Gerdek gecesi ilişkiye girerken dikkat etmeniz gereken 6 önemli tavsiye

gerdek gecesi vajinismusKadınlar evlendiklerinde en çok karşılaştığı problemlerden bir tanesi de “Gerdek gecesinde ilişkiye girmede problem yaşar mıyım”, “İlişkiye giremezsem ne yapacağım” endişeleridir. Eğer gerdek gecesi yapılması gerekenler hakkında endişeli ve kafanızda soru işaretleri varsa sizi bilgilendirme amaçlı hazırladığımız gerdek gecesi ile ilgili sık sorulan soruların cevapları için makalemizi okuyabilirsiniz.

 

Yeni evlenen çiftelerin bir kısmında ilk gece endişesi görülebilir. Stresin doğal sonucu olarak çiftlerde ilişkiye girememe sorunu oluşabilir. Eşinizle ilişkiye girememe sorunları ile karşı karşıya kalmamak için birkaç öneri, Gerdek gecesinde ilk gece korkusunu atmak için, ilk olarak gevşemeniz ve rahatlamanız gerekir.


1. Cinsel ilişkiye girmekle ilgili abartılı hikayeleri unutun!

Gerdek gecesi korkusu kızlarda sık karşılaştığımız bir durum. Burada en önemli neden kulaktan dolma cinsel ilişkiyle ilgili yanlış bilgiler ve hatalı ilişkiye girenlerin sonuçlarını abartılması. Size bir kadın doğum doktoru olarak önerim unutmayın ki dünyada milyarca kadın çok rahat bir şekilde hiç bir problem yaşamadan cinsel ilişkiye girebilmektedir. Cinsel ilişkiye girme anında ve sonunda hiçbir sorun yaşamazlar ve genelde ilişkiye girdiğimi bile anlamadım demektedir. Bunun da nedeni hatalı ilişkiye girenlerin ve abartılmış ilk gece hikayelerine kısmen de olsa inanması. Oysa ki doğa her şeyi belli bir ahenk ve uyum içinde yaratmış ve doğal akışı ile her şey sorunsuz olmaktadır.


2. İlişki anında kanamam çok olur mu

Kızlık zarı kanamam durmazsa, kızlık zarım yırtılınca acı olur mu gibi sorular sizi tedirgin eder. Kızlık zarının yapısı esnektir. Ayrıca kızlık zarında damar da yoktur difüzyon yolu ile beslendiği içinde yapısı ile ilgili olarak kanama olmayabilir eğer olursa da çok az pembemsi birkaç damla olmaktadır. Eğer kızlık zarı esnekse de ilk gece yırtılmaması durumu olabilir. En önemlisi bunu illa ilk gece mutlaka ilişkiye gireceğim diye kendinizi strese sokup hazır olmadan deneyimlediğinizde ilişkiye girmekle bir takım sorunlar yaşayabileceğinizi unutmayın. Stres ve yorgunluk keyfinizi kaçırabilir ve stresli olmanıza neden olabilir. Stresli ve yorgun hissediyorsanız ilk gece ilişkiye girmeyi denemeyip erteleyebilirsiniz. Hem bu durumda ilk gece stresini de yaşamamış olursunuz.

 

Vajinismus tedavisi hasta yorumları

 

3-Gerdek gecesi hemen hamile kalır mıyım

Kadınların kafasında taşıdıkları en büyük tedirginliklerden bir tanesi de hemen gebe kalır mıyım endişesidir. Gerdek gecesinde ilişkiye girmeden önce doğum kontrol yöntemleri hakkında fikir sahibi olunmalıdır. Prezervatif kullanmak ya da doğum kontrol hapları, rahim içi araçlar(spiral vs.)


4-Gerdek gecesinde vajinal ıslaklık önemli midir

İlişkiye girme aşamasında vajinal ıslaklık yeterli olmalıdır. Eğer vajinal nemlilik yeterli değilse cinsel ilişkiye girme aşamasında kadın ağrı acı yaşayabilmektedir. Eğer ıslaklık yeterli değilse ve endişeleriniz varsa da kayganlaştırıcı jel kullanabilirsiniz.


5-İlk ilişki anında pozisyon önemli midir

İlk ilişkiye girme aşamasında hangi pozisyonla rahat ilişki olur sık gelen sorulardan bir tanesi ve en önemlisi kendinizi hangi pozisyonda rahat hissederseniz o pozisyonda denemenizdir ama ilk defa denemelerde bacak omuz pozisyonu kadınları tedirgin edebilmekte baskıyı farklı hissedip kendilerini kapatmaktadırlar. O yüzden pozisyonlarla ilgilide kendinizi rahat hissetmeniz son derece önemlidir.


6-İlişkiye girmek istememize rağmen ilişkide başarısız olursam ne yapmalıyım

Eşinizle her denemenizde istemenize rağmen ilişki anında kasılma, tedirginlik ve itme oluyorsa bu durum devam ettikçe gerek erkek gerekse kadın olumsuz etkilenir ve geçen süre beraberliği yıpratır. Sonuçta cinsel isteksizlik, cinsel soğukluk, acaba iki taraflı olarak eşim benim için doğru insan mı diye sorgulama başlar ve emin olun zaman beraberliklerin zayıflamasına neden olur. Bu yüzden ilk gece korkunuz, gerdek gecesi korkunuzu vajinismusla yaşamak yerine en kısa sürede vajinismus kliniklerinden size uygun terapi almak önemlidir.

 

Vajinismus tedavisi hasta yorumları

 

 

JoomlaWatch Agent