Eşimle Cinsel Birleşme Olmuyor

Esimle Birlikte OlamiyorumEşimle bir türlü yapamıyoruz, bakireyim hala tam cinsel birleşme olmuyor.

 

Birleşemeyen çiftin tanımını yapacak olursak, belirli bir zaman içinde, düzenli ilişki denemeleri yapmalarına karşın, tam olarak sağlıklı ilişkiye girememe ları durumudur.Tam birleşmeme nedenleri arasında en başta kadınlarda vajinismus veya disparoni (ağrılı cinsel ilişki), erkeklerde ise sertleşme bozukluğu veya erken boşalmadır.Vajinismus,tam birleşememe çift üzerinde zaman içinde ilişkilerine olumsuz olarak yansıması sonucu yaşam kalitelerini olumsuz olarak etkiler.

Vajinismus hastaları, zaman içinde özgüvenini yitirmesine bağlı eşine karşı suçluluk, utanç ve yetersizlik duyguları nedeniyle vajinismus için destek almak,tedavi için zaman kaybederler.

Vajinismus hastalarında ilk ilişkide yanlış bilgi ve duyumlarla ilgili bilgiler (kızlık zarının yırtılacağı, patlayacağı, bozulacağı, yırtılma sesi geleceği, kanama olacağı vb söylemleri) korkuları ortaya çıkartır.Cinsel eğitim yetersizliği de buna eklenmesi vajinismus problemini hiç yenemeyeceğini düşündürür. Tıpkı aşağıda gelen ilişkiye girememe sorunuyla ilgili danışanlarımız gibi...

Eşimle bir türlü yapamıyoruz ,ilişkiye giremiyorum. Bakireyim ,hala tam birleşme olmuyor, ilişki anında çok acıyor, ilişkiyi yarım bırakıyoruz .neden oluyor,niye ilişkiye giremiyoruz. Beş aylık evliyiz.

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Mühendis Demet Hanımın Vajinismusla ilgili Yorumları

Vajinismus tedavisi hasta yorumları

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Esra Hanımın vajinismus tedavisi hakkındaki yorumları

Evet sonunda bende teşekkür mektubu yazıyorum o gün geldi.
2yıllık evliydim eşimle uzun zamandır tanışıyorduk ama herzaman birtakım korkularım vardı bu yüzden evlenince birlikte oluruz diye sevgililik dönemlerimizde hep erteledik ancak ilk gece vajinismusla tokat gibi yüzleştik. Bütün gece denedik ama tam birlikte olamadık. Ağlama ile son buldu düğün yorgunluğuna verdik erteledik. Balayında gene aynı şeyle karşılaştık hep bir duvara çarpıyorduk herseferinde canım acıyor yanıyordu ve bir sonraki zamana erteliyorduk.
Bu hastalık gerçekten de erteleme hastalığı artık bu gerçekle yaşamaya alışmıştık. ama gün geçtikçe gerilem çabucak sinirlenen evlenen insanlardan heleki hamilelerden nefret eder olmuştum.Çünkü herkesin çok kolay yapabildiği o şey benim için imkansızın ötesindeydi öyleki ben birlikte olduğumu hayal bile edemiyordum Zihnimde bile canlanmıyordu ancak evliliğimiz erteleye erteleye geçiyordu ama artık çocuk istiyorduk ve kimseye anlatamıyorduk hatta durumumuzu bilen hiç kimse yoktu herkesi geçiştiriyordum ama artık dayanacak gücüm kalmamıştı enerjim tükeniyor gibiydim mutsuz bir insan haline dönüşmüştüm. İnternette araştırdığımda Saygın beyin ismini gördüm hemen araştırma yapıp daha fazla beklemeden randevu aldım.hayatımda aldığım en doğru karardı artık Saygın Beyin görüşmede dediği gibi uykudan uyanmıştım.ilk görüşme çok iyiydi sonrasında hemen tedaviye başlayıp kısa sürede bitirmek istedik. İlk seansda herşey değişmeye başlamıştı bile daha sonra iki üç derken son seansımda artık bende kendimi hazır hissetmiştim. Saygın bey öyle insanı rahatlatıyordu ki her seans öncesi tedirgin gelip mutlu çıkıyordum daha sonra ise tedirginliklerde kalkmıştı. Son kontrolümden sonra kendimi hazır hissettim ve kurtuldum orada ne duvar var ne başka birşey . Benim gibi canı tatlı panik atak biri bile vajinismusu atlatabildi ise herkes atlatır . Bukadar kısa sürede önce Allah’ın izni sonra Saygın beyin sayesinde kurtuldum giden 2 yılım oldu ama olsun sonunda bitti ve bizim için yeni bir dönem başlıyor . Herşey için çok ama çok teşekkür ederim bu sıkıntı çeken herkese söylüyorum hiç beklemeden ertelemeden tedavi olsunlar tedavisiz geçmiyor. Çektiğimiz bu yüke bu sıkıntıya hiç birşey değmez.

