Eşimle Seks Yapamıyoruz

eşimle seks yapamıyoruzVajinismus tedavi merkezimize sık gelen sorulardan bir tanesi de "Eşimle seks yapamıyoruz, vajinismus muyum" dur. Kadınların bir kısmı evlenmeden önce ilişkiye girmekle ilgili endişe ve korkuları olmasına rağmen evlendiklerinde eşiyle ilişkiye giremeyeceklerini düşünmezken kimininde hiç bir korkusu olmamasına rağmen eşleriyle ilişkiye giremezler. Vajinismusun bir çok nedeni olabilir. Ama sonuçta vajinismus hastalığınızın nedeni ne olursa olsun tedavi edilebilir bir hastalıktır. Vajinismus beklemekle geçmez, geçen süre ise sizi, eşinizi ve evliliğinizi yıpratır. O yüzden de eşinizle seks yapma korkunuzu yenmek için bir adım atın.

 

Kadınlar; hayatlarının en mutlu gününde, evlendikleri gün genellilke hiç bilmedikleri beklemedikleri bir durumla karşılaşırlar. Vajinismus nedeniyle seks, onlar için fobi olur. Cinsel ilişki anında bacakları kilitleniyor, eşini iter, kasılır ve elinde olmadan gelişir, mani olamaz. Evli olan ama eşiyle korkudan ilişkiye hiç giremeyen, vajinismus olan kadınların yorumlarını ve hissettiklerini size bir fikir vermesi için sizlerle paylaşıyoruz.

Bazı çiftler tam olarak eşiyle seks yapmadan da kısmi ilişkiye girip yada yardımcı üreme teknikleri ile gebe kalıp çocuk sahibi olabilmekte ama bakire olarak evliliklerini sürdürür. Eşleriyle yıllarca vajinismus nedeni ile seks yapamayan kocalar için olay oldukça sıkıntılıdır. Vajinismusu kendi başınıza yenemiyorsanız size uygun tedaviler almak son derece önemlidir.

 

Vajinismus için hangi doktorlara gitmeliyim

Vajinismus kadınların ilişkiye girememe problemi olduğu için kadın hastalıkları ve doğum uzmanlarından destek alabilirsiniz. Çünkü vajinismus nedenlerinden bir tanesi de anatomik nedenler olabilir. Örneğin kızlık zarının kalın olması, eşinizle seks yapmanızı engeller. Bu nedenle mutlaka anatomik nedeninizi ekarte etmek için vajinismus konusunda deneyimli jinekolog tarafından muayene olmanız son derece önemlidir. 

Vajinismusu Nasıl Yenerim

Vajinismus istenmesine rağmen ilişkiye girilememesi durumu olup kişiye uygun tedavilerle kısa sürede yenilen bir durumdur. Vajinismus tedavileri kişiye özgü olmalıdır. Çünkü herkesin eşiyle ilişkiye girememe nedeni farklı olabilir. Her kadının farklı hikayesi, seks yapma korkusu vardır. Vajinismusta ana tedavi bilişsel ve davranışsal tedaviler üzerine kurulmalıdır. Uygun vajinismus tedavileri ile 3 seans gibi bir süreçte kabusunuzdan kurtulursunuz. Evliliğinizi seyretmek yerine yöneticisi olursunuz. 

 

Biz 5 yıllık evliyiz ve eşimle cinsel ilişkiye giremedik.Tam ilişki sırasında eşimi itiyor,kitliyorum ve kasılıyorum.Ailelerimizin artık çocuk ne zaman sorularından bıktım.Vajinismus nedeniyle ilişkimiz yıpranmakta.Vajinismus için tedavi hakkında bilgi alabilirmiyiz.Artık eşimle seks yapamıyorum demekten bıktım. Bensu /İstanbul

 

Eşimle seks yapamıyoruz artık yatak odasınıda kullanmıyoruz, vajinismus kabusum oldu. Jale/Muğla

Jale 29 yaşındayım; 4 aylık evliyim. 9 yıldır hem çok iyi sevgili ve çok iyi de arkadaştık. (sınıf arkadaşım) yorucu ve çok çok stresli düğünümüzün ardından diye düşündüm. 1 hafta  geçince denemelerimize rağmen olmaması acaba vajinusmusmuyum diye düşündürdü, ama eşim bunu kabul etmedi. Kadın doğum doktoruna gittim. Deneme sırasında vajinusmus girişinde yanma ve ağrı duyuyordu. Bana yanlış uygulanma olan uyuşturucu iğne yaptılar. Bu iğneler kasılmalara engel olmadı. O akşam başımı kaldıramadım. İğrenin etkisinden bacaklarım kapanıyordu. Ben vajinusmus olduğumu titremelerimden anladım. Eşim denese de olmuyordu. Ağlayıp itiyordum. Ağladığımda da denemeyi bıraktık. Artık yatak odasını bile kullanmıyoruz. Uzun yıllar beklemek istiyorum. Eşimin ev arkadaşı olmak istemiyorum. Geceleri o uyuduktan sonra ağlamak istemiyorum. Tüm vücudum geriliyor. Ona çok çok sevmeme rağmen, çok engeli aşıp bir araya gelebildik. Ama sadece ev arkadaşı olarak kaldık. Gözümden sakındığım benden nefret edecek diye korkuyorum. Umarım Saygın Hocam sayesinde bende kurtulanlar kervanına katılırım. Her defasında kendimi motive edip tamam bu akşam kendimi de onu da mutlu edeceğim demem rağmen her defasında hüsrana uğradık. İlişkiyi denemeden yatağa girince ben gerilip kollarımı bağlıyordum.  Farkında olmadan. Eşim bu durumu fark edince  artık denemeleri de bıraktık. Çaresizim. İnşallah bende buradan mutlu ayrılacağım.

jale 1 seans vajinismus

jale mugla vajinismus tedavisi

Vajinismus hastalığınızı yenmek için doğru tedaviler almak size zaman kazandırır. Yanlış vajinismus tedavileri evliliğini olumsuz etkiler.

Yeter: "Anestezi altında ilişkiye girdim ama hala eşimle seks yapamıyordum, vajinismus sorunum devam ediyordu. Yanlış tedavilerle sadece vakit kaybettim... Vajinismusu yendiğimde inanamadım."

Vajinismus Tedavisi Tekirdağ - Eşinizle ilişkiye girememek evliliğini olumsuz etkileyebilir, hayallerinizi erteletir. Oysa ki vajinismusu yendiğinizde hayatınızda çok şey olumlu olarak değişir.

 

Vajinismus tedavisi hasta yorumları

 

 

JoomlaWatch Agent