Vajinismus muyum Testi

Vajinismus-muyum

Vajinismus Tedavi Merkezimiz'e vajinismus - cinsel ilişkiye girememe sorunu ile gelen kadınların bir kısmı vajinismus muyum Tam emin değilim, ya da vajinismus belirtilerinin ben de birkaçı var, acaba vajinismusmuyum diye sormaktadırlar.

Sizin için hazırladığımız Vajinismus muyum mini testini yaparak durumunu hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

VAJİNİSMUSMUYUM TESTİ

  • Cinsel birleşmenin sıkıntılı, keyifsiz, zor ve ağrılı gerçekleşmesi
  • Eşi ya da erkek arkadaşı ile cinsel ilişkiye girmekten korkma ve cinsel ilişkiye girme anında kasılma girememe, eşini ilişki anında itmesi,ilişkinin tamamlanma aşamasında endişe duyması
  • Cinsel ilişkinin kısmen gerçekleşmesi penisin bir kısmının vajinaya girmesi cinsel ilişkinin tam olarak tamamlanması
  • Cinsel ilişkinin sonunda kanama, cok acıma, yanma
  • ilişkide kasılı kalıp kitleneceğini düşünmek gibi
  • Vajina içine parmak sokamama
  • Vajina içine tampon yerleştirememe
  • Vaginal ultrasounda girememe
  • Kadın doğum muayenelerinden çekinme, korkma, masaya çıkamama
  • Vajina içine medikal tedavi amaçlı vaginal fitil, vajinal krem kullanamama

 

Yukarıdaki belirtilerin bir kısmının sizde bulunması, vajinismusla karşı karşıya bulunduğunuzu gösteren bir durumdur.

Vajinismusla ilk karşılaştığınızda önce kendinize konduramayabilirsiniz. Böyle bir sorunla karşılaşacağınız aklınıza gelmez ama ilişkiye girmeyi deneyip olmayınca zamanla denemek dahi istemezsiniz. Eşim benden hoşlanmıyor mu diye düşünebilirsiniz. Ev arkadaşı gibi hissedebilirsiniz. Eşinizin doğru insan olup olmadığını sorgularsınız hatta başka biriyle evlenseydim, bu sorunu yine yaşarmıydım diye düşünürsünüz.  Kıbrıstan gelen hastamız Gaye Hanım gibi...

GayeKibris

Burada tam tanınızın konması için güvenilir bir kadın doğum uzmanına gitmeniz ve jinekolojik muayenenizi yaptırıp vajinismus tanınızı netleştirmeniz çok önemlidir.
Bu muayene; bir jinekologla, kolay, ağrısız ve birkaç dakika süren bir muayenedir.
Vajinismuslu kadınlar, cinsel ilişki sırasında eşleri ile sevişmekten keyif alabilir ve hatta orgazm olabilirler. Bununla birlikte zamanla vajinusmus (Cinsel İlişkiye Girememe) probleminin ortaya çıkardığı duygu durumu ile zamanla ilişkiden soğuyabilir. Hem kadında hemde erkekte cinsel isteksizlik gelişebilir. 
Vajinismus (Cinsel İlişkiye Girememe) tedavisini almamış çiftler, bu durumu böyle kabul edebilir ve cinsel ilişkiye girmeden, ilişki durumlarını korur fakat bu problem zamanla çiftlerin birbirinden uzaklaşmasına hatta ayrılmasına kadar götürebilir.
Vajinismus (Cinsel İlişkiye Girememe) sorununu yaşayan kadınlar, sevişme aşamasının başında yeterli ıslanma, arzu ve istek olmasına rağmen cinsel ilişkiye girme anı geldiğinde, korku ve heyecan nedeniyle bacaklarında ve vücutlarında kasılma hissederler ve eşlerini cinsel ilişkiye girmelerine izin vermezler, eşlerini iterler.
Burada çiftlerin unutmaması gereken; bu durum cinsellikle, cinsel ilişkiyle ilgili kadının tamamen iradesi dışında, elinde olmadan, refleks olarak ortaya çıkmasıdır.
Bu durumun nedeni de, vajinismus hastalığı yaşayan kadınların, çocukluktan şu anki durumlarına kadar geçen sürede, cinsel ilişkiyle ilgili, bir takım bilgileri yanlış ve eksik algıladıkları için, ilişkiye girmeyle ilgili bu kısır döngüyü yaşamaktadırlar.

