, korkmayın, çekinmeyin, inanın, çaba sarf edin, gayret gösterin, ilişkide kesinlikle acı, ağrı, kanama kesinlikle yok. Ömür boyu bu sıkıntıyla vajinismusla baş edemezsiniz. Destek gerekli. İnanın tahmin ettiğinizden çok daha kolay bir o kadarda basit. ZEYNEP

Zeynep istanbul

Vajinismus tedavisi hasta yorumları


Doktor Gül: "Vajinismusu kendime yakıştıramadım, kabusumdu. Sadece Kendimde var zannediyordum."

Vajinismusu erken fark etmek

Merhaba; Bir gün bu mektubu yazacağıma derinden inanmıştım. 15 günlük evliydim. Vajinismus kâbus gibi çökmüştü. Üstelik vajinismus olabileceğim aklımın ucundan bile geçmemişti. Gittiğim bir jinekolog tarafından yönlendirildim vajinismus için Doktor Saygın Beyle. İlk konuşmamızda çok inandım başaracağıma ve sadece 3 seansta ilişkiye girememe sorundan kurtuldum. Vajinismus danışanlarının mektuplarını okurken hem bende yapabilirim diyordum. Bir yandan da acaba diyordum. Ama ilk seansta kafamda oluşturduğum şeylerin yarısından kurtuldum. Saygın Beyin pozitif yaklaşımı ve devamlı desteği inancı olumlu tavrı çok çabuk ilerlememe yardım etti. İlk seanstan sonra söylediği artık bilinçaltımızı dinleyip geriye dönme lüksümüz yok demişti. Aklıma gelen tüm olumsuzlukları bunları aklıma getirerek kovuşturdum. Ne zaman acaba desem Saygın beyi aradım ve tekrar inancımı kazandım. Bende çünkü diğer kadınlar gibiydim ve farkım yoktu. 2. seansıma gelirken biraz tedirgindim, hem eşime mahcup olmak hem de Saygın beye mahcup olmak istemiyordum. Ama ne zaman muayenehaneye adım attım o zaman rahatladım. Benim için orası güvenli limandı. Biliyordum ki Saygın Bey ordaydı ve ben bunu halledecektim, kendime çok inandım ve başardım. Bunun için Saygın Beye sonsuz teşekkür ederim. Sizde inanın gayret edin ve başarırsınız. 

Balayında vajinismus

Ben Tuba Öğretmenim; 28 yaşındayım ve iki hafta önce evlendim. Eşimi sevmeme ve istememe rağmen ilişkiye giremiyorum. Yakınlaştığımız da kasılmalarım oluyor ve kendimi istemsiz sıkıyorum. Daha önce bunun bir problem olacağını hiç düşünmemiştim. İlk gün bunun için henüz hazır olmadığımı, zamanın ve mekânın beni rahatlatmak için yetersiz olduğunu düşündüm. Daha sonra balayında da bu durumun devam ettiğini görünce eşimle beraber internette Saygın Beyi bulduk. Yaşadığımız vajinismus sorunu bir an önce çözüp daha mutlu ve renkli bir evlilik sürdürmek istiyoruz. Umarım bende çözerim.

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Gamze Hanımın vajinismus hakkındaki yorumları

Merhaba; Gamze 27 yaşındayım. 1 yıldır evliyim. Korkulan oldu ve evet bende vajinismus olduğumu kabul ederek kliniğe başvurdu. Benim hissettiğim sadece korku canım yanacak korkusu, yanlış giden bir şeyler var korkusu, bilmemezlik korkusu. Bunun atlatılabilir bir durum olduğunun farkındayım, hemen çözebileceğimden eminim. Tamamen psikolojik olduğunun farkındayım. Bu bilinçle daha fazla zaman kaybetmeden, bu küçük meselenin daha fazla büyümesini engellemek için destek alma kararıyla eşimle mutlu olacak geldik. 10. 6. 2018
Vajinismus boşanmayı düşündürür çocuk soruları bunaltır.

Gamze 1

 

JoomlaWatch Agent