Esra


Vajinismus Tedavisi İstanbul - Bekar Ceren Hanımın vajinismus tedavisi hakkındaki yorumları

Vajinismus tedavisi hasta yorumları

Vajinismus Tedavisi Batman - Deniz Öğretmenin vajinismus tedavisi hakkındaki yorumları

Öncelikle mucizelere inanın, ben artık inanıyorum. 3 yıl 9 aylık bi evliliğim var tabi öncesinde eşimle 9 yıl gibi uzun bi tanışıklık dönemim  oldu. Yani tanıyarak severek evlendim ama sonrası çok kötü yıllar. Bu hastalığı biliyordum yabancı değildim ne olduğu konusuna ama kendimde vajinismus olabilme ihtimali aklıma gelmiyordu eşimi seviyordum çünkü kendimi kapatmam geri çekmem için bi nedenim yoktu. Ama evlendikten sonra  bir hafta bir ay  üç ay bir yıl, üç yıl derken zaman geçiyor biz eskiyor yıpranıyor ama tam cinsel birleşme sağlayamıyorduk. Aynı evin içinde iki hemcins gibi yaşıyorduk. Beni bir kadından çok bi ev arkadaşı gibi görüyordu. Kendimi hayatım boyunca hiç bu kadar değersiz hissettiğim bi dönem daha olmadı. Boşanmak istediğimi eşimi bu kadar üzüp bekletmeye hakkım olmadığını düşündüğüm zamanlarım çok oldu. Çaresizce doktor doktor gezdim. Bulunduğum yerde bi kaç doktora göründüm ağır uyku ilaçları yazan da oldu reçeteme, alkol tavsiye eden de. Her yolu denedim ama yapamadım bağırışlar çığlıklar eşimi tepmeler ağlamalar zevk almam gereken dakikalarda benim yaşadıklarımdı. Sonra bu durumu kaldıracak gücüm kalmadığında yakın bi öğretmen arkadaşımla durumumu ağlayarak paylaştım. Mucize bu andan itibaren başlıyor işte. Ablasınında bu durumu yaşadığını ve İstanbul’da Saygın beyin yanında tedavi gördükten sonra atlattığını üstelik bi çocuğunun olduğunu bile söyleyince durumu eşimle paylaştım. O da sonuna kadar beni destekleyeceğini söyledi ve ben yola çıktım. Mektubu size Batman’dan yazıyorum. Batman’dan İstanbul’a yola çıkarken bile 3,5 yılın verdiği öğrenilmiş çaresizlik yüzünden çok da ümitli değildim. Ama şimdi her şey o kadar farklı ki bütün yüklerimden kurtuldum hafifledim kadın olduğumu hissediyorum. Saygın bey hayatıma dokunan en büyük mucizem. Teşekkür ederim çok teşekkür ederim eşim ve benim yüzümdeki gülümsemenin sahibi sizsiniz.  Deniz...

Deniz ogretmen

Vajismus nedeniyle boşanma aşamasında olabilir hatta mahkeme aşamasında bile olabilirsiniz ama isterseniz uygun tedaviler ile çok az bir gayretle tam birleşememe probleminizi yener ve vajinismusu hayatınızdan çıkartırsınız. tıpkı Bankacı Melis Hanım gibi...


Vajinismus tedavisi hasta yorumları

 

JoomlaWatch Agent