Vajinismus Genetik midir?

Esimle birlikte olamiyorum

Vajinismus genetik değildir. Vajinismus, istendiği halde kadının edinmiş olduğu bir takım ilişkiye girmekle ilgili yanlış bilgileri sonucu ilişkiye girememe durumudur. Kadınlar yakın çevrelerinden duydukları bir takım ilk gece korkuları ve buna bağlı bu korku ve endişelere bağlı bir şekilde ilişkiye girenlerin ,ilişki anında doğal olarak yaşadıkları sıkıntıları ve problemleri sanki sağlıklı ilişkiye girenlerin başına gelmiş gibi algılarlar.Dolayısı ile kızkardeşinden, annesinden, teyzesinden, kuzeninden sonuçta yakın çevresinden duyduğu hikayelere bağlı ilişki anında korku ve endişelerine yenik düşer.Ailedeki korku domino taşı gibi birbirlerini etkiler ve sonuçta kızkardeşlerde daha çok etkilenerek sanki genetik mi diye düşünmeye yol açabilir.

 

 

Vajinismus Tedavisi Karabük- Merve Hanımın vajinismus hakkındaki yorumları

Merhaba Merve; 27 yaşındayım 1, 5 ay önce evlendik. Eşimle ilk geceyi yaşayamadık. Sorunun tamamen benden kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Her şey yolundayken o anda kendimi kasıyorum istemsiz bir şekilde. Dolayısıyla beraber olamıyoruz. Karabük ilinden geliyorum Saygın beye güveniyorum bu işin üstesinden gelebileceğime de inanıyorum. Bu psikolojik sorunumu yok ederek normal bir karı koca yaşayacağıma inanıyorum. Beynimden korkmuyorum yapabilirim düşüncesi olduğunu sanmıştım. Yanılmışım. O anki acıyacak düşüncesi ile beraber kasıyorum kendimi. Umarım her şey yoluna girer.

 Tekrar Merhaba Ben Merve; İlk seansdan çıktım ve kafamdaki kafamda ki korkuların azaldığını hissediyorum. Biz 3 kız kardeşiz 2 ablamda da bu sorun olmuş ve adresleri de Saygın bey olmuş Ben bu sorunla karşılaşana kadar vajinısmus sorunu yaşadıklarını bilmiyordum. Büyük ablam hemşire ve o 1 yıl bu kabusu yaşamış ve sonunda halletmiş, diğer ablam o da  Karabükten gelmiş  kendini Saygın beye emanet etmiş oda çözmüş . Şuan ikisi de sorunu çözmüş aşmış bir şekilde hayatlarına devam ediyor. Bugün ilk seansımdan çıktım. Bende bunu başarıp Saygın Hocaya teşekküre gideceğim. Şimdilik bu kadar. Görüşmek üzere. Umutlu /KARABÜK/23.8.2017

 

JoomlaWatch Agent