 
Bu yanlış eksik bilgilerin, inanışların, yanlış düşünce kalıplarının değiştirilip yerine, ilişkiyle ilgili net, doğru bilgi ve telkinleri vererek vajinismus sorunundan kurtulmak mümkündür.

 

Bazende kadınlar kendilerine vajinismus hastalığını konduramazlar!

 

"Neden vajinismus oldum"neden cinsel ilişkiye giremiyorum, sorusuna "hiçbir nedenim yok" diye cevap verebilirler. Sonuçta sizin vajinismus hastalığınız anatomik nedenli değilse ve kendi başınıza vajinismus hastalığınızı yenemiyorsanız, en başta kendiniz, sonra beraberliğiniz için  vajinismus sizi yıpratmadan, kendinize uygun olan vajinismusla ilgilenen doktordan bir an önce profesyonel destek almanızı öneririz.

Aşağıda bütün bu durumları yaşamış hemcinslerinizin vajinismus ve vajinismusun getirdiği süreçleri takip edebilir ve gerekli bilgilere sahip olabilirsiniz.

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Esra Hanımın vajinismus tedavisi öncesi ilişkiye girememekle ilgili yorumları

Esra2019 seans oncesi

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Esra Hanımın vajinismus tedavisi hakkındaki yorumları

 

Vajinismus tedavisi hasta yorumları

 

 

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Avukat Tülin hanımın vajinismus ve vajinismus tedavisi ile ilgili görüşleri

 

İlk ilişki girme denememizde canım okadar yandı ki... Vajinismus olmam için hiçbir nedenim yoktu. Küçücük kızların bile cinsel ilişki yaşadığı bir dönemde ilişkiye girmeyi beceremeyecek kadar beceriksiz hiç değildim.Ağrılı cinsel ilişki deneyimimden sonra,sayısız ilişki denemelerinde de ilişkiye girememe sorunum devam etti..Vajinismusu yendiğim zaman ilk ilişkiye girdiğimde inanamadım. Eşime defalarca gerçekten oldumu diye sordum. Vajinismusu yendikten sonra evliliğinizin tadı inanın değişecek.

vajinismusmuyum


 

Vajinismus tedavisi hasta yorumları

 

Eşinizi uzun süre tanıyor olabilirsiniz ve eşinizle aşk ve sevgi dolu bir birlikteliğiniz olmuştur. Nihayet evlenmişsinizdir fakat evlendiğinizde vajinismus gerçeği ile karşılaşabilirsiniz. Önce vajinismusmuyum diye düşünebilir, kendinize konduramayabilirsiniz ve hatta neden vajinismus oldum sorusunun yanıtı olarak "hiç bir nedenim yok" diye cevap verebilirsiniz. Vajinusmusu kabullenmeyerek geçirdiğiniz sürede yıpranırsınız. Oysa ki durumunuzun tespitini doğru yapıp kendinize uygun bir vajinismus tedavisi alarak aylardır, yıllardır kendinize konduramadığınız vajinismustan kısa sürelerde kurtulabilirsiniz.

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Editör Esin hanımın vajinismus vajinismus tedavisi ile ilgili görüşleri 

Eşininin hayalini yıllarca kurmuş bir kadın olarak vajinismusu kendime asla konduramadım. İlişkiye girememe problemimi kabullenmem 10 ay sürdü. 10 ay hergün ağladım. Vajinismusu çözdükten sonra eşimle okadar mutluyuz ki hiç sebepsiz birbirimize gülümseyip duruyoruz.

Esin-m


Vajinismus hastalığınızı ilk başta kabul etmeyip, körlük ve inkar aşamasından sonra vajinismus hastalığınızı kabul edersiniz ama vajinismusla geçirdiğiniz sürede beraberliğiniz yıpranmış ve sevdiğinizden ayrılmışsınızdır. Sevgilinizden ayrıldıktan sonra vajinismusu umursamazsınız, vainismusu önemsemezsiniz. Nasıl olsa bir daha aşık olmayacaksınızdır ama aşık olursunuz. Hemde vajinismusu çözmeye itecek önemli bir aşktır. Herşey iyidir, güzeldir ama o duvar yok mu o duvar, oraya geldinizmi duruyordur olay. Vajinismusun nedenini anlayamıyorsunuzdur. Neden ilişkiye giremiyorum diye sorarsınız. Baskıcı bir aileniz yoktur, eğitimlisinizdir ama ... 

