Online Vajinismus Tedavisi

Online Vajinismus Tedavisi VK

Online vajinismus tedavisi, ilişkiye girememe problemi yaşayan kadınların kendilerine ait nedenlerden dolayı, tedavi merkezine fiziksel olarak gelemeyip, onun yerine online vajinismus tedavisi alması şeklindedir.
Covid19 virüsü nedeniyle yaşanan Korona Hastalığı nedeniyle yurt dışı ve şehir dışından kliniğimize gelemeyen vajinismus hastaları bu online tedaviden yararlanabilmektedir.
Burda en önemli unsur, zaman kaybetmeden ilişkiyi evliliği yıpratmadan, profesyonel bir destekle, kişinin korku ve endişelerini giderecek tedaviye ulaşmasıdır. Vajinismus problemini yaşayıp kurtulmak isteyen kadınlar, doğru tedavi yaklaşımları ile kısa sürede ilişkiye girememe problemini yenmektedirler. Vajinismusla geçirdiğiniz süre en başta sizi, eşinizi ve evliliğinizi yıpratmaktadır. O yüzden beklemeye, üzülmeye değmez.

 

 

Online vajinismus tedavisi nedir?

 

Online vajinismus terapisi, internet üzerinden online görüntülü program ile verilmesidir.
Tedavi süresi kişiye göre değişmekle birlikte, 4-8 seans arasında değişebilmektedir.
Alacağınız internet üzerinden vajinismus tedavisinin şeklide, yüz yüze alacağınız bilişsel ve davranışsal online tedavide de kolaylıkla uygulanabilmektedir.
Online vajinismus tedavisi alabilmek için internetiniz ve iletişim için telefonunuzun olması yeterlidir.
Online vajinismus tedavisi özellikle, kendilerine ait nedenlerden dolayı, yüz yüze tedavi alamayan ilişkiye girmekte sorun yaşayan kadınlar açısından çok önemlidir.

Evde online vajinismus tedavisinde en önemli unsur ise konusunda deneyimli doktorlardan destek almak, çünkü hem zamanınız hem moraliniz hemde maddi kayıplarınız olmaktadır.
Vajinismus online tedavi almak için, telefon yada e mail ile iletişim kurup, ön bilgilendirme almak, bunun sonrasında whatsapp üzerinden, görüntülü konuşmakla kişiye konuyla ilgili her sorusu hakkında ayrıntılı yanıt verilir. Online vajinismus tedavisi için 0532 361 31 32 (Whatsapp) cep telefonundan vajinismus doktoru saygın micozkadıoğlu’na veya İstanbul vajinismus tedavi merkezimizin 0216 386 99 98 numaralı telefonla ulaşıp bilgi alabilirsiniz.
Online vajinismus terapisi sonuçta, ön görüşmeye ve tedavi için İstanbul vajinismus merkezimize gelemeyen, ilişkiye girememe sorunu yaşayan ve vajinismus u kendi başına yenemeyen kadınlar için önemli bir destektir.


Vajinismus şikayeti için evde online tedavi almalı mıyım?


İlişkiye girmekle ilgili aşağıdaki tabloyu yaşıyor ve kendi başınıza vajinismus u yenemiyorsanız online tedavi almak için araştırmaya başlamak önemli.
Cinsel ilişkiye girmek istemenize rağmen endişe ve korkularınıza bağlı kendinizi kasmalarınız sonucu cinsel ilişkiye giremezsiniz. Oysaki ilişki başlangıcında bir problem yoktur tam ilişki anında karşınıza bir duvar çıkar ve canınız acır. Bu durumu daha sonraki ilişki denemelerinde aynısını yaşar ve kendi başınıza ilişkiye girememe durumunu aşamıyorsanız da konuyla ilgili destek ve tedavi almak önemli. Neden? Vajinismus la geçirdiğiniz süre sizi evliliğinizi olumsuz yönde etkilemektedir.

 

Vajinismus şikâyeti olan nasıl anlaşılır?


Vajinismus; vajeni çevreleyen kasların kişinin elinde olmadan kasılması ve ilişkiye girememesidir.
Ön sevişmede genellikle hiçbir sorun yoktur ama tam o an ilişkiye girme aşamasında karşılarına bir duvar çıkar ve ilişki acı ağrı duyulması nedeniyle başarısızlıkla sonuçlanır.Aynı tablo defalarca tekrarlanır ve belli bir süre sonra da cinsel ilişkiye girme sıklığı azalır,isteksizlik,cinsel soğukluk gelişir.

 

Vajinismus hastalarının online tedavi öncesi ilişkiye girmekle ilgili düşünceleri nedir?