Basak

Vajinismus Tedavisi Amerika / Newyork- Öğrenci Merlin hanımın vajinismus vajinismus tedavisi ile ilgili görüşleri 

 Vajinismus problemi mi uzun körlük ve inkar aşamasından sonra kabullendim. Eşimden boşandım sonra feci aşık oldum. Vajinismusu çözmeye yetecek önemli bir aşktı. İlişkinin başlangıcında herşey iyidi, güzeldi ama o duvar yokmu o duvar, oraya geldik mi duruyordu olay. Nedir sebebi anlayamıyordum. Ben koskoca eğitimli, özgür kadın neden ilişkiye giremiyordum ki. Baskıcı bir ailem yoktu, tecavüze de uğramamıştım, tecrit değildim, neydi peki sorun... Evet vajinismus sorunumu çözdüm. Newyork'a geldiğimde sevgilimle ilişkiye girebildim. Önemli olan düşünmemek, hesaplamamak. Tutku ve doğa hallediyor kendiliğinden. Aktif bir seks hayatım olduğuna hala inanamıyorum gibi komik cümleler kuruyorum.

amerika vajinusmus tedavisi

 


Vajinismus Tedavisi Tekirdağ - Müge Hanımın vajinismus hastalığı ve tedavisi sonrası yorumları

Vajinismus istendiği halde ilişkiye girememe problemidir ve Müge Hanım ilk 2 yılını sırf vajinismus hastalığı nedir sorusuna cevap aramak için geçirmiştir. O yüzden ilişkiye girememe problemi yaşıyorsanız lütfen vajinismus hastalığınızla zaman kaybetmeyin. Çünkü vajinismus sizi zamanla mutsuz, özgüveninizi kaybetmenize, daha sonra da depresyona bile girmenize neden olabilir. Oysa ki uygun vajinismus tedavileri ile ilişkiye girememe nedeninizi ortadan kaldırır ve sağlıklı bir evlilik hayatını yaşar hatta anne&baba olup evliliğini daha huzurlu yaşarsınız.

 

Vajinismus tedavisi hasta yorumları

 

Üç yıl vajinusmus problemiyle yaşayan çiftin çok kısa zaman içinde ilişkiye girememe sorununu yenmiş olup ve akabinden de çok istedikleri bebeklerine kavuştular. Bu nedenle vajinusmus problemi taşıyan çiftler, evliliklerini yıpratmadan, vajinismus yüzünden depresyona girmeden çok kısa zaman içinde vajinismus hastalığını yenersiniz. Örnek olarak izlediğiniz vajinismus hastalığı yaşamış çiftin yorumları...
Not: Yukarıdaki video aşağıdaki hastamızın bir sene önce vajinismus hastalığından kurtulup, gebelik sevincini paylaşmaları ve vajinismus ve tedavisi hakkında yorumları olup, aşağıdaki video ise doğum sonrası küçük kızlarıyla bize ziyarete gelmeleri ve vajinismusla ilgili yorumlarıdır.

 

Vajinismus tedavisi hasta yorumları

 


 Bazende insanlar vajinismus olduğunu kabul eder, gerek daha önce almış olduğu tedaviler ve deneyimleri neticesinde "evet ben vajinismusum" deyip durumunu iyice benimseyip, ümidini kesip kendini vajinismusla yaşamaya mahkum eder. Oysa ki bu süreçte kaybettiği çok şey vardır. En başta özgüveni ve benliği. Oysaki kişi kendine uygun doğru bir vajinismus tedavi yaklaşımıyla hem özgüvenini, hem benliğini kazanır ve vajinismustan kısa sürelerde kurtulur. Sonuçta vajinismusmuyum testinin sonucunda siz vajinismussanız şunu da unutmayın ki vajinismus çözülebilir bir problemdir. 