Bütün bunların sonucu da çiftler arasında sorunlar ortaya çıkabilir.Erkekler kadınların kendilerini istemediklerini düşünebilir.Kendileri ile ilgili problem olup olmadığını sorgularlar.Genelde ilişkiye girmekle ilgili neden korktuklar  sorulduğunda en çok vajenlerinin çok dar olduğunu düşünürler.
Penisin kendi vajinasına göre çok büyük olduğu ve ilişki olursa da iç organlarına zarar vereceği, aşırı acı çekme aşırı kanama, vajinasının yırtılacağı korkuları ve hemen  gebe kalma korkuları yer almaktadır.

İlk gece korkusu nedenleri

Cinsel ilişkiye ilk defa girildiği zaman, mutlak ağrı, acıma aşırı kanaması olacağını düşünmektedir. Vajinismus şikâyeti olan hastalar zamanla kedilerine olan özgüvenlerini yitirir, bu süreç evliliklerini eşlerini olumsuz yönde etkilemektedir. İlişkiye girmekle ilgili korku ve endişeleri nedeniyle, kendi başlarına vajinismus hastalığını yenemiyorsa da uygun bir tedavi desteği ile kurtulur.

Çevrelerinden duydukları cinsellikle ilgili eksik hatalı bilgiler ve ilişkiye hatalı girenlerin yaşadıkları olumsuzlukları, korkuları kendisininde ilişki anında yaşayacağını düşünmesi

Vajinismus un en sık nedenleri arasında;

  1. Hatalı ve abartılı cinsel bilgiler
  2. Cinsel bilginin eksikliği
  3. Cinsel ilişkinin ayıp, günah gibi algılaması
  4. Daha önce bedensel cinsel taciz ve travmalar, tecavüz
  5. Cinsel konular üzerine baskıcı yetiştirilme
  6. İlk geceyle, ilk ilişkiye girmekle ilgili bilinçsiz olmak, hemen hamile kalma korkusu

Online cinsel terapi güvenli midir? Online vajinismus terapisinin de etkisinin, klasik bire bir vajinismus tedavi merkezinde alınan bilişsel ve davranışsal terapi uygulamalarına yakın başarılar elde etmekteyiz
Online vajinismus tedavileri nasıl olmaktadır?
Öncellikle tedavi kişiye göre planlanmakta çünkü ilişkiye girememe nedeni herkesin farklı olabilmektedir. Ana tedavi kişinin nedenlerine korkularına yönelik hazırlanmakta ve verilmektedir. Bu da bilişsel ve davranışsal olarak kişiye uygun olacak şekilde verilir. Tedavi süresi ve sayısı kişiye bağlı olmakla birlikte 4 –8 görüşme yeterli olmaktadır.
ONLİNE TEDAVİSİNİN ANA KRİTERLERİ
Vajinismus tedavisinde bilişsel davranışsal cinsel terapi yöntemleri kişiye uygun olacak şekilde planlanmaktadır.
Online Vajinismus tedavisi kesinlikle ağrısız ve acısızdır.
Online olarak tedaviye her gün veya kısa aralıklarla alabilmektedir. Seanslar ilk başda 60 ile 90 dakika arasında sürmekle berabe,r kişiye göre zaman içinde azalabilmektedir.
Vajinismus tedavisi yaklaşık 4-8 görüşme kadınlar için yeterli olabilmektedir.

ONLINE Vajinismus Tedavisinde Başarı Faktörleri Nelerdir?
Vajinismus şikayetini yenmek için, konuyla ilgili alanında uzman ve tecrübeli bir vajinismus doktorundan tedavi almak önemlidir.
Güven, vajinismus online tedavisinde birinci faktördür. Vajinismus tedavisinin başarıya ulaşamasın da, doktora tedaviye ve kadının ilişkiye girme korkusunu yeneceğine dair kendine de güvenmesi son derece önemlidir.

Tedavi sürecinde kararlı, inançlı ve azimli olmak.
Ev ödevlerini ihmal etmemek ki, son derece kolay ve rahat yapılabilir. Ağrı ve acı olmayan ödevlerdir.Size fikir verebilmesi için online vajinismus tedavisinin,bu desteği alanların gindermiş oldukları geribildirimerin bir kısmını  paylaşıyorum.Hatta danışanlarımızın bir kısmı isterlerse benim numaramı verebilirsiniz diğer vajinismus sorunu yaşayan kadınlarada yardımcı olmak istiyoruz demektedirler.