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Avukat Buse Hanımın vajinismus ve vajinismus tedavisi hakkındaki yorumları 

Hayatımda isteyipde başaramadığım hiçbirşey olmamıştı ama eşimle cinsel  birleşmeyi istediğim halde yapamıyordum. Tabii soluğu bir jinekoloğun yanında aldım, muayene dahi olamadım. Okadar utanıyordum ki kendimden anlatamam. Bir çok kadının rahatlıkla yaptığı şeyleri ben yapamıyordum. Ben kendimi kadın gibi hissedemiyordum. Eşimle cinsel anlamda bana karşı uzaklaştığını görünce üzüntüm daha da artıyordu.

vajinismus tedavisi bursa


 

Vajinismus tedavisi istanbul - Havva Öğretmen

3 yıldır vajinismus yüzünden döktüğüm tüm göz yaşlarına, çektiğim tüm sıkıntı ve tartışmalara oturup gülüyorum. İlişkiyle ilgili doğru bildiğim yanlışlara yenilerini eklemişim.

vaginismusmuyum


 

Vajinismus tedavisi hasta yorumları

 


Asağıda siz hastalarımızdan gelen, vajinismus tedavi süreci ve vajinismus tedavi sonuçlarını  gösterir el yazılı yorumlarınızdan takdir edildiği üzere, vajinismus, vajinismus belirtileri probleminin hayatınızı karartacak kadar zor bir problem olmadığını, eşinize olan sevgi bağınızı kopartacak kadar etkili bir problem olmadığını ve  yine istemeniz durumunda bu vajinismus problemini rahatlıkla tedavi edeceğiniz gibi ve sizlerinde diğer kadınlar gibi normal bir yaşam sürdürme hakkınız olduğunu belirterek vajinismus probleminizi yenmeniz konusunda kendi faaliyet alanımla ilgili yapmış olduğum tedavi desteğiyle çok mutlu olduğumu belirtmek isterim. İşte aşağıdaki açıklama ve görüşleriniz siz hastalarımız için bir eğitim ve tedavi destek materyali olarak ben Kadın Doğum Uzmanı op. Dr. Saygın Micozkadıoğlu olarak, saygılarımla bilgilerinize sunuyorum...

Vajinismus tedavisi  - Ayşegül istanbul - vajinismusla ilgili yorumları

Vajinismus olduğunu bilmeden 8 ay vajinismus belirtileri çekti. Vajinismusun getirdiği problemleri yaşadı. Eşini seviyor ama vajinismusun getirdiği sıkıntı nedeniyle kendinden nefret ediyordu, vajinismusun getirdiği problem nedeniyle eşinden boşanmayı düşünüyordu çünkü baba olmak onun en doğal hakkı diye düşünüyordu.
Ayrılmayı düşünen vajinismus problemi olan çiftin,  şuanda ailelerine 3. bir birey katılmak üzere yolda. Vajinismus ve vajinismusun  yaratacağı problemlerden korumak amacıyla hastalarımızın tecrübelerini sizi ve ailenizi boşanmaktan kurtarıp aile birliğinizin devamını sağlamak amaçlı hastalarımızın tecrübelerini ve vajinismusla ilgili yorumlarını siz hastalarımızla eğitim ve bilgilendirme amaçlı paylaşıyoruz.

vajinismusmuyum

Vajinismus tedavisi istanbul Nimet hanımın vajinismus ve vajinismus tedavisi ile ilgili yorumları

 8 aylık evli çift vajinismus nedeniyle problem yaşıyorlardı. Boşanmayı düşünüyordu, içlerinde giderek zayıflayan evlilikleri ve vajinismus nedeniyle tedavi olamayacağını düşünüyordu. Evliliğinin ilk başlarında vajinismus olduğunu kendine konduramıyordu. Evlenmeden önce vajinismus korkuları yoktu. Zayıflayan evlilikleri, boşanmaya gidecekken, mutlu bir yuvaya yerini bıraktı. Vajinismus ve vajinismusun  yaratacağı problemlerden korumak amacıyla hastalarımızın tecrübelerini sizi ve ailenizi boşanmaktan kurtarıp aile birliğinizin devamını sağlamak amaçlı hastalarımızın tecrübelerini ve vajinismusla ilgili yorumlarını siz hastalarımızla eğitim ve bilgilendirme amaçlı paylaşıyoruz.