 

 ONLİNE VAJİNİSMUS TEDAVİSİ  10/12/2020 SONRASI

Herkese merhabalar. Ben yüksek lisansını yapan mühendis bir bayanım. Saygın Bey ile evliliğimin 2. ayında tanıştık. Sizlerden bir farkım yoktu, evliliğe hazırlanırken ufak tefek korkular vardı o kadar. Kendime güveniyordum çünkü eşim ile 2 yıllık sevgililik dönemi geçirdim ve her şey yolundaydı. Fakat evliliğimin ilk zamanlarında denemelerde ne olduğunu anlayamadığım acı ve korkular bana engel oldu. Strese bağladık, balayında yaparız dedik yine olmadı. Ben vakit kaybetmeden araştırdım, Saygın Beyi buldum. Pandemi sebebiyle vajinismus online tedavi uygulandığını duyunca çok sevindim. Size ilk hissettiğim şeyi tanımlarken vajinamda sanki bir trambolin varmış ve oraya çarpıyormuş gibi olduğunu söyledim ama şimdi nasıl bir hayal dünyasında yaşadığımı fark ettim. Her gün görüntülü konuştuk, dediklerinizin dışına düşüncelerimin çıkmasına izin vermedim. Siz yarın yap dediyseniz hemen bugün yaptım. 10 dakika dediyseniz 30 dakika yapıp gayret gösterdim. Başarı insana haz veriyor zaten. Her seansı iple çektim. Sizle tanışmadan önce denemeden geçen günlerim bana kâr gibi geliyordu. Ama seanslardan sonra denemek için sabırsızlandım. Çünkü seanslar o kadar keyifli ve zahmetsizdi ki. Yaklaşık 5,6 seans sonrasında denedik ve vajinismusa karşı biz kazandık. Siz bana karanlık bir yolda ışık tutan abi gibi oldunuz. Ben vajinismus olduğum için üzülmüyorum. Bu dönemde insanlar birbirini tanıyor. Bu utanılacak bir durum ya da hastalık değil ki bu sadece psikolojik bir engel bence. Sayenizde ben o engeli aştım. Umarım bu durumu yaşayan herkesin yolu size çıkar. Kendinize çok çok iyi bakın.

 

ONLİNE VAJİNİSMUS TEDAVİSİ 14/12/2020 SONRASI

Hocam öncelikle sole başlamak istiyorum ben 23 yaşındayim 3 bucuk yıldır evliyim ve bu vajinismus rahatsızlığını yasiyordum taki sizi görene sizi incelemeye başladığım ilk günlerde ben bunu yenebilirim dedim ve online tedavi süreciyle  sizinle ilk  görüşmeyi yaptım ve sizin o benimle ki iletişiminiz tavrınız davranışlarınız ve bana yakınlığını beni anlamakla başladığınız o zamanlar o kadar iyi geldi ki işte ondan sonra dedim ben bu rahatsızlığı yenerim dedim ve online tedaviyle görüşmelere basladik  sizinle tedavi sürecine  ilk başta benim sorunlarımın nerede olduğunu neden olduğunu buldunuz sonra bana vajinismus rahatsızlığını tıp alanındaki yerini anlattiniz ve ve bununla ilgili çalışmalar gösterip örnekler verdiniz ve benim de kendimi hazır hissettiğim anda tedavi baslamami söylediniz ve ben de başladım gün gün kendime de gelerek yenmeye başladım süreçte kendimi yormami ne zaman hazır hissedersem o zaman yapmamı ve saçma sapan düşüncelerle kafamı bulandirmami solediniz ve bana karşı hep destekçi olup eşimin de yanımda olmasıyla birlikte dün akşam yendim vajinismusu dediginiz gibi kimse seçilmiyo bu bizim yenmemiz gereken bi süreçti ve iyi ki gelmisim ıyi ki sizinle iletişime geçip tedaviyi kabul edip olmusum suan da artık geçemeyecegim hic bi şeyim yok sagolun ve herkese şunu  söyleyebilirim ki vajusmus rahatsızlığı olanlar  zamanlarini boşa harcamadan size gelsinler  online tedaviyle görüşmelerle yenebilirler yeter ki güvensinler kendilerine  ve bi an önce tedavilerini olsunlar . Çok teşekkür ederim hocam.

 

 

Vajinismus tedavisi hasta yorumları

Vajinismus Online Başarı Hikayeler

Online Vajinismus Tedavisi - Portekiz'den Mehtap Hanımın Yorumları 

Portekiz mehtap1

portekizmehtapmail


Online Vajinismus Tedavisi - Urfa'dan Emine Hanımın Yorumları 

HemsireEmine 7283

HemsireEmine 2

HemsireEmine 3


Online Vajinismus Tedavisi - Antalya'dan Emel Hanımın Yorumları 

Agri 1

Agri 2


 Online Vajinismus Tedavisi - Eskişehir'den Ayşe Hanımın Yorumları

Aylin whatsap


Online Vajinismus Tedavisi - Norveç'ten Büşra Hanımın Yorumları

Norvec Busra

NorvecBusra 2

 

JoomlaWatch Agent