Nimet-2


Vajinismus tedavisi malatya Esra hanımın vajinismus ve vajinismus tedavisi ile ilgili yorumları

 Vajinismus nedeniyle 14 ay boyunca giderek artan sıkıntılarla uğraşıyorlardı. Evlilik ve aşk ilişkisi zamanla yerini başka şeylere bırakıyordu. Karıkocalık ilişkilerini yaşamayıp, sohbetleri bitmişti. Vajinismus sorunu sadece cinsel yaşantısını değil sosyal yaşantısınıda çok olumsuz etkiliyordu. Eşiyle ilişkiside kopma aşamasına gelmiş, kendine son bir şans vermişti. İşte sizin evliliğinizi vajinismus nedeniyle bitmesini istemiyoruz. İşte bu yüzden hastalarımızın vajinismusla ilgili sizle paylaşmak için bize ve vajinismus sıkıntısı çeken sizlere gönderdiği vajinismusla ilgili yorumları bilgilendirme ve eğitim amaçlı sizlerle paylaşıyoruz.

cinsel ilişkiye girememek nedir


Vajinismus tedavisi istanbul Gülşen hanımın vajinismus ve vajinismus tedavisi ile ilgili yorumları

Vajinismus nedeniyle birbirlerini çok severek evlenen çift bazı şeylerin eksikliğini yaşıyordu. Evlilikleri vajinismus nedeniyle anlamını yitirmiş hissediyorlardı. Çocuk onlar için hayaldi. Şuanda hayallerine kavuştular. Oysaki bize başvurduklarında evliliklerine olan inançlarını sorguluyorlardı. Vajinismus nedeniyle evliliğinizi sorgulamanızı doğru bulmuyoruz. İşte bu yüzden hastalarımızın vajinismusla ilgili sizle paylaşmak için bize ve vajinismus sıkıntısı çeken sizlere gönderdiği vajinismusla ilgili yorumları bilgilendirme ve eğitim amaçlı sizlerle paylaşıyoruz.

cinsel ilişkiye giremiyorum


Vajinismus tedavisi istanbul Gökçe hanımın vajinismus ve vajinismus tedavisi ile ilgili yorumları 

Herkes mutluyken evliliği kabus gibiydi... İlk başlarda sadece basit bir korku diye düşünüyordu ama zamanla bunun korkudan daha farklı birşey olduğunu farketti. Vajinismus nedeniyle kabus gibi olan evliliği vajinismustan sonra.... şuan çok mutlu hatta aileye 3. bir birey katılmak üzere yolda:) Evliliğinizin kabus gibi olmasını istemiyoruz. Çünkü evlilik kurumu kabus olmak amaçlı değil seçmiş olduğunuz hayat arkadaşınızla mutlu olmak içindir ve dilerseniz ve ALLAH izin verirse yuvanıza minik kul veya kullar katılmak içindir. İşte bu yüzden hastalarımızın vajinismusla ilgili sizle paylaşmak için bize ve vajinismus sıkıntısı çeken sizlere gönderdiği vajinismusla ilgili yorumları bilgilendirme ve eğitim amaçlı sizlerle paylaşıyoruz.

Vaginismusmuyum


Vajinismus tedavisi istanbul Beyhan hanımın vajinismus ve vajinismus tedavisi ile ilgili yorumları

Vajinismus ve vajinismus belirtileri nedeniyle kaybettiğiniz süre sizin evliliğinizden çalan bir süreçtir. Bu süreci vajinismus nedeniyle en basta kendinize özgüveninizi kaybederek geçirirsiniz ve eşinizle ilişkinizde kopma eşiğine gelir. Vajinismus / cinsel ilişkiye girememek hayatınızın her anında karşınıza çıkar, ev, aile ortamı, yakın çevrenizde hep karşınıza çıkan vajinismus sizi mutsuz eder ne yapacağınızı bilemez durumdasınızdır. Oysaki vajinismusun çözümü çok kolyadır ve çözdükten sonra önünüze bakar herşeyin hayatınızda çok daha renkli, çok daha güzel olduğunu görürsünüz. İşte biz vajinismus nedeniyle yıllarınızı kaybetmenizi istemiyoruz. Yukarıdaki olgu vajinismusla 3 ayını geçirmişken aşağıdaki olgu vajinismusla 144 ayını yani vajinismusla 12 yılını geçirmiştir. Sizlerin vajinismus nedeniyle yuvanızda mutsuz ve huzursuz olmanızı, eşinizle ayrılma ve boşanmanızı istemiyoruz. İşte bu yüzden hastalarımızın vajinismusla ilgili sizle paylaşmak için bize ve vajinismus sıkıntısı çeken sizlere gönderdiği vajinismusla ilgili yorumları bilgilendirme ve eğitim amaçlı sizlerle paylaşıyoruz.

Belkiz 


Vajinismus tedavisi istanbul Selcan hanımın vajinismus ve vajinismus tedavisi ile ilgili yorumları 

 

Vajinismusla geçirdiğiniz süreç sizi yıpratır. Vajinismus tedavisinde başarıya götüren en büyük etken kendine güvenmek, gerçekten vajinismusu çözmek için yürekten çaba harcamak, vajinismusun getirdiği sorunlarla ve getirdiği korkularla yüzleşmek, yıllardır neden kaçtığını bilmeden kaçmak yerine dönüp arkana bakmaktır. Tedaviye başlarken kararlı olmak çok önemlidir. Vajinismus tedavisinden kaçmak için bir sürü bahaneler üretmek veya başarısızlığı baştan kabul edip adım atmamak size boşu boşuna vajinismusla geçireceğiniz yıllarınıza neden olur. Oysaki sizinde diğer kadınlardan farkınız yok ki... Hatta vajinismus problemini çözdükten sonra insanlar ilişkiye girdiğini anlamamakta. çünkü kendilerini öyle bir inandırmışlardır ki kendilerini ağrı ve acının beklediğini sanmaktadırlar. Oysaki vajinismus tedavisinde sonra anlarlarki yapamadıkları, denemedikleri günlerde daha çok acı duyduklarını anlarlar.

  

vajinismus


Vajinismus tedavisi ankara Görkem hanımın vajinismus ile ilgil iyorumları  

Vajinismusla geçen süreçte insan kafasından çok şey geçirir. Bu sürede siz vajinismusu yaşarken eşiniz size destek olur hatta siz vajinismus nedeniyle kaybettiğiniz özgüven duygunuzla eşinizin vajinismus konusundaki desteğini bile doğru değerlendiremezsiniz. İçinizden keşke bağırsa dersiniz, içinize atarsınız hatta size vajinismus değilsiniz bile denir. Öncelikle tanınızı koymak çok basit soru: "istediğiniz halde eşinizle cinsel ilişkiye girebiliyormusunuz" bu sorunun 2 tane cevabı vardır ya Evet yada Hayırdır, yani ortası veya yüzdesi olmaz. Belirsizlikle geçirdiğiniz süreç sizin vajinismusla geçirdiğiniz zamandır. Mutlu evliliğinizden çalacağınız zamandır. İşte bu yüzden hastalarımızın vajinismusla ilgili sizle paylaşmak için bize ve vajinismus sıkıntısı çeken sizlere gönderdiği vajinismusla ilgili yorumları bilgilendirme ve eğitim amaçlı sizlerle paylaşıyoruz.

vajinismus muyum, vaginismusmuyum, vajinismus belirtileri


Vajinismus Tedavisi Mersin - Nurdan Öğretmenşn vajinismus hakkındaki yorumları

Nurdan

Son Söz: Test sonucunuz vajinismus mu çıktı, sorun değil. Çözebileceğiniz bir vajinismus probleminiz var,  isterseniz tabiiki vajinismusu çözeceksiniz. ve vajinismus ve vajinismusun getireceği sorunlarla yaşamayın!!!
Op. Dr. Saygın Micozkadıoğlu

Kadın Hastalıkları ve Doğum doktoru - vajinismus ve vajinismus tedavisi ile ilgili görüşleri
Vajinismus muyum - Vajinusmus muyum - Vaginismus muyum - Vajunusmus muyum- Cinsel İlişkiye Girememek - Ağrılı Cinsel İlişki - Vajinismus belirtileri

 

JoomlaWatch